Aréna telefonůAndroid,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Ahoj.
Prosím o radu při výběru smartphone s dobrou výdrží baterie ,dual sim pro nenáročného uživatele. Jsem aktivní sporotvec (běh, kolo, občas nějaký geocaching). Dosud používám HTC Mozart cca 4-5 let (1-2 dny s původní 1300mAh baterií) a stále žije a bude fungovat dál jako záložní a pro syna,až koupím baterku za 250,- (pořád dělá pěkný fotky, hudba i video jsou super). Proto je pro mě vyměnitelná bat. výhodou,ale není to podmínkou.
Už jsem přečetla mraky diskuzí, recenzí atd. a stále nemám jasno. Hry nehraju a tak mě nezajímá super výkon. Občas jezdím dál autem,na kole a tak bych ráda spolehlivou GPS nav. co mě nezradí ani někde v přírodě. Poslechnu si ráda dobrou muziku, kouknu na video.Klasické vyhledávání v internetu,e-mail. Facebook ne.

Maximální rozpočet: 5000,-Kč

Místo nákupu: ČR
Předpokládané využití zařízení: volání, sms, internet, foto, video, hudba (alespoň výborný zvuk přes sluchátka),kvalitní A-GPS, Glonass, hry nehraju, pár užitečných aplikací.


Požadavek na značku: Zavedené značky

Mnou navrhované modely: Acer Liquid Z630 LTE (měla jsem v ruce, líbí se mi), Zopo Speed ZP 952 7 plus (cena/plast)
Jako krajní řešení: Samsung Galaxy J5 Duos, Lenovo A6000, Lenovo A7000, Lenovo S60
Pokud bych netrvala na vyměň. baterii : Honor 4X, Lenovo Vibe p1m

Vlastnosti displeje: min.5-5,5 ", rozlišení nehraje roli (snad jen dobrá čitelnost na slunci).


Výkon: 2GB RAM
16 GB uživ.pam.


Interní paměť: 2GB RAM/16GB uživ.pam. (rozšiř.pomocí paměť.karty)

Slot pro paměťovou kartu: Ano

Audio: např. stereoreproduktory

Komunikace: LTE (plná podpora T-Mobile hlavně pro venkov) dual sim

Fotoaparát: 8-13Mpix zadní čočka (kvalita selfie čočky nerozhoduje-nejsem narcista)

Odolnost telefonu: Gorilla Glass (není podmínkou)

Senzory: Gyroskop, čidlo jasu, HW kompas (pokud v téhle cen.relaci bude, je to plus)

Ostatní požadavky: baterie min.3000 mAh (pokud možno uživatelsky vyměnitelná)

Budu ráda za nějaký třeba i lepší typ na telefon i obchod,než udělám nějakou blbost. Kupuju mobil tak 1x za 5 let vždy max. do 5000,- a vždycky se mi to zatím vyplatilo.

Zatím dík.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od rbarat »

Potrebuješ fón najlepšie s baterkou 4000 - 5000mAh. Takto veľké baterky nie sú vymeniteľné, takže na vymeniteľnú baterku zabudni.


Pokiaľ chceš kupovať doma tak navrhujem:
- Lenovo Vibe P1m (baterka 4000mAh), cena 4499Kč
- Lenovo Vibe P1 (baterka 5000mAh, 2GB RAM a 32GB interné úložisko), cena 7100Kč - 7999Kč
- Lenovo Vibe P1 PRO (baterka 5000mAh, 3GB RAM a 32GB interné úložisko), cena 8144Kč - 8469Kč

Ešte môžeš uvažovať aj o Vodafone Smart Ultra 6, baterka 3000mAh, cena na paušál iba 2900Kč, bez paušálu 4977Kč
Naposledy upravil(a) rbarat dne pát 06. kvě 2016 12:23:37, celkem upraveno 13 x.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Mirda86 »

Ten Z630 ma dobrou vydrz i vybavu.
Jeste lepsi vybavu ma Vodafone Smart Ultra 6.
Ten Samsung ma dle recenzi tez skvelou vydrz navzdory mensi baterce(nejspis poradna optimalizace) a kvalitni fotak.Hodne povedenej v teto kategorii.Ale zas je ocesanej v jinych vecech.
Se vsema se vlezes v pohode do tveho limitu a oproti tomu HTC to bude neskutecnej rozdil...

