Aréna telefonůNový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

Zdravím, jsem tu nový, první post, když tak sorry, když by něco bylo špatně...

Chci si pořídit telefon do 6,5K
Telefon chci na volání, sms, internet, whatsapp, viber, skype, onedrive.
Přecházím z Lumie 830 - tudíž žádné seky, restarty, formátování, přehrávání rom atd - než pochopím co a jak bude to trvat chvilku
Chci 5,5 Full Hd displej, Fingerprint, říká se o droidech čim víc ram tim líp (nevím, android jsem v životě neměl), baterka 4000 + ?
Líbí se mi vzhledově telefon Elephone p8000, jenže moc čínským nevěřím, chci každopádně 2 letou záruku ( když se něco stane, prostě do 30ti dnů max ať je to opraveno). Co jsem hledal, tak ještě přichází v úvahu:
Honor 5x - prý se po čase seká - NEVÍM
Honor 7 Lite - má 5,2 displej :(
Lenovo a7010
Lenovo k5 Note - zde ale je problém...Na stránkách je uváděno, že má 3GB ram, a fingerprint...Když čtu recenze z obchodu czc.cz, tak si lidi stěžujou, že jim mall.cz posílá telefony s 2gb ram a bez fingerprintu https://www.czc.cz/lenovo-smartphone-k5 ... _SIM_zlata" onclick="window.open(this.href);return false;

něco z druhé ruky nechci...Snad nejsem náročný :)
Děkuji moc za rady
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

U te K5 zalezi nejspis stli tam je to "Vibe"....bez toho je to ta ocesana nejspis.I tak bych dal ale pozor pac o ctecce se nepise ani u 3GB(na obrazkach je ale vis jak).
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

No jinak, co by jsi mi prosim Te doporucil za telefon z tech mnou vybranych, respektive co mi bylo doporuceno? Kez by se mi podarilo sehnat tu K5 Note...Volal jsem dneska do alzy a tam mi rekli, ze nevi jestli to ma ctecku, ze se mam podivat na specifikace na stranky lenova...Tak jsem je poslal nekam, at si prvne zjisti co prodavaji a potom at tam pisou popisky
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Z tech cos vypsal sem mel Honora 5X.Ale nemel sem ho tak dlouho abych mohl tvrdit ze se ti casem nebude sekat.Ja nic takoveho nepocitoval.
Z vlastni zkusenosti ti doporucim vzit foun kdy po doteku ctecky se telefon probudi a rovnou odemkne.Tak to ma H5X a funguje to jako highendu.Vyborne.
Myslim ze to tak ma i 7010 coz za 6500 taky neni spatna volba.Kdyby K5 Note mel to co chces tak 7010 vlastne odepisou.M a v tom bordel Lenovo.
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

To je pravda, ale jak jsem cetl komentare lidi, tak nekomu prave prisla 3g se cteckou a nekomu 2gb bez...Ja bych radeji 3gb se cteckou, ale jak to mam zjistit dneska? :D O svatku mi asi v obchode telefony moc brat nebudou.
Jinak na teto strance: http://smartmania.cz/lenovo-k5-note-helio-p10-android/" onclick="window.open(this.href);return false; pisou ze tam je 2gb a ctecka, tudiz je v tom totalni chaos...Ted fakt nevim, zda li ten telefon existuje nebo ne, jde mi pouze o to, proc ty pos*ane eshopy si nezjisti co prodavaji a lidi nemusi kupovat zajice v pytlu...A ja opravdu nechcu vola, vyrizovat ze mi prodali spatny telefon dle jejich spatne specifikace...No chtel jsem ho dneska objednat, at ho mam v patek doma, tak ho objenam zitra a snad to dojde, ale nejdrive chci vedet, co to je opravdu za telefon...No a jinak honor 5x je za 7000 ( chci ceskou distribuci ), takze jsem to spatne napsal a ten vypadava ze hry...Moc se mi ani nechce kupovat z sedeho dovozu. Mel jsem lumii, a tu mi vyreklamovali kde jsem chtel...i kdyz to byla sedivka. Toto bylo luxusni u nich, to clovek mohl kupovat pouze sedivky a mel jistotu, ze mu to vyreklamujou v cele EU
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Mozna by nebylo spatne mrknout na Alcatel Pop 4S za 5.5k.Je to vlastne bracha VDF Ultra 7.Akorat ma ctecku .Vesmes stejna vybava jako Honor ale s tlacitkama mimo display a o 1500 levnejsi.Bohuzel s nim neni moc zkusenosti pac je to novinka.Ale Alcatelu bych se nebal v dnesni dobe.

