Ostatní telefony HuaweiKirin a GPS

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Kirin a GPS

Příspěvek od peta809 »

Zdravím, jak si procesory Kirin rozumí s GPS? Za jak dlouho standardně se fixne signál? Ptám se proto, že s Mediatekem tenkrát bývaly problémy. Tak jestli něco takového nepotkaly i procesory Kirin. Děkuji.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mirda86 »

Dost pochybuju ze ma v dnesni dobe CPU neco spolecne s kvalitou GPS.To spis nekteri cinani neumi udelat poradne anteny a podobne.
V posledni dobe sem mel asi 4 telefony s MTK a u vsech byla GPS perfektni.Ale nejednalo se o levnou cinu teda.

Spis se ptej na konkretni model, pripadne si precti tema toho konkretniho telefonu.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od peta809 »

Honor 7 Lite
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od ax1qwer »

Kirin procesory jsou zname skvelou, rychlou a bezproblemovou GPS :-) takze bych se neobaval.

I na Honoru 3C se starym MT6582 byla GPS excelentni.

       
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od peta809 »

Tak to zní dobře! Předpokládám, že Honor 7 Lite bude ve své cenové kategorii aktuálně asi nejlepší volba. Že?
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mirda86 »

To zalezi na prioritach ale urcite to bude skvela volba.
U H7L by mely byt taky dve anteny na lepsi prijem signalu takze bych rekl ze si Huawei dava na techto vecech zalezet.Gps podle me nebude vyjimkou
Karlosek-K1
Androiďák!
Příspěvky: 308
Registrován: stř 28. lis 2012 21:08:41
Typ mobilu / ROM: Huawei p9
Tablet: LG G Pad

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Karlosek-K1 »

Měl jsem s Kirin procesorem 2 telefony a příjem gps byla snad nejlepší ze všech telefonů, rychlost fixace byla skvělá
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od peta809 »

Bezva, to zní hodně dobře.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Jumbo78 »

Abych to uvedl na pravou míru - rychlost fixu vůbec nic neznamená. Důležitá je přesnost - aby signál "neskákal"...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od vormen »

Přesně tak, já mám sice mediatek, fixace blesková, během navigace bez problémů, ale jakmile potřebuju jít v cizím městě podle mapy, tak poloha klidně skáče do vedlejší ulice, nebo ukazatel zobrazuje, že jdu po budovách. Stejně tak, když chci uložit pěší trasu, tak je pěkně poskákaná. Se snaprdagony tohle nedělalo a ten Kirim by mě docela zajímal.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mirda86 »

Mel sem P6 se starym Kirinem i Honor s novejsim Kirinem a gps byla vzdy skvela.Absolutne bez problemu.
Mel sem i Huawei, Meizu ci HTC s MTK a totez.Gps spolehliva.
I u Samsungu se Speadtrumem nebo jak se ta cinska hruza jmenuje a opet vse ok.
Takze bych spis koukal na vyrobce (kor u "B" cinanu) nez na pouzitej cipset.

Jen dodam ze ty Meizu sem mel nedavno (M2 a MX5) a lidi kterym sem je prodal je pouzivaji i na geocaching a sou spokojeni.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mareman »

Jeden z velkých problémů levných číňanů jsou interference mezi rádiama. Vzhledem k tomu, že mimo GSM používám aktivně WiFi, Bluetooth i GPS, vím o tom svoje, natrápil jsem se s tím u P8000 a poměrně důsledně to u každýho dalšího mobilu testuju. To že má něco dobrou GPS nebo WiFi samostatně ještě nic neznamená, rychlost fixu GPS nebo rádoby malej útlum WiFi už vůbec ne. Dobře navrženej mobil se umí dobře poprat právě se vzájemným ovlivňováním rádií. Honor 7 Lite jsem v ruce neměl, ale v poslední době jsem v tomto ohledu porovnával Elephone P8000 (Antény řešený "alobalem"), Honor 7 (řešení antén neznám), Lenovo Vibe P1 Pro (pevné antény implantované v bloku) a Xiaomi Redmi Note 3 SE (opět antény v bloku). Přesto, že v některých ohledech příjmu signálu nebyl Honor 7 z nich nejlepší, je bezkonkurenčně nejlepší v nejobvyklejší kombinaci WiFi 2,4 GHz + Bluetooth. Předpokládám, že si dává Huawei s návrhem záležet u všech modelů a očekávám podobný chování i u Lite modelu.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Lyon »

