Aréna telefonůHD2 vs SGS

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

HTC HD 2
+ Odolnost displeje (pokud není tohle podvod)
+ 4.3'' Displej
+ Design
- Vystouplý fotoaparát, který je náchylný ke poškození
- Pouze 2GB karta v balení (+512MB interní)
+/- Prý docela dlouho vydrží (baterie)
+/- 65 000 barev v displeji (například nevím, zda barvy nejsou tak dobré)

Samsung Galaxy S
+ Obrovská interní paměť (8GB)
+ 4'' displej
+ Lehký a tenký
- Tlačítka (HOME, atd.) jsou příšerná (dle mého vkusu)
- Není blesk u foťáku
+/- Prý je Super AMOLED bomba
+/- Prý se omatlává :D

+ Klady jsou seřazené od velkých kladů po menší klady
- Jsou seřazené od těch co mě nejvíc mrzí po ty co mě míň mrzí
+/- Jsou spekulace, které nevím zda jsou pravda, nebo nevím zda to mám uvést do kladů a záporů ...

Desire zavrhnut!
A jsem rozhodnutý mezi těmato dvěma! Nevnucujte mi Desire HD
Naposledy upravil(a) Kanek dne stř 29. zář 2010 16:37:34, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od PL113 »

Nechápu co řešíš...rozhoduješ se mezi 3 telefony, ALE dvěma OS! Udělej si nejřív pořádek co vlastně chceš.
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Na HD2 jde Android hodit :)
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od -Pavel- »

Pokud preferuješ android, ber telefon s androidem. ;)
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od Kanek »

No tak nějak jsem tušil, že HD2 budete odsuzovat a dělat jako kdyby v seznamu vůbec nebyla :D
Uživatelský avatar
STELKER
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: sob 14. srp 2010 10:38:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64gb
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10 LTE

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od STELKER »

a nebo si počkej na Desire HD je to alternativa HD2 s androidem
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Čekat 3 měsíce nechci
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od -Pavel- »

HD2 je už starší telefonek, který běhá na WM, který pomalu umírá. Je nádherný, design telefonu je více než povedený. Zatím je portace androidu do tohoto telefonu, ale počítá se s plnohodnotnou android ROM, ale ...... Jestli chceš android, ber android s telefonem pro který je určený. ;)
Uživatelský avatar
Fllip
Androiďák!
Příspěvky: 342
Registrován: pon 31. kvě 2010 9:41:40
Typ mobilu / ROM: Galaxy S 2
Twitter: http://twitter.com/Fllip1
Tablet: iPad

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od Fllip »

Osobně sem na nějaký problém na HD2 s androidem nenarazil. Proč by si ho nemohl nahodit a na HD2 používat. I když asi bych taky počkal na Desire HD

@telefon    
Samsung Galaxy S 2
Chceš získat 2GB + 500MB zdarma na Dropboxu? Zde: http://db.tt/NAlopXO
Uživatelský avatar
Petrroll
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: stř 26. kvě 2010 14:05:47

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od Petrroll »

HD nemá ani omylem dobrou výdrž. Tedy nativné pod WM6.5 Sense, orig FW maximálně 2 dny. A to jsem se musel extrémě snažit. Dokonce jsem ho neměl problém vybít do oběda. Desire na tom není o moc lépe. SGS je v pohodě s výdrží.
SGS má pár neduhů, horší GPS (i když se vyřeší pár problémů, na HTC GPSky to mít nebude), horší kompas, IMHO Sense je daleko lepší než TouchWiz.
Uživatelský avatar
ladaRiha
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: pát 02. dub 2010 9:48:51
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Asus TF300
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs Desire vs SGS

Příspěvek od ladaRiha »

