LG G6 - obecná diskuzeLG G6

Moderátoři: IQLogic, Otomar, IQLogic, Otomar

Odpovědět
j.pajinek
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01. úno 2011 0:06:40
Typ mobilu / ROM: LG-G3-32G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S2
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10,1

Re: LG G6

Příspěvek od j.pajinek »

...jjj tak tak ,chce to ferovej e-shop a nebo kamenej obchod. :clap:
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

Foun ma docela blbe umisteny mikrofon :) kdyz drzim foun ucha tak ho vzdy dole podpiram malickem a ten zrovna vychazi na mikrofo. Uz sem malem reklamoval ze me lidi neslysi :)
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
pavelcivka
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25. dub 2010 9:42:42
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: LG G2

Re: LG G6

Příspěvek od pavelcivka »

Koupil jsem v Sunnysoftu Nillkin sklo a kryt pure tpu a u jednoho z nich byly i dvě krytky na foták. Já je vyhodil ale snad to jako info pomůže. Jinak asi nej kombinace co jsem kdy měl v ruce, maj to hodně přesný.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

Dnes jsem porovnaval fotky, detaily, kresby, barevnost s moji byvalou G4 a brecel bych. G6 je tedy ve foceni velky krok zpet a ja doufal ze za dve generace na tom budu lepe. Zacina se mi co se tyce fotek po G4 styskat. Je to tedy skoda. Doufal jsem v posun v kvalite a sel jsem o kroky zpet.
Jinak jsem s G6 spokojen ale v oblasti fotek je to na urovni nizsi stredni tridy. G4 byla na fotky fakt spica. Jestli nekdo vychvaloval fotky tak pak nevim s jakou jebkou pred tim fotil.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: LG G6

Příspěvek od -Pavel- »

Byl to jeden z důvodu, proč jsem obě LG G6 vrátil. LG G6 umí vyfotit dobrou fotku, ale musí být všechno ideální a to pořád není.
PlAyEr
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: stř 17. dub 2013 11:55:51
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od PlAyEr »

Co myslis farebnostou? Viac farebne fotky sa mi zdaju na G6. Ja este cakam po case vypalovanie displeja ako aj na G4, a viem, ze aj na inych modeloch to mali...este s tym AoD to mozno pride aj skor.
http://scribblinggeek.com/index.php/201 ... n-19-2017/
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6

Příspěvek od Mirda86 »

Tohle uz mas novou generaci displayu. Vypalovalo se na nekterych G4 a V10.
pavelcivka
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25. dub 2010 9:42:42
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: LG G2

Re: LG G6

Příspěvek od pavelcivka »

Ty fotky jsou fakt k pláči. Na testy a prezentace musej dávat jiný kusy viz. video kde v podstatě deklasuje ostatní.


Nevíte jestli se dá do čtrnácti dnů vrátit v eshopu(Alza) když je to kupovaný na IČO? Nemůžu to dohledat.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

myslim ze na ICO to nejde, ale zeptej se tam. Taky bych mohl vratit, jenze nevim co koupit.
On by mozna fotil lepe, ale uplne brutalne se snazi fotku preostrit, takze se obraz a kontury rozpada, stejne jako by clovek stale ostril ve fotoshopu.
Pokud chce fotku clovek jen malo priblizit pro vyrez je to nepouzitelny. samozrejme pred tim davalo lg lepsi cipi a 16mpx. Coz se pri zvetseni taky projevi, ale spis si myslim ze je to blbym postprocesingem. A zkousel jste nekdo ten RAW, to je dobra blitka. Krasne videt jak vypada ten hruby format bez uprav, tohle jestli soft lg musi zachranovat tak se nedivim ze to vypada tak blbe.
Naposledy upravil(a) bicista dne stř 23. srp 2017 9:54:26, celkem upraveno 3 x.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
kolbenak
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: ned 22. bře 2015 19:55:18

Re: LG G6

Příspěvek od kolbenak »

Také jsem zvažoval nákup LG G6, ale po přečtení tohoto vlákna se nejspíš zaměřím na Oneplus 5 nebo Honor 8 pro. Každý model má své mouchy.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6