Zrovna předevčírem jsem používal navigaci v autě v Praze a žádné odskoky nebo něco podobného.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mareman »

Přímo na odskoky trpí jen Mediatek. Jsme se snažili přijít na příčinu nebo najít nějakou berličku ve smysl vypnutí APGS a podobně, ale nic mov nepomáhalo. Podle mě má ten GPS čip ve spojitosti se špatnou anténou malou citlivost a ten ovladač tu nepřesnost nějak kompenzuje ......teda snaží se o to, ale pro GPS jsou bohužel veškerý data jako triangulace z GSM nebo lokace z WiFi na nic, protože obojí je podstatně míň přesný než to co je potřeba. I pro autonavigaci je nutná přesnost pod 5 metrů.....jinak bude v zástavbě problém. Blbě navržený antény je jedna příčina, ale může za to i Mediatek sám, těch problémů napříč modelama i značkama je hodně, nemá to jen béčková čína. U Snapu nebo Kirinu jsem narazil u všech na dost podobný chování, ty se nesnaží nepřesnost kompenzovat, většinou je to kolem 3m, v nejhorším 5.....a to pro dobrou autonavi stačí.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
geometr
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 21. črc 2014 17:39:58
Typ mobilu / ROM: Moto G5s Android 8.1.0

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od geometr »

Máte někdo v tomto směru zkušenost, případně testoval jste někdo důkladněji Huawei P8 Lite nebo P9 Lite?
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mareman »

P9 Lite má náš technik, teď jsem se ho ptal jestli se setkal s nějakým problémem kolem gps nebo wifi, říkal že ne. Odjezdil s ním letos chorvatsko. Není to teda úplně fundovaný vyjádření, on je doslova uživatel a problémy s gps se projevují hlavně v zástavbě. Ale bude to v pořádku.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od vormen »

P9 lite mám a je to letos můj čtvrtý telefon a konkrétně gps mě u telefonu hodně zajímá. Ten kirin má zatím nejlepší chování. Měl jsem snap 410, fixace rychlá, ale občas mu vypadával signál, zkoušeno na dvou telefonech se stejným čipem a na stejném místě výpadek. Mesiatek byl bez výpadku, ale zase nebyl vhodný k záznamu pěší trasy, dost ujížděl, ve městě do vedlejší ulice. Ten kirin netrpí ničím, fixace rychlá, bez výpadku a přesný záznam. U toho mediateku se mně zdá, že načítá data z gps čipu častěji než u telefonu se snapem a proto takhle uskakuje. Dřív e se ztratí signál v tunelu, ale snap se ještě delší dobu tváří, že signál má.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mareman »

To je právě ono, že podle rychlosti fixu a bezvýpadkovosti se nedá soudit použitelnost GPS. Na svým bývalým P8000 s MTK6753 jsem měl fix okamžitej, dokonce během chvilky i při vypnuté AGPS přes engeneering mode. Výpadek mimo tunelu neměla nikdy. A přesto v určitých lokacích jezdila po lese desítky metrů od silnice kde jsem jel. Ale při občasných náhodným vyzkoušení se tvářila jako rychlá a přesná. Reálnej stav se zjistil až když přišla sezona a začali jsme podle GPS jezdit.......první měsíce jsme si všichni užívali pocitu jak máme dokonalou GPS ;)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mirda86 »

Vormen:Pokud mas moznost tak si nekde sezen Galaxy J5 nebo A5 s 410tkou. O autonavigaci se netreba vubec bavit. Fix okamzitej mimo meste i ve meste. Neco jako vypadek u nej prakticky neexistuje. Navic je i relativne (jak jen na telefon muze asi byt) presnej na geocaching. Pochybuju ze by na techto dvou modelech mohla byt gps presnejsi a vic bezproblemova.
Ktere 2 modely mas na mysli?
Napriklad takove Lenovo A6000 s tim stejnym CPU melo gps tragickou. Resilo se to i tady na foru.
Vzdycky je potreba mluvit o konkretnich modelech... jen tak podle pouziteho CPU je to zbytecne.
To
S tim gps fixem je to tak.Hlavne dost lidi i treba tady na foru. Prvni co zkusi tak jestli jim chyta (nejakej ten cinskej foun) gps signal v obyvaku. A kdyz jo tak hned ctes jak je to skvele poresene a perfektni. Aniz by ji poradne otestovali. Pak se clovek musi smat kdyz ti stejni meni telefon kvuli v realu nepouzitelne gps :D Ale tak to je a asi vzdycky bude u nekterych nekterych cinanu.
Naposledy upravil(a) Supík dne pát 16. zář 2016 22:16:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranen OT text
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od vormen »

