Hodinky PebblePebble hodinky - všeobecná diskusia

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka-cz
Androiďák!
Příspěvky: 625
Registrován: sob 25. pro 2010 10:18:18
Typ mobilu / ROM: S7 Note Blue 64Gb
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirka-cz »

Super díky za info. To je dobrá zpráva :) Češtinu taky mít nemusím, ale je to dobrý bonus navíc. Každopádně to zkusím. Já nemusím mít verzi s měřením tepu (mám náramek) Vezmu tu verzi bez. Navíc je levnější. V ničem jiném snad rozdíl není. Tedy doufám.
nedbamil
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 25. srp 2014 19:17:39
Typ mobilu / ROM: LG G2 Android 4.4.2

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nedbamil »

Tak jsem jiz 2 dny majitelem hodinek Pebble 2 SE 8-) pred casem jsem mel Sony smartwatch 2, ktere jsem vratil kvuli nekolika spatne fungujicim vecem. S Pebble jsem zatim naprosto spokojen, skvely dosah bluetooth, displej skvele citelny, vubec mi nechybi barvicky, prectu hodiny i v pritmi. Notifikace naprosto spolehlive, da se odpovedet i na whatsapp zpravy a prijemci se zobrazi ve whatsappu, coz tuto vec jsem na internetu nikde nenasel, nekde jsem cetl ze pebble odesilaji odpoved na whatsapp jako normalni sms, takze to neni pravda. Koupil jsem si verzi bez merice tepu, nepotrebuju ho a aspon mi nebude prekazet ten vystupek pri spanku kdyz bych si zalehl ruku. O usetrenych 800 nemluve. Kupoval jsem v alze jeste ten den co je naskladnili, jako prvni eshop v CR, chvalim alzu i za dobrou cenu, jen o 3 stovky drazsi nez kdybych kupoval na kickstarteru s nejistym terminem dodani :palec:
Edit: teda alespon 1 vec mi nefunguje, a to hlasove prikazy, kdyz chci odpovedet na sms diktovanim tak se nacita kolecko a pak napise ze neni dostupne,funguje to nekomu nebo to je nekompatibilita v CR? To ze bych musel diktovat v anglictine, s tim pocitam
Uživatelský avatar
bassaq
Androiďák!
Příspěvky: 555
Registrován: pon 23. úno 2009 22:27:27
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4
Bydliště: Kutna Hora

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od bassaq »

no tak jsem zvedav jak to nakonec dopadne, internetem koluji zvesti ze fitbit chce pebble koupit, coz muze znamenat i uplny konec teto znacky...

predobjednavku mam stale ve stavu processing, ale na strankach je najednou misto ships in november pro jistotu out of stock... tak vazne nevim jak to vlastne bude, do vanoc se jich jiste nedockam

zkusil jsem napsat mail na support, ale zatim zadna odezva... prisly nekomu z predobjednavky nebo kickstarter verze?
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Uživatelský avatar
jirka-cz
Androiďák!
Příspěvky: 625
Registrován: sob 25. pro 2010 10:18:18
Typ mobilu / ROM: S7 Note Blue 64Gb
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirka-cz »

No a Time 2 už asi nebude :(
kadett
Stálý androiďák
Příspěvky: 240
Registrován: pát 25. led 2013 16:43:39
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 64Gb
Bydliště: Morava

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od kadett »

Super, přes 2 měsíce tu čekám a nakonec bude velky hov.o. Neodepisuji na emaily, tak už mi to bylo divny. Tak asi fakt končí. A já se na ně tak těšil....
nedbamil
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 25. srp 2014 19:17:39
Typ mobilu / ROM: LG G2 Android 4.4.2

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nedbamil »

Tak to je teda zprava roku :shock: jsem rad ze jsem si jeste stihl koupit Pebble 2SE, protoze v nabidce v alze uz nejsou ani v nabidce a termin dodani ostatnich barev Pebble 2 je v nedohlednu :roll: ja jen doufam ze Fitbit tenhle system uplne neznici, byla by to skoda
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Když nezničí tak cena bude asi jinde... [emoji20]
kadett
Stálý androiďák
Příspěvky: 240
Registrován: pát 25. led 2013 16:43:39
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 64Gb
Bydliště: Morava

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od kadett »

http://www.zive.cz/bleskovky/pebble-ofi ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Tak to je vážně konec. Byznys je v tomto případě sviňa. Které jiné chytré hodinky mají tak obrovskou komunitu? Dnes defakto neexistuje náhrada vzhledem k poměru výkon / výdrž baterie.
nedbamil
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 25. srp 2014 19:17:39
Typ mobilu / ROM: LG G2 Android 4.4.2

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nedbamil »

No ja jen doufam ze mi hodinky budou jeste nejaky ten rok fungovat, kdyby odstrihli servery a market, tak alespon na ukazovani hodin a notifikaci by mi vyhovovaly :yes:
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nofu »

Oni asi fungovat budou, ale škoda je, že ustrne vývoj. Sem se tak těšil na Time2 :(

Teď je otazka, čím je nahradit? Už dosluhujou...
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Tady oficiální rozloučení. Evidentně už delší dobu připravené. Důvody akvizice úmyslně nejasné.
https://blog.getpebble.com/2016/12/07/fitbit/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jirka-cz
Androiďák!
Příspěvky: 625
Registrován: sob 25. pro 2010 10:18:18
Typ mobilu / ROM: S7 Note Blue 64Gb
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirka-cz »

Taky hledám náhradu. Zatím marně :( Někdo nějaký nápad?