Co znamena u Desire "Nelze fotit na šířku"? At natocim mobil jakkoliv, tak se mi na 2.2 natoci spravne i tlacitka (u 2.1 to nebylo, ale to uz neni aktualni...). To foceni podrzenim prstu na displeji je vyborny, zaostris kam chces. Displej na slunci opravdu zadna slava, ale da se. Vydrz je hrozna zezacatku, ale po par cyklech se to zlepsi
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Zužuji výběr ...
A ano, chci vybrat pouze z těchto dvou, takže mi necpěte pod nos Desire HD
Uživatelský avatar
dux3r
Robot
Příspěvky: 1210
Registrován: úte 03. srp 2010 13:53:26
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od dux3r »

ladariha: to mas špatnou viditelnost na slunci ? ja se svoji g1 s ofigo folii na slunci hezky vidim na displeji vše
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od ramon.dexter »

duxer: pokud sis toho ještě v diskusích nevšim, AMOLED displej Desiru & Nexus One má na slunci čitelnost na hranici použitelnosti. Tvoje G1 má reflexní LCD, který je na slunci čitelný velice dobře.

kanek: osobně bych bral Desire - uživatelská základna je široká, vývoj ROM taky. Abych pravdu řek, nevim jak je to u SGS. U SGS bych se taky bál konstrukce a zásadních chyb (viz. sdružená anténa pro GPS a WiFi).
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
dux3r
Robot
Příspěvky: 1210
Registrován: úte 03. srp 2010 13:53:26
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od dux3r »

ramone měl jsi a používal vůbec sgs ??? sám jsem ti svůj názor už říkal zpravou a řeknu ho i teď sgs je po stránce konstrukce dobře zpracován hezky sedí v ruce má dobrý zadní kdyt takže i když baterku dostanneš na vetší teplotu tak tě to nehřeje jak u g1 :D ta gps zkoušel jsem ji všechny 3 dny co jsem sgsg zkoušel a nikdy mi neukázala něco špatně (požíval jsem navigona v měště Sokolov) wifi to chytá líp jak moje g1 atd... jediný mínus co mě štvě je to touchwiz ale místo něj jsem používal launcher pro plus a v pohodě a jěště baterka je velmi dobrá
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od -Pavel- »

Kanek: tak v tom případě, bych si rozmyslel prioritu systému a pokud ti nevadí zatím WM, poté až se rozjede plnohodnotná android ROM, tak bych bral stále vynikající HD2. Podpora obrovská. Vynikající konstrukce a nádherný design. ;)
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

JackalJackal píše:Kanek: tak v tom případě, bych si rozmyslel prioritu systému a pokud ti nevadí zatím WM, poté až se rozjede plnohodnotná android ROM, tak bych bral stále vynikající HD2. Podpora obrovská. Vynikající konstrukce a nádherný design. ;)
No vždyť už po několikáte říkám, že bych si na HD2 Androida hodil ... to zatím není nějaká dobrá ROM?
U HD2 se bojím, že nerozjedu novější hry, u čehož mám u SGS jistotu ....
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od -Pavel- »

Vždyť já ti poněkolikáté píšu, že je to možné. Jen zatím je myslím na snadě pouze portace, což není zas tak nic převratného, ale mám být plnohodnotná Android ROM. ;)

Jestli preferuješ pouze hry, tak bez SGS.
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

No ... hry bych na mobilu doopravdy chtel, uz proto, na jake urovni uz hry pro Android jsou :)
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od -Pavel- »

Jestli si chceš hrát a preferuješ hry, tak ber SGS, další diskuse je zbytečná. :)
kozenka
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: úte 14. zář 2010 19:09:30

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od kozenka »