Konkrétně jsem měl Smart Prime6 a a ZenFone laser a oba vypadly ve stejným místě, v Brně na Žabovřeské a pak ještě u Košíkova u Bíteše, je to zajímavý. Ostatní chipsety v tom stejným místě bez výpadku. Tím ale netvrdím, že mně to vadilo, nebo že ta gps byla špatná. Jen jsem popsal rozdíly mezi telefonama, který jsem letos měl, zatím :-)
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mareman »

>> vormen >>
Ano, takto to prostě je, nepřesná/poskakující GPS je doménou 64Bit 8mi jádrových Mediateků, začalo to už na 32bitech (např THL5000). Mám toto odzkoušeno na svým Elephone, hlášený mi to bylo od kamarádů s Lenovo A7000, Lenovo K3 Note, stačí pročíst recenze různých Ulefone atd. Ty sám to máš na Asus a Vodafone. Nově se to objevuje například i na nových telefonech s Heliem P10.
Dost podrobně a fundovaně se tomu problému věnoval mimo jiných i rbarat ještě na THL5000 .
Daný problém se projevuje hlavně v zástavbě, typicky například ve středu Brna kde jsou ulice jedna na druhé a i relativně malá nepřesnost způsobí, že navigace neví kam má zrovna pozici "přilepit". Dá se najezdit s takovou GPSkou tisíce kilometrů po dovolené, vesnicích, dálkách a nic se neprojeví. Většina navigací nepřesnost kompenzuje pokud má jak. Vzhledem k tomu, že jsme k tomuto,nedošli při chytání v obýváku, ale pochopitelně při použití při jízdě autem, i IQ dosahující hodnoty 86 stačí k závěru že s MTK je něco špatně. Větší nepřesnosti se začaly projevovat až po x měsících, člověk který přemýšlí může dojít k závěru, že na kontaktech "alobalových" antén se objevuje nějaká oxidace, která začne stav zhoršovat.

Naproti tomu jsem se za poslední dobu nesetkal s žádným Kirinem ani Snapdragonem který by na toto trpěl. Respektive problémy s GPS můžou být na každým typu zařízení, samozřejmě. Ale u CPU jako jsou MTK 6753, P10 nebo i spousta 6752 se poskakující poloha GPS stala společným jmenovatelem. Pro mě toto byl jeden z důvodů útěku od MTK a stojím si za tím, že telefony s MTK nejsou dobrá volba pro ty kteří potřebují slušnou GPS :palec:
Naposledy upravil(a) Supík dne pát 16. zář 2016 22:14:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranen OT text
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od rbarat »

peta809 píše:Zdravím, jak si procesory Kirin rozumí s GPS? Za jak dlouho standardně se fixne signál? Ptám se proto, že s Mediatekem tenkrát bývaly problémy. Tak jestli něco takového nepotkaly i procesory Kirin. Děkuji.
Kirin ma tradične skvelú GPS..
Naposledy upravil(a) Supík dne pát 16. zář 2016 22:12:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranen OT text
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od sinco »

Mam G3 s Snapdragon 801 a ta GPS se taky chova obcas podivne. Nekdy na stejnem miste vidi o dost vic satelitu jak treba o par dnu pozdeji. Stejny cas i misto. S tim souvisi o pocet fixnutych satelitu. Pri ceste po Brne i mimo me obcas google navi zahlasi ztrata GPS signalu. A neni to v tunelu nebo v hustem lese. Tady ale muze byt potiz se skly v aute. Nevim zda existuji skla ktera muzou mit ruzne promeny utlum nebo je to ano-ne. Onehda jsem jel v nejakym VW a majitel vozu, ridic, kdyz videl jak si hraji s navi ktera byla uplne slepa povida, to je marny mam pokoveny skla. Stacilo stahnout okenko ve voze. Jak v nekterym vlaku. Neni nad externi GPS nokia LD-3W. Zadna pomoc od wifi ci gsm bunek a fungovala skvele. Moc toho nenajezdim a mit presnou a spolehlivou GPS je k nezaplaceni. Jenze je zas potiz ze ji nevidi kazda navigace. Myslim ze byl problem s google navi kterou casto pouzivam.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
geometr
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 21. črc 2014 17:39:58
Typ mobilu / ROM: Moto G5s Android 8.1.0

