Aréna telefonůNástupce S7 Edge

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Mr.Scully
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. led 2012 21:02:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 Edge

Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mr.Scully »

V posledních letech jsem míval postupně LG G2, LG G4 a naposledy Samsung S7 Edge. Suverénně nejvíc jsem byl spokojen s G4, kterou jsem prodával jen kvůli chybě výrobce, díky které v Androidu 6 často nefungovalo přijímání hovorů a Android 5 jsem tam nechávat nechtěl. S S7 Edge jsem ale dost nespokojen. Jednak čím dál horší lagování, jednak časté nechtěné volání a SMSkování v kapse (ač mám všechno možné nastavené tak, aby se to nestávalo) a celkově se mi Touchwiz vůbec nelíbí. Přemýšlím, za co to teoreticky vyměnit.

Požadavky:
- relativně čistý a často aktualizovaný Android - nebo rozumná střídmá nadstavba nepřeplácaná kravinami
- dobrý fotoaparát, klasický poměr stran 3:2 nebo 16:9 výhodou (rozhodně NE 4:3), taktéž optická stabilizace velkou výhodou. Na rozlišení nezáleží.
- nějaká voděodolnost výhodou, ne podmínkou
- dobrá viditelnost na slunci, takže asi ideálně AMOLED
- always on displej (zvykl jsem si)
- HW tlačítko spíš nevýhodou, mám radši konfigurovatelná SW tlačítka, jako měla LG G4. Ale je to jedno.
- cenovka rozumná (třeba max. 15k včetně DPH)

Takže jsem hledal a hledal...
- Samsung S8 vypadá pěkně a EU distribuce už se dá koupit kolem 15500, ale bojím se, že dopadnu stejně s S7 Edge
- LG G6 - láká mě, ale dle recenzí má spoustu různých much
- Oneplus 3T už se neprodává, jinak by docela v něčem vyhovoval (a v něčem ne)
- Oneplus 5 skoro nic nového nepřinesl, naopak ztratil optickou stabilizaci
- Xiaomi Mi6 má už docela malý displej (5.15", zvykl jsem si na bezrámečkové 5.5")
- to samé Honor 9, menší displej
- HTC U11, Google Pixel, Sony XZ Premium nebo Huawei P10 Plus už jsou cenově nad, tak jsem je ani moc blíže nezkoumal

Asi by byla i varianta nechat si S7 Edge a flashnout tam nějakou "cizí" ROMku, ale nechci experimentovat a asi by se tím ten telefon dost zabil...
Naposledy upravil(a) Mr.Scully dne stř 05. črc 2017 21:38:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mirda86 »

Lg G6.
Jen pokud ses teda nespokojenej se Samsungem. Jinak prechod nema extra smysl na zadnej jinej model.
Mr.Scully
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. led 2012 21:02:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 Edge

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mr.Scully »

Pardon, LG G6 jsem úplně zapomněl zmínit. Je to samozřejmě horký favorit a láká mě, ale z recenzí úplně nadšení netryská. Duální foťák se mi líbí, na zadní tlačítko jsem zvyklý atd. Ale čtečka prý bída, zvuk nic moc, lehce se škrábe, jen IPS displej, stabilita systému prý bídná (možná vyřeší aktualizace), support výrobce co do aktualizací Androidu bývá podprůměrný... ale jasně, jsou to věci, které jsem jako úplně klíčové neuváděl. Z toho mého výběru to tedy vidíš jako nejrozumnější možnost?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mirda86 »

No ja sem G6tku mel a nic z toho cos napsal neni pravda. No mozna ten zvuk z repraku mohl byt lepsi...to jo.Ale nic hroznyho to neni.
Jinak se imho jedna o nejlepsi Lg z cele G rady podle me.
Prostredi bylo vyborne odladene.Fotak slusnej plus moznost foceni sirsim zaberem...to uz se mi libilo u G5tky. Pak jak uz sem tu psal jinde tak hlavne prekvapila vydrz.Pri mem pouziti byla vetsi jak u S7 Edge. AlwaysOn display na tom "pouze" IPSku zral min jak u S7 (ale zase min svitil a ma min moznosti nastaveni). Kvalita samotneho displaye je spickova. Jak jinak. Samozrejme IP68 + military-standard 810G...to taky nema kazdej.
Ctecka stejna(rychlost a presnost) jako u S7. Ted mam treba Honor 9 a mel sem i P10tku a u nich je treba ctecka jeste o tridu rychlejsi. Ale na Huawei se v tomto nechyta nikdo vcetne Applu.
No a podpora. To ti samozrejme nikdo nezaruci. Ale napriklad Nougat prisel na G5tku snad hned po Nexuses a Xperiich.Pak teprv prisla konkurence a Samsung snad jako jeden z poslednich. Jiank samozrejme rychlost updatu je o nicem pokud je domrvenej...nicmene tohle je ve hvezdach u kazdeho vyrobce.
Osobne muzu G6 100% doporucit. Ale jak uz sem psal. Pri prechodu z telefonu jako je S7 Edge nebudes unesenej z niceho.To je proste logicky...
Mr.Scully
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. led 2012 21:02:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 Edge