Mé srovnání dvou velmi dobrých telefonů a to HTC HD 2 a Samsung Galaxy S. HD2 jsem vlastnil 6 měsíců, Galaxy S mám nyní přibližně měsíc, ale myslím si, že zatím k základnímu srovnání to stačí. Prvně bych chtěl zmínit důvody, které mě přiměly přejít z jednoho telefonu na druhý. HTC HD2 je skvělý telefon to bez debat, ale pár věcí mě osobně na něm zamrzelo. Těmi věcmi byly WM 6.5, který i přes implantovaný Sense byl sice rychlý, ale těžkopádný, velmi často zamrzal (jeden z hlavních důvodů přechodu, protože od telefonu čekám, že ho nebudu skoro denně resetovat a to často ve chvílích kdy jsem ho nejvíce potřeboval např. internet, GPS atd...), místy postrádal logiku ( i přes 6 měsíců užívání jsem často v telefonu tápal, kde co najdu) a mimo jiné nových aplikací bylo k tomuto OS velmi po skromnu. Zato zkušenosti s Androidem přes kamaráda mé misky vah pomalu, ale jistě čím dál víc přikláněly k tomuto systému. Proto jsem, tak nenápadně pokukoval po nějakém telefonu s Androidem a samozřejmě mezi nima byl i Galaxy S, po kterém jsem mimo jiné i pokukoval už před těmi 6 měsíci, ale doba vydání telefonu na trh mě přinutila se rozhodnou pro HD2. Tento telefon jsem si vybral hlavně kvůli Androidu, velkému displeji ( velikostně podobném jako na HDčku ), Super AMOLED displeji ( který mě velmi uchvátil ve srovnání s TFT u HD2 se nedá srovnávat ), HD videu ( který je nesrovnatelně kvalitnější než VGA z HDčka), neustále novými aplikacemi, trochu větší výdrží a v neposlední řadě i hardwarem 1Ghz Hummingbird a PowerVR SGX540 (celkově je Galaxy S několikrát výkonější neš HDčko). Kladů a důvodů pro přechod bylo velmi hodně jak vidítě a proto se stalo. Mé první zkušenosti jsou velmi kladné. Přesně to co jsem psal výše a očekával to jsem také dostal. Hodně mě překvapila rychlost a plynulost systému. Výdrž baterie zatím cca. o 20%- 30% vyšší, ale abych jen nechválil jsou zde i zápory ( o kterých jsem ovšem věděl před koupí ) a to chybějící dvoj-dioda ( u HD2 velmi často používaná jako svítilna ) a v neposlední řadě i kvalita zpracování. Ne že by byla u Galaxy S nějaká hrozná, je na parádní úrovni, ale v porovnání s HD2 je o úroven níže. Také chci zmínit co mě mile překvapilo a to váha Galaxy S. Je opravdu lehký ... Tímto bych své mini srovnání ukončil a předem chci upozornit, že se jedná o mé dojmy a samozřejmě někdo jiný může mít názory jiné. Závěrem přechod z HTC HD2 na Galaxy S se vyplatí.
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

No jo ... je to těžké rozhodnutí, HD2 je pěknější, ale Samsung výkonější :)
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

Vsechny podstatne veci uz tady padly. Mam momentalne SGS... Jako klady musim vyzdvihnout:

1) Displej. Je to vazne nadhera a hlavne ve tme. Nikdy jsem nebyl zvykly na dokonale cernou barvu.
2) Hmotnost. Se svymi 118g je to na tak velky telefon az neuveritelny...
3) Vykon. Vlastne do ted stale nejvykonejsi telefon na nasem trhu (spolu se Samsung Wave)
4) Pamet. 8GB je preci jen nadprumer, pokud neberu v potaz iphony, ktere nemaji slot na microSD

ovsem jsou tu taky nejaky zapory, napr:

1) vse je leskle = vse se matla a matla. V tomhle jsou matne mobily nejlepsi
2) chybi notifikacni dioda. Nekomu nevadi ale me by se sikla.
3) podoba iphone. Me je to nejak jedno ale spousta lidi urcite znaky podoby velice odsuzuje.