Příspěvek od Mirda86 »

Na ICO ti nic nevrati. Cekal sem jednou v Alze a typek tam chtel vratit tiskarnu 2 dny starou.Ze nejak nefakcila ci co. Borec mu rekl ze mu ji vymeni na druhej den ale vratit prachy nemuze pac to ma na firmu. Coz tak je skoro vsude.
Bicista: Ty bys mel stejne minimalne vymenit kvuli tomu nazloutlemu displayi :D
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG G6

Příspěvek od Kiosk123 »

Fotky k pláči? To si fakt robíte srandu,však? Pár stránok dozadu som hodil test kde bolo porovnanie aj medzi S8,ktorá dopadla v tme horšie ako G6. A to je telefón ešte drahší o pár stoviek €... Dokonca aj v porovnaní s HTC U11 ktorý je údajne "najlepší" fotomobil roku, si vedie G6 veľmi dobre ...
Tá kvalita snímok medzi S8,G6,U11,a Pixelom je niekde na tej istej úrovni...Tam kde stráca jeden v niečom je naopak ten druhý v tom lepší...napríklad tu je tiež dobré porovnanie
adam11
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. črc 2011 19:39:47
Typ mobilu / ROM: huawei p8
Tablet: samsung galaxy tab2 7.0

Re: LG G6

Příspěvek od adam11 »

Souhlas s6 edge jsem měl a teď lg g6 a fotky lepší manželka má a5 a lg g6 o moc lepší

­    

pavelcivka
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25. dub 2010 9:42:42
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: LG G2

Re: LG G6

Příspěvek od pavelcivka »

Ano k placi. Si precti hned druhou vetu
PlAyEr
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: stř 17. dub 2013 11:55:51
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od PlAyEr »

mne tiez sa zda, ze G6 zadna kamera robi lepsie fotky ako G4. Ten postprocessing mozu upravit v nejakych dalsich update-och nie? Mate uz niekto 10t update? Na xda pisal typek, ze sa mu zda menej postprocessingu po tom update. Predna kamera je ale o dost horsia ako na G4. To je fakt.
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG G6

Příspěvek od Kiosk123 »

Ešte pre porovnanie,tu je medzi S8 a G6 fakt neviem čo od tých fotoaparátov očakávate...inak tiež som čítal na xda že po poslednom update sa to zlepšilo..
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

Ted je jeste otazkou zda to LG nepokazilo nejakou aktualizaci, kterou testovane snimky po uvedeni G6 nemeli. Taky jsem cetl v tech dobach ze G6 trpi tim ze fotky jsou na urcitch mistech neostre, tak jetsli s nejakou aktulizaci neprisla oprava, kde nastavili, aby se fotka v postprocesu vice priostrila coz podle me z tou urovni ostrosti naopak prehnali. Ono jako srovnavat fotky ve videich na youtube je dost zvracenost. Bez original souboru je to o nicem. Ve videu tak muzes porovnat tak svetlost a barevnost, nic vice :(
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG G6

Příspěvek od Kiosk123 »

Preto by bolo dobré sledovať xda, tam je viacero tém kde sa venujú kvalite snímkov, a v rôznych firmvérov sa to líši...
Inak mimochodom,u každej vlajkovej lodi automatický režim foťáku môže mať inde problémy...U S8 napr. nereálne farby,u G6 je teraz preostrenosť, u U11 artefakty z postprocesingu...a Pixel v noci na automatike robí rozmazané fotky..
honzino04
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: stř 30. pro 2015 12:50:07
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Vodafone Smart Ultra 6_ROM-Stock 6.0.1

Re: LG G6

Příspěvek od honzino04 »

Čistě z papírového hlediska by měl S8 určitě fotit líp. V S8 je čip IMX333 (velikost čipu je 1/2.55", velikost pixelů je 1.40µm, navíc je čip novější). V G6 je IMX 258 (velikost čipu je 1/3.06", velikost pixelů je 1.12 μm, čip je z roku 2015). Samozřejmě, že hodně záleží na softwaru, ale tak či tak samsung má čip určitě lepší už jenom kvůli velikosti, protože ta se liší o dost. Jen pro srovnání LG G4 mělo IMX234 taky z roku 2015 čip o velikosti 1/2.6", a pixely o velikosti 1.12 μm.

