Aréna telefonůTel do 7000

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Hnildacz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05. led 2016 20:54:54
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5S

Tel do 7000

Příspěvek od Hnildacz »

Zdar lidi,

potřeboval bych pomoc s výběrem telefonu. Jedná se o telefon pro přítelkyni a vzhledem k jejím nárokům a nekompletnímu infu, které se na netu dá najít se na Vás obracím s prosbou o radu, který tel by byl pro ni nejlepší. Pro srovnání - donedávna používala LG G2, se kterýrm byla maximálně spokojená. Krom rychlosti oceňovala na telefonu zadní tlačítka, zapnutí displeje dvojdotekem a flip case s okýnkem.

Specifikace, kterých se chci držet jsou následovné:

Maximální rozpočet: 7500 Kč

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: každodenní využití, hovory, sms, focení, internet a hry - hlavně fruit saga a podob.

Požadavek na značku: vyhnout se ne přílíš známým značkám jako xiaomi, zopo, umi atd... possible zaměření Huawei/Honor, LG, Lenovo

Mnou navrhované modely: Lenovo Vibe P1 - ale prý špatný foťák, Nexus 5X

Vlastnosti displeje: HD


Interní paměť: 32 GB (případně 16GB + paměťový slot)

Slot pro paměťovou kartu: určitě v případě 16 GB verze

Fotoaparát: kvalitní - přítelkyně hodně fotí

Ostatní požadavky: velká výdrž baterie - aspon 2700 mAh, ideálně 3GB RAM, notifikační LED dioda, ideálně funkce probuzení poklepáním, hezký design

Další věci jako čtečka prstů, tlačítka v patičce telefonu atd. jsou plus, ale nejsou podmínkou. Důležité je ještě dodržet cenu do 7k s tím, že tel po předchozích zkušenostech nebudu objednávat z Číny.

Díky moc ;)
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Tel do 7000

Příspěvek od pedes »

Pokud nevolí náhradu za LG od LG, tak bych viděl jako zajímavou alternativu Huawei P9lite - výkon, kvalita, prostředí, čtečka otisků, vzhled..... Nyní je u některých prodejců v akci s chytrým náramkem v ceně, která se vejde do vašeho limitu https://huaweibundle.com/cz. Alternativa od Honoru model 7lite je o něco levnější a rozdíly nejsou tak významné.
Co zajít se slečnou na prodejnu ať si ho tam osahá a uvidí, zda jí sedne?
V obou případech jde o 2/16GB s možnosí paměťové karty.
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Zdenpok »

Jen tak na okraj, Xiaomi je v rámci mobilů o třídu výš než Lenovo, baterií 2700 taky moc parády neudělá

­    
Hnildacz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05. led 2016 20:54:54
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5S

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Hnildacz »

Dík za typy. Adepty bychom měli, takže je to už jen na ni..
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Mareman »

Já bych být tebou pro ženskou 5,5 úhlopříčku vyloučil, kor s bumrlíkovou baterkou jako má Vibe P1 Pro. Pro většinu ženských je rozumný maximum 5" a snesou úplný maximum 5,2 v "žiletka" provedení. ;)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Mirda86 »

pedes píše:Huawei P9lite - výkon, kvalita, prostředí, čtečka otisků, vzhled..... Nyní je u některých prodejců v akci s chytrým náramkem v ceně, která se vejde do vašeho limitu
Ja ted sehnal P9 Lite v CZ distribuci za nejakych 6200kc bez naramku.Tak sem si ho na zkousku koupil..Podobna cena je myslim jeste u Amio.cz ...nejakych 6599kc bez naramku.V bile by ji mohl sednout.Fotak je vybornej.Az sem byl prekvapenej.SOT mam 6-7 hodin a to si baterka mozna jeste sedne.
Hnildacz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05. led 2016 20:54:54
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5S

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Hnildacz »

tak bych měl poslední dotaz... brali by jste spíš honor 7 lite nebo tu P9 lite? co sem se koukal na specifikace tak se jedná prakticky o totožné telefony
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Mareman »

Asi by to chtělo vidět oba vedle sebe, to co ve specifikacích nejde poznat. Pokud má totiž Honor 7 lIte displej z Honor 7, pak je obrazem o dost lepší než P9 Lite. Tam ten displej není žádná hitparáda.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Mirda86 »

Bohuzel nema stejnej display jako Honor 7.Prave naopak.P9 Lite ma sytejsi barvy a vyssi maximalni jas.Ten display u H7L je takovej vyblitej.Jediny co ma mozna trosku lepsi H7L tak podani bile barvy.

Osobne sem chtel H7L zkusit.Jak slape ten Kirin a tak.Ale nakonec sem sehnal P9L skoro za stejny penize takze nebylo co resit.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Mareman »

To se celkem divím, že Huawei v té třídě používá tolik různých displejů. 7 Lite jsem na vlastní oči neviděl, ale rozdíl mezi plnohodnotnou 7 a P9 Lite je v displeji celkem zásadní. Na P9 Lite je vidět že na tomto spořili.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Tel do 7000

Příspěvek od Mirda86 »

Tezko rict jestli je to od Huaweie zamer nebo proste jen pouzivaji u Honoru lacinejsi dily.

Vyhoda je ze oba ty telefony si lze vetsinou naraz osahat v kazdem vetsim elektru (euronics, elektroword).
Asi bych nechal slecnu na oba mrknout a osahat.
Tipuju ze stejne sahne po P9L kvuli designu a kvuli tomu ze display u toho telefonu je "mensi zlo" pac tak ci onak si oproti G2 v tomto pohorsi.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“