ZabezpečeníAplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Správa hesel, šifrování, ochrana proti krádeži, soukromí.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
tomatti
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26. kvě 2011 11:45:18

Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od tomatti »

Prosím o tip na nějakou apku pro uložení hesel, čísel účtů apod, která bude mít možnost synchronizace s desktopovou částí. Na Palmu jsme používal Secret! od společnosti Linkesoft. Vyhovuje i nadále, ale cena přes 200,- mi připadá přehnaná.
PALM III -> PALM Thungsten C -> PALM TREO 650 (RIP) -> Oukitel K4000 -> Xiaomi Redmi 3S
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od xanthor »

Můžeš používat Keepass (a na mobilu Keepass2Android) a soubor s hesly synchronizovat třeba přes Google Drive nebo Dropbox. (Případně bez Internetu funguje např. Syncthing, ale ten je trochu složitější na nastavení a provoz.)
kacer.a
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: stř 10. říj 2012 10:53:56
Typ mobilu / ROM: ASUS ZB602KL ZenFone Max Pro (M1) 4GB no root

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od kacer.a »

Já používám tuto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... loud&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
Stojí sice jako 6 piv, ale je super!
tomatti
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26. kvě 2011 11:45:18

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od tomatti »

kacer.a píše:Já používám tuto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... loud&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
Stojí sice jako 6 piv, ale je super!
Jde to i bez Cloudu, milý kacer.a? Tedy umí i přímou synchronizaci pře bt, wifi nebo kabelem?
PALM III -> PALM Thungsten C -> PALM TREO 650 (RIP) -> Oukitel K4000 -> Xiaomi Redmi 3S
kacer.a
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: stř 10. říj 2012 10:53:56
Typ mobilu / ROM: ASUS ZB602KL ZenFone Max Pro (M1) 4GB no root

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od kacer.a »

Sry za pozdní odpověď. Používá vlastní cloud. Jinak třeba export na sd a sdílet jiným způsobem, ale s tím jsou spojené zbytečné kroky.
tomatti
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26. kvě 2011 11:45:18

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od tomatti »

kacer.a píše:Sry za pozdní odpověď. Používá vlastní cloud. Jinak třeba export na sd a sdílet jiným způsobem, ale s tím jsou spojené zbytečné kroky.
Děkuji moc za tip, prozkoumám :-)
PALM III -> PALM Thungsten C -> PALM TREO 650 (RIP) -> Oukitel K4000 -> Xiaomi Redmi 3S
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od don_alex »

A proč ne ten keepass? Taky používám, díky Google Drive mám i automatickou synchronizaci mezi všemi zařízeními, vč. PC a funguje to všechno na jedničku. A zadarmo. ;)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tomatti
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26. kvě 2011 11:45:18

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od tomatti »

don_alex píše:A proč ne ten keepass? Taky používám, díky Google Drive mám i automatickou synchronizaci mezi všemi zařízeními, vč. PC a funguje to všechno na jedničku. A zadarmo. ;)
Zatím jsem se nerozhodl, zkoumám možnosti. K androidu naplno přešel až nyní z TREO650, protože mi prostě věkem umřelo. Jinak na PALM nedám dopustit. Rychlý, jednoduchý na ovládání, baterka v klidu na týden. Ale samozřejmě měl i mouchy - bez wifi, malý displej pro navigaci. Většinu těchto věcí vyřešil právě druhý telefon (HTC Desire) - stejně mám 2 SIMky.
Teď hledám náhrady za příve používané programy. Pro hesla jsem pužíval právě zmíněny Secret! s možností synchronizace mezi desktopem a founem. Informace jsem měl vedené v jednom zobrazení pod sebou. žádné rozepisovní do jednotlivých položek jako to a ono fórum, účet, ... To je jeden důvod - nechce se mi zadávat každou položku (nashromáždilo se mi jich za roky docela dost). Současně mi připadá keepass torchu nepřehledný, ale je to spíše otázka zvyku.
2. a to je pro mne důležitější, nechci jakýkoli cloud a uložení dat třeba v číně či rusku. Proto mne zajímá přímá synchronizace PC< = > foun.
PALM III -> PALM Thungsten C -> PALM TREO 650 (RIP) -> Oukitel K4000 -> Xiaomi Redmi 3S
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od dufko »

Databáza je samozrejme šifrovaná, predpokladám že Google alebo Dropbox nepoužíva server v Číne :)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od don_alex »

Tak cloud využívat nemusíš, stačí, když si databázový soubor budeš kopírovat ručně z/do PC přes kabel. Cloud to jen zjednodušuje, není podmínkou.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Abby
Stálý androiďák
Příspěvky: 169
Registrován: sob 20. úno 2016 1:00:21

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od Abby »

Já používám už roky LastPass, klient je pro všechny možné i nemožné systémy, databáze hesel je šifrovaná a za dobu, co to používám, se jednou stalo, že mi přišel e-mail od LastPass, že jim hackeři ukradli hash přihlašovacích údajů, tak ať změním heslo. Udělala jsem to a žádný problém, nikdo mi nikde neukradl účet, nevybílil peníze, všechno OK. Takže za mě spokojenost. Premium vyjde na $12 USD ročně, což je zanedbatelné a za to pohodlí mi to stojí :-)
maro
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 13. čer 2012 9:48:32
Typ mobilu / ROM: SG NOTE

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od maro »

