ProduktivitaSpráva otevíracích hodin - My Opening Hours

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Nebude ten první "bug" v tom, že nemáš místo spojené s OpenStreetMap? Viz
http://www.myopeninghours.net/cs/napoveda/openstreetmap
(nejprve je potřeba to místo najít v OpenStreetMap pomocí "Hledat v OpenStreetMap" - tím se do databáze uloží OSM ID a OSM type (node nebo way), až pak se dá odesílat / aktualizovat). Každopádně asi by to tam chtělo uvést, tohle může být trochu matoucí.

To druhé je divné - testuju to na svém G300 s GB a na emulátorech, kde mám i čtyřkové verze, ale s ničím takovým jsem se nesetkal. Asi nějaká nešťastná kombinace tvé ROM a něco speciálního v mé aplikaci - netuším ale co. Možná je to menu až moc dlouhé? Každopádně ale vůbec nevím, co s tím... Snažil jsem se ale všechny často používané funkce dát přímo do "hlavního" menu.

To tlačítko "Autorizovat" by asi bylo vhodné přejmenovat na "Znovu autorizovat". Ono totiž nejprv tu autorizaci odstraní a pak znovu spustí (aby člověk nemusel mačkat 2 tlačítka).

Díky za feedback.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

Aha, to víš, číst návody, kdo by to dělal. 8^) Po přečtení návodu a propojení míst s OSM už funguje vše jak má. Asi by bylo dobré otestovat, zda je alespoň jedno místo propojené a pokud není propojené žádné a přesto uživatel klikne na odeslání míst, tak aby ho to nějak slušně vyfakovalo (s odkazem na ten manuál).

Ta ROM, co mám, je experimentální build Jelly Bean pro G300, je to teprve první vydání (i když kromobyčejně stabilní), čili chyba může být i v té ROM. Délkou menu by to být nemělo, vždyť napodruhé už to vždycky funguje. Kliknu na "Více", menu se celé vykreslí, ale jen jako "neklikatelný obrázek". Ťuknu na zpět, znovu na "Více", vykreslí se to samé menu, ale už na doteky normálně reaguje a funguje.

Koukám, že počet stažení aplikace pořád není nic moc (tedy tolik, kolik by si to zasloužilo)... je to škoda, protože třeba mně tahle aplikace fakt neskutečně pomáhá a šetří čas - a to jsem docela pecivál a zas tak moc necestuju... kdybych víc cestoval, tak v ní strávím víc času než v Live Holdem Pokeru a to už je co říct. 8^)

Chtělo by to nějak ji víc zpropagovat, asi napíšu nějaký článek...
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Fakt nevím, čím by ten problém s menu mohl být, nic nestandardního tam nepoužívám. Taky jsi první, kdo mi to hlásí (což samozřejmě neznamená, že ten problém nikdo jiný nemá). Ale třeba se mi podaří něco vymyslet.

Co se týče počtu stažení, tak by to fakt mohlo být lepší. Počet aktivních uživatelů obou verzí je teď jenom asi 1600 (z toho 1500 je free verze). Od začátku roku se taky nějak záhadně zastavil růst počtu aktivních uživatelů u free verze... No, aspoň, že Pro verze mi už zaplatila $25 poplatek Googlu a hosting. :-)
Je fakt, že propagaci teď prakticky nijak neřeším. Víc uživatelů by to ale chtělo, aby to sdílení přes OSM mělo nějaký smysl.

Každopádně s vývojem určitě nekončím. V plánu (spíš středně až dlouhodobém) mám automatické upozorňování na aktualizace (a na odeslání toho, co uživatel zadal ručně v programu), vyhledávání míst v OSM s využitím ulic a pak taky podporu dodatečných informací (typu zavřeno od 24.12. do 26.12. atd.).
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od dufko »

Ani konkurenčné aplikácie na tom nie sú o nič lepšie...nie je sa čo diviť, nie je to "must have" aplikácia.
Okrem toho že v obchode tomu chýba slovenský popis (odradí lokálny sk trh), pre mne je prehľadnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie si tie otváracie hodiny jednoducho odfotiť a mám ich v galérii.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

dufko: pro mě to must-have je a spíš si myslím, že ostatní ještě nepochopili, že by to bylo must-have i pro ně.

