Aréna telefonůHonor vs samsung a5 2017

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Libosh
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. říj 2013 17:57:09
Typ mobilu / ROM: galaxy ace

Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od Libosh »

Ahoj všichni:-)
Prosím o pomoc s výběrem telefonu. Parametry výběru bylo max 12000kč, v případě potřeby dostupný servis a náhradní díly ( teď mi neprošla pojistka na lenovo vibe shot z důvodů nedostatku náhradních dílů) a aby měl pěkně fotky v momentě kdy sebou nemám zrcadlovku.

Do užšího výběru se dostaly tyto dva mobily, jiné alternativy už moc zvažovat nechci. Který byste brali a proč?

Děkuji za každý názor. Libor
jakubnemec1902
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 24. říj 2016 16:56:40
Typ mobilu / ROM: Huawei P10, Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4, Lineage OS 14.1
Tablet: Apple iPad 2018 32GB

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od jakubnemec1902 »

Jaký Honor? :D
Dle ceny odhaduju že Honor 8. V tom případě bych neváhal a vzal určitě ten Honor. Fotky má velice pěkné, dle recenzí má i plynulé prostředí a oproti Samsung má vyšší výkon.
Huawei Ascend G300 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy S4 -> LG G5 -> Huawei P10
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od xanthor »

I A5 má proti Honoru 8 výhody: voděodolnost, displej a prostředí (ale to je subjektivní). Honor 8 má zase podstatně lepší výkon (a paměť, 64 GB varianta stojí stejně jako ten Samsung). A je to dual SIM (ale nedá se použít zároveň druhá SIM i paměťová karta). Co se foťáků týče netuším. Každopádně Samsung je jako vždy předražený, ta cena za A5 2017 se už blíží šedivkám S7...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od Mirda86 »

Takze kdyz nebudem resit subjektivni pohled na vzhled UI a na technologii displaye tak je to jen teda ta vodeodolnost :)

Mozna jeste mala vyhoda u Samsungu jsou tlacitka mimo display.

Jestli chces telefon vic jak na rok tak ber Honora.

A5 17 ma v teto kategorii hrozne moc konkurence pokud nejdes vylozene po IP.
Libosh
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. říj 2013 17:57:09
Typ mobilu / ROM: galaxy ace

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od Libosh »

Omlouvám se, ano jde o Honor8.

Byl bych rád kdyby mi vydržel aspoň rok, ale čím víc tím líp. Jde mi nejvíc o foťák, kvalitu zpracování a případný servis a dostupnost náhradních dílů. A to je hlavní duvod pro se bojím Honor. Už je to starší kousek, tak aby byl třeba displej pokud praskne. U lenova vibe shot jsem na to právě doplatil.

Co skleněná záda....dá se říct že by je měl někdo odolnější nebo je to jedno?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od Mirda86 »

Je to jedno.

Honor 8 je starsi nez A5tka ale rozhodne je to furt relativne moderni telefon.Dilu bych se urcite nebal.Prvni 3 mesice mas vymenu rozbiteho displaye gratis.To taky u Honoru o necem svedci.
Kvalita zpracovani je na urovni tech nejdrazsich telefonu.Stejne tak ale i u A5tky.
Libosh
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. říj 2013 17:57:09
Typ mobilu / ROM: galaxy ace

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od Libosh »

...lidí, už mě to stve...ženu se za lepším foťákem a už přemýšlím o S7 za plnou cenu....má to smysl o tom takto přemýšlet??je to už silně přes čáru. Už bych to bral na splátky bez navýšení. Finančně bych to dal bez problémů, ale jestli se to vyplatí oproti variantě a5 2017 a Honor 8. Jak jsem psal, jde mi jen o "cvaky" v momentě kdy nemám po ruce zrcadlovku. Neziju telefonem, mám poměrně nakladny jiný koníček, tak zas nechci rvát peníze jen do mobilu.
Díky
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Honor vs samsung a5 2017

Příspěvek od Mirda86 »

Moc to hrotis. Je mnoho telefonu s kteryma jde udelat pekna fotka.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“