NFC / bezkontaktní identifikace / Online platby/ NFCČsob NaNákupy

Moderátoři: don_alex, don_alex

Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Čsob NaNákupy

Příspěvek od syberius »

Čsob vydala aplikaci na nfc platby. Už to někdo používá? Já mám Samsung galaxy s3 neo a píše mi to, že zařízení není s touto verzí kompatibilní. Má NFC a android 4.4, tak jak je napsáno v podmínkách u aplikace. Sice píšou, že aplikaci nelze používat na zařízeních s rootem, ale to by nemělo bránit ve stažení aplikace. Mám xposed framework a modul pro skrytí rootu. Jakou máte zkušenost?
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od amirinda »

V týdnu to tu někdo řešil a psal, že to nejde ani s tím skrytim rootu, pohledej

@ píšu z mobilu
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od kirisek95 »

Modupbpronskryti nefunguje na všechny App (viz. Horizon Go) a u tenhle appky... Prostě i bez rootu je android víceméně dost volný systém :) nemyslím si, že by si nechali nainstalovat appku na zařízení s rootem... Ještě když za všechny platby ručí banka... :) jinak appka je jak pro ČSOB, tak pro ERA zákazníky :) už mám a jen vyzkoušet :) root byl v plánu po nějaké době, ale vzhledem k NFC platbám a Horizon Go a záruce ho asi ozelim :) tohle benefity xposed celkem vyrovnává

NaNakupy jsem nainstaloval a zaktivoval si tam kartu (shodou okolností mi na kartě asi před týdnem odešel RFID čip) takže pro zkouším jen mě netěší zadávání pinu do 500,- když mám MC kartu u visy toto není :)
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od Jumbo78 »

Rychlou platbu bych z důvodu bezpečnosti radši nepoužíval...
Takže za mě je PIN dobrá věc [emoji56]
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od dufko »

Na druhej strane rýchla platba eliminuje strach z vybitia mobilu v nevhodnej chvíli, platiť by malo ísť aj s vypnutým mobilom ak sa nemýlim.
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od syberius »

Upřímně netuším jak by jsi chtěl používat nfc na vypnutém mobilu.

Co se týká skrytí rootu, tak to u této apky podle ohlasů funguje i když ne všem. Mě ovšem obchod play apku nedovolí nainstalovat a to asi není vína rootu.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od dufko »

Rovnako ako na platobnej karte, ktorá je tiež bez napájania.
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od siley »

Jenže si tak trochu pletes čip (karta) která má v sobě data uložená a emulátor (mobil) který data přímo vytváří dle dané aplikace co vyžaduje.

Jinak s LG G2 jsem už pár plateb udělal a žádný problém. Dokonce ani nevadí celkem široký spigen armor (někdo si stěžoval ze mu to nejde a flip u samsungu). Root jsem si vymazal, to k čemu jsem ho měl jsem si udělal a následně ho nepotřebují. A nProsto chápu. Nemožnost rootu a nfc plateb. 1. Jde o hubu ze strany banky. 2. Pokud se nepletu je to podmínka google store jakozto ochrana důležitých dat.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od dufko »

Ako potom funguje rýchla platba, keď nie je nutné pre platbu zapnúť displej a spustiť aplikáciu?
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od siley »

Tak že telefon od aplikace a nastavení zjistí uložené info o tom jakou emulaci spustit po zjištění dat ze signálu terminálu.

Jednodušeji řečeno: V nastavení nfc máš nastaveno jakou aplikaci použít na platby. Když telefon zachytí z terminálu požadavek na platbu tak se ti aplikace jednoduše spustí na pozadí a vyšle jen data.


syberius: Máš vůbec v nastavení nfc možnost zvolit zda použít hce nebo sim jako platby? S3 je celkem starý a je možné že hce telefon neumí a nebo to nepridali v samsungu do os. Když byl původně vydán s 4.3
Screenshot_2016-06-26-23-26-31.png
Screenshot_2016-06-26-23-26-31.png (164.99 KiB) Zobrazeno 7670 x
Screenshot_2016-06-26-23-26-20.png
Screenshot_2016-06-26-23-26-20.png (136.67 KiB) Zobrazeno 7670 x
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od syberius »

Tak to netuším. Mám tam toto

Obrázek
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od siley »

Vypadá to že to telefon (nebo minimálně samsung os) neumi. Jestli tam nic jiného ohledně nfc nemáš tak můžeš zkusit custom romku zda to umí, jinak bohužel.