Ahoj, už na Palmu jsem používal SplashID, takže logicky jsem u něj i dál zůstal, umí synchronizovat přes WIFI, více na https://www.splashid.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
jirifno
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 09. čer 2012 13:22:41
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od jirifno »

Ahoj.
Po létech používání aplikace Handy Safe Pro už od Symbianu jsem nedávno koupil Samsung S7 a tam už je to nepoužitelné vůbec. Našel jsem si tedy appku SafeInCloud. Líbí se mi a šlape v pořádku. Jen by mně zajímalo, kde se v telefonu uchovává soubor safeincloud.db. V PC jsem ho našel, ale v telefonu ne. Ten samý soubor se synchronizuje na cloud. Chtěl jsem totiž zkusit si to synchronizovat ručně abych nemusel používat cloud. Vím, je to škrábání levou rukou za pravým uchem, ale u Handy Safe jsem to dělal roky. Tam jsem překopíroval a přepsal tři soubory z PC do tel nebo opačně. Nevím jestli to tedy funguje stejně nebo je něco jinak.
Díky za rady.
tomatti
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26. kvě 2011 11:45:18

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od tomatti »

Ahoj,
nevím kam by se soubor mohl uložit, v tom ti bohužel nepomohu.
Ale pokud se ti tento způsob synchronizace podaří rozchodit i na androidu, prosím poděl se o zkušenost. Já ji určitě uvítám. Obdobně kopírovním vyexportovaných souborů řeším synchronizaci mezi telefonem a desktopem programu Secret! (linkesoft.de). Soubor se ukládá do obvyklého úložiště v telefonu nebo na kartu dle nastavení pro instalaci všech aplikací.
Děkuji a přeji úspěch

EDIT by jumbo78: smazaná zbytečná citace.
PALM III -> PALM Thungsten C -> PALM TREO 650 (RIP) -> Oukitel K4000 -> Xiaomi Redmi 3S
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od Jumbo78 »

Výše zde padl KeePass - taky ho používám a soubor s hesly ukládám na cloud - takže ho mám přístupný odkudkoliv.
Není nutné se škrábat pravou rukou za levým uchem...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
jirifno
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 09. čer 2012 13:22:41
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od jirifno »

Jumbo78: safeincloud dělá se souborem to samé co ty u keepass. To jo. To šlape, ale já bych právě rád zkusil jen to překopírování, ale v telefonu ho nikde nevidím a někde být musí. V PC jsem ho našel.
Uživatelský avatar
Kankys
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 06. srp 2011 17:14:52
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade and Sony GO
Tablet: Ainol Novo 7 elf (4.0.4 ROM Feiyu_mod)
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od Kankys »

Já používám enpass a jsem maximálně spokojen. Aplikaci mám jak na pc, wm, os10 tak i androidu. Nedám na ni dopustit

­    

sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od sinco »

Pouzivam aWallet ale nema aplikaci pod win. Testnul jsem enpass na pc, pretahl data z eWallet. Dobry, tak jsem nainstaloval na mobil. Sparovano pres cloud a chtelo by to pro verzi. Ale 260kc se me zda je castka krapet dost. Koupit apku do 150 je jeste u me v norme. Zatim jsem si ji nechal a pockam zda-li nebude nejaka akce.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Kankys
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 06. srp 2011 17:14:52
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade and Sony GO
Tablet: Ainol Novo 7 elf (4.0.4 ROM Feiyu_mod)
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od Kankys »

Já enpass kupoval v akci jak na BlackBerry tak android i wm. Vždy sleva 70%.

­    


EDIT by jumbo78: smazaná zbytečná citace.
slofman
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: ned 03. říj 2010 18:59:04
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 - stock Oxygen OS 3.2.2
Mobil 2 / ROM: Mi2S

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od slofman »

Na Keepass sa nic nechyta, bezkonkurencny kus freewaru ci uz telefon alebo pc
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od Marek.P »

Já používám https://play.google.com/store/apps/deta ... rd.android
Synchronizace a používání jak na mobilu, tak na PC.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od -Pavel- »

eWallet, sice drahý, ale profesionální aplikace pro Vaše hesla. Synchronizace s PC je naprosto perfektní, zálohy do souboru. Velmi dobré šifrování, možnosti nastavení, grafické provedení. Bez tohoto programu, bych nemohl existovat. Ukládám i zakoupené programy, sériová čísla, číslo objednávky, link ke stažení aplikace, datum nákupu atd ... Aplikace pro Windows je velmi dobře graficky povedená, přehledná. Synchronizace mezi platformami funguje na jedničku a lze použít i DropBox.
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od cunik.cz »

No já mám na PC Premium Sticky Passowrd a to dle nich dá taky synchronizovat s mobilem. Ale musíš mít premium licenci. :D
vlastik.bartos
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. lis 2017 12:32:46

Re: Aplikace pro uložení hesel apod. se synchronizací s PC

Příspěvek od vlastik.bartos »

jirifno píše:Jumbo78: safeincloud dělá se souborem to samé co ty u keepass. To jo. To šlape, ale já bych právě rád zkusil jen to překopírování, ale v telefonu ho nikde nevidím a někde být musí. V PC jsem ho našel.
SafeInCloud má vestavěnou synchronizaci není třeba to kopírovat ručně. Mám to tak na PC, 2 mobilech a tabletů. Přístupové údaje uložím na jednom zařízení a mám je takřka okamžitě dostupné na všech.

­    

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“