OnePlus 3 - obecná diskuzeNabíjení z USB-C

Moderátoři: novas78, Moderátoři čínských mobilů, novas78, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Nabíjení z USB-C

Příspěvek od uni »

Ahoj,

zkoušel někdo nabíjení z USB-C (PC, AC, CL, powerbanka,...). Jakou rychlostí to je? Co tak bloumám po netu se mi zdá, že ten jejich Dash charger by mohl být solidní vendor lock a z čehokoli ostatního se bude nabíjen max. 2A rychlostí. Zkoušel tedy někdo USB-C PD, Quick Charge 2/3?

EDIT: Mno, komunita moc nezafungovala. Nicméně odpověď z O+ není moc dobrá. Z jiných zdrojů si to bere max obyč napětí, tedy ony 2-2.1A co tam v závislosti na věci pošlete, žádné rychlé nabíjení. Takže ten slavný Dash je jen sprostý vendor lock (navíc na druhou, když vedle samy ještě tlačí VOOC), takže má ochota vrazit případně 2k do AC/CL Dash bižu klesla na nulu (navíc to nepodporuje ani jejích powerbanka, natož 3rd party-uf), neb i opačně je to pro ostatní přístroje na nic.
Uživatelský avatar
wcl
Stálý androiďák
Příspěvky: 112
Registrován: pon 26. dub 2010 6:46:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3
Tablet: Nexus 7 32GB 4G
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od wcl »

Mno.. Bussines je bussines. Me vubec nevadi proprietarni uzamceni. Cena telefonu je privetiva a nabijeni klasickou 2A nabijeckou funguje dobre. Nabijim vetsinou v noci, takze me rychlost nabijeni vlastne moc nezajima. Ale kdyz potrebuju nabit rychleji pouziji jejich Dash. Nesnazim se ve vsem hledat chyby a uzivam si zarizeni, ktere je podle me super.

       
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od uni »

Já nehledám chyby, já nechci vyhodit dva litry za něco, co funguje na jediném přístroji na trhu. To si snad nedovolí ani Apple...
tomcar
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 04. srp 2016 19:05:16
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od tomcar »

Již od začátku bylo zmiňováno, že telefon nepodporuje quick charge vramci chipsetu jako samsungy apod ale že veškerá technologie rychlonabíjení je v samotné nabíječce, eliminuje to zahřívání telefonu a snižuje náklady. Já s tim problém tedy nemám.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od Cleric »

No že by to nějak eliminovalo teplotu zařízení při nabíjení, tím si moc jistý nejsem. Nabíjel z 10ti % a mobil topil jak "vavky".....
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od kosan123 »

No, například oproti LG G2, která s aftermarket rom taky uměla "něco jako rychlonabíjení" s originální nabíječkou se zahřívala při používání výrazně více. 1+3 je při používání a nabíjení "relativně" chladný.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od Cleric »

Tak ono to mohlo být i ovlivněno i dalšími aspekty. Páč jsem s mobil i při nabíjení dále pracoval, to se na tomto jevu taky mohlo podepsat. Páč od té doby jsem to nezaznamenal. Včera jsem nabíjel při 15% a zařízení bylo relativně vlažné.....
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od uni »

Teplo je mi jedno, s tím počítá logicky konstrukce (tedy předpoklad kvalitního návrhu designu). Co mi není jedno je vyhodit tisíce za bižu s vendor lockem na jeden přístroj.To je pakárna a nesmysl. Zvláště, když máme obecný std. s velmi obdobnou užitnou hodnotou.
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od lubinek79 »

Co znamená tisíce za bižu? :) Myslíš tím snad ten adaptér do auta, který stojí 899kč? :)
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od uni »

Hmm. CL 900,-. AC 1100,- (nosit to z domova do práce fakt nebudu). To máme přesně 2k (zvládáš?). Pak tu máme teoreticky powerbanku, až se k ní One+ dokope, tzn. +1-2k.
Tedy ano, tisíce. Něco k dovysvětlení?
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od lubinek79 »

Já to zvládám. Otázkou je, zda to zvládneš ty. :) Mě osobně nevadí, pokud si koupím věci za cca 2-3000, pokud je k founu potřebuji. Faktem je, že telefon neždímu natolik, aby mi nevydržel do doby, než se vrátím domů, tudíž se bez další nabíječky, power banky apod.obejdu. A pokud tě trápí drahé doplňky, pak můžeš v klidu použít neorigo nabíječku apod. Sice bude nabíjení trvat o něco déle, ale účel to splní a tebe nebude muset trápit to, že jsi vyhodil peníze za "vendor lock" ;) Samozřejmě pokud hodláš telefon do roka prodat, pak chápu, že nákup dražšších doplňků je pro tebe nevýhodný!
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od Cleric »

Stále nějak nechápu co řešíš?

