Aréna telefonůNový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od petrajs »

Maximální rozpočet: ideálně do 8000kč, ale může být i přes

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: hlavně internet, focení, hudba (přes sluchátka)

Požadavek na značku: nemám preference

Ostatní požadavky: Kvalitní foto, případně i nahrávání videa, dobrý signál (aby nevypadával v místech se slabším signálem), ideálně dual sim, ale nemusí být, kvalitní GPS, co možná nejdelší výdrž baterie, výkon na hry není podstatný, jde hlavně o plynulý chod při multitaskingu, takže ideálně 3gb ram, kvalitní disaply s dobrou čitelností na slunci

Neuvádím žádné konkrétní návrhy, protože většina telefonů, která by většinu kvalitativních požadavků splňovala, to většinou zabíjí výdrží baterie. Doplňuju, že se chystím přejít s LG G Flex 2.
Naposledy upravil(a) petrajs dne ned 17. črc 2016 14:20:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od IMI »

Xperia Z2 cena/výkon parádní a podpora zatím taky má ofiko 6.0.1 a výdrž bezkonkurenční. Splňuje všechny tvé požadavky 3GB Ram, GPS + Glonass atd. :palec:
Naposledy upravil(a) IMI dne čtv 07. črc 2016 17:52:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Mirda86 »

To je lepsi vzit Z3 ktera je o par stovek drazsi.
A uplne nejlip Z3+ v maxshopu
Jinak prijem signalu bezkonkurencni.Paradoxne Z3 mela s HTC One M8s nejlepsi prijem jak gsm tak i internetu ze vsech founu co sem mel.
Vydrz je samostatna kapitola.7-8h SOT neni problem.Zvukovej vystup taky spickovej.
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od petrajs »

Ano, Z3+ mi z toho taky vypadla jako nejlepší volba, jenže jsem se díval, že už ji v žádným solidním eshopu nemají pod 12tis. z Max-shopu zmizela.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Mirda86 »

Jaj tak to je velka skoda.To sem si ani nevsimnul.
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od petrajs »

No docela mě to sere a zajímalo by mě proč, když klasickou Z3 tam dál mají. Tak týden jsem tam po té Z3+ pokukoval.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Mirda86 »

Ja ji sledoval vic jak mesic a je fakt ze tam nejdriv byly vsechny barvy, postupne mizely a zadne nove se nenaskladnovaly.
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od petrajs »

To je docela smůla.v těch ostatních shopech, co ji mají za přijatelnou cenu se mi kupovat nechce, jeden pochybnější něž druhej, a za 12tis z CZC už teprv ne. Co tak koukám, tak momentálně snad nikdo neprodává ani použitou. Tak teď babo raď, co místo toho.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Mirda86 »

Tak i klasicka Z3 splni v pohode vsecko co mas v prvnim prispevku.Snap801 slape furt vyborne.Rozhodne lip jak vetsina osmijader pseudostredni tridy.
Mozna dostane i Nko.Ale nevim jestli se neco nezmenilo.
Edit: Spletl sem si to s timto

http://smartmania.cz/android-n-muzete-t ... xperia-z3/" onclick="window.open(this.href);return false;
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od petrajs »

Vím, že tam není zase takový rozdíl, ale nějak se mi z principu nechce kupovat 2 roky starej telefon. Kromě toho mě od klasické Z3 trochu odrazuje problém s praskající krytkou.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Mirda86 »

No tak pak tu mas Lenovo P1 Pro(i kdyz asi necekej zazraky od fotaku).
Dobrou vydrz najdes i u Samsungu.
A5 2016 ma i naslapnutej fotak ale chybi ji notifikacni dioda.Stejne tak J7 2016...te navic i aut. regulace jasu.
Nebo S5 Neo.To sou vsecko telefony kde si na vydrz urcite stezovat nebudes.Ale zas proste Samsung,no.Clovek musi delat ustupky jinde(i kdyz ty nove Samace behaji slusne.To musim uznat).
Uz by se mohlo konecne objevit neco slusnyho se Snapem 650.
Uživatelský avatar
pipo406
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: pon 20. říj 2014 13:59:34
Typ mobilu / ROM: ONEPLUS 3
Rom: OxygenOS

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od pipo406 »

Oneplus 3

­    
ONEPLUS 3
-------------------
ZTE Skate > Samsung Galaxy S3 > Nexus 5 > 1+1 > Iphone 6S > 1+3
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od petrajs »

Nehledě na to, že to je už 3tis nad limit, co o něm čtu, tak jsou s ním zatím spíš hlavně problémy.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Mirda86 »

Mozna by nemusela byt spatna Motorola(ted uz Levnovo) Moto X Play.
Hw je dostatecnej, beha na cistym androidu(MM), fotak udajne povedenej a vydrz taky (3630mAh baterka+rychlonabijeni).Navic nejaka ta lehka vodeodolnost.
Stoji teda ale 9k v CZ distribuci.Coz je asi nejvetsi minus toho telefonu.
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od Zdenek34 »

Teď mají v Maxshopu černou i bílou variantu Z3+ za 8.990,- Kč. Od každé barvy tři kousky...
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž

Příspěvek od petrajs »

No koukal jsem, hlavně na to, jak najednou telefony všude docela dost zdražily, např ta Z3+ v max shopu po naskladnění najednou o 700 dražší.