Zdroj zde (exmor RS senzory): https://en.wikipedia.org/wiki/Exmor
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG G6

Příspěvek od Kiosk123 »

Čisto z papierového hľadiska má Sony Xperia Xz Premium čip IMX400 a veľkosť pixelov 1,22m. A tie fotky, sú katastrofa.
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG G6

Příspěvek od Kiosk123 »

bicista: Zo začiatku tie fotky boli presturovane, neostrost bola hlavne v rohoch snímky... Potom LG v máji vydal update kde tie chyby opravil, takže je viac než možné že to prehnal s preostrenim...ale teraz ako tu niekto spomínal vydal LG ďalší update (10t) kde sa ta kvalita preostrenia zlepšila...inak v tých videách som chcel ukázať rozdiely vo viacerých veciach... Napr. farebnú vernosť, expozíciu, dynamický rozsah...to sa dá na videách zhodnotiť aj bez toho aby si mal fotku v originále...
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

tak jsem objevil chybu v aotomatickym jasu displeje. Kdyz zaskrtnu automaticky jas je vse ok,
ale kdyz pak jezdcem jas zvysim, tak se displej vice rozviti ale tak uz porad zustane, ackoliv je nastageny automaticky jas, pak treba v noci sviti jak pominutej. Kdyz odskrtnu a zase zakrtnu tlacitko automatiky jas se srovna dle okoli.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6

Příspěvek od Mirda86 »

To neni chyba. Tak to normalne funguje i u ostatnich telefonu. Hrabnes do toho tak automatickej jas vyradis logicky.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

u g4 to ale tak nefungovalo. Tam se hrabnutim do toho nevyradil a po chvili zacal fungovat tusim po zhasnuti a zamknuti founu, po odemceni zase makal automat. Proto,me to prekvapilo.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: LG G6

Příspěvek od djmicho »

bicista píše: úte 22. srp 2017 23:04:52 Doufal jsem v posun v kvalite a sel jsem o kroky zpet.
Jinak jsem s G6 spokojen ale v oblasti fotek je to na urovni nizsi stredni tridy. G4 byla na fotky fakt spica. Jestli nekdo vychvaloval fotky tak pak nevim s jakou jebkou pred tim fotil.
Tak buď máš vadný kus nebo něco blbě, porovnávám G6 co má žena s Honorem 9 co mám já a G6 je o několik levelů jinde, to co leze z H9 je teprve hnus, fotky z G6 jsou luxus na možnosti telefonu :)
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6

Příspěvek od Mirda86 »

Bicista: No to nevim. Uz je doba kdy sem G4 mel ale tohle hrabani do jasu delam taky pac casto funguji u telefonu spatne.Respektive davaji mensi jas nez bych si predstavoval. A jak u Lg, Sony, Huaweiu ci Samsungu to tak proste je. Dokud aut. jas nevypnu a nezapnu tak to zustane tam kde sem to posunul.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

ja proti tomu uplne nic nemam, ale pak by bylo logicke kdyz mam autojas a rucne hrabnu do jezdce jasu, tak by se s tim mela odskrtnou kolonka pro automaticky jas. Takhle pak ziji v tom ze mam automaticky jas nastavej ale on nefunguje.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG G6

Příspěvek od Kiosk123 »

cimrman
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06. led 2013 21:49:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2
Tablet: iPad 3 HD

Re: LG G6

Příspěvek od cimrman »

PlAyEr píše: ned 20. srp 2017 10:14:05 ITC je Taliansko. V linku mate skratky. https://www.mylgphones.com/european-lg- ... pdate.html
Já jsem koupil G6 v LG shopu v prodejně v nákupním centru Harfa a na krabičce mám DEC, v seznamu zkratek není, alespoň si myslím, že je to tahle zkratka, jiná podobná na krabičce není, díky za info.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: LG G6

Příspěvek od bicista »

naintaluj s apku "LG Phone Info"
tam je pak radek provider name, tam to vyctes.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Odpovědět

Zpět na „LG G6 - obecná diskuze“