Však si kup kabel s USB Type-C a k němu připojíš cokoliv co potřebuješ. Jen to nebude nabíjet ULTRAmegaRYCHLE.......

Že tam je jiný standart pro nabíjení.....no a.....to je jen drobnost.....
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od uni »

lubinek79 Dnes je pátek, takže více trpělivosti jak tak koukám. Ne, pointa není cena, ale užitná hodnota. Nemám problém koupit za 1k AC, protože bude mít nějaké vlastnosti. Ale to AC chci použít i pro něco jiného, než jeden přístroj pseudovýrobce.
Samozřejmě že můžeš použít jakýkoli napájecí zdroj, ale z toho se to bude nabíjet konvenční (před USB-C PD 2.0 specifikací) rychlostí, což také není pointa, nabíjet pomalu:)
Cleric: To není drobnost, to je klacek uživatelům pod nohy:) Resp. samozřejmě záměr, jak aspoň trochu narovnat neziskovost z telefonu jako takového, vendor lock, nerozšířené, drahé. Podobně jako u Apple, ale tomu jeho konektor a specifikace posledně vydržely 10 let, teď jede třetím rokem v nové. A je to pužitelné pro více přístrojů a více modelů a má to nějakou záruku kontinuity.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od Cleric »

Tak v tom případě mám pro tebe jedinou radu. Kup si zařízení co má Quick charge a budeš spokojený. U něj ale narazíš na stejný problém jako s Dash charge a tou je rozšířenost......Taky budeš muset kupovat speciální PB, AC a AC do auta. Je to totéž, takže si ve výsledku nevybereš. Každý výrobce si nasadí své a pak už je jen na tobě zda se podvolíš.
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od uni »

Quick charge je vendor lock Qualcommu:) Ne náhodou celou dobu hovořím o USB PD 2.0, což je standard od USB konsorcia pro veškerá zařízení obsahující USB konektor. Když vezmeš věc s MTK čipsetem, Quick Charge ti nepomůže. Výhoda zde je, že je samozřejmě více výrobců s QC SoC, takže to není tak brutální lock, to je fakt.
Nicméně zde je problém, že One+3 je DualSIM, přístroje s QC SoC jsou poměrně nedostupné, tedy ve vyšší cenové relaci.

Jak píšeš, docela pakárna co? Furt čteš, jak jde Apple proti std. a je ten zlý, jak ostatní jdou se std. a jsou hodní. Jenže....:)
A také není náhoda, že se Google opřel do ostatních výrobců mršící USB zapojení...
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od lubinek79 »

@Uni: Nebudeš to mít asi lehké, co se týče rozhodování. :)
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od Cleric »

Ono buď zaplatíš za zařízení 11K a k tomu si dokoupíš příslušenství za dalších cca 2-3K a jsi na cca 14K celkově nebo koupíš mobil z jiné cenové kategorie 15+ a příslušenství bude možná levnější. Což ale pochybuji. Tam budeš zase platit za značku. Podle mě to chce uvažovat i tímto směrem. Než jen koukat na to jak co je omezující.

Levnější zas bude znamenat větší svázanost do budoucna. A ano, souhlasím jak píšeš o Applu. Teď jsme na tom prakticky stejně, výrobce si z nás udělal své ovečky.
Packys
Stálý androiďák
Příspěvky: 197
Registrován: úte 28. srp 2012 13:13:16
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: Nabíjení z USB-C

Příspěvek od Packys »

Celkem zajímavé videjko.. Třeba se někomu bude hodit :)

Nokia N70 --> HTC Universal --> Ipod Touch 4g --> Samsung Galaxy S3 --> Nexus 5 --> OnePlus 3
Odpovědět

Zpět na „OnePlus 3 - obecná diskuze“