Ostatní telefony UMIUmi Super

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
stajgrpavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 07. lis 2009 11:17:46
Typ mobilu / ROM: UMI Max
Bydliště: Kumburský Újezd

Re: Umi Super

Příspěvek od stajgrpavel »

Baterku "kurvíš " úplným vybitím . Ale ne když dáš telefon nabíjet při -+5℅ :-) a nechat nabit do 100℅ ...
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Umi Super

Příspěvek od Mareman »

Akumulátoru prospívá nejvíc nabíjení mezi 40-60ti procenty, nicméně občas (jednou měsíčně) prospěje nechat telefon vybít do vypnutí. Fakt ničení LiPol / LiOn akumulátoru při vybití na nulu vychází z odporové záteže kdy by hodnota napětí klesla pod určitou úroveň (u NiHM 1,2V nemá klesnout pod 1V, u Lion/Lipol 3,6 nesmí předpokládám pod nějaké 3V). K tomu ale při používání zátěže jako je telefon nikdy nedojde, protože při nedostatečné úrovni napětí se prostě vypne a pak nevytváří zátěž. Vybití na nebezpečnou úroveň by mohlo v telefonu dojít třeba dlouhodobým skladováním, při provozu se to někomu těžko "povede".
Zajímavé, že kdekdo šíří tento mýtus o "vybíjení"......ale nikdo nezmiňuje třeba podstatně důležitější skutečnost a to je objektivně zkrácení životnosti aku při rychlonabíjení/nabíjení vysokým proudem. Při nabíjení vysokým proudem může být tento za půl roku v háji.....a při nabíjení malým proudem přes noc vydrží bez znatelného opotřebení přes rok a stačí ji vyměnit jednou za dva roky....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
sadourm
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: pát 14. bře 2014 18:19:20
Typ mobilu / ROM: Umi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od sadourm »

Kam pořát na ty moudra o baterce chodíte.To že se telefon vybije do nuly neznamená že je na nule i baterka.Vypnutí proběhne v momentě kdy má baterie pořát bezpečné napětí aby se nezničila.A ano pomalejší nabíjení je pro baterii idealnejsi nabíjecí proud by se měl ideálně rovnat jedné desetině kapacity baterie což by znamenalo nabíjet telefon s 4000mAh baterií 10 hodin a to by byl asi pěknej opruz.U umi je rychlo nabíjení řešeno zvyšováním napětí a ne proudu a jelikož je proud přímouměrnej napětí tak při vyšším nabíjecím napětí je proud nižší a obráceně.Už delší dobu se standardně dodávají k mobilum nabíječky o proudu 1amper což by u baterie s kapacitou 2000mAh znamenalo že se nabiji polovinou své kapacity a dle bludů zde z předchozích příspěvků by byla za půl roku po smrti.Li ion a Li pol baterie mají svojí vlastní řídící nabíjecí elektroniku která si nabíjení řídí v případě umi splupracuje i s dodávanou rychlonabijeckou.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umi Super

Příspěvek od unavix »

bubin1990 píše:
unavix píše:Co procesor, jde do hlubokého spánku?
Kde tuto informaci zjistim? Diky


Zkus nějakou aplikaci na správu kernelu. Kernel auditor nebo tak něco. Možná to ukáže i aplikace battery SAM a další. Najdeš je v google play.
Bůh odpouští, JÁ NE!
stajgrpavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 07. lis 2009 11:17:46
Typ mobilu / ROM: UMI Max
Bydliště: Kumburský Újezd

Re: Umi Super

Příspěvek od stajgrpavel »

Tak Supraci už mají A7 zatím jen beta... Kdo ji už zkusil ?
Já si hold z MAXem ještě měsíc počkám ... Pokud to zase neposunou.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umi Super

Příspěvek od unavix »

Počkám si na stabilní verzi.
Bůh odpouští, JÁ NE!
xavion
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 15. led 2015 19:13:42
Typ mobilu / ROM: UMi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od xavion »