Edit: co jsem hledal tak s3 neo nemá drivery na hce. Neplatí ze android. 4.4 = hce. Musí to ještě umět telefon, jenže to 90% nevi a pak všude nadávají ze to nejde (viz komentáře u apky)
Naposledy upravil(a) siley dne sob 06. srp 2016 3:51:20, celkem upraveno 1 x.
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od kirisek95 »

Momentálně je to nepraktické

1. Přiložení k terminálu je jen hloupé spuštění appky a vyžádání pinu
2. Přiložení je samotná platba

Prostě v tomhle případě mi přijde lepší mít app někde po ruce, spustit žádat pin a přiložením zaplatit :)

Za mě tohle prostě není rychlá platba, ale jen NFC vyvolání akce... Za mě do 500,- rychlá platba s rozsvicenym displejem a nad 500 požadovat heslo, ale buď na terminálu nebo v online modu, kdy nebude třeba mobil se zadaným pinem znovu dávat k terminálu to mi přijde vyloženě otravné... Kartou přiložim a je zaplaceno, žádné, že ji tam dávám na 2x ideálně ověření otiskem, když budu držet palce na otisků a k terminálu přikládám mobil čímž se vyvolá rychlá platba ověření a samotná platba v jednom kroku :) to už smysl dává :) uvidíme jak si s tím do konce roku poradí, tohle má snad být jen rychle uvedení NFC plateb, jelikož po nich zákazníci už 3 roky volají :D
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od ludekbrno »

dufko píše:Na druhej strane rýchla platba eliminuje strach z vybitia mobilu v nevhodnej chvíli, platiť by malo ísť aj s vypnutým mobilom ak sa nemýlim.
To se opravdu mýlíš :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od dufko »

Ok, zle som pochopil pr článok.
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od syberius »

Tak co se týče s3 neo, tak z podpory mi odepsali toto: " O problému se Samsung Galaxy S3Neo je již banka informována. Jedná se o hromadný problém s tímto přístrojem, kdy aplikace není vidět v GoodlePlay. V tuto chvíli tento problém řešíme a prosíme Vás o strpení."
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od syberius »

Tak na s3 neo fungovat nebude. Toto mi napsali : " Celou záležitost jsme řešili s výrobcem, tedy se společností Samsung.

Dle vyjádření výrobce se jedná už o starší typ přístroje, který bohužel ani po oficiální aktualizaci systému Android na verzi 4. 4. nemá příslušné předpoklady pro rozběhnutí mobilních plateb.
Nevyřeší to ani další update software, který pro tento model není navíc oficiálně v plánu.
Aplikace ČSOB NaNákupy tak na těchto přístrojích nebude možné bohužel nainstalovat a používat."
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od siley »

Sak to jsem psal jiz od zacatku ze s3 neo hce neumi a umet nebude.
pavbures
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 03. črc 2011 19:33:31
Typ mobilu / ROM: SG S10e
Mobil 2 / ROM: Xperia Z3C

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od pavbures »

Použití NaNákupy na rootlém telefonu:
root cloak nefunguje, ale stačí v nastavení SuperSu - Povolit Superuser odšktnout - čili zrušit root přístup.
Aplikace šla aktivovat a zatím funguje i po opětovném povolení rootu v SuperSu.
Uživatelský avatar
Bobb11
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 04. led 2013 19:51:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od Bobb11 »

Nevíte jestli ještě někteří obchodníci stále požadují podpis při platbě s aplikací? :D Jednou jsem takhle zaplatil a chtěla po mě podpis, protože prej neví, jestli je karta moje nebo co. Takže mě to akorát zdrželo mnohem více, než kdybych přiložil bezkontaktní kartu. :facepalm:
Android hry a aplikace pro tablety i mobilní telefony
Carllos 2
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 20. čer 2010 13:29:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od Carllos 2 »

Máš to stejné, jako placení kartou, lze i rychlá platba do 500,- Kč bez pinu :yes:
luigi11
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. srp 2016 14:44:06
Typ mobilu / ROM: Xperia 5

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od luigi11 »

to Bobb11:
Platím s tím všude a podpis vyžadovali zatím jenom jednou, v brněnském Globusu. Zajímavé je, že jsem tam s aplikací platil i před tím i po tom, a podpis nikdy nechtěli, kromě toho jednoho případu.
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od siley »

Problem s podpisem je hlavne u Mastecard a udajne jen castky nad 500kc, pry kvuli tomu ze obchody maji stare terminaly.