Nevýhody tvého řešení:

- náročnost na místo ( pár desítek kilo textu nebo pár stovek mega ve fotkách je docela rozdíl
- zálohování (jeden textový soubor vs. stovky fotek)
- vyhledávání (spuštění jedné aplikace vs. prohrabávání se galerií)
- nutnost být na místě (já jsem si spoustu míst vložil do aplikace vzdáleně - jejich otv.hodiny jsem našel třeba na internetu. Ty musíš jít a vyfotit to a nebo musíš ručně napsat otvírací dobu na papír a odfotit si to, abys to měl v galerii)
- snadné změny (dozvím se, že někde prodloužili otvíračku o hodinu, fik fik a mám to změněné. Ty budeš muset jet na místo a nebo to opět řešit výrobou vlastního papíru, ofocení a uložení pod daným jménem)
- indikace brzkého zavření (na první pohled vidím třeba seznam obchodů a vidím, že v Tescu za půl hodiny zavírají, zatímco v Kauflandu až za 2 hodiny. Já to zjistím během vteřiny, ty musíš najít fotky všech otvíracích dob obchodů, na jednu po druhé se podívat, kouknout na hodiny a sám si to spočítat. Když pospíchám, je ta aplikace k nezaplacení.).
- třídění podle štítků (snadno si vypíšu jen podniky, které jsou v mém městě. Nebo jen restaurace z celého Česka. Nebo jen úřady. Pár kliknutí a mám vyfiltrováno.)
- do budoucna to propojení s OSM, které by mi mohlo umožnit naimportovat všechny důležité podniky z měst, kam se třeba chystám na dovolenou. U fotek neexistuje.

Ano, jestli máš 5-10 podniků, tak je tvoje řešení možná jednodušší, rychlejší a přehlednější. Já ho taky používal skoro čtvrt roku. A nikdy v životě už nechci. 8^) Já těch podniků mám stovky, to fakt fotkama řešit nechci ani náhodou.

P.S. Takový hint na dobré využití této aplikace: mám kamarády, kteří mají stálou pracovní dobu, a tak jsem si do této aplikace zapsal i je. Výhoda? Kouknu do aplikace a vím přesně, kdo z mých kamarádů je ještě v práci a že mu tedy nemám volat, nebo vím, kdo z mých kamarádů za 20 minut končí v práci a můžu mu poslat SMSku "Pojď na pivo" a podobně. Nebo když plánuju nějakou akci, tak si vyfiltruju jen ty kamarády a hned vidím, kdy je ideální čas to naplánovat, aby měli všichni volno.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od dufko »

Scalex píše: - nutnost být na místě (já jsem si spoustu míst vložil do aplikace vzdáleně - jejich otv.hodiny jsem našel třeba na internetu. Ty musíš jít a vyfotit to a nebo musíš ručně napsat otvírací dobu na papír a odfotit si to, abys to měl v galerii)
-
Také že odfotiť monitor ťa nenapadlo? :)

To čo píšeš je fajn, ale naozaj nepotrebujem tak často vedieť otváracie hodiny čohokoľvek a ani v blízkom a širokom okolí nikoho takého nepoznám.

A to či s idem s kamarátmi na pivo rieši sms, mail aj v pracovnej dobe a nie aplikácia, hlavne keď veľa ľudí nemá pevnú konečnú hodinu v robote :)
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

Odfotit monitor mě napadlo, ale fakt nepovažuju třista fotek za lepší alternativu než jednu aplikaci s filtrovatelným seznamem.

Já tuhle aplikaci používám denně. Když se chystám jít k doktorovi, na úřad, do obchodu, vždycky se pro kontrolu kouknu na otvírací hodiny, abych se nestrefil do obědové pauzy nebo abych někam nepřišel pět minut po zavíračce. Ušetřilo mi to spoustu času i nervů. Než jsem tuhle aplikaci začal používat, taky jsem si myslel, že je to zbytečná věc a že mi stačí fotky v galerii. Používat jsem ji začal jen proto, že jsem chtěl podpořit českého vývojáře při vývoji potenciálně užitečného programu. Jak hodně užitečný je, na to jsem přišel až ve chvíli, kdy jsem si program naplnil prvními asi padesáti záznamy.