https://www.alza.cz/alcatel-pop-4s-d4065443.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

V jinych shopech uz skladem je.
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

a jak je to s Androidama? Vim, ze se to nejak muze rootovat atd...Nemuze tam davat vyrobce nejake nadstavby ( treba jako u samsungu touchwiz ), ktery muze tento pristroj zpomalovat? Da se nejak tomuto vyhnout? Jak rikam, ja mel vzdycky Winy, a tam zadne nastavby nebyvaly...Tam to byl vzdycky cisty win 10, na kazdem telefonu to vypadalo uplne stejne. Vcera jak jsem videl v pordejne horor x5 a lenovo a7010, tak proste kazde "menu" bylo uplne jine
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Ano vetsina vyrobcu si android prizpusobi k obrazu svemu a prida ruzne sw vychytavky.Nelze rict ze by to bylo na skodu.A ze by se neco zpomalovalo.2GB RAM a slusny CPU s dobrou optimalizaci od vyrobce bohate staci a s Widlema nesrovnatelne.Mel sem L925,L735 a podobne tak vim o cem mluvim.Urcite si polepsis a zpomalovani se neboj.Tim se hlavne strasi.Teda pokud tam nebudes cpat antiviry a vselijake cistice RAM...to je cesta do pekel.
Root jako bezny uzivatel resit nemusis.
Ten Alcatel zrovna pouziva skoro cistej android.Jen ma jinej design ikonek na plose a mozna jeste par drobnosti.
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

No kazdopadne dekuju za informace, jeste pozjistuju info ohledne toho k 5 Note a nejak se rozhodnu...Jinak hororem 7 lite nic nezkazim ne? Ten alcatel se mi moc nelibi, i kdyz jsem mel ted v ruce ten vodafone 7 ultra, tak mi to prislo to zpracovani, jak to jen rici, proste odflaknute? Oproti Honorum teda nic moc
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

Jeste me tak napadlo, je nejaky hudebni telefon? Teoreticky bych potom nemusel kupovat prehravac flacu...aby to melo nejaky lepsi dac prevodnik a sluchatkovy zesik diky
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Cleric »

Jeden by tu byl, ale hardware je spíše průměrný.

https://www.marshallheadphones.com/mh_u ... ndon-phone" onclick="window.open(this.href);return false;
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

No nic moc...a jeste dotaz :) kdyz kupim otg kabel pripojim k telefonu pres tento kablik dac od fiia najde ho telefon a bude poustet signal audia do tohoto dacu? Usetril bych za prehravac 5k
Uživatelský avatar
BullittSF
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 27. črc 2015 4:58:34

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od BullittSF »

glorei píše:Jeste me tak napadlo, je nejaky hudebni telefon? Teoreticky bych potom nemusel kupovat prehravac flacu...aby to melo nejaky lepsi dac prevodnik a sluchatkovy zesik diky
Ulefone Vienna třeba. ale je to Čína(asi jako Lenovo nebo Honor[emoji2] )
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

To jsem drive ci pozdeji cekal :) myslim ale, ze lenovo nebo honor tu maji nejake zastoupeni...reklamace nebude problem
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Mrkni na nejake HTC.Zvukovej vystup spickovej.Podobnej sem potkal uz jen u Meizu...ale u nej je problem s frekvenci LTE.
Ale neznam nic ohledne toho DAC a podobne...
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Zdenek34 »

Honor 7 lite můžu jen doporučit, teď jsem ho koupil a max. spokojenost.
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

Našel jsem pouze A9 http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc- ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

ale displej 5", já chci 5,5, takže nic...Zítra pozjišťuji to Lenovo a7020 (K5Note)
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od sagitarius »