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od geometr »

Jen poznámka: Ve stejný čas na stejném místě o pár dní později nejsou satelity ve stejné konfiguraci (na stejném místě).
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od ludekbrno »

a taky že v některých autech a vlacích si GPS ani neškrtne kvůli těm pokoveným oknům. Nedávno jsem jel do Budapešti vlakem EC a přestože Xiaomi se Snapdragonem má skvělou GPS, ve vlaku ani u okna prostě bez šance. V GPS Status bylo vidět jen pár satelitů s takřka nulovým signálem. Zato v letadlech 10km nad zemí a 900km/h funguje parádně :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Supík »

Ono obecně ve městech je na budovách hodně materiálů o které se frekvence co GPS používá ráda odráží a pak už je jen na inteligenci zařízení který signál bude považovat za matoucí. Ony ty odrazu natáhnou dráhu letu signálu až o desítky metrů.

Některá skla v autech mají pokovenou vrstvu.. většinou taková ta skla s antireflexní úpravou a pak hlavně skla s vyhříváním. Ty tisíce drátků vedle sebe mají dost velký útlum.

U čipů co zajišťují gps funkce proběhla kdysi malá revoluce. A to když se objevil čip SIRF III. Tehdy se použitím nového postupu skokově zvedla citlivost vstupní části gps přijímačů se SIRF III snad o 20-30db. Doté doby byl s příjmem ve městech, mezi horskými kopci, v lesích dost velký problém. Občas si na tu dobu vzpomenu, když vidím nějakou mizernou implementaci GPS v nějakém zařízení. Většinou je to podle mne způsobeno prapodivnou anténou. Ono udělat GPS anténu v milimetrových rozměrech je docela zázrak. Kolikrát je menší než anténa na příjem 2-4G sítí. A to se komunikuje na vzdálenost do 10km s jednou bts a ne s někollika satelity vzdálenými 600-1000km. (zjednodušeno o příjem/vysílání/zjišťování stavu jiných bts)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
geometr
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 21. črc 2014 17:39:58
Typ mobilu / ROM: Moto G5s Android 8.1.0

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od geometr »

Ty satelity jsou trošku dál (řádově 20 krát).
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od rbarat »

Supík píše:U čipů co zajišťují gps funkce proběhla kdysi malá revoluce. A to když se objevil čip SIRF III. Tehdy se použitím nového postupu skokově zvedla citlivost vstupní části gps přijímačů se SIRF III snad o 20-30db. Doté doby byl s příjmem ve městech, mezi horskými kopci, v lesích dost velký problém. Občas si na tu dobu vzpomenu, když vidím nějakou mizernou implementaci GPS v nějakém zařízení. Většinou je to podle mne způsobeno prapodivnou anténou. Ono udělat GPS anténu v milimetrových rozměrech je docela zázrak. Kolikrát je menší než anténa na příjem 2-4G sítí. A to se komunikuje na vzdálenost do 10km s jednou bts a ne s někollika satelity vzdálenými 600-1000km. (zjednodušeno o příjem/vysílání/zjišťování stavu jiných bts)
Áno Sirf Star III je dodnes neprekonaná legenda. Stále mám doma v šuplíku Bluetooth GPS modul Nokia LD-3W s týmto čipom. Používal som ho ešte nedávno s čínskymi fónmi THL 5000 a Elephone P8000, ktoré mali katastrofálne GPS.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od Mareman »

Nedávno jsem s externím SIRF III jezdil když jsme řešili odskoky u Mediateku a můžu říct, že v porovnání s dnešními integrovanými GPS v Honor 7 (Kirin 635), Vibe P1 Pro (Snap 616) i Redmi Note 3 Pro (Snap 650) už je na tom Sirf s přesností hůř. Nemám ho teda v provedení Nokie, ta je na tom možná líp.