U těch kamarádů jsem psal, že se to týká těch, kteří mají pevnou pracovní dobu. Mám hodně kamarádů z fabrik, kde je přísná pracovní doba, takže dobře vím, že nikdo z nich nemůže jít dřív. Takže kouknu do appky a vidím, kdy komu končí směna a jestli vůbec má cenu s ním to pivo domlouvat.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od dufko »

Tak s mojimi cca 20 fotkami aplikáciu asi naozaj neocením :), navyše často navštevované destinácie mám v hlave (teda tie otváracie hodiny). Žeby som potreboval kontrolovať a pozerať otváracie hodiny denne tiež nemôžem povedať. "Bohužiaľ"rovnako ako ja uvažuje veľa ľudí.

Čo by už pre mňa stálo za úvahu, by bola super funkcia, že nahodené otváracie hodiny by sa vedeli samy aktualizovať. To by bola pecka, ale asi nereálna požiadavka, kto by to robil však :)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

No pokud máš fakt jenom pár jednoduchých otevíraček, tak je ta aplikace pro tebe zbytečná, to uznávám. Každopádně focení má výhodu akorát v rychlosti a jednoduchosti (hlavně prvotního) záznamu, ale to je asi tak všechno.

Jinak kdyby program používalo víc lidí, tak je možné, že i ty nové otevírací hodiny tam někdo zadá. (Přes OpenStreetMap.) Automatické aktualizace zatím neplánuju, ale automatickou kontrolu aktualizací (s jednoduchou a rychlou ruční aktualizací) jo.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od dufko »

No tie aktualizácie by boli fajn a prepojenie s mapou je super. Ale všetko to súvisí s počtom užívateľov, com viac ľudí na tom bude pracovať, tým viac ľudí to bude lákať, bohužiaľ zatiaľ je toho málo a nemá to ľuďom čo ponúknuť. Podobná situácia bola s navigáciou waze, zo začiatku to používali iba nadšenci a tvorili obsah, teraz rastie počet užívateľov takmer exponenciálne ...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Vzhledem k určitým okolnostem (viz poslední odstavec) nebude možné od 31. května zakoupit Pro verzi aplikace. Pro ty, kteří si ji koupili dříve (případně si ji ještě do 30. května koupí), se nic nemění - stáhnout z Google Play jim půjde dále bez omezení. Do té doby jsem aplikaci zlevnil na 20 Kč. Takže kdo chce ještě podpořit vývoj (nebo prostě jednoduše získat Pro verzi), má teď na nějakou dobu poslední šanci.

Vývoj pokračuje dál, ale samozřejmě vzhledem k počtu (aktivních) uživatelů (aktuálně lehce pod 2000 u Free verze a něco nad 150 u Pro verze) se mu budu věnovat pouze ve volných chvílích (čímž se toho zas až tolik nemění, protože tak tomu bylo celou dobu).

Pokud někdo bude chtít získat Pro verzi 1. června (resp. 31. května) či později, budu to řešit ručně pomocí e-mailu.

Technicky bude pořád možné koupit Pro verzi (myslím, že tohle nijak "zakázat" nejde), pouze zvýším cenu (pravděpodobně rovnou na maximální úroveň) a pokud si i přes to někdo aplikaci zakoupí, tak mu "ručně" (skrz Google Play admin. konzoli) peníze co nejdříve vrátím.

Samozřejmě se také budu snažit co nejdříve možnost koupě aplikace obnovit (ale dříve než v horizontu měsíců to bohužel nebude).

Omlouvám se všem za komplikace.

No a proč toto všechno? Jednoduše proto, že "jedu" doteď na vedlejší samostatně výdělečnou činnost, ovšem podmínky, díky kterým jde o vedlejší (a ne o hlavní) činnost s docela vysokou pravděpodobností brzy (v červenci) vyprší. No a mít toto jako hlavní činnost se mi fakt už jen kvůli příslušným minimálním zálohám na sociální pojištění (nyní 1890 Kč za měsíc) + zálohám na zdravotní pojištění (nyní 1748 Kč měsíčně) nevyplatí. Taková je holt situace.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