Edit:Jo ten VDF mema dual sim
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Dík za odpovědi. :palec: Popravdě se mi ten Acer Liquid Z630 zamlouvá víc díky pěknýmu velkýmu displeji,i když na něj není moc příslušenství. Taky na něj není moc recenzí. A ve fórech se toho o něm taky moc nepíše. Navíc se rozchází některé papírové parametry hlavně napřítomnost elektr.kompasu.Tak má, nebo nemá kompas?Už jsem ho před časem málem koupila. Ale prodavač mě od něj odrazoval a nabízel mi spíš to Lenovo Vibe p1m,ale nedokázal mi to řádně vysvětlit a připadal mi celkově nedůvěryhodný. Taky jsem před časem pokukovala po asusu zenfonemax, ale tam mě odradila cena 5 999,-. Navíc s příslušenstvím( pouzdro,držák do auta a na kolo,nějaké to krycí sklo) by se to pak vyšplhalo už moc vysoko a to nechci.
Zopo zp952 speed 7 plus jsem měla taky v ruce,ale připadal mi nějak moc plastově za tu cenu.
Vím,že cokoliv koupím po htc mozart,bude úplně jiný level.
Taky už se na to těším. Už mě nebaví dokolo porovnávat a vybírat.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od rbarat »

Zendone Max je tiež dobra voľba, má baterku 5000mAh.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Asus ZenMax je taky krásně velký a čitelný. Má dokonce i gorilla glas.Bohužel je to ale za ty prachy moc drahý foun. Těžko počítat s tím, že půjou s cenou doůl v dohledné době.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Mirda86 »

Tak prodavac se ti snazil vnutit to ceho se potřebuji zbavit nebo z ceho maji vetsi zisk.Sam sem mel P1m chvilku a az na velkou baterku neni nicim zajimave.Vzhledem k problemum tohoto modelu bych se ani toho Acera nebal.Horsi to byt nemuze.Znamemu sem nedavno kupoval Z530 a je maximalne spokojenej.
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Ano, přesně takový dojem to na mě dělalo. Proto si nechávám doporučovat u lidí kteří tomu podle všeho patrně rozumí a nemají body ze zisku. :palec:
Ve svém okolí neznám osobně nikoho, kdo by se ve smartphone telefonech vyznal alespoň na nějaké přibližné úrovni. Proto hledám radu u uživatelů na podobných fórech. A zatím jsem teda nadmíru spokojená s touhle poradenskou kominkací od lidí co tomu rozumí. :palec:
Vzhledem k tomu, že vybírám už asi 2 měsíce :facepalm: ,dá se říct, že tomu už taky trochu začínám rozumět. Ale je to žrout času, sjíždět pořád dokola recenze a porovnávače. Některý modely dokonce výrazně zlevnili (jako třeba Lenovo P70,vibe p1m). Ale některý (asi možná podle mého ty lepší) si cenu drží -jako třeba ten Asus Zen.Max.
Půjdu do toho Acera Liquida Z630. :clap: Někde jsem četla, že ta navigace v něm šlape pěkně a vcelku přesně. I fotky prý nejsou žádná tragédie. Určitě lepší než můj dosavadní HTc M. No stran toho kompasu-nevěděl by nějaký vlastník zda je to pravda? Krosím často na kole po lesních cestách , hlavně sama a někdy by se šiklo mít nějakou orientaci a hlavně dobrou GPS, která neztratí signál ani daleko od civilizace a vyvede mě z neznáma. Často totiž krásná cesta skončí nikde a musím šlapat zpět.
No a ještě jedna maličkost,prosím prosím. ;)
Nebyl by na doporučení nějaký solidní internetový obchod se zárukou CZ distribuce a dobrou komunikací a hlavně zásobou potřebného příslušenství (držáky do auta, na kolo, pouzdra...). Koukala jsem tak zběžne na smarty, czc, datart, sunnysoft (tam mají fakt hodně příslušenství a můj bezporuchový htc mozart mám od nich-dokonce tam mají na ještě baterie).
Ještě si ho možná pojedu někam ohmatat (iSpace, Datart, Electroworld).
Dík. Za doporučení.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od rbarat »

P1m majú kamoši a žiadny problém s nim nemajú. Na normálne používanie je to pohodový mobil. Je pravda, že na hranie náročnejších hier moc nie je.
Naposledy upravil(a) rbarat dne pát 06. kvě 2016 17:46:28, celkem upraveno 2 x.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Mirda86 »

buri666: Tak to muzes vzit rovnou v EW kde je za skoro nejnizsi cenu v CZ distribuci.
Zeptej se v tematu o Z630 stli ma ten kompas ale na navigovani by nemel byt az tak potreba.Spis je dulezitej na geocaching.Ale priznavam ze nevim jak je to u navigace na kole.
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od vormen »