jelikoz nejsem typ cloveka co testuje vsechny mozny romky, mam original 2.1 eclair a cekam na slibene froyo. Co jsem vsude cetl, tak 2.2 na SGS je opravdu velmi rychla plus konecne podpora flash.
qwake
Androiďák!
Příspěvky: 289
Registrován: stř 25. lis 2009 0:15:32

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od qwake »

Ale h*vno se matlá. :D Pokud je displej vypnutý, tak tam jde něco vidět, pokud se člověk zadívá. Ale při zapnutém displeji (resp. rozvíceném) nejde nic vidět - nijak opatlaný displej.
http://wenam.cz - Tvorba webových stránek
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

ano,ja tu nerikal, ze se matla natolik, ze neni videt na displej... SAmoled je vyrazny displej a otisky mu nevadi... ja ted myslel ze neni na kabatku SGS zadna matna vec, proste vse je leskly. A vem si jednou mobil, pouzivej ho a neotirej treba tejden a pak di na slunicko. Ja jen rikam, ze treba jemne pogumovana G1 nemela s otisky sebemensi problem. SGS se proste matla a to mi nikdo nevyvrati (a ted nemyslim matlani co by nejak zhorsovalo viditelnost na displej).

Ted ho mam vedle sebe a uz je zas totalne zamatlanej :D . A to upozornuji, ze nejsem typ cloveka co zere kure rukama a do toho ovlada telefon ;)

Ale to je nesvar vsech lesklejch telefonu, ted nijak nehanim SGS, spis vse leskle...
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od ramon.dexter »

SGS je sen kriminalistů. Past na otisky prstů.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
dux3r
Robot
Příspěvky: 1210
Registrován: úte 03. srp 2010 13:53:26
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od dux3r »

no to je každý dotykový telefon ... sám musim na svý g1 furt čistit displej i s tlačitky pod displejem
Uživatelský avatar
vaclav
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:50:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od vaclav »

Z tehlech dvou bych bral SGS. Prece jenom je tam nejaka ta podpora pro Android jistejsi a HW je na tom taky lip. Koupi HD2 zase podporis Microsoft :roll:

Ja svuj dalsi telefon budu kupovat az s Androidem 3.0., prece jenom me G1 stala 700 + prodlouzeni smlouvy, tak si to musi jeste odpracovat 8-)
# G1 WHITE = [ROM] MT3G Test3 - port 2708 - SPL 1.33.0013d - Radio 2.22.28.25 #
# Motorola Milestone 2=[ROM]FROYO 2.2.2 UK/rooted/CPU1300Mhz #
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Takže nejspíš půjdu do HD2
Našel jse, že rozjedu tyto hry: Asphalt 5 - Assassins Creed - Backbreaker - FIFA 2010 - Grand Prix Live Racing - Nova - Light Racer - Real Football 2010 - Welcome To Hell - Wave Blazer - Quake III Arena - Gangstar - Modern Combat: Sandstorm - Dungeon Hunter

Teď si jen přát abych rozjel AvatarHD, ale to je jen představa a nepočítám s tím, že to rozjedu ...
Nicméně, to budou tak rychle na trhu telefony s procesorem nad 1GHZ? Už se nebudou prodávat ARM7 procesory? To budou nové hry na které nebude stačit ani Desire? :)
Já nevím jak to je doopravdy, vážně, ale myslím, že tato doba se nastolí až později, asi za rok, ale doopravdy nevím, je to odhad laika ... prosím o vyjádření :)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od ramon.dexter »

Kanek píše: Nicméně, to budou tak rychle na trhu telefony s procesorem nad 1GHZ? Už se nebudou prodávat ARM7 procesory? To budou nové hry na které nebude stačit ani Desire? :)
Určitě budou hry na který nebude stačit Desire. A určitě některej z výrobců brzo vyleze s 1,5GHz procesorem. Ono to moc hezky vypadá na reklamních letácích. Ale ARMv7 procesory se určitě jen tak prodávat nepřestanou, je to nová specifikace a myslim si že je jen tak neopustí.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“