Ja jsem apku zacal pouzivat hned jak vysla, ze zacatku dobry, vcetne globusu na zlicine v praze. Asi mesic na to jsem musel podepisovat v globusu, bylo mi receno ze menili terminaly za uplne nove. Pak jsem musel zacit podepisovat na Tank ono v mecholupech kde taky dali uplne nove terminaly. Pak se to stupnovalo a pribivalo vice a vice obchodu kde jsem musel podepisovat. Az mu minuli rok v srpnu dosla trpelivost a aplikaci jsem vymazal protoze jsem musel podepsat uctenu v hodnote blbych 50kc. V CSOB me v te dobe neustale odkazovalo ze obchody proste musi mit novy terminaly (ovsem zaclo to pozadovat az na novych) a ze jsem musel podepisovat 50kc uctenu je muj vymysl, i po dodani fotky uctenky.

Tyden zpatky jsem chtle zjistit jak jsou na tom, jstli se neco zmenilo. No a zmenilo, to ze aplikace funguje (nebo spis nefunguje) jeste hure nez pri vydani pred rokem. Spustit se mi ji povedlo asi na 20. nainstalovani a pres to mi stejne nejde aktivovat. Mam tam vypsanych 5 karet a fyzicky mam jenom jedno, pres vsechny zjistim zustatek ale ani jedna nejde zapnout. A CSOB opet mlzi a neni schopne mi nejak pomoc a jen radi reaktivovat a reinstalovat porad dokola.
Clubland
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 19. zář 2013 17:10:11
Typ mobilu / ROM: iphone xr
Mobil 2 / ROM: Google Nexus 5 Stock
Tablet: Asus MeMO Pad ME301T - OmniROM

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od Clubland »

Čau, chci se zeptat jak řešit tento problém, aplikace na offiko romce 6.0.1 šlape dobře, ale na LineageOS což je pro mě android 7.1.2 aplikace najede pouze do úvodního loga a konec. Root zatím Lineage (není? aspoň teda zatím nemám, tak by neměl vadit) . Nexus 5


Dilema 1- využívat nejnovější systém ale bez možnosti placení mobilem :cry:
2- Používat starý systém s možnosti placení mobilem? :no:

Problém je že appka dělá to samé i na romce CM 6.1.. něco, je možné, že by aplikace poznala neoficiální romku ? Root mi kdysi poznala to šlo ochcat, ale tohle ??

Díky :palec:
Přílohy
csob.png
csob.png (53.31 KiB) Zobrazeno 6065 x
kluzo
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: pát 23. kvě 2014 4:40:24
Typ mobilu / ROM: Realme X3 SuperZoom, 12GB/256GB
Mobil 2 / ROM: Honor 8X 4GB/128GB / Nova Prime launcher

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od kluzo »

Chtěl bych se zeptat, zkoušel jsem platit zatím jednou a nepovedlo se, stále to psalo na terminálu, ať to vyzkouším znovu. Po 3. pokusu jsem vytáhl kartu a zaplatil kartou. NFC puštěno, vše jsem udělal jak jsem měl (aspoň myslím), jen mám mobil (LG G3) v obalu. Nemůže brzdit signál NFC? Nebo co ještě může být špatně.
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od syberius »

Pokud to v apce psalo, že platba proběhla a terminál chtěl přiložit kartu znovu, tak problém byl v terminálu. Na některých terminálech to prostě nefunguje. Občas je, ale problém i na terminálu, kde to před tím šlo. Aplikaci jsem chvíli používal a celkem fungovala, ale většinou stejně musím tahat klubovou kartičku, protože s těma je přes mobil ještě větší problém, tak to už si rovnou vyndám i kartu.
kluzo
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: pát 23. kvě 2014 4:40:24
Typ mobilu / ROM: Realme X3 SuperZoom, 12GB/256GB
Mobil 2 / ROM: Honor 8X 4GB/128GB / Nova Prime launcher