Z630 mám a určitě ho doporučím. Kompas má, GPS fix venku cca 4-5 vteřin, přesnost nevím, používám jen jako autonavigaci a tam funguje skvěle. Perfektní plynulost systému bez záseku a pádů, restartů. Baterka, no co dodat, prostě dva dny dá a nemusím se omezovat v používání. Někomu by mohlo akorát vadit, že s velkou jistotou nedostane android 6.
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

:palec: :palec: :palec:
Díky moc za odpovědi a doporučení. Androidfórum je zkrátka super rádce a pomocník.
Požehnali jste mi ten Acer Liq.Z630 a já jsem za to ráda. Ať se prosím nezlobí moderátor, co doporučoval Lenovo Vibe p1m, ale mě na první pohled přišel, když jsem ho držela v ruce, že to je klasický kabelkový foun. Nic proti všem majitelům,ale tohle není nic pro mě. Stejně na mě působil i ten Smasung Galaxy J5 (tam mě navíc moc nelákali ty chromové boky, které se za chvíli ošoupají). Navíc i můj starý Htc Moz. mi spadl na ze nesčetněkrát, a displej je bez ochran.fólie nepoškrábán. Sem tam nějaký vryp v kovové konstrukci (díky mojí blbosti), ale nic co by mu vadilo ve funkci. Paměť má sice mizernou, ale mám tam mraky fotek,hudby atd. Pár aplik.a sem tam nějaká stupidní hra pro syna. A na wifi přehrávání youtube videa trumfunul i xiaomi redmi note :clap:
Antutu a benchmark mě nezajímá. O tom že nedostane Ac.Liq.Z630 update na android 6.0 už jsem slyšela. To trošku zamrzí. Ale méně je možná někdy více. Lenovo p70(na mě opět malý telefon) byla taky opěvovaná všemi a bořila a možná pořád boří žebříčky prodejnost. Nakonec ale tu 6.0 aktual. taky nedostane (pokud je mi známo) a nehledě na skvělé parametry, jde cena rapidně dolů. A to možná taky o něčem svědčí. Přijdou nové lepší a budou cenit zuby, ale pořád je to jen spotřební zboží s omezenou životností. Zas až tak vysokou výplatu nemám,abych si mohla dovolit měnit founa co rok, ale jsem spokojená s užitečným málem. :-D
Ještě bych taky ráda všechny moderátory místního fóra,kteří mi pomohli s výběrem, ohodnotila zvednutými palci pod příspěvkem, ale bohužel mám málo nějaké "reputační síly". Tak alespoň zdvižené palce rádcům takto :palec: :palec: :palec:
Naposledy upravil(a) buri666 dne pát 06. kvě 2016 20:26:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od rbarat »

Samozrejme, rozhodnúť sa musíš sama... Napr. ja by som si dnes vybral Vibe P1 Pro, lebo 3GB RAM, 32GB ROM, baterka 5000mAh, dual SIM. Je to ale samozrejme o osobných preferenciách. Momentálne mám P8000 3GB RAM a menej by som už vo fóne nechcel. Ten fón používa vďaka 3GB RAM ramdisk, je preto fantasticky plynulý. Pamäte sú dnes lacné, v Číne veľa fónov už dnes používa ako štandard 3GB RAM, na európskych modeloch sa šetrí.
Naposledy upravil(a) rbarat dne pát 06. kvě 2016 20:41:33, celkem upraveno 2 x.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

No popravdě mít víc peněz na kontě tak jdu předně do Asus Zenfone Selfie, Lenovo Vibe p1 dual sim., možná i Lenovo A7010, Asus Zenfone Max. Možná že i něco ze stáje LG a Sony Xperia by nebylo k zahození,ale tam jsem raději nepátrala (je to už vyšší level). Nejsem IT machr abych stahovala root apod. :facepalm: Takže radši žádnou Čínu a dovoz. Jsem běžný kontument s konzervativníma požadavkama. :D I na ten Elephone P8000 jsem pokukovala, ale odrazuje mě ta malá CZ podpora (pouze 2 obchody na heurece). Koukala jsem i na Oppo, ZTE, Oukitel atd., ale zkrátka si při svých (ne)znalostech netroufám. Cena je při super výbavě a bůhví čem v plusových parametrech,úplně jinde,ale...
Zkrátka musím sázet na jistotu (a tj. 5000,- v kapse na koukatelný a přiajtelný foun min. na 4-5 let užívání). Nemám známe IT experty co by mi pomáhali s nahráváním "romek a rootů". ;)
Elpephone p8000 by byl skvělý foun za ten malý peníz,ale teď mi popravdě řekni, máš ho z B-Techs.cz nebo z Číny? ;)
Naposledy upravil(a) buri666 dne pát 06. kvě 2016 20:45:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od rbarat »

