PokecOboustranna lepici folie pod sklo

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

Zdravím,
Docela by me zajimalo, jestli nekdo nevi, jake folie se pouzivaji pro lepeni ochrannych temperovanych skel?
Zjistil jsem, ze plastove folie pri spravne dokazi zmenit polarizaci svetla z displeje (aby byl videt i s polarizovanymi brylemi) ale mam na displeji radeji sklo, tak bych chtel zkusit udelat novou adhezivni vrstvu mezi temperovanym sklem a displejem... Asi to neni obycejna oboustranka, na displeji to drzi jen tak tak.. Je mozne neco takoveho sehnat?
Naposledy upravil(a) Honza D dne úte 04. črc 2017 7:01:36, celkem upraveno 1 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od ludekbrno »

Sklo se nelepí, drží jen samovolným přilnutím dvou hladkých ploch.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

Tak ze bych si tu folii, co mi drzela pohromade stare popraskane sklo, jenom vymyslel? :D

Opravdu tam ta samolepici folie je :)
Uživatelský avatar
Ekky
Androiďák!
Příspěvky: 318
Registrován: sob 09. dub 2016 18:19:26
Typ mobilu / ROM: BlackBerry
Mobil 2 / ROM: Asus ZenFone

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Ekky »

Možná by bylo dobré si nejdřív vygooglit a přečíst si z čeho se takové temperovane sklo vyrábí a jak je vrstveny... Pak by možná takovej dotaz nevznikl.
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

Nenasel jsem. Slo by tedy normalne odpovedet nebo jen dal delat chytraka a nerict nic konstruktivniho?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od ludekbrno »

Honza D:
Myslím, že jsem ti už odpověděl dostatečně konstruktivně hned v první odpovědi. Sklo se opravdu nelepí, jen se důkladně vyčistí a vyleští displej (nebo ideálně dělat to hned po sundání ochranné fólie z výroby) a sklo se přiloží na jedné straně a postupně samo pevně přilne po celé ploše bez jakéhokoliv lepidla. Tudíž tvůj dotaz nemá požadovanou odpověď.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Mirda86 »

Bezny skla maji na te prilnave strane lepkavou vrstvu Ludku.
Spis by me zajimalo co zakladatel vlastne chce...
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

Sam jsem uz psal, ze stare, praskle sklo drzelo pohromade prave diky te folii, ale proste se mi neveri :D

Jde mi o to, ze u meho telefonu vyrobce nestastne zvolil polarizaci displeje tak, ze neni nic videt, kdyz si vezmu slunecni bryle. Bryli se zbavovat nechci a novy telefon si kvuli tomu taky kupovat nebudu.

No a po vymene skla jsem trochu experimentoval a zjistil, ze plastove folie dokazi polarizaci zmenit. Musi byt ale ve spravne poloze. Neni problem sehnat folii na tablet a narezat si ji podle sebe, jde spis o to, ze chci mit na telefonu sklo a ne folii. A lepit sklo na folii taky nema smysl nemluve o tom, ze kdyz uz jsem ho jednou prilepil, tak uz ho znovu poradne nenalepim. Proto jsem chtel zkusit reseni, ze bych si sklo odlepil a lepici vrstvu obnovil tak, aby fungovala jak potrebuji. Ale jak to vypada, tak to asi nepujde...
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od don_alex »

Když pominu absurditu tohoto řešení, tak si myslím, že než vymýšlet nějaké přilepení starého skla, tak je jednodušší a asi i levnější koupit sklo nové.

A teď k těm nesmyslům - jak už nejen Luděk správně říkal, na spodní straně skla není žádná oboustranná lepící páska nebo folie, to, že je mírně lepkavá je prostě jen povrch s takovými vlastnostmi, aby co nejlépe přilnul ke sklu telefonu.
Ta folie, která drží sklo pohromadě v případě rozbití, je jedna z asi pěti (nebo kolika) vrstev a je někde uprostřed. Není to fólie, která by držela sklo na displeji.

EDIT:
Hodně rychlým googlením (hned první odkaz co mi vyjel) jsem našel toto:
Temperované sklo pozostáva z viacerých vrstiev. Spodnú vrstvu tvorí odstrániteľná ochranná vrstva, ktorá sa odlepí pred aplikáciou skla na displej. Nasleduje adhezívna silikónová vrstva, PET film a opticky číre lepidlo ktoré spája dve predošlé vrstvy s nasledujúcimi dvomi vrstvami, ktoré bývajú tvrdené sklo a oleofóbny povlak. Všetky tieto vrstvy sú stlačené do hrúbky zväčša menej ako 0,4mm.
Určitě by se dal najít lepší a detailnější popis...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

Akorat jsi potvrdil, o cem celou dobu hovorim. Dle popisu to je silikon/PET film/lepidlo/sklo/olejofobni vrstva.
A co myslis, ze je ten "PET film", co ma z jedne strany opticky cire lepidlo a z druhe strany silikonovou vrstvu? :) Ze by folie, co ma z kazde strany ruzne typy adhezivnich materialu, neboli lepidel, takze druh oboustranky? Je jedno, jestli je to jakysi silikon, porad je to lepidlo.

