Aréna telefonůNový telefon 6500,-

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
ShoteQsx
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. čer 2016 10:09:39
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 [Stock]
Twitter: @JarleSatle
Tablet: Xiaomi Mi Pad [MIUI Czech]

Nový telefon 6500,-

Příspěvek od ShoteQsx »

Maximální rozpočet: +- 6500,-

Místo nákupu: nerozhoduje, ale upřednostnil bych ČR. Z Číny jen nějakej superdeal.

Předpokládané využití zařízení: pár hovor/sms, internet, hry

Požadavek na značku: nerozhoduje

Mnou navrhované modely: Lenovo vibe s1 (lite), huawei p8 lite

Vlastnosti displeje: 5"+ 720p+

Výkon: spandragon 615, 8jadro mediatek+, 2GB RAM+

Interní paměť: 16gb+

Slot pro paměťovou kartu: nerozhoduje

Audio: nerozhoduje

Komunikace: český LTE(900 nemusí mít)

Fotoaparát: nerozhoduje

Odolnost telefonu: nerozhoduje

Senzory: nerozhoduje

Nakonec si jen pobrečím že Xiaomi redmi 3 pro nemá český lte, protože bych mohl mít ideální telefon za 4500,-
Alcatel One Touch Club > Nokia 5110 > Siemens A50 > Siemens ME45 > Siemens C75 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K800i > Samsung SOUL > Alcatel OT 991 > OnePlus 3
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od xanthor »

LG G3 3/32 se dá koupit za 7100 (CZ distribuce), 2/16 verze pak začíná (šedivka) na 6 tisících.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od Mirda86 »

Huawei P9 Lite
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od -Pavel- »

ShoteQsx: moje první čína - Lenovo VIBE S1 Dual SIM Gold s originální verzí Android 6. Moc pěkný design, kvalita zpracování, 3GB RAM, v ROM není skoro žádný balast od Lenova a co se nehodí, lze odinstalovat. ;) Jsem po 2 letech opět na androidu a s touto krabičkou jsem celkově spokojený. Zadní fotoaparát je trochu zklamání, ale i s ním lze pořídit kvalitní fotku. Výkon je na dobré úrovni a za 6500Kč ho seženeš také. Já ti ho mohu doporučit. Pozor nemluvím o verzi Lite. Je zbytečné kupovat Lite, když je tu " lepší " bráška.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od Mirda86 »

Od Lenova je tu Vibe K5 Plus.Kterej sice ma 2GB RAM a 16GB interni pameti ale je zabalenej v hliniku, s QC S616, se stereo reprakama a s cenou pod 5.5k.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od -Pavel- »

Tak ano, pod 5.5 je to dobrá volba. Je to o prioritách, já jsem šel na kov se sklem s 3GB RAM a větší interní 32GB pamětí. Osobně pro mě byl významný design, RAM, Full HD IPS, fungující processor ( jsem překvapený ). Mezi Lenovem mě nejvíce oslovil ten co mám a doporučil bych navštívit prodejnu a oba telefony si osahat. Ono se musí něco odpustit, něco oželet a to jsou ty priority. ;) Fixace telefonu na GPS je téměř okamžitá a žádné výpadky, nebo HW zlobení při navigaci nepozoruji. ;)

Mohu pomoci při rozhodování recenzí: https://mobilenet.cz/clanky/recenze-len ... fie--29236" onclick="window.open(this.href);return false;
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od pedes »

P8Lite používám asi půl roku a jsem s ním spokojen. V Současnosti bych do hledáčku možná zařadil už i novější P9Lite http://consumer.huawei.com/minisite/cz/p9lite-cz/, který nabídně lepší displej, větší baterii a hlavně čtečku otisků. Nárůst velikosti přitom není nijak zásadní " http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... =P8LITE-CZ " (Jinak pro P8lite už lze stáhnout Android 6)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od LivArt »

V CZC mají pořád LG G-Flex 2 do 7k, to pořád nemá moc konkurenci. Lenovu bych se vyhnul obloukem.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od -Pavel- »

Nemohu si pomoci, ale model, který se neprodával a leží na skladech s netradiční konstrukcí, sice s dobrým HW, na který je dost negativních stížností, bych nějak dopředu nedával. Myslím, že věty bez argumentů, jako je tam za 7k Flex a Lenovu se vyhnout, jsou dost laciné doporučení.