Tak jsem momentálně na té beta verzi A7 ze 14.1. :palec:
Než jsem k tomu došel povedl se mi první "Hard brick",tak jsem se zkoušel vrátit na původní A6 v3.01 20160708 u této verze jsem měl přetočenou osu Y na displeji takže celkem sranda se trefit na vypnutí abych mohl znovu "flešovat" :facepalm: . Z této verze jsem se opět pokoušel o A7, ovšem zase pokus končící totálně nepoužitelnou cihlou :D Znovu na první ROM, znovu přetočená osa Y, OTA update nepomohl. Tak jsem flashnul na V3.02 -17.10.2016 marshmallow, konečně funkční ROM, z které se mi povedlo se dostat na Android 7.0--14.01.2017. Takže včera zábava na hodinu :clap:
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umi Super

Příspěvek od unavix »

Jak je na tom? Bugy atd.
Bůh odpouští, JÁ NE!
xavion
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 15. led 2015 19:13:42
Typ mobilu / ROM: UMi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od xavion »

V podstatě už použitelná ROM, bugy asi ty které jsou vypsané na umi forum zatím nějakých jiných větších po 1. dni jsem si nevšiml

The camera still needs some adjustments- zdá se mi lepší plynulost při pohybu s mobilem jak na A6, kvalitou a zaostřováním stejně možná ještě horší, jako student mám v mobilu asi +-1300 fotek ze sešitů a dnes jsem se celkem trápil aby to zaostřilo celý sešit a šlo to následně přečíst
Ovšem konečně se dá kamera používat v jiných aplikacích jako Messenger a Snapchat už to nejsou tmavé fotky při horším osvětlení.

No standby and customizable color Harlequin LED (only basic notification LED settings)- k tomu asi není co dodat, na výběr jsou jenom 3 barvy RGB(Calls SMS, Notifications, Low battery, Charge)

No proper fast charging - charging voltage and current jump up and down, and never stabilize- nabíjel jsem ráno, po divokém instalování aplikací a přesouvání souborů z flešky zpět do telefonu, a nemůžu si stěžovat na nabíjení z 60% na 100% originální nabíječkou a kabelem +-50 minut, což je asi stejný jak bylo, takže v tomhle problém nemám

Other minor bugs
- co jsem si všiml že pořád neopravili čtení flešky správcem souborů, musel jsem zase přesouvat přes total commander jako tomu bylo u A6
- jako první věc, vždycky vypínám tóny a vibrace při dotyku na displej, asi po půl hodině se mi to vrátilo zpět, tak jsem to znovu vypnul a od té doby už nic
- občas clock widget na tapetě zmenší svojí velikost, zatím jsem nepřišel přičem se tak děje, ale musím ho znovu zvětšit a zmenšit do původní velikosti, asi 3x za dnešek

Zatím nic tak hrozného co by mě nutilo vrátit se zpět k A6 :)
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umi Super

Příspěvek od unavix »

Díky za info. Docela si mě navnadil.
Bůh odpouští, JÁ NE!
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

mám problem. prišla aktualizácia V7.01.20170123. Stiahne aktualizáciu 1239,44 mb,rozbalí a vyhodí hlášku reštartujte.čakal som cca 3 hodiny.ale sa ne reštartoval,tak som skúsil ja reštartovať,ale po reštarte nič.išiel som na aktualizáciu a znova začalo sťahovať a znova to isté.Ako to nainštalovať?
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

už sa podarilo, musel som dať továrenské nastavenie a potom to išlo
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umi Super

Příspěvek od unavix »

Neměl si udělané nějaké změny nebo smazané nějaké systémové aplikace? Tovární nastavení se obvykle dělá až po instalaci updatu.
Bůh odpouští, JÁ NE!
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

To neviem,len to že nechcelo to pustiť telefon do reštartu.Po tom to už bolo ok.
stajgrpavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 07. lis 2009 11:17:46
Typ mobilu / ROM: UMI Max
Bydliště: Kumburský Újezd

Re: Umi Super

Příspěvek od stajgrpavel »

Jak vám funguje to rozdělení displeje a pouštění dvou aplikací najednou ? Jde zapnout YouTube a internetový prohlížeč ?
xavion
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 15. led 2015 19:13:42
Typ mobilu / ROM: UMi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od xavion »

to rozdělení funguje naprosto dokonale :)
stajgrpavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 07. lis 2009 11:17:46
Typ mobilu / ROM: UMI Max
Bydliště: Kumburský Újezd

Re: Umi Super

Příspěvek od stajgrpavel »

