Aréna telefonůLumia 950 XL

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
AdamsCZECH
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: sob 26. črc 2014 11:06:21
Typ mobilu / ROM: Leagoo ELITE 1

Lumia 950 XL

Příspěvek od AdamsCZECH »

Co si myslíte o tom telefonu? Uvažuji o jeho koupi, hlavně kvůli nízké ceny cca 7600kč, skvělému foťáku (který je stejně dobrý nebo lehce nad Pixelem a S7, OIS je na hodně podobné úrovni jako má Iphone 6s), super mikrofonů (https://goo.gl/LQkqQj" onclick="window.open(this.href);return false;), displeji a taky kvůli snap 810 + 3GB ram, který jsou za tuto cenu super... Dvě věci, které mě odrazují jsou: design, ale to se dá vyřešit MOZO kryty a pak „nečekaně“ OS. Hledal jsem nějaké info, a vypadá to, že W10M není mrtvý, vlastně dostává velmi časté aktualizace vypadá to, že už pracuje dost dobře. Další věc, ze které mám „strach“ je nedostatek APPek, ale když se nad tím zamyslím, tak využívám na svém android telefonu max cca 10 appek, které na tom W10M appstoru jsou. Já vím, že jsem si vlastně sám odpověděl, ale zajímal by mě názor i jiných uživatelů, kteří by mohli mít i nějaké zkušenosti s 950 XL, Díky za případné rady.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Lumia 950 XL

Příspěvek od Mirda86 »

Fakt chces radit na androidforu s WP?

Mimochodem....hw dobrej ale sw? Staci kdyz sem videl u uzivatele "blooddrunk" jak dlouho se mu spoustel blbej whatsup na L950.
Kliknuti, skoro vterinova animace a pak dalsi 3-4s obrazovka "nacitam" :D Android za 3k bude ve vysledku beztak rychlejsi.

Mrtvej system bez budoucnosti.Proto takova cena.
AdamsCZECH
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: sob 26. črc 2014 11:06:21
Typ mobilu / ROM: Leagoo ELITE 1

Re: Lumia 950 XL

Příspěvek od AdamsCZECH »

Chci poradit na android foru, protože chci vidět i pohled druhý barikády :D
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Lumia 950 XL

Příspěvek od Cleric »

Pohled je takový, že je to mrtvý OS a zazdil jej sám MS. Jelikož nedokázal navnadit vývojáře pro vytváření obsahu do jejich Storu. Další hřebík do rakve byl ten, že svoje hlavní aplikace a programy nabízí pro konkurenční platformy. To jen tak namátkou.

Lumii si může koupit jen tak nějaký manager nebo firma pro své zaměstnance. Pro normálního člověka tento OS nemá žádný význam.

Na Androidu můžeš jak pracovat, tak i bavit se :D
AdamsCZECH
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: sob 26. črc 2014 11:06:21
Typ mobilu / ROM: Leagoo ELITE 1

Re: Lumia 950 XL

Příspěvek od AdamsCZECH »

Já jsem myslel, že to není zas tak strašný s těmi apps, ale oni přestali dělat i updaty na minecraft (ne, že bych to hrál nebo to plánoval hrát), což je hra od MS, pak je tady ještě appka na úpravu fotek (nebo něco takového) od MS, která je na iOS a Androidu, ale na W10M se vys... Tak nic no, to fakt nemá budoucnout, přitom ten HW co se týče fotek a videa je tak dobrý... To vidím asi na koupi Galaxy S7 z EU distribuce.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“