A skutečně je nutné mít to jako nějakou činnost? Myslel jsem, že do určité částky se to bere jako brigáda nebo příležitostný přivýdělek. Další možnost by byla najít nějakého dalšího vývojáře (který se třeba tím vývojem naplno živí) a prodávat to pod ním. Do zákonů nevidím, ale nezdá se mi, že by to drobní vývojáři měli až tak komplikované, že by si kvůli prodeji několika stovek kusů aplikace museli zřizovat plnohodnotnou živnost se vším všudy...
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

AFAIK to je nutný, i kdybych vydělával 5 korun za měsíc (v zákoně je tuším něco jako podnikání je činnost prováděná soustavně za účelem zisku, jsem si na 99.9 % jistý, že živnost nutná je). Domluvit se s někým jiným by samozřejmě šlo, ale neznám nikoho tak dobře, abych ho kvůli pár stokorunám měsíčně otravoval.
Ale to nevadí, není to žádná katastrofa. Každopádně díky za podporu.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Jen připomínám, že zítra bude na nějakou dobu poslední den, kdy půjde koupit Pro verze (viz výše).
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

A já připomínám, že bys to měl radši probrat s někým, kdo takhle podniká, aby ti poradil, protože si myslím, že zbytečně panikaříš. Nevím, jestli jsi student, nezaměstnaný, nebo zaměstnanec, každopádně v prvních dvou případech za tebe odvádí odvody stát, ve třetím případě zaměstnavatel, a pokud si danou činností vyděláš do dvaceti tisíc ročně, je to bráno jako příležitostný přivýdělek (protože takovému ročnímu objemu se nedá říkat podnikání za účelem zisku). A je jedno, jestli to vyděláš jednorázově, nebo v průběhu celého roku. Jenom si pro sichr musíš vést evidenci přijatých plateb, kdyby po tobě ouřady chtěly prokázat, že ti skutečně nepřišlo nad dvacet litrů.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Jenomže když nejsi ani student, ani zaměstnanec (což mi aspoň na nějakou dobu "hrozí") a podnikáš, tak těžko můžeš být nezaměstnaný. Asi je pravda, že jsem s tím mohl ještě měsíc počkat - to, že mi peníze za aplikace přijdou až v dalším měsíci (kdy už budu mít živnost pozastavenou) by (asi) nemělo vadit. Ale znovu - kvůli těm průměrným čtyřem stovkám měsíčně se mi to nechtělo řešit (a riskovat).
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od don_alex »

xanthor: To, že platba přijde až v dalším měsíci nevadí, důležité je, ke kterému dni je vystavena fakturace.

Scalex: Nemáš pravdu s tím příležitostným výdělkem. Příležitostný výdělek není definován výší příjmu, ale právě tou příležitostností. Tzn. pokud si někde výjimečně přivyděláš, neprovozuješ tu činnost soustavně a nemáš tedy stálé místo, kde trvale nabízíš své produkty, pak je to příležitostný výdělek. Příležitostný výdělek může mít nezaměstnaný, zaměstnaný i OSVČ, ve všech případech na něj nemusíš mít příslušné živnostenské oprávnění. Naopak pokud své služby/produkty nabízíš trvale nebo opakovaně, už je to soustavná činnost a na tu musíš mít ŽO.
Hranice 20.000 je pro daně. Do 20.000 vůbec nemusíš podávat daňové přiznání, nad 20.000 naopak musíš zdanit veškerý příjem z této činnosti. Platí to jak pro příležitostný výdělek, tak pro živnost.
Z toho tedy vyplývá, že xanthor by živnost musel mít, ale daňové přiznání by podávat nemusel. Bohužel by se ale musel registrovat k sociálnímu a zdravotnímu pojištění a platit minimální zálohy, což se mu vůbec nevyplatí.

