Aréna telefonůHD2 vs SGS

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Samozřejmně, že budou, ale já se ptám, zda ta doba přijde v nejbližší době (do 1 roku) ... :)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od ramon.dexter »

No, do jednoho roku se určitě na 99% objeví výkonnější procesory. Ale pochybuju že by někdo napsal nějakou hru kterou by třeba Desire ještě za rok neutáh. Výrobci zase nejsou blbí.

(Nezapomeň že do G1 dali asi 2 nebo 3 roky starej procesor. Pokud by tam dali Snapdragon, kterej už tou dobou byl na trhu, byla by asi docela drahá ale dnešní hry bys na ní moh provozovat celkem bez problémů)
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Takže za rok už budou hry na které se ani nebudu moci podívat :)
To mi zas tak nevadí, rok je dlouhá doba a dnešní hry jsou na dobré úrovni a kdoví jaké budou nové :)
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

Koukam, ze misto mobilu schanis spise herni konzoli... Spis nechapu, proc si proste nekoupis Android telefon. Pripada mi to, jako kdybys koupil auto s naftovym motorem(i presto ze se benzinove taky prodavaji), a pak motor vyndal a dal si tam benzinovej. Proc si treba za podobnou cenu nekoupis rovnou Desire? Jasny, ma mensi displej, ale vykon ma stejnej jako HD2, skvele zpracovani, ale hlavne, skvela podpora.

Muj nazor je takovy, ze pokud chces android na hrani a s vetsim displejem, kup si SGS a mas jistotu, ze GPU bude jeste hodne her zvladat. Pokud chces Androida s kvalitnim zpracovani a skvelou podporou, ber Desire. A pokud proste potrebujes androida jeste s vetsim displejem nez SGS, pockej na Desire HD (kdo si pocka, ten se docka). ALe rozhodne bych si nekoupil jako android mobil HD2, kde budes mit jeste praci s nahozenim androida a samozrejme i moznost neuznani reklamace.

EDIT: jo a u SGS bude vzdycky jedna velka vyhoda... a to vlastne stejny CPU jako iphone, a grafika stejne architektury, jen vykonejsi model. Spousta novejch her vychazi nejdrive na iphone a tam jsou delany primo pro dany HW, aby s nich byla vytlacena vsechna stava. Proto mobily jako N1, Desire atd, co jedou na snapdragonu a adrenu ztraceji. Ty hry jsou optimalizovany na Hummingbirda (SGS, IP4)...
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Heh, no když tak myslíš :D herní konzoli sice nesháním, ale hry si prostě zahrát chci :) nezapomeň, že to, co se z Android Marketu nejčastěji stahuje jsou a vždycky byly hry ...
Proč raději nevezmu Desire? Napsal jsem jasně Desire zavrhnut, je to v úvodním postu velkým písmem. A dále jsem nechtěl, aby jste mi zase pod nos rvali další modely jako Desire HD, prostě jsem rozhodnut mezi těmato dvěma. Neuznání reklamace jsem řešil ... Android je umístěn na kartě tzn. stačí když budu reklamovat vytáhnout kartu jako i u mé G1 a je to ... voala! Práci mě nevadí, rozhodně lepší než lenost androida nahodit :) když jsem se porval s rootem, tak proč ne znova? Podpora u HD2 je též skvělá, viz XDA ...

A to k te vyhode SGS ... to, ze vetsina aplikaci jde na IPhone samozrejmne vim, ale to mame snad vsichni cekat na to, az bude na trhu zaplava Hummingbirda? Lidi si pockaji, protoze kdyz maji Desire, nehodi ho do kose a pockaji si na optimilizaci hry ... kazdy totiz tu neni aby si mohl kupovat tak casto novy telefon, spousta lidi tu takovych je, ale jak rikam, vsichni nejsou vyvoleni :)
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

A muzu se tedy jeste zeptat proc nechces SGS? Displej velkej, na hry nejlepsi, velka pamet a spousta dalsich veci... Jediny co pro nej nehraje je vyssi cena, ale EU distribuci uz sezenes kolem 10k

A s tim napisem Desire zavrhnut, to jsem videl, neboj... ale jeste sem tady neslysel treba duvod, i kdyz to je jen ciste tvoje vec. Pokud ti de proste o ty hry, jako ze se tady resi v podstate jen hry, tak ber ihned SGS, uz jen z duvodu, co jsem psal v predchozim prispevku...
Naposledy upravil(a) hradecak dne stř 29. zář 2010 20:19:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Matlá se jak omastek a těm tlačítkům ani vzhledu nemůžu přijít na chuť
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

jj,tak to mas pravdu, tohle uz sem tady vyzdvihoval a neni to zrovna prijemne...
Uživatelský avatar
dux3r
Robot
Příspěvky: 1210
Registrován: úte 03. srp 2010 13:53:26
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od dux3r »

omg měl jsi ho v ruce abys ho posuzoval .... už me s*** jak všichni ztrapnujou sgs před nějakým blbým desirem a nexusem ... co je na tom že nemá jen displej matlací jako oni ale má to udělaný celý v ploše ? ... proč ho nenecháte být každej si ho musí vyzkoušet a hrát si snim aspon 3 dny jak já a přijde mu na chuť ... a jinak já behěm svýho zkoušení jsem ho neměl nějak zapatlaný ...
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Kanek »