       
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Už jsem uvažoval o Samsung Gear Fit 2 nebo Gear S2
Uživatelský avatar
jirka-cz
Androiďák!
Příspěvky: 625
Registrován: sob 25. pro 2010 10:18:18
Typ mobilu / ROM: S7 Note Blue 64Gb
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirka-cz »

Taky jsem koukal na S2, ale ta výdrž mě odrazuje :(

       
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Tak a to je tvrdá realita v kostce
http://m.mobilmania.cz/pebble-oficialn ... urn false;
Skoro neuvěřitelné že?
Menší firmy prostě nemají na trhu nadnárodních společností šanci. Takhle se ničí konkurence.
Uživatelský avatar
bassaq
Androiďák!
Příspěvky: 555
Registrován: pon 23. úno 2009 22:27:27
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4
Bydliště: Kutna Hora

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od bassaq »

co k tomu rict... je to svinarna, migicovsky pude nekam delat chytreho a zabil svoje dite, kdyby vydrzeli tak ovladnou trh, ale prachy sou prachy... ted jsem zvedavy zda pujde zrusit predobjednavka, hodinky co budou mrtve sou mi k nicemu, otazka je co komunita... kazdopadne proc koupit neco bez zaruky?

jsem zvedav s cim prijde fitbit, ale citim ze cilem bylo je zkratka znicit, tak jako to dela treba heineken kdyz cilene znicil pivovar v kutne hore - napriklad, des
Mivan
Androiďák!
Příspěvky: 480
Registrován: pon 22. bře 2010 21:54:34
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X - PixelROM 7.1.1
Tablet: Nexus 9 - Stock ROM 7.1.1
Bydliště: Čeperka

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od Mivan »

Mám Pebble 2 s Kickstarteru, tak doufám že douho vydrží a budu dobře sloužit. Docela mě to zklamalo :-(
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od sinco »

Mam Pebble Time Steel a az na jednu kratkou epizodku s vydrzi jsem s nima spokojen. Uz jsem se tesil na pristi rok na den matek jestli nebude akce jako letos. Ze bych inovoval. A ted uz vim ze nic nebude. Mam poskozeny sluch a tyhle hodinky, silne vibrace, me dovedou vzbudit do prace. A najdu na nich dalsi plus. Proste pro me nejlepsi hodinky za prijatelnou cenu. Pro jistotu zazalohuji apk a budu doufat ze budou dal fungovat. Pokud by odesly do kremikoveho nebe tak to pro me bude fatalni problem.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od Supík »

Osobně mne toto podříznutí celé firmy a kopnutí zákazníků (záruka/cloud) do zadku hodně zklamalo. To si ten FitBit ( :twisted: ) co koupil/podřízl Pebble vyrobil za svoje peníze docela negativní karmu. Snad alespoň udrží onen podpůrný cloud a lidem neůstane na ruce polomrtvá a v krabičce neoživitelná věc. Však to nemůže stát zas tolik peněz (zakonzervováno a bez vývoje) v relaci k nákladům na běh a rozvoj technologické firmy vyvíjející poměrně náročný produkt jako jsou chytré hodinky.

Jaká funkční alternativa je tedy k Pebble? Hodinky od Garminu?
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
bassaq
Androiďák!
Příspěvky: 555
Registrován: pon 23. úno 2009 22:27:27
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4
Bydliště: Kutna Hora

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od bassaq »

me nejde do hlavy, proc k tomu vubec doslo, na kampanich vybrali penez dost, musi za tim byt neco jineho, citizen udajne nabizel pres 700mil, intel asi 80 a nakonec to pusti za 40?

co za voly delalo analytiky a finance?

jsem z toho hodne rozcarovany, hlavne zruseni zaruky i u uplne novych kusu je fakt bordel
nedbamil
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 25. srp 2014 19:17:39
Typ mobilu / ROM: LG G2 Android 4.4.2

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nedbamil »

