Aréna telefonůAndroid náhrada za Lumii 1320

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Gu$houn* »

Úvod
Nazdar hoši,
přítelkyni odstřihl MS koncem března od některých aplikací na její Lumii 1320, tak ji chci koupit nový telefon - s androidem a rád bych se poradil, který vybrat. Chtěl jsem jí koupit OnePlus 3T, ale nechce tak drahý mobil, takže sháním něco levnějšího, případně něco, u čeho se těžko hledá, kolik to stálo. Dopracoval jsem se k Nexusu 5X, který má slíbený i ofiko android O, případně je tam velká komunita custom ROMek, na což jsem od svého nexe zvyklý. Je zvyklá na dt2w (zařídí se případně kernelem) a plovoucí info o notifikacích na displayi (což nevím, jestli jde bez většího vybíjení nahradit).

Maximální rozpočet: nerozhoduje, viz výše.

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: Volání, sms, mms, whatsapp, messenger, fb, internet, spotify, fotky, gps tracking při běhání, jednoduchý hry typu 2048

Požadavek na značku: radši tradiční

Mnou navrhované modely: Nexus 5X 32GB, nějaká Motorola Moto (pokud jsou i pod Lenovem dobrý)

Ostatní požadavky: solidní výdrž - 24 hodin v zátěži, možnost ROOTu, nahrát TWRP, žádný zamčený bootloadery a podobný kktiny, chci nad tím mít kontrolu. Bude-li to jenom trochu možné, tak žádnej Samsung.


Budu vděčný za podněty.

P.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Mirda86 »

Jeste vcera byla v akci v Okayi Moto X Style 3/16GB za 4990kc.
Ted uz je za 7500 v jinych shopech. Ale 3/32GB.

Pak urcite Xiaomi Redmi Note 3 s ceskym LTE. Jde sehnat lehce nad 5k s vybornym HW. Navic ma i zde na foru slusnou podporu.

Pokud neco mensiho tak Xperii X.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak ta Motorola vypadá dobře, cena je v klidu, jenom se mi ji podařilo najít jenom na dvou shopech a jenom v černý barvě (tam to asi narazí), to už se to neprodává?
Z Xiaomi jsem nějak nesvůj, nemám s podobnými telefony žádnou zkušenost, tak na to hledím dost skrz prsty.
Xperia X, jak tak koukám, tak by asi měla malý display, jinak vypadá dost dobře, přečetl jsem pár recenzí a vytýkají tomu foťák, což nevím, jak velký je to doopravdy problém, a chválí baterku. Líbí se mi i zpracování, škoda, že není větší, i když prý velikost není zásadní (i když to lumii má právě proto, že má 6", takže kdo ví).

Tak nevím, jestli něco z toho padne do oka, předložím návrhy a uvidíme.

Díky
P.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Mirda86 »

Jo s tou Moto X Style je to tak. Bohuzel doprodej.
Ohledne te Xperie. S tou zkusenost mam a je to vyborny telefon. Jeji vyhoda je hlavne i v Concept Rom co bezi ve spolupraci s googlem.Prakticky z ni je Nexus od Sony. Ale v tom uz se vyznas lip.
Co se fotaku tyce tak z toho nelezou spatny fotky. Ty recenze sou vetsinou z doby kdy stala kolem 16 tisic.A taky se srovnavala v teto cenove kategorii.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Gu$houn* »

No tak tím pádem je to asi jasný, na co přitlačím, protože jestli jsem správně pochopil, co jsem vygooglil (o Sony Concept ROM jsem nikdy neslyšel), tak se na to dá flashnout oficiální (a čistý) android 7.0, což je fakt super. Přesně v nějaký takový telefon jsem doufal. :palec:

Díky.
P.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Mirda86 »

Jj.
Po zapnuti telefonu stahnes z GP Concept Installer, potvrdis a hned ti naskoci OTA s C. ROM.
Momentalne je tam 7.1.1 a dubnove zaplaty.
Pokud si to dobre pamatuju tak to bylo ocesany i o apky jako g. knihy, filmy a podobnej balast.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak to zní dobře, já našel návody přes nějaký flashtool, ale to se už případně vyřeší, uvidíme, co slečna na to.
Teď mě ještě zarazila informace v jedné recenzi, že ten telefon (při googlení to vypadá na celou X sérii) má nějaký problém s odezvou dotykové vrstvy a když člověk rychle píše, nestíhá to zaznamenávat všechny dotyky, pozoroval jsi něco podobného? Přítelkyně dost píše a nepoužívá swipe, takže to by byla velká potíž.

P.
[sntfrmnxs⁴]

Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android náhrada za Lumii 1320

Příspěvek od Mirda86 »

Kdyz sem mel Xko poprve tak asi pred ctvrt rokem... tak sem z nej presel na X Performance.
Ve stredu sem narychlo potreboval nejakej slusnej telefon (svuj sem pujcil segre kvuli reklamaci) tak sem si narychlo koupil znova Xko v MP. Ani s jednim z tech 3 sem podobnej problem nemel a nemam.

Mozna se jednalo o nejakou vadnou serii.



Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“