Znovu popisu, co tu resim. Ja nepotrebuji nove sklo, ja potrebuji zmenit polarizaci svetla z displeje. To dokaze prave PET folie, ale musi mit spravnou orientaci, takze sehnat sklo, co takto funguje, je loterie (1 ze 4, ktere jsem kupoval, takto fungovalo)
Delat si na displeji sendvic folie/folie/sklo je jeste stupidnejsi, kdyz staci folie/sklo. Navic to ani nemusi poradne drzet. Proto se tu pokousim dat dohromady reseni. Samozrejme nejjednodussi je mit na displeji jenom folii, ale jak rikam - radeji bych mel na povrchu to sklo.
Naposledy upravil(a) Honza D dne úte 04. črc 2017 10:10:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od don_alex »

Imho takovou folii jen tak neseženeš. BTW, po odlepení skla by ta silikonová vrtsva měla mít imho stejné vlastnosti. Spíš jde o to, abys tam neměl nějaký prach a chlupy a s tím Ti nepomůže ani nějaká dodatečná oboustranná páska.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

No, je mi jasne, ze to neni obycejna oboustranka, ale verim, ze jako polotovar existuje - tomu, ze si cinani kazdou vrstvu rezou a nanasi zvlast vazne neverim :)

Prave ty smitka jsou problem a i s tou znovulepivosti toho silikonu mam sve zkusenosti - samozrejme zalezi i na vyrobci, ale napoprve je to lepsi. Taky netusim, jak by se chovalo sklo nalepene na folii a nerad bych vyhazoval penize za neco, co vydrzi tyden, byt se jedna o par stovek

Tu lepici vrstvu nechci dodatecne, starou bych chtel uplne odstranit
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od don_alex »

Jak sis to vlastně celé představoval? Že bys sundal starou folii ze skla a místo ní nalepil novou? To je imho v domácích podmínkách naprosto nereálné. Nevěřím tomu, že se Ti to podaří nalepit bez prachu, jemných chloupků a hlavně bez bublinek. Přeci jen to lepidlo mezi sklem a folií je mnohem silnější, než ta silikonová vrstva. Nemluvě o tom, že se Ti asi nepodaří bez následků sundat tu starou vrstvu.

EDIT: Koukám, že jsi mi mezitím na můj dotaz odpověděl :)
Takže jak jsem psal, tohle není imho technicky možné doma provést.
A ta folie coby polotovar... No možná někde na ebay, ale pochybuju. I ten číňan na to bude mít nějaký "neveřejný" zdroje...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od ludekbrno »

Mirda86:
No já jsem "lepil" sklo zatím jen 2x a pokaždé na Xiaomi a celkem jistě bych řekl, že tam žádné lepidlo nebylo.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Mirda86 »

Tak ja samozrejme nevim cos to mel za skla ale ja lepil noname i znackove a vzdy tam takova vrstva byla. Hromadu sem jich i sundaval takze to mam i osahane. Proto taky staci aby se tam dostal nejakej prach a mas problem.
Az bude sundavat stare tak si to muzes zkusit. U noveho bych na to radsi nechytal :) A nebo si zkus polozit sklo na telefon opacne a uvidis ze se nijak neprichyti :)
Tak ci onak... vse je popsano v tom co tu napsal Alex.
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Otomar »

Takže víš prd a zas jen tlacháš...
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
Uživatelský avatar
Ekky
Androiďák!
Příspěvky: 318
Registrován: sob 09. dub 2016 18:19:26
Typ mobilu / ROM: BlackBerry
Mobil 2 / ROM: Asus ZenFone

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Ekky »

A nebylo by jednoduší ty brejle sundat při civeni do telefonu? Za předpokladu že nejsou dioptrické.
Honza D
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: stř 07. pro 2011 11:32:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4 LTE
Rom: MiUI 8

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od Honza D »

to je napriklad v aute trochu problem :)
KarelMoldanek
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 28. črc 2017 21:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy

Re: Oboustranna lepici folie pod sklo

Příspěvek od KarelMoldanek »

Jo, to by mohl být problém.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“