Mimochodem, uprav si podpis dle pravidel, má být max. na 3 řádky. ;-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Díky, ale už bych to tu dál neřešil. Jinak kdo chce Pro verzi, ať mi napíše mail - dokud nebude možné ji opět koupit na Google Play, budu to řešit takto.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Velký den nadešel a já jsem velmi hrdý na to, že vám mohu slavnostně představit novou verzi aplikace:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ghours.app
https://myopeninghours.net/cs/stahnout
Spoiler:
Prosím, prosím, aspoň vyzkoušejte. :-)
A teď vážně. Po třech letech jsem tedy konečně sesmolil novou verzi, která podporuje kromě jednoduchých otevíracích hodin (typu otevřeno v pondělí, úterý, středu takto, ve čtvrtek a v pátek pak takto) i ty složitější (ve středu je otevřena jen pokladna, 24. - 26. prosince zavřeno, 27. prosince je otevírací doba jiná atd.). Zatím je sice nutné otevírací hodiny zadávat textem, nemělo by to být ale příliš složité:
https://myopeninghours.net/cs/oteviraci-hodiny
Samozřejmě do budoucna mám v plánu přidat grafické rozhraní pro editaci.

Stejně tak ještě není hotové vyhledávání / synchronizace s OpenStreetMap.

Budu moc rád, pokud aplikaci vyzkoušíte a ještě raději, pokud mi i napíšete, co se vám líbí, nelíbí a co byste chtěli přidat nebo změnit. Tedy kromě toho, co už mám v plánu - jednodušší rozhraní pro editaci otevíracích hodin, podpora OpenStreetMap, widget, záloha / obnova / synchronizace dat mezi zařízeními a v seznamu míst seznam tagů použitých pro filtraci s možností filtrování snadno zrušit (plus pamatování tagů použitých pro filtrování). Ale můžete dát vědět, co je pro vás nejdůležitější.

A ještě jednou díky všem, co si dřív koupili Pro verzi.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

Aplikaci celé tři roky používám, je to pořád zdaleka nejrychlejší způsob, než lézt na weby obchodů a doktorů a hledat to tam. Takže jsem rád, že vývoj pokračuje.

V aktuální verzi mi nejvíc schází rychlé posouzení toho, co je zavřeno a co otevřeno. Ve staré verzi byly červené a zelené tečky. V nové mě napadlo, že by třeba celé pozadí daného řádku bylo lehounce zabarveno do zelena nebo červena. Tj. nebyla by tam žádná barevná ikona ani symbol. A to pozadí by mohlo být opravdu jen slabounce zabarvené. Tak, aby bylo možno rozeznat, zda je to červená nebo zelená, ale furt by to bylo hodně světlé pozadí. Otázkou je, zda nebude poptávka i po tmavé verzi aplikace, tam už by se takového efektu dosahovalo hůře.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Říkal jsem si, jestli se ozveš. :-)

Tohle si budu muset pořádně promyslet. Samotné zabarvení pozadí dvěma odstíny ti totiž neřekne ani zdaleka vše - může být otevřeno (zelené zabarvení), ale zavírá se za minutu nebo pět. Nebo naopak může být zavřeno, ale za chvíli se bude otevírat. Takže leda, že by těch možností zabarvení bylo víc (minimálně čtyři), ale to už by mohl být problém od sebe rozeznat - zvlášť, pokud by ty barvy byla světlé - a navíc by to mohlo uživatele mást (takže by to byla spíš volitelná položka v nastavení). Teď máš hned pod názvem místa "otevřeno" nebo "zavřeno" a hned pod tím ještě případně jak dlouho bude ještě otevřeno nebo zavřeno, to mi přijde dostatečné.

Ještě mě napadlo mít barevné pozadí vyjadřující světle zelenou a světle červenou stav v následující hodině (např. pokud se zavírá za 30 minut, tak mít levou polovinu zelenou a pravou červenou, pokud se otevírá za 5 minut, tak mít kousek vlevo červený a zbytek zelený apod.).
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

Každopádně nějaké barevné odlišení tam být musí - ve staré verzi na první pohled, ještě než začnu číst, vidím červené tečky a vím, že to ani číst nemusím, že tam je zavřeno. Takže můžu jít jen po zelených. Mně by v novém designu kolečka nijak nepřekážela, klidně tam můžou být.

Nám, co máme dlouhé seznamy, by se taky na základní obrazovce hodil nějaký rychlý switch, který vyfiltruje jen otevřená místa. ON/OFF, kliknu, vidím vše, kliknu, vidím jen "zelené", kliknu, zase vidím vše. Nebo přesněji, vidím vše, co mám vybráno tagama (buď konkrétní tagy, nebo opravdu vše).
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od don_alex »

xanthor píše:Ještě mě napadlo mít barevné pozadí vyjadřující světle zelenou a světle červenou stav v následující hodině (např. pokud se zavírá za 30 minut, tak mít levou polovinu zelenou a pravou červenou, pokud se otevírá za 5 minut, tak mít kousek vlevo červený a zbytek zelený apod.).
To mi přijde jako celkem rozumné, případně i s možností v nastavení si určit, zda se má podbarvení zobrazovat a případně jak dlouhý časový úsek má znázorňovat...

