PokecVir v mobilu-červ

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno
Jindras9999
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. čer 2014 21:37:35
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Vir v mobilu-červ

Příspěvek od Jindras9999 »

Po připojení mobilu k PC a kontrole antivirem v PC se mi objeví tohle F:\RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-​1644491937-682003330-1013\dll32.e​xe - Win32/AutoRun.KS červ - vyléčen smazáním . Ale pak když surfuju a po nějaké době připojím k PC,tak to tam mám znova.Jak odvirovat mobil.Díky za radu.Jindras
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od mahon »

Já bych řekl že to není mobilem. Problém bude v PC.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od unavix »

Jo tohle sem už viděl. A není to žádná sranda. Pokud to v telefonu zůstane delší dobu, tak to poškodí frmdall paměť. Poškození je nevratné. Přestanou pak v telefonu fungovat speciální znaky na klávesnicích které se používají. Nejčastěji to napadá hvězdičku, tečku a čárku. Řešit se to dá. Postup "odvirování" není složitý, ale zatím na to má "lék" pouze jedna bezpečnostní firma. Ve zkratce:

• teď hned aktuálně vypni telefon - zabráníš tím červu v pokračování poškozování zařízení
• jdi na web comondo.com
• najdi sekci NFC security fack
• kup si fack Security NFC DUO worm Android - stojí 2USD
• až NFC tagy přijdou (takové červené) tak se nalepí na telefon - jeden na zadní stranu do místa kde je v telefonu NFC anténa, druhou přesně proti na displej
• zapneš telefon a v něm NFC
• NFC tagy automaticky spustí elektromagnetické worm pole a červa z telefonu vysajou. Tag na zadním krytu se zahřeje, to je v pořádku. Do něj se přetáhne ten červ.
• až bude červ z telefonu pryč, tak se na displeji objeví nápis NFC worm batle for android deleted
• to je vše. ten NFC tag ze zadní strany pak odevzdáš do sběrného dvora v místě bydliště. dají Ti tam žlutou obálku s označením pro národní centrálu pro boj s elektronickým terorismem
• přední tag si můžeš schovat
• hotovo
• telefon vyléčen

Nebo počkej na řešení od AVG. psali na jejich facebooku, že do týdne by měli mít speciální utilitu která se nainstaluje do pc a červ se zlikviduje přes datový kabel. Bude ale pak asi potřeba odevzdat ten kabel, protože červ zůstane v opletu stínění 4 kanálu
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od Jumbo78 »

Trochu vážněji:
1) dll32.exe není spustitelný soubor na androidu
2) antivir na androidu je k defacto k ničemu
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od mahon »

unavix zase tak nestraš ;) .Pochopil jsem že si děláš pr..l ale nějaký BFU to může vzít vážně. To byl blbej fór, jsme seriozní fórum. RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-​1644491937-682003330-1013\dll32.e​xe - Win32/AutoRun.KS píše antivir v PC i bez připojení mobilu K PC. Tohle může napsat i při připojení ext. hdd. Toto nahlásí i Nod32 takže s AVG to nemá nic společného.
Jindras9999 buď v klidu, telefon máš v pořádku :)
Jindras9999
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. čer 2014 21:37:35
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od Jindras9999 »

Ale něco není stejně v pořádku.Protože když jsem na Facebooku a chci se podívat na nějakou věc,třeba odkaz na fotoknihy.Tak mi to přeskočí na stránku,že mám virus v telefonu a ať potvrdím, že je to můj mobil a že mi zkontroluje mobil.Nebo na stránku se soutěží o mobil a taky potvrzení že tento mobil vlastním,nebo mi to doporučuje přeinstalaci systému mobilu hned na této stránce.To mi dělá sem tam i na netu,že mi to takto stejně přesměruje na tyto stránky.Ta stránka co chci se nezobrazí.Najede a hned se to přesměruje.Nic jsem nepotvrzoval a opustil tuto stránku.Nevíte co to může být,nebo mám opravdu nějak napadený nebo zavirovaný telefon. Díky moc za radu co s tím.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od unavix »

Jakej máš telefon - výrobce a model. Používáš aplikace stažené mimo Google play? Asi to dělá nějaká aplikace. Všechny odinstalovat a používat telefon bez nich. Pokud to bude ok tak postupně jednu po druhé vracet do telefonu a zkoušet která to dělá.
Případně reset do továrního nastavení.
Bůh odpouští, JÁ NE!
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od roy100 »

Zase joke, to jsou skripty na stránce, s apkama to nemá co dělat. Před časem se to tu řešilo, docela s hysterii, ale o nic nejde, pokud uživatel není lama a neodklepne ok.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Vir v mobilu-červ

Příspěvek od Jumbo78 »

Zamykám. Nemá smysl řešit stejnou věc v několika vláknech.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Zamčeno

Zpět na „Pokec“