A7010 nemá chybu. Zvuk super, o nějakým sekáni ani náznak, GPS přesná, rychlej, baterka vydrží dlouho.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Glorei: No takove HTC M9+ ma 5.2"...ale to je furt asi malo.Co malo neni tak pocet penez co si za tp HTC zada.Krapet pres rozpocet :D
Lenovo ma hudebni telefon tu jejich X3...otazka stli to neni jen papirove hudebni.
A taky asi pres rozpocet...i kdyz k tomu prihodis tech 5k za prehravac.
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

tak uz celkem 2 lidi napsali co to chci slyset...lenovo a7010 super - 7lite - super :D a ted uz jen budu cekat na tu A7020 (Lenovo K5Note)...No stejne budu potom potrebovat pomoct s prenesenim dat...Umi telefon synchronizovat z onedrive data? moc se mi nechce zakladat email od gmailu apod...Ja bych nejradeji kdybych mel vsechny data z lumie v droiud - nastavim ucet, heslo, natahnou se mi zpravy, mms, data - kalendar, kontakty, fotky a hotovo
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Zdenpok »

Založit Gmail budeš muset tak jako tak
glorei
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. črc 2016 13:59:19
Typ mobilu / ROM: Lumia 830

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od glorei »

Takže poslední možnost, než to objednám, zítra pro telefon jdu...
Objevilo se něco nového, nebo ještě něco brzy výjde?
Nakonec je výběr takovýto:
Honor 7lite - 6 499
Honor 5x - 6499
Lenovo A7010 - 5999,

jeste bych se do 7 vlezl s Huawei p9 lite

Takze kdo mi naposled poradi? :) Ktery z techto telefonu zvladne bez problemu prehrat flacy a ma nejlepsi vystup ze sluchatek? Me se libi vsechny tri, ale u p7 lite me stve, ze je to 5,2 , uprednostnuji radeji 5,5...u lenova pry cpu neni uplne vykonny a nechci moc zasekavani telefonu...

jeste co takhle Lenovo VIBE P1 Graphite Grey ? Cena 7 149 kc
lukodlak
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 27. pro 2013 14:53:29
Typ mobilu / ROM: Motorola One Vision
Rom: Oficiální

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od lukodlak »

Doporučuji Huawei P9 lite je to skvělý telefon s výbornou výbavou .
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Co takhle jeste mrknout na novou Moto G4? Jeste se ofiko neprodava ale na maxshopu je za 6.3k, tak pokud ti nevadi sedivka...

Jinak Honor 7 Lite nestoji 6499.
A P9L je uplne to same co H7L jen s NFC a jinym designem.
dokusan
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 27. pro 2012 12:47:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Note Pro
Tablet 2 / ROM: Lenovo

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od dokusan »

Mirda86 píše:Co takhle jeste mrknout na novou Moto G4? Jeste se ofiko neprodava ale na maxshopu je za 6.3k, tak pokud ti nevadi sedivka...

Jinak Honor 7 Lite nestoji 6499.
A P9L je uplne to same co H7L jen s NFC a jinym designem.
Pokud se nepletu tak má P9 lite oproti H7 lite ještě USB C
OMLUVA P9 lite NEMÁ USB C ani rychlonabíjení (čerpal jsem ze špatných zdrojů/Smartmania,...)
Naposledy upravil(a) dokusan dne pon 18. črc 2016 12:08:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od Mirda86 »

Pletes.To ma P9
dokusan
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 27. pro 2012 12:47:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Note Pro
Tablet 2 / ROM: Lenovo

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od dokusan »

Mirda86 píše:Pletes.To ma P9
OMLUVA viz výše

http://smartmania.cz/katalog/huawei-p9-lite/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilni-telefony.heureka.cz/huaw ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od P1azer »

Nebo ozelet fingerprint reader, kterej v teto cenovce bude stejne stat za starou belu, a koupit treba LG G3, pokud bys navysil rozpocet o petikilo, tak sedivka 32gb/3GB RAM se da koupit za 7tis.
dokusan
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 27. pro 2012 12:47:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Note Pro
Tablet 2 / ROM: Lenovo

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od dokusan »

P1azer píše:Nebo ozelet fingerprint reader, kterej v teto cenovce bude stejne stat za starou belu, a koupit treba LG G3, pokud bys navysil rozpocet o petikilo, tak sedivka 32gb/3GB RAM se da koupit za 7tis.
U P9 Lite v testu uváděli, že čtečka funguje výtečně a je identická s tou v plnokrevné P9
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon do 6,5K, přechod z WIN10

Příspěvek od petrajs »

V této cenové kategorii podle mě nemá smysl vymýšlet nic jiného než Honor 7 lite, pokud nepotřebuješ NFC.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“