Jinak appku taky stále používám, takže i mě těší její další vývoj :)
Doufám, že Ti to vydrží a minimálně své plány stihneš uskutečnit :)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od ZeKe »

Ahoj xanthore,
dík za novou verzi, a hlavně za import db z původní verze. Ač toho tam mám, počítám, tak 10x míň než Scalex :-), znovu bych to tam klepat nechtěl.
Víceméně souhlas s Mirkem, barevné rozlišení Open/Close v seznamu míst tomu podle mě teď také hodně chybí.. Když je toho zobrazeno dle tagu hodně, tak se v tom hůř orientuje a ještě k tomu, když je teď od kazdé položky zobrazeno 5 řádků, musí se dost scrollovat. Narozdíl od staré verze, kde jsem měl zobrazeny 3 řádky, viděl jsem ikonku+název, otevíračku dnes a případně čas do zavření. Zde se ten poslední řádek s otevíračkou zítra sice může hodit v případě "tak dnes odpoledne už se tam nepohnu, když za chvíli zavírají, ale zítra jsou tam hned od sedmi, nechám to na ráno" - takových případů ale asi nebude tolik, abych si na ten konkrétní shop/doktora nemohl jednou kliknout a podívat se na ten čas zítra.
Scalexem navrhovaný rychlý switch pro On/Off shopy v seznamu míst by se asi také hodil.

Ale ještě dvě věci které se mi tam trochu nezdají:
- v záložce Tagy bych spíš než seznam tagů k editaci raději viděl jejich výběr - tak nějak bych řekl, že filtrování tagů se provádí častěji než jejich editace a bylo by to zde víc po ruce :-) Ano, vím, že to bylo ve staré verzi taky tak, ale myslím, že by se to možná hodilo mít víc na očích.
- pro výběr tagů zde musím slajdnout zleva, nebo kliknout na hamburger, a pro potvrzení slajdnout zpět nebo kliknout do pravé části obrazovky. Myslím, že klávesa zpět by měla mít tutéž funkci, a ne aby uživatele rovnou vykopla z aplikace :-) Případně by pod seznamem tagů mohlo asi být tlačítko OK pro zobrazení vybraných tagů.

Ve staré verzi se také po kliknutí na tag vypsal seznam míst, které byly pod daný tag podřazeny, to zda, asi zatím, chybí..

Vypadá to, že jen kritizuji a v podstatě by se mi líbila "stará verze v novém Material designu", ale není tomu tak, jen diskutujeme :-)

Každopádně díky za pokračující vývoj!
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Indikace stavu míst (otevřeno / zavřeno)

Co se týče koleček, tak především stará verze je využívala jako prakticky jedinou indikaci toho, jestli je otevřeno nebo zavřeno, to teď nahrazuje explicitní text + hned pod ním je případně vidět, jak dlouho ještě zbývá do otevření / zavření. Návrat koleček zatím neplánuju. Uvědomuju si ale, že kouknout ještě o řádek níž na zbývající čas (resp. to, jestli tam vůbec je) není úplně nejpohodlnější / nejrychlejší. Navrhuju přidat nalevo od textu otevřeno / zavřeno barevné vykřičníky, pokud do dalšího otevření / zavření zbývá krátká (méně než 30 minut) doba. Např. pokud zbývá 1 - 10 minut do zavření, budou tam tři červené vykřičníky. Pokud zbývá 11 - 20 minut do otevření, budou tam dva zelené a pokud zbývá do zavření 21 - 30 minut, tak tam bude jeden červený. Takže hned pod názvem obchodu budou všechny aktuální informace.