Pokud LG G-Flex 2, tak bych si ho šel opravdu nejdříve osahat a zkusit ergonomii konstrukce tohoto telefonu a pečlivě pročetl veškerá témata ( nejen zde ), aby byl nákup a pozdější chod, bez nervů a s plnou spokojeností. Lenovo je nějak nemocné ? Lenovo vyrábí designově hezké telefony s dobrou konstrukcí a slušným výkonem, pro celodenní používání ( recenze Mobilenet/ Smartmania říkají něco jiného, než Lenovo nebrat ) a za slušnou kačku. Nechápu tu averzi některých uživatelů. Když půjdu do tématu s tématu, tak narazím všude na nějaké problémy a překvapení ( Samsung a smáznutá barva na tlačítku a za 20k, také nebrat ? České distribuce telefonů Lenovo má alepsoň nějak záruku a o to jde. Jsou tu telefony, které označit " nebrat " a fungují lidem ke spokojenosti ! Není důvod platit ohromné částky, když je obstojná nabídka i s Číny. Nikomu nic neberu, nikoho nenutím, ale psát a radit tak, že " nebrat ", je opravdu laciné. Kolik takových modelů jste měli v ruce, že nebrat ! :roll: Koukám, že se tu dost změnilo, dříve se dávali i argumenty k doporučení. :yes: Lenovo používám a měl jsem milión telefonů předním ( vlajkové lodě zavedených značek ) a zkusil jsem a spokojenost za 6500K. Nenutím nikomu nic, ani Lenovo, ale trochu se rozhlédnout a neodratit hned, protože je to Čína. Já jsem vybíral na základě recenzí a praktické zkušenosti v krámě a nebál jsem se Lenova a jak říkám jsem i spokojený za 6500K. Nenutím značku nikomu, jen radím nebát se experimentovat a nedával na rady " Lenovo nebrat atd ... " Sorry, ale to není fér. :roll:

Dále není nutné se vyjadřovat, když ani samotný autor tohoto tématu, nereaguje. Jinak by to vedlo k flame atd ...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od Mirda86 »

Tak ja muzu Flex 2 rozhodne doporucit.Konstrukce nema chybu.Telefon krasne padne do ruky.I kdyz plast tak nepusobi vubec lacine a kazdeho kdo ho videl zajimal.Display sem mel bez chyby.Vesmes jen ten minimalni jas byl vysokej.Jinak ok.
Neprehrival se a vykon s tema lowendovyma osmijadrama od MTK ci QC (6753/S615) nesel srovnavat.Nacitani aplikaci je bleskove.Fotak taky slusnej nadprumer v teto cenove kategorii.Baterka slusnej prumer.Tech 4-5H SOT nebyl problem.Navic se celkem rychle nabije.Tak do hodky a pul.
Jo jako za ty penize?Porad plati proc ne...
Tot me realne zkusenosti a zadna teorie.

Dal tu je za 6500 porad vybornej a overenej Honor 6
Uživatelský avatar
Blooddrunk
Androiďák!
Příspěvky: 692
Registrován: stř 09. dub 2014 18:19:27
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od Blooddrunk »

U toho Flexe je to jen čistě o tom, jaký kus dostaneš. Pokud se ti podaří narazit na dobrý kus, tak budeš spokojený.
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od -Pavel- »