P8000 je dnes už starý model, preto menej predajcov. Z tejto rady je novinka P9000. Ale skôr radím kupovať modely oficiálne predávané v ČR, u veľkého a známeho predajcu, kvôli záruke. Ten Elephone nie je zlý, ale predsa len je to B-éčkový čínsky výrobca. Treba kupovať radšej A-čkových, ako Huawei, Lenovo, a pod. sú ale drahší.
Naposledy upravil(a) rbarat dne pát 06. kvě 2016 20:46:33, celkem upraveno 1 x.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Mirda86 »

Buri666: P70 ofiko u nas nedostal ani 5.0
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Super. Všichni potvrzujete, to co si tak nějak soukromě myslím o čínské distribuci. :clap:
Když jsme u toho Huawei. Známý si koupil nedávno P8lite. Ale den skoro nepřečká. :facepalm: To je tragédie. Navíc když mi řekl, že je to oproti A7000 (evidentní plasťák) krásnej a ušlechtilej kov, tak mě rozesmál. Ano p8lite je hezký telefon se super vlastnostma, ale stavím se za ním tak za rok, co bude říkat. :D
Za ty prachy co ho kupoval (to už radši připlatit za Asus Zenfone Max, nebo Selfie nebo nějaké lepší Lenovo) to je fakt drahej foun.
Navíc je to drsnej chlap a tohle mi připadá fakt jak velice sympatický mobil pro ženskou ruku. Ale nic proti mužským majitelům. ;)
Naposledy upravil(a) buri666 dne pát 06. kvě 2016 21:00:20, celkem upraveno 1 x.
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Jo a o té P70 jsem si to myslela. Ještě před dvěma měsíci, když jsem to začala sledovat stála něco okolo 6000,-. Teď se sežene do 5000,-. A vůbec to pohřbili těma upatlanejma plastama.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Mirda86 »

P8L byl celkem predrazenej na to co umel.Osobne bych si ho urcite nekoupil ale neni plast jako plast.Zrovna zpracovani je prikladne.
Ale proste zbytek o nicem.

Dobrej by byl treba Honor 4X.S nim sem daval skoro 10h SOT a hlavne vyborne fotil.Bohuzel 8GB (realne 4GB) je na dnesni dobu dost malo
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

:palec: No ano, souhlasím. Plast může být i skvěle vyladěný, že se to nedá poznat. Ale pokud mi někdo tvrdí, že je p8lite z ušlechtilého kovu,(můj stařičký foun je z kovovo-platové unibody konstukce a na to že padal už mockrát je pořád v kondici)tak je asi trochu mimo hru. . :D Navíc má i Glonass a A-Gps. Ale ta výdrž je o ničem. Nebude to dlouho trvat a za ty prachy s ním šlehne o zem. :lol:
Po tom Honoru 4X jsem dlouho pokukovala. Sjela jsem všechny naše i zahraniční recenze a videa. Byla jsem přesvědčená, že do něj půjdu. Ale nějak jsem ho nikde nedohonila live v nějakém kam.obchodě na počáteční ohmatání. Tak jsem z něho vycouvala. Kirin je prý údajně hodně chválej na navigaci ale, 8 GB má i HTC Moz. (ovšem nerozšiřitelnou pomocí paměťovek). Co je platný že si fotky a video dám na sd kartu. Ale pár důležitejch aplik. třeba něpůjde přesunout a co pak s tou tragickou uživ pam. Má dokonce i senzor.vybavení a dobrou 3000mAh bat.(uživ.nevym.)
Ale zas na druhou stranu,vyjímatelná baterka (Ac.Li.630 aj.)se hodí i na hard reset. Pokud se foun škubne a nechce se mu po dobrém. :lol:
No nevím. Musel by se najít někdo kdo mě přesvědčí o tom Honoru 4X play Dual Sim. :palec:
Naposledy upravil(a) buri666 dne pát 06. kvě 2016 21:21:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Mirda86 »

Jak rikam.Sice sem s nim byl spokojenej ale kupovat si telefon na delsi dobu s takovou pameti nema uz cenu.S timto rozpoctem je 16GB minimum.
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od vormen »