No, každopádně jsem tak nějak došel k tomu, že se teď rozhoduju mezi tímto, z hlediska přechodu z Flex 2:

LG G4 - celkově asi posun dopředu, hlavně u foťáku, ale odrazuje mě trošku výdrž
Nexus 5x - čistý android, údajně dobrý foťák, ale odrazuje mě absence slotu na SD
Moto X Play - dobrá výdrž baterie, prý slušný foťák, jehož kvalita jde ale prý hodně dolů s klesajícím světlem
Xperia Z3/Z3+ - celkově ze všech z nich asi nejvyváženejší, měl by mít údajně hodně dobrou výdrž baterie, ale bojím se přehřívání o kterém se hodně mluvilo, a foťák prý taky není nic extra

Otázkou zůstává, jestli si s některým z nich nějak výrazně pomůžu oproti Flexu 2, vzhledem k tomu že u každého za předpokladu prodeje Flexu a koupě nového telefonu to znamená další investici +- 3tis.

Budu rád, pokud mě zkušennější případně opraví nebo doplní. Zároveň si mylsím, že by to mohlo být užitečné téma pro všechny vybírající telefon kolem 8tis.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od Mirda86 »

Nevim no.Se Z3 sem delal hodne dobry fotky.Jo jasne za hodne spatnych svetelnych podminek uz to nebylo idealni.Ale to nebude u vsech telefonu v teto cene.Krome G4 to je jasny.Ale tam si zas nepolesis vydrzi.U Flexe i G4 sem mel SOT +- stejnej.U Z3 skoro dvojnasobnej.
Ale hlavni vyhoda je z meho pohledu beh systemu.To je skoro jak cistej android u Nexusu.Z3 behala lip rozhodne jak Flex tak i jak G4 se stejnou RAM.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od Cleric »

Jestli ti jde hlavně o výdrž, tak ti vřele mohu doporučit Sony.

G4ka není špatná, ale 2K display a 3K baterka není zrovna nejlepší kombinace....... Měl jsem ji 4 měsíce......
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od petrajs »

No zatím se nejvíc přikláním k té Z3, ta se mi asi líbí nejvíc ve všech ohledech, vzhled, výkon, plynulost, výdrž, jediný, co nemůžu sám osobně posoudit, jsou problémy s přehříváním, který by ale měly být na MM už snad udájně vyřešený, a potom teda ty fotky, Jasně, za horšího světla to v této cenové kategorii asi nikde nebude nijak výrazně lepší, bavím se spíš o klasických fotkách za normálního světla. Několikrát jsem četl, že ačkoliv mají xperie papírově dobrej foťák, tak to zabíjí soft a komprese. Ale nikoho s xperií neznám, takže nemůžu objektivně posoudit. Stejně tak dost lídí zase řekne, že fotky jsou v pohodě.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od Mirda86 »

Ale to s tim prehrivanim byl problem u Z3+.
U Z3 se resilo prehrivani jen u nahravani 4K videa.Ja sem na ni mel LP a ne MM a zadnej problem.4K sem teda nenatacel a kdyz sem to zkousel tak to fungovalo.Jinak pri hrani, netovani ci wazu vse ok.
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od petrajs »

No, tak nakonec mám možnost mít z druhé ruky 4 měsíce starou Z3+ z CZ distribuce za 8tis, čili za stejnou cenu jako novou Z3 z maxshopu a nějak se nemůžu rozhodnout. Víc mě to táhne k té Z3+, ale bojím se toho přehřívání a údajně na tom není tak dobře s baterkou jako Z3, ale nevím, co je na tom pravdy. Blbý je, že se těžko najde někdo, kdo by to mohl objektivně porovnat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od Mirda86 »

No novej telefon je novej telefon :) Ten pocit ti nic nenahradi.A to ti rikam jako clovek kterej bazarovky obcas taky kupuje :)
Navic pokud se neceho bojis u Z3+ tak koupi bazarovky se odsoudis nemoznosti ji pripadne vratit ...ale je to na tobe :)
miklin
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 23. črc 2016 12:26:44
Typ mobilu / ROM: One Plus 5

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od miklin »

No, a co něco z toho?
- Lenovo VIBE P1 PRO Gold Dual SIM
- Honor 7 Mystery Grey Dual SIM
- Elephone P9000, 4GB RAM, Helio P10, dual sim, Android 6.0 CZ, USB-C - zde asi s upravenou ROM a tím pádem údajně vyřešenou citlivostí na GPS (Here-Shop.cz)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nový telefon - Foto, Výdrž - +- 8000

Příspěvek od LivArt »

Z toho dává smysl akorát ten honor. Nicméně jestli ti ten Flex funguje, tak to nemá smysl měnit - lepší telefon za 8k těžko koupíš.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“