Fitbit vlastne neudelal nic spatneho, jen vyuzil sance a zaplatil dluhy Pebble, ktery ty penize na dluhy potreboval. Chyba je ve vedeni Pebble a ve spatnym business planu, kdyby meli lepsiho ekonoma tak by pockali do leta, zvedly by se jim prijmy z pebble time 2 a z nich by zaplatili dluhy a jeli by dal. Meli by servery tak jak jsou prodat nejakym Pebble nadsencum, kteri by je provozovali dal, klidne bych jim za to neco platil, urcite by se jim to vyplatilo. Ja tomu porad nemuzu uverit, jak muze takhle uspesna firma skoncit?? Nejhure jsou na tom ti co zaplatili hodinky na kickstarteru, sice rikaji ze jim penize vrati, ale nevim nevim, je to spousty milionu a Pebble nema zadnou povinnost jim to vracet, protoze kickstarter je nakup na vlastni riziko :facepalm:
Uživatelský avatar
bassaq
Androiďák!
Příspěvky: 555
Registrován: pon 23. úno 2009 22:27:27
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4
Bydliště: Kutna Hora

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od bassaq »

ja se taky necertim na fitbit, dle meho usudku to posral hlavne ceo migicovsky, pohunci na financich a tak, zariznout to byla dle meho hloupost, jiste meli moznost najit strategickeho partnera na prekonani krize, i kdyz proc ta krize vznikla?

financne to bud fest posrali nebo slo fakt o zamer, neverim faktu ze najednou byli na urovni krachu, posledni kickstater vybral mega do hodiny... je za tim neco jineho, kazdopadne zabili dle meho nejprogresivnejsi firmu co mohla smartwatch nekam dotahnout, uvidime co ten fitbit, sle bude to o jinych dukatech...
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od Supík »

Uvidíme co to přinese do budoucna, lidé kteří na Kickstarter poslali peníze budou minimáně zklamání a ochota podpořit v budoucnu podobný projekt bude asi menší. Těžko říct co za tím vězí, .. možná časem nějaký insider vynese info o skutečných přičinách.
Možná někdo z majitelů jen potřeboval nakoupit vánoční dárky a bral první cash co mu do ruky někdo položil.

V každém případě doufám, že firem které budou dělat hodinky založené na Memory LCD bude co nejvíce.

Koho tyhle displeje zajímají více tak zde se doví víc:

Imho klasický eink je mrtvá větev. Memory LCD je budoucnost.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
nedbamil
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 25. srp 2014 19:17:39
Typ mobilu / ROM: LG G2 Android 4.4.2

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nedbamil »

Ted jsem na google+ nasel chlapka co zalohoval vsechny aplikace a watchface z marketu, tak to je dobry znameni, nadsenci budou ve svym volnym case zachranovat pebble. Ale stejne mam takovej pocit ze v momente kdyby chteli vypnout servery tak se najde nejakej investor kterej do toho pujde a pokusi se pebble ozivit, protoze zajem je obrovsky, to musi videt kazdy...

Kdyz tak koukam na memory LCD, tak mi to pripomina moji starou Symbianovou Nokii, ktera mela sporic v podobe casu ktery svitil neustale na displeji a na slunicku byl krasne citelny stejne jako u Pebble, nebylo to neco podobnyho jako tenhle memory LCD?
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od Supík »

No on ten memory lcd je na slunci čitelný ještě lépe než ta Nokie. Ale je pravda že na první pohled to je podobné. U memory LCD je fantastický rozdíl proti té staré nokii, že když se odpoji napájení nokia lcd, tak vše okamžitě zmizí. U memory lcd to nezmizí, ale zůstane i nadále zobrazeno. Tedy se energie spotřebovává jen na změnu stavu toho displeje. To co jsem teď řekl je něco co tvrdí lidi z memory lcd marketingu. Ve skutečnosti by ten obraz a určitý čas zmizel, takže se do něj nějaká energie dodává (měřeno v 5-20 microWattech). Takže klasická CR2032 by ten memory lcd udržela v zobrazování více než 100 let - snad jsem to teď počítal dobře. Samozřejme CR2032 tak dlouho nevydrží, ale je to dobré si uvědomit jakou ten lcd má spotřebu když neobnovuje informaci a jen ukazuje statický obraz.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od dejdis »

Tak můžeme sem dát nějaké tipy na alternativní náhradu za Pebble?
Třeba z toho něco zaujme. Ty naše oblázky můžou odejít kdykoliv.
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od Supík »

Tak já vim jen o Garmin vívoactive/Garmin vívoactive HR
Zachytil jsem, že stejný lcd používají i různí čínští výrobci. Bohužel konstrukčně a sw výbavou dost primitivní výrobky (na úrovni U8 hodinek).
Edit: diskuzi ke Garminům prosím do konkrétního vlákna.. viz odkaz výše.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
nedbamil
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 25. srp 2014 19:17:39
Typ mobilu / ROM: LG G2 Android 4.4.2

Re: Pebble hodinky - všeobecná diskusia

Příspěvek od nedbamil »

Me treba prijde jako nejlepsi vec s kterou se Pebble lisi od ostatnich vyrobcu ta, ze umi odpovidat na prichozi notifikace. To Garmin neumi. Snad nejblizsi zarizeni, ktere se vyrovna Pebble budou hodinky s Android wear az vydrzi tyden jako moje Pebble2, a to se nikdy nestane :roll: Snad nam hodinky dloouho vydrzi :oops:
Odpovědět

Zpět na „Hodinky Pebble“