Filtrování otevřených míst

Filtrování otevřených míst je taky jedna z věcí, kterou bych chtěl přidat. Chci to ale udělat trochu sofistikovaněji než v minulé verzi. Moje současná představa je taková, že by tam bylo tlačítko, po jehož zmáčknutí by se zobrazil jednoduchý formulář, kde by si uživatel mohl upravit parametry, podle kterých se bude filtrovat. Konkrétně jestli zobrazit i místa, která brzy otevírají (volby: nezobrazovat, zobrazovat místa otevírající nejpozději za 5 minut, za 10 minut, za 15 minut, za 30 minut, možná ještě za hodinu) a ta, která naopak brzy zavírají, ignorovat (podobně jako v předchozím případě: neignorovat místa, která brzy zavírají, ignorovat místa zavírající do 5 minut, do 10 minut atd.). Pak by tam ještě mohlo být tlačítko s funkcí "rychlý filtr", které by použilo to, co uživatel nastavil naposled. To taky znamená, že by bylo důležité mít vhodně zvolené implicitní hodnoty těch parametrů (asi bych neukazoval místa, která zavírají do 5 minut a ukazoval místa, která otevírají do 10 minut). Zobrazovat zavřená místa (jako to šlo ve staré verzi) asi nemá smysl, takže to přidávat nebudu.

Tagy

Moc nerozumím tomu, jak by výběr tagů byl jednodušší ze záložky Tagy - bylo by potřeba swipenout doleva (nebo klepnout na hlavičku záložky, což je ale imho méně komfortní), pak vybrat tagy, pak swipenout doprava.

Celkově ještě nevím, co s těmi tagy v příštích verzích udělám. Ideálně bych už v této první verzi žádnou záložku s tagy neměl a řešil vše (přidávání, mazání, přejmenovávání) v levém menu. Už jen kvůli místu, které hlavičky záložek zabírají. Uživatel by si měl přidat tagy na začátku (tj. předtím, než přidá spoustu míst) a pak už jen zaškrtávat tagy při přidávání míst. Ještě uvidím.

Možná by se ale hodila možnost zkontrolovat, jestli jsem konkrétní tag přiřadil všem vhodným místům (tj. jestli jsem jej nějakému nezapomněl nastavit).

Dobré by bylo, kdyby se dal vytvořit nový tag při přidávání místa.

S tím, že klávesa zpět by měla zavřít levé menu, souhlasím, ostatní aplikace to afaik právě tak mají. (I když swipenout nebo klepnout do pravé části obrazovky mi přijde komfortnější.) Tlačítko ok by se do toho menu imho nehodilo.

Ostatní

Možnost vybrat si, kolik má být zobrazeno dnů (0, 1, 2), pravděpodobně přidám.

don_alex: Díky, taky doufám. :-)

A klidně kritizujte, já to vydržím. :-)
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od ZeKe »

Moderátorům se omlouvám za porušení pravidla zákazu quotování předchozího postu, ale zde reaguji na různé části předchozího příspěvku, tak volím tuto možnost pro lepší přehlednost.

Díky za obsáhlou reakci.
xanthor píše:Indikace stavu míst (otevřeno / zavřeno)
Co se týče koleček, tak především stará verze je využívala jako prakticky jedinou indikaci toho, jestli je otevřeno nebo zavřeno, to teď nahrazuje explicitní text + hned pod ním je případně vidět, jak dlouho ještě zbývá do otevření / zavření. Návrat koleček zatím neplánuju. Uvědomuju si ale, že kouknout ještě o řádek níž na zbývající čas (resp. to, jestli tam vůbec je) není úplně nejpohodlnější / nejrychlejší.
Kolečka být nemusí, nicméně pokud by nebylo to klukama navrhované podbarvení, co třeba obarvit ty nápisy OTEVŘENO/ZAVŘENO, klasicky červeně/zeleně? Nebo třeba těmito barvami obarvit zkratku aktuálního dne v týdnu, podobně jako to bylo ve staré verzi u všech položek červeně, jak je videt na screenshotu ve spoileru:
Spoiler:
Obrázek
versus
Obrázek
..plus samozřejmě nějak v kombinaci s Tebou navrhovanými vykřičníky.
Nebo by stačilo mít červenou/zelenou barvou název místa a nemusela by tam možná být ta další řádka, která v nové verzi vlastně vždy nabývá pouze hodnot OTEVŘENO/ZAVŘENO.
xanthor píše:Tagy
Moc nerozumím tomu, jak by výběr tagů byl jednodušší ze záložky Tagy - bylo by potřeba swipenout doleva (nebo klepnout na hlavičku záložky, což je ale imho méně komfortní), pak vybrat tagy, pak swipenout doprava.
S tím, že klávesa zpět by měla zavřít levé menu, souhlasím, ostatní aplikace to afaik právě tak mají. (I když swipenout nebo klepnout do pravé části obrazovky mi přijde komfortnější.) Tlačítko ok by se do toho menu imho nehodilo.
Asi jsem to nevyjádřil moc dobře. :-( Měl jsem prostě na mysli, že filtrování dle tagů bych viděl jaksi logičtější někde/nějak v rámci hlavního okna apky, a případná editace tagů někde v menu, než naopak.
To tlačítko OK by tam bylo navíc, jak píšeš, avšak pokud by to zůstalo takto, tak bych se přimluvil za to, aby Back jen skrylo to zobrazené menu a neshodilo celou apku :-), byť je to o zvyku.
xanthor píše:Možnost vybrat si, kolik má být zobrazeno dnů (0, 1, 2), pravděpodobně přidám.
To by bylo IMHO šikovné, díky předem za tuto možnost.