Ten Acer má něco navíc o čem se tady nikde nepíše a to je špičková technická podpora včetně servisu. V případě dotazů stačí poslat mail a odpověď je zpět za pár minut, případně online chat, kde operátor opravdu pomůže a má snahu. Měl jsem chvilku Asus a při kontaktování podpory mě akorát pořád dokola odkazovali na google a vývojáře aplikací, ikdyž problém přímo souvisel s FW od Asusu, no děs. Navíc Acer má přímo tovární servis v Brně, v případě reklamace si telefon vyzvednou a do týdne doručí zpět s kompletní dokumentací opravy. Nehrozí neuznání opravy, tak jako v případě servisů, kde opravují kde co, ale nic pořádně. Navíc Acer stále vydává pravidelně bezpečnostní aktualizace, s tím se taky u všech počítat nedá. Stačí se podívat na fóru a hned je jasný, že se telefony prostě dost kazí a taky řešení reklamací telefonů je katastrofa, netýká se to právě Aceru. Nedělám určitě reklamu, jen píšu svoje zkušenosti.
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

:clap: Bezva. To jsem taky někde neoficiálně už před časem četla, že Acer má skvělou servisní podporu. Jsem ráda, že je to potvrzené od pravého uživatele. :palec: :palec: :palec:
Jasně že nejde o reklamu. Proto diskutuju raději zde a ne v kamen.obchodě. :lol:
Prodejce se potřebuje zbavit... a chce prodat... a asi má body za určité preferované značky....
Ale to taky chápu, protože se tím živí.
Ten Acer Liquid Z630 zkrátka bude příští týden doma. Pohrávám si i s tou verzí "S". Ale to už je o 1000,- výš a to není to pravé. Za 1000,- mám držák na kolo i pouzdro.
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Asi už mám jasno.Možná si ho ještě dnes předobjednám z ElectrW. (fakt je tam nejnižší cena) a co nejdřív vyzvednu v Plzni. Natolik zavírám oči a jsem přesvědčená.
Ty dva měsíce závislosti na vydaných recenzích a různých fórech už byli moc. :facepalm:
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Už jsem to nevydržela a objednala jsem ho (acer liquid z630) na electroworld.cz.za 4 589,-. Fakt skvělá cena. Snad si pro něj zítra do OC Berounka Plzeň pojedu. Sice nemají na webu moc outdoor a použitelného příslušenství , ale já si to už někde nějak seženu.
:palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
Tohle je pro všechny andoiďáky na tomto skvělém fóru, co mi můj nový foun posvětili a i doporučili. Ve svém věku už nechci kompromisy a sázím na jistotu. (tzn. už mi dávno není ...náct a ještě mi snad chvíli bude ...cet.)
Děkuju :clap: :clap: :clap:
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Zdenek34 »

Ten Acer asi nebude špatný, ale mě by hodně vadilo rozlišení displeje. HD na 5,5" je fakt hodně málo.
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

Tak Acer Liguid z630. Jsem spokojená. Z mého starého dědečka htc moz.je to jako sednout do ferari. Je pěkně velký a čitelný. A kupodivu tenký. I s sd kartou,pouzdrem a na míru nalepenou ochr.fólí u EW za 5200,-. Pouzdro časem koupím originální někde na netu. Tohle je fakt nouzovka. Ale spokojenost. Prodavač mi seřízl i simky a pomohl je vyměnit. Čitelnost ukázková.
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od vormen »

Mně hodně vadí, když na displeji vidím rastr. Proto jsem nechtěl mobil 5,5" je s HD rozlišením. Nicméně okem není markantní rozdíl mezi HD na 5" a 5,5" , rastr vidět není a ostrost obrazu je stále dobrá. Tak jsem za to rád, protože FHD na mobilu fakt nepotřebují, navíc vyšší rozlišení markantně zvyšuje spotřebu.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od Jumbo78 »

Rozhodně bych neřekl markantně...
Když porovnám můj starý NOTE 2 a NOTE EDGE, co mám teď, je na tom EDGE minimálně stejně, co se spotřeby týče...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
buri666
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: ned 10. dub 2016 19:20:53
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Mobil 2 / ROM: HTC Mozart
Tablet: Huawei Média pad t1 8.0 lte
Tablet 2 / ROM: Prestigio multipad 4 ultra quad 8.0 3g

Re: Android,dual sim,lte, 5-5,5" do 5000,-

Příspěvek od buri666 »

To už je asi fakt věc zkušeností. Neměla jsem tu čest mít pár let pěkný foun v ruce a tohle mi připadne v pohodě. Pokud splní požadavky na výdrž,tak to bude o.k. I prodavač se podivoval nad velikostí baterie. Takže rast nerast. Je to v pohodě. Až s odstupem času se snad (ne)ukážou vady na kráse. O tom že FHD displej si bere víc energie jsem četla. A navíc nejsem jestřáb abych měla stoprocentní zrak a rozeznala absolutní nanodetail. Mě se tohle zdá kdo katelné a pěkné.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“