Ano, Flex 2 má opravdu dobrý HW a nezvyklou konstrukci, za dobré kačky. Také jsem dříve pokukoval, když spadla rapidně cena, ale bohužel jsem vlastnil jednu z mnoha Nokia Lumia a tento kousek mi připadal hodně jako Nokia Lumia 930. Dobrý HW atd ..., ale musel jsi opravdu chytit dobrý kus, nebo i několikrát reklamovat, aby jsi se rochnil a tak to bohužel vidím u Flex 2. Loterie. :( Je to u spousta telefonů, ale tady platí, co kus to originál. Nikomu nebere jeho spokojené používání, to je můj pohled. ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od Mirda86 »

Loterie je silne slovo.Nemusis nic reklamovat.Proste ho vratis a dostanes penize zpet(czc ma navic dost pobocek).
Stejne se jedna jen o display a i tak si ten telefon hromada lidi nechala pac pri beznem pouziti to kolikrat vadit nemusi.
Znam 2 lidi v okoli a nikdo nemel zadnej problem...vcetne me.Takze bych to jako ty rozhodne nevidel.Asi je to tou osobni zkusenosti.
Navic je to vykoupeno prave tou cenou a hw.Takze pred koupi s tim clovek musi proste pocitat...ale nakonec muze byt dost spokojenej.
Nedelal bych z toho vedu.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od -Pavel- »

Jen mi napověz. Jak dostaneš zpět peníze po 14 denní lhůtě ( nebo kamenná prodejna ) a protože se spousta věcí neobjeví hned, musíš reklamovat, ale asi máš fintu. Četl jsem mnoho diskusí a lidí bez telefonu, opakovaných reklamacích atd ... Chci telefon koupit a používat, nechci chodit po reklamacích. Ano pokakat se může každý model, ale u Flexe 2 jsem toho četl tolik, že to loterie je. Netradiční design telefon nezlevnil o půl ceny, sleva je souhra mnoho faktorů.
Nechápej mě špatně, ať si ho koupí kdo chce a je to dobrý HW, ale trošku pochroumaný negativní recenzí, proto jsme psal o loterii. Chtěl jsem ho, dost se zajímal, proto jsem trochu negativní. Vědu s toho nedělám, píšu názor. Nikomu neberu kladnou zkušenost. Určitě je mnoho spokojených lidí, jen mi vadí na spoustě telefonech ta kusová originalita, proto pozor při nákupu, nic více. :-)

Určitě by bylo lepší, kdyby se konečně vyjádřil ten, kdo telefon kupuje. Možná už má nový stroj a my tu řešíme dokola, co už není předmětem zájmu. :-)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od Mirda86 »

Drtiva vetsina lidi co si stezovali tak mela fleky na displayi a to mohli obratem vyresit vracenim nebo vymenou.To urcite vis pokud sis cele to tema cetl.Ze by se objevovaly nejaky jiny zavady v jinym nez beznym mnozstvi sem si nevsimnul.
Naopak bych rekl ze vetsina lidi je s tim telefonem spokojena a to je myslim nejdulezitejsi.
Ano je toho o Flex 2 hodne napsano.A clovek si muze precist zkusenosti sam a udelat si obrazek.

Coz mimochodem neplati napr. o S1 kterou si tu zminil.
Ta taky zacla myslim na nesmyslnych 9k a pomerne rychle spadla na 6-7k.Proc?Nejspis nizke prodeje a ty asi porad trvaji pac nevidim ze by se v tematu o S1 tocilo nejake velke mnozstvi prispevku :) Coz je imho horsi jak u Flexe kde sou toho tuny a clovek si muze precist plusy a minusy :)
Tim nechci rict ze to je duvod si takovej telefon nekupovat.Sam sem delal kolikrat pokusnyho kralika.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Nový telefon 6500,-

Příspěvek od rikardoso »

Přesně,mám ho půl roku a šlape jako hodinky.Pokud je problém s displejem,je to hned po zapnutí,takže žádná finta,ale výměna ve 14 dnech...prohnutí je prostě super :) zbytečně zatracovaný mobil...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“