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mr.Scully »

No zrovna Always On na S7 Edge mi moc nesedí, protože stačí lehce změnit osvětlení nebo telefon posunout na stole a AOD dělá psí kusy a mění sílu zobrazení jak na pouti. Nechápu, proč to nemůže být relativně konstatní nebo bez velkých výkyvů a to jsem dle návodů procházel a měnil i nastavení. Ale to je fuk.

Každopádně ti rozumím, přechod z S7 Edge na LG G6 by postrádal jakýkoliv "wow" efekt, byly by to srovnatelné telefony, z nichž každý má své výhody a nevýhody. U S7 Edge se mi hrozně líbil design (teda do té doby, než jsem zjistil, že rukou ten telefon skoro nejde sebrat ze stolu :D), samozřejmě super displej, noční AOD na boku a další věci... naopak jsem skoro padnul pod stůl z Touchwizu a hned zjišťoval, jak se toho zbavit :D (Nakonec Nova Launcher, ale nadšený nejsem, radši bych čistý Android). Tady by to bylo možná naopak, z G6 asi nikdo na zadek nepadne, ale zase to může být příjemné prostředí bez lagování a třeba i s lepší výdrží (S7 Edge upřímně fakt nic moc).

Ještě je samozřejmě varianta, že udělám tovární reset, celé to přeinstaluju a ono to zase půl roku vydrží rychlé a mezitím třeba přijde nějaký jiný zajímavý mobil. Ale mě nejvíc štvou ty náhodné hovory a SMSky, kterými zásobuji z kapsy své kontakty. Přitom mám zapnutou nějakou tu funkci "neaktivovat displej v kapse", je nutné zmáčknout tlačítko a přejet po displeji. Nechápu. Podezřívám právě ten "edge", kde jsou rychlé kontakty, tam někde k tomuhle dochází. Ten zaoblený roh je sice krásný, ale jinak funkčně spíš k vzteku...

(A je otázka, kdybych holt zrušil to cenové maximum, jestli třeba HTC U11 nebo Huawei P10 Plus by nebyly zajímavou volbou...).
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mirda86 »

Nevim. P10 Plus mi prijde hrozne predrazenej.
U11 vypada fajn. Ale stejne jako Xperia XZ Premium tak to HTC me nebere kvuli obrovskym rameckum. G6 i ta S7 Edge je v tomto uplne nekde jinde. Ale jinak Sony i HTC maji hodne malo upravene nastavby blizici se cistemu androidu. Sony k tomu asi vubec nejlepsi podporu po Pixelech (momentalne teda).
Mr.Scully
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. led 2012 21:02:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 Edge

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mr.Scully »

Mně se Sony vždycky líbily (hranaté rámečky mi připadají moderní), před LG G2 jsem měl Xperia T, ale je fakt, že tam to lagování bylo taky docela brutální, dal jsem pak telefon ženě, dostala ho v továrním nastavení a stejně to měla za pár měsíců nepoužitelný, různě to volalo lidem nebo naopak nešlo zvednout, reset na denním pořádku. Dneska má už hodně dlouho LG Flex 2 a chrochtá si blahem.

Ale máš pravdu, že ty rámečky jsou obecně peklo, škoda nevyužitého prostoru... osobně mám nejradši i SW tlačítka místo HW.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mirda86 »

Tak Xperie uz dlouho patri k tem nejlepe odladenym. Z toho bych strach nemel.
Nerikam ze treba S7 je nejrychlejsi telefon. To vubec. Nicmene s nejakym lagovanim sem problem nemel.
Pokud je to z tve strany nejak enormni tak se muze jednat klidne o hw problem. To bys zjistil po tom tovarku (nebo kdyz zapnes bezpecnej rezim)... pripadne nejakou tou alternativni ROM kdyz se ti chce v tom hrabat.
Mr.Scully
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. led 2012 21:02:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 Edge

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mr.Scully »

Ty problémy jsou prostě spíš takový souhrn menších věcí, které mi postupně lezou na nervy víc a víc... těžko se to specifikuje. Jak jsem psal, třeba AOD mění intenzitu osvětlení každou chvíli, až to otravuje. Občas laguje jakákoliv aplikace (klidně psaní SMS) a za chvíli je přitom vše celkem OK. Ve foťáku tuhle tchyně přidržela tlačítko spouště asi sekundu a půl místo sekundy - udělalo to 175 fotek jedné scény (série) a telefon se stal nepoužitelným (a nevypnutelným) asi na deset minut, než se to zřejmě všechno uložilo. Pravidelně aspoň jednou týdně telefon bez mého vědomí někam zavolá nebo napíše, vypadám pak jak idiot. Atd. atd., na půlku věcí jsem zapomněl. Zdánlivě drobnosti, ale sečte se to.