Nechci mluvit nějak negativně, holt každý má svůj kus, SGS i HD2 mají plusy a mínusy, je mi jendo které má víc, nebo míň, ale které plusy a mínusy jsou pro mě závažnější ...
No proč jsem Desire zavrhnut, pokud se dožaduješ vysvětlení, tak ho klidně sepíšu, nechci abych někomu křivdil :)V

A pro mě vzhled hraje důležitou roli ... :)

EDIT: dux3r: Zklidni se, tvých názorů si nevšímám, protože si hájíš pořád jen své ... ano je to rozdíl, možná bych matlání snesl, ale já prostě potřebuji vzhled co mi šmakuje :)
Uživatelský avatar
dux3r
Robot
Příspěvky: 1210
Registrován: úte 03. srp 2010 13:53:26
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od dux3r »

no desire sem netaham jen říkam jak se jeho majítele přímo s**** do sgs když většina ho neměla ruce jen prostě někdo to řekne a půlka desiráku hned to říka ... tohle nepochopim
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od ramon.dexter »

Ty nechces Desire HD ale pritom si chces poridit prakticky stejny zarizeni s hardwarem horsim nez je sgs, kterej je na hry temer primo urcenej. Fakt nevim co resis, osobne bych spis chtel pristroj primo s androidem nez to resit nejak pokoutne..m
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

dux3r: nevim,jestli to bylo na me, ale ja tu sgs celkem vychvaluju... s tim patlanim se ale setkavam, tak misto abych to tajil tak to tu v klidu reknu. Ale jinak bych na nej nedal dopustit... Taky rad treba hraju hry a na SGS je to opravdu spicka, FPS ve vsech hrach stale 35+.

Kanek: Jeste jeden takovej dodatek. Psal si tu neco jako:

Kód: Vybrat vše

Lidi si pockaji, protoze kdyz maji Desire, nehodi ho do kose a pockaji si na optimilizaci hry ...
samozrejme se mobily do kose nehazeji, ovsem s takovou optimalizaci moc nepocitej... Proste optimalizace bude vzdy na iphone(vnitrnosti Samsung), nastesti SGS ma stejny(vykonejsi) vnitrnosti a proto bude na hry vzdy lepsi. Chces hrat hry v budoucnu a koupit telefon hned? Jasna volba je sgs... Diky iphonu(bohuzel) bude nove hry podporovat prave i on...
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Case »

Kdo si myslí, že se SGS patlá, patrně nikdy neměl např. Magic.
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

Ten sem vazne nemel:-D... Ale tva slova me desi... Ne,proste jsem mel do ted malo patlajici se telefony, vetsinou s matnym, pogumovanym nebo hlinikovym krytem a tam to proste videt nebylo... Ja jen ukazoval, ze na sgs neni jedina venkovni soucastka matna, vse leskle jak pripocena ples :D
Uživatelský avatar
dux3r
Robot
Příspěvky: 1210
Registrován: úte 03. srp 2010 13:53:26
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od dux3r »

no hele je hafo telefonů co se matla víc ale vy furt říkáte něco o sgs ale ten to má holt udělaný tak, že má celeou přední část v jednom kuse a ne kus v kterým je zasazenej displej proto se tolik patlá a de to vidět al jako já s tim neměl prolbémy a kdo má ať si koupí něco co nemá dotykáč a nejlíp asi takový ty telefony z 30 let ... to je můj názor
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

no, ona tady sice byla rec o patlani displeje, ale bylo zde receno, ze to je nesvar kazdeho dotykace... ja ted nemyslel ani tak patlani displeje jako tak patlani celeho telefonu, tim myslim i cely zadni kryt baterie... ale dost patlani, o tom uz toho tady padlo hodne... jinak je to skvelej telefon a mohu doporucit.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od Case »

Na zadní kryt se nekoukám a nevidím důvod, proč bych to měl dělat...
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: HD2 vs SGS

Příspěvek od hradecak »

a tak to ja zase koukam... a ted nejde ani tak o tu viditelnou mastnotu, ale treba o to, ze pokud ma clovek mirne pripocene ruce, tak preci jen to drzeni telefonu je pomerne kluzke (lze to vyresit mytim rukou pred pouzitim :D )... Tim se zase vlastne vracim k pogumovanemu povrchu G1cky... ta se mi v tehle ohledech drzela v ruce nejlepe. Vim, ze sgs by se zadnim matnym krytem nevypadal asi zrovna nejlepe, ale proste ja bych to spise privital.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“