Jak si lze ověřit na screenech výše (byť Ty to sám jistě moc dobře víš), tam kde dřív byly na jednno místo použité 3 řádky tak v nové verzi je jich 5. A ty velké rozestupy mezi řádky tomu, kolik míst je pak zobrazeno na jedné obrazovce, také moc nepomůže ;-) Toto se jistě řídí nějakými doporučeními pro material design etc., nicméně 7,5 "míst" ve staré verzi, proti 3,5 v nové je přeci jen znát..
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Jo, obarvení nápisů otevřeno / zavřeno je dobrý nápad. Kromě zelené a červené asi přidám ještě nějakou další barvu pro případ, že k aktuálnímu stavu je k dispozici i komentář. Obarvování dnů neplánuju. Mj. nechci mít "přebarveno". :-)

Řádek s otevřeno / zavřeno tam mám jednak kvůli srozumitelnosti (zvlášť pro nové uživatele), ale taky kvůli případnému komentáři.

Co se týče tagů, tak podobně (v levém menu) to má třeba Gmail. Nelogické mi to nepřijde. Jak jsem už psal, to chování tlačítka zpět upravím.

To, že se na obrazovku vejde (někdy podstatně) méně míst než dřív, vím, ale použitelnosti to imho nijak zvlášť neškodí. Ale pár změn plánuju - např. nad časem do zavření bude menší mezera, později možná přidám i nějaký kompaktní mód s menšími okraji. Pokud to půjde, tak při scrollování dolů schovám horní lištu se záložkami (a ještě musím dodělat schovávání tlačítka pro přidání místa / tagu). A přidám možnost skrýt zítřejší otevírací hodiny.
Uživatelský avatar
lesov
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: stř 29. zář 2010 20:28:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190
Bydliště: Chomutov

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od lesov »

Ahoj,
nejde mi import souboru do nové aplikace. Soubor jsem zkoušel přejmenovat ale píše to stále soubor nenalezen.
Instalace je na novém tlf. SGS6.

Co dělám špatně? Starou aplikaci jsem zkoušel ale nedá se ovládat, takže jsem jí odinstaloval a nainstaloval novou verzi.
Aplikace vytvoří složku až po exportu nějakého zkušebního záznamu.
Díky.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Funkce záloha / obnova ze zálohy (terminologie staré verze), resp. import / export (terminologie nové verze) slouží pro uložení dat z databáze aplikace do souboru a jejich pozdější případnou obnovu. Při použití funkce "Zálohovat" ve staré verzi jsou data uložena do souboru "myOpeningHoursBackup.xml" do adresáře "myOpeningHours". Nová verze pak umí tato data ze souboru načíst (funkce "Importovat ze staré verze"). Při použití funkce "Exportovat" v nové verzi jsou data uložena do souboru "moh_export.xml" do adresáře "My Opening Hours" (a je možné je později obnovit funkcí "Importovat"). Tyto dva soubory mají odlišný formát, tj. nejsou zaměnitelné (i proto jsou v různých adresářích).
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“