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od kluzo »

Dík za reakci. Mobil nic nepsal, pouze to uvedené na terminálu. Vypadalo to, že se to nechtělo spárovat (nebo spojit (nevím, co v tomto případě je správnější)).
Ale včera se mi už povedlo v Bille zaplatit.
Na věrnostní karty používám jinou appku: Stocard https://play.google.com/store/apps/deta ... card&hl=cs
Myslel jsem, že přejdu i s věrnostními kartami na NaNákupy, ale Stocard je na věrnostní karty lepší, takže si ho nechám.
Edit:
Tak včera jsem už platil i v Euronicsu, takže v tom Lídlu to asi byly jen nějaké erupce na slunci, či co.
Edit 2:
Takže teď se mi zas v DM nepodařilo zaplatit. Ty dva terminály, na kterých se mi zaplatit nepovedlo měly jednu věc společnou. Oba měly takovou tu ohrádku kolem klávesnice, aby nebylo vidět zadávaný pin. Tak nevím.
ondrej.n
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pát 20. črc 2012 9:09:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ultra 128GB, Galaxy watch 3

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od ondrej.n »

Pro ty, kteří se několik měsíců neúspěšně snaží tuto aplikaci používat s androidem oreo doplním pro zajímavost mail, který jsem poslal čsob. Jejich případnou reakci doplním..

Dobrý večer,

před 5 (slovy pěti!!) měsíci jsem vám poslal dotaz ohledně aktualizace aplikace ČSOB Nanákupy. Už tehdy mi aplikace minimálně měsíc s novým OS android oreo 8 nefungovala, protože vámi angažovaný vývojář zmíněné aplikace nedokázal na novou verzi operačního systému reagovat. Vzápětí (20.10.2018) jste mi odpověděli, že o problému víte (sláva!!), že na opravě vaši vývojáři intenzivně pracují. Předpokládám, jestliže udržujete-li spolupráci s "pracantem", jehož výsledkem snažení po 5 (slovy pěti!!) měsících je nulová produktivita, a kterého, soudě dle výsledků jeho práce, s největší pravděpodobností zájmy vašich klientů naprosto nezajímají, nemůžete ani sdělit zda, a v jakém časovém horizontu, je vámi angažovaný odborník schopen aktualizaci aplikace provést. S mým názorem koresponduje hodnocení vaší aplikace ČSOB Nanákupy v obchodě Google play, které má neustále klesající tendenci. Přeji vám, aby tato skutečnost neovlivnila vaši případnou aspiraci na titul "Banka roku", popřípadě nedonutila k odchodu vaše stávající i potenciální klienty k jiným bankovním domům.
Používání vaší aplikace je pro mě vhodné, jelikož mně vámi vydaná platební karta (Visa gold) nepodporuje bezkontaktní platby a při placení touto kartou na mě mnozí obchodníci reagují kombinací útrpných a shovívavých pohledů, což ve mně občas vyvolává frustraci.

Věřím, že se vašemu vývojáři (nebo týmu?!) podaří aktualizaci nakonec dotáhnout k funkčnímu výsledku, dovoluji si vás však upozornit na blížící se termín (na podzim) vypuštění nové verze OS android 9. Včasným zaregistrováním tohoto faktu byste mohli předejít opakování momentální trapné situace.

Se soudružským pozdravem váš klient
ondrej.n
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pát 20. črc 2012 9:09:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ultra 128GB, Galaxy watch 3

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od ondrej.n »

A máme zde odpověď:

Vážený pane,

děkujeme Vám, že využíváte možnosti e-mailové komunikace.

Nnyí probíhá finální kolo testování nové verze aplikace ČSOB NaNákupy s podporou Android 8 a očekáváme spuštění nové verze s podporou Android 8 počátkem dubna.

Situace nás velmi mrzí.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Čsob NaNákupy

Příspěvek od LivArt »

...a máme konec dubna a nová verze appky stále v nedohlednu.
Odpovědět

Zpět na „NFC / bezkontaktní identifikace / Online platby/ NFC“