Supr zpráva :-) už se těším až bude A7 na MAXe :-)
Děkuji
sadourm
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: pát 14. bře 2014 18:19:20
Typ mobilu / ROM: Umi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od sadourm »

Kluci jak vám funguje zobrazení fotky volajícího u A7.Odchozí hovory zobrazují foto v pohodě příchozí jenom jméno a černou siluetu postavy,když začne telefon zvonit při rozsvicenem displeji tak se v liště objeví i fotka.
xavion
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 15. led 2015 19:13:42
Typ mobilu / ROM: UMi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od xavion »

@sadourm
Na ROM UMI Super Android 7.0 beta V7.01_20170114
Odchozí hovory zobrazují černou siluetu postavy, příchozí taktéž, při rozsvíceném displeji se v liště objeví i fotka.
sadourm
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: pát 14. bře 2014 18:19:20
Typ mobilu / ROM: Umi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od sadourm »

xavion

Dik za info ja aktualizoval z A6 na A7 20170123 přes OTA a bez továrního nastavení tak jsem myslel jestli není problém tam .
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

Na A7 sa kde dá zmeniť tapeta na obrazovke uzamknutia?Ja to za boha neviem najst.
wifinko028
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. črc 2016 13:37:11
Typ mobilu / ROM: 1.0

Re: Umi Super

Příspěvek od wifinko028 »

Ja som na to pouzil app od googlu Tapety.
xavion
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 15. led 2015 19:13:42
Typ mobilu / ROM: UMi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od xavion »

V galerii si vybereš a otevřeš fotku-> (z nabídky) Nastavit fotku jako->Tapeta->a nahoře se ukáže fajfka a vedle toho: Nastavit jako tapetu- na to kliknout....
a můžeš vybírat jestli jako Plochu, Obrazovka uzamčení, Plocha a obrazovka uzamčení
Snad to pomůže :)
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

xavion píše:V galerii si vybereš a otevřeš fotku-> (z nabídky) Nastavit fotku jako->Tapeta->a nahoře se ukáže fajfka a vedle toho: Nastavit jako tapetu- na to kliknout....
a můžeš vybírat jestli jako Plochu, Obrazovka uzamčení, Plocha a obrazovka uzamčení
Snad to pomůže :)
na android 7 to takto nejde
xavion
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 15. led 2015 19:13:42
Typ mobilu / ROM: UMi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od xavion »

Mám stále tu betu a tam mi to funguje, ale zítra si dám asi tu oficiální a kouknu na to :)
sadourm
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: pát 14. bře 2014 18:19:20
Typ mobilu / ROM: Umi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od sadourm »

Funguje to i na ofiko rom jak píše xavion,jde to z galerie anebo z nastavení Obrazovka,Tapety vybereš tapetu pak se systémem zeptá jako co ji chceš nastavit paradox je že v origo tapetach se ptá anglicky v galerii česky:).Jinak tapety vyvolaš i podrženim prstu na domovské obrazovce
Přílohy
Screenshot_20170130-231359.png
Screenshot_20170130-231359.png (697.13 KiB) Zobrazeno 4269 x
Screenshot_20170130-231251.png
Screenshot_20170130-231251.png (961.26 KiB) Zobrazeno 4269 x
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

neviem prečo,ale mne dá len nastaviť ako tapetu. Ale cez google tapety to išlo.A zmizlo z rýchleho nastavenia v lište nastavenie zvukových profilov,neviem či len mne,alebo to je normálne.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umi Super

Příspěvek od unavix »

To je zvláštní. Co obnovení do továrního nastavení?
Bůh odpouští, JÁ NE!
sadourm
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: pát 14. bře 2014 18:19:20
Typ mobilu / ROM: Umi Super

Re: Umi Super

Příspěvek od sadourm »

Musíš kliknout na text "Nastavit jako tapetu" pak se ti otevřou další možnosti.
Přílohy
IMG_20170131_232735_995.jpg
IMG_20170131_232735_995.jpg (468.49 KiB) Zobrazeno 4093 x
jorgino
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: pát 10. pro 2010 17:20:45

Re: Umi Super

Příspěvek od jorgino »

továrenské nastavenie som robil pred nainštalovaním A7,lebo nechcel nainštalovať a7.ked kliknem na nastaviť tapetu tak automaticky nastaví tapetu,nijaké dalšie možnosti neponukne.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony UMI“