Edit:
Ještě mě napadlo, vypadá to že geometr má hlubší znalosti o fungování GPS. Možná by mohl vysvětlit jak ten gps čip nakládá s přijatými daty z družic. Jestli se jedná o nějakou triangulaci, průměrování, nebo jsou to opravdu data bez korekce které můžou být zkreslené zástavbou ve městě atd. Chápu že signálu zamezí vyhřívaný nebo pokovený sklo, tunel atd... že dojde k výpadku. Koneckonců je známo že gps musí mít přímou viditelnost na družici. Nechápu ale proč s mediatekem mám ma stejných místě po Brně pořád stejnou nepřesnost která je tam kdykoliv. Se snapem nebo kirinem je to v pořádku, byť i ty umí o 5 metrů uskočit. Proč teda ten horší čip, špatná anténa, driver nebo kombinace všeho o čem tu vedeme polemiky prostě nevypadne, hlásí spoustu přijatých družic a přesto vyplivne polohu "spolehlivě" na určitých místech blbě?
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
geometr
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 21. črc 2014 17:39:58
Typ mobilu / ROM: Moto G5s Android 8.1.0

Re: Kirin a GPS

Příspěvek od geometr »

Mimo řekněme dnes již běžné masové civilní použití používám GPS profesionálně, jako geometr - tedy geodet, zeměměřič :-) Takže něco málo víc o tom vím. Nicméně profesionální geodetické využití je opravdu trochu něco jiného než běžné masové. Takže, jak nakládá čip mobilního telefonu přesně s daty, nevím a nikdy jsem se o to nezjímal. Nicméně z podstaty věci bude samozřejmě záležet na tom, jak nakládá s přijatými daty a zda pracuje s nějakými dostupnými korekcemi. I když nedokážu posoudit jak moc sofistikované řešení může být zakomponováno v mobilním telefonu jako celku, který má fungovat řekněme poměrně rychle.

Pokusím se ale zamyslet nad posuzováním kvality čipu:

Budu předpokládat, že princip určení polohy pomocí globálních navigačních satelitních systémů všichni tak nějak známe nebo tušíme.

Přesnost určení polohy bude tedy, za předpokladu správného fungování celého systému, záležet jednak na GNSS (GPS) přijímači jako celku - kvalitě antény a kvalitě a schopnostech procesoru / čipu / softwaru zpracovávajícího signál (data) získaný za pomoci antény a jednak na prostředí a místě ve kterém se bude přijímač nacházet. Dále pak může záležet na aplikaci, která má data získaná z přijímače prezentovat (např. autonavigace).

No a teď tedy: Pokud na stejné místo ve stejnou dobu z pohledu konfigurace družic (což není stejný čas každý den) vezmu jeden a ten samý přijímač a ten nespolehlivě ukazuje polohu, příčin nespolehlivosti může být samosebou vícero - kvalita samotného přijímače (kvalita antény, kvalita zpracování signálu z družice), kvalita prostředí ve kterém se přijímač nachází (omezený výhled na oblohu, poloha družic nad daným místem, atmosferické podmínky ovlivňující šíření signálu družic v atmosféře, vícecestné šíření signálu apod.). Těžko tedy usuzovat z umístění jednoho konkrétního zařízení do jednoho konkrétního místa v daný okamžik přímo na kvalitu tohoto zařízení a případně nějaké jeho součásti. Zkrátka ten přístroj za nepřesné určení polohy může moci anebo také ne. Jiné to bude v případě umístění více různých typů (modelů) přístrojů řekněme stejného účelu využití (typicky např. smartphonu). Pokud tedy vezmu více takových přístrojů a umístím je ve stejný okamžik do stejného místa, případně s nimi budu pohybovat po stejné trase, mohu porovnat ty přístroje vzájemně co do kvality prezentace výsledků příjmu a zpracování signálu z družic, a to jako celek. Pokud je pak nějaký z přístrojů řekněme mimo nějaký průměr výsledků, bude asi méně kvalitní, než ty ostatní přístroje. Co ovšem bude příčinou těžko soudit - anténa, software, čip? Můžu pokračovat: Vezmu přístroje se stejným čipem, softwarem, ale jinou anténou a zkoumat tak v daném prostředí anténu... atd. Z toho je vidět, že usuzovat na kvalitu nějaké konkrétní komponenty ať už softwarové nebo hardwarové nebude tak jednoduché. Nicméně mě třeba jako uživatele zajímá celek. Pak je možné jiné srovnání - vzít nějakou profi aparaturu (jako referenční), která je kvalitou opravdu diametrálně jinde, než nějaký smartphone a srovnat výsledky jednotlivých zařízení s ní.

Přidám ještě odkaz na web mého kolegy a spolužáka, který pěkně a přiměřenou populární formou kdysi sepsal něco málo o GPS. Byť jsou články už hodně staré, popsané principy a chyby GPS jsou platné stále: http://www.beruna.cz/gps/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Huawei“