Nevím, jestli to nemůže nějak souviset třeba i s Nova Launcherem - ten jsem tam dal jen kvůli tomu, že Touchwiz nemůžu vystát. Už ty kulaté ikonky mě dovádějí k šílenství, přijde mi to jak z 90. let :D Zkusím si možná pohrát s alternativní ROMkou, už jsem to tak pětkrát v posledních letech absolvoval. Nepředstírám, že jim rozumím, je to trošku pokus omyl, ale nejsem idiot a byl jsem postižen IT vzděláním, takže většinou aspoň rámcově tuším, co udělám nebo jak by to mělo dopadnout. Brick jsem zatím nevyrobil, i když dvakrát k tomu bylo dost blízko :D
Uživatelský avatar
Blooddrunk
Androiďák!
Příspěvky: 692
Registrován: stř 09. dub 2014 18:19:27
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Blooddrunk »

Nechápu, jak může telefon sám od sebe psát nebo volat. Pokud používáš ctecku, tak je to vyloučené.

       

Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5
Mr.Scully
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. led 2012 21:02:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 Edge

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od Mr.Scully »

Čtečku jsem po pár dnech experimentování vyloučil, nepřišla mi vůbec přesná a nechci čekat na třetí pokus. Navíc stačí mít třeba vlhký prst a už to neprojde. Nevím, nezvykl jsem si. Ale asi existují na trhu telefony s lepší čtečkou než je tahle.
zdeneks
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 29. říj 2016 14:49:55

Re: Nástupce S7 Edge

Příspěvek od zdeneks »

Mr.Scully píše:V posledních letech jsem míval postupně LG G2, LG G4 a naposledy Samsung S7 Edge. Suverénně nejvíc jsem byl spokojen s G4, kterou jsem prodával jen kvůli chybě výrobce, díky které v Androidu 6 často nefungovalo přijímání hovorů a Android 5 jsem tam nechávat nechtěl. S S7 Edge jsem ale dost nespokojen. Jednak čím dál horší lagování, jednak časté nechtěné volání a SMSkování v kapse (ač mám všechno možné nastavené tak, aby se to nestávalo) a celkově se mi Touchwiz vůbec nelíbí. Přemýšlím, za co to teoreticky vyměnit.

Požadavky:
- relativně čistý a často aktualizovaný Android - nebo rozumná střídmá nadstavba nepřeplácaná kravinami
- dobrý fotoaparát, klasický poměr stran 3:2 nebo 16:9 výhodou (rozhodně NE 4:3), taktéž optická stabilizace velkou výhodou. Na rozlišení nezáleží.
- nějaká voděodolnost výhodou, ne podmínkou
- dobrá viditelnost na slunci, takže asi ideálně AMOLED
- always on displej (zvykl jsem si)
- HW tlačítko spíš nevýhodou, mám radši konfigurovatelná SW tlačítka, jako měla LG G4. Ale je to jedno.
- cenovka rozumná (třeba max. 15k včetně DPH)

Takže jsem hledal a hledal...
- Samsung S8 vypadá pěkně a EU distribuce už se dá koupit kolem 15500, ale bojím se, že dopadnu stejně s S7 Edge
- LG G6 - láká mě, ale dle recenzí má spoustu různých much
- Oneplus 3T už se neprodává, jinak by docela v něčem vyhovoval (a v něčem ne)
- Oneplus 5 skoro nic nového nepřinesl, naopak ztratil optickou stabilizaci
- Xiaomi Mi6 má už docela malý displej (5.15", zvykl jsem si na bezrámečkové 5.5")
- to samé Honor 9, menší displej
- HTC U11, Google Pixel, Sony XZ Premium nebo Huawei P10 Plus už jsou cenově nad, tak jsem je ani moc blíže nezkoumal

Asi by byla i varianta nechat si S7 Edge a flashnout tam nějakou "cizí" ROMku, ale nechci experimentovat a asi by se tím ten telefon dost zabil...
Doporučuji jinou rom z XDA a jiný launcher. Používám Nova launcher (vždy) a mám nyní Ambasadii ROM a naprostá spokojenost.

       

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“