Aréna telefonůNáhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od djmicho »

Moto v kapse pohoda, uplně stejně jako honor 9, měl jsem z toho strach tenkrát ale zbytečně. Čtečka je u moto parádní, jediný co jí vadí jsou vlhké prsty. Moto gesta, motodisplej (upozornění) jsou skvělý byť mám radši diodu (třeba u honoru je v mřížce repro což je neviditelný). Ale upozorním na jednu chybu u moto - záda nejsou z odolnýho skla, poškrábou se čímkoliv..
Systém svižný, nikdy se mi nesekl (kupodivu k takovému hardwaru, optimalizace je top), foto slušné za světla (barvy lepší jak na honoru, detaily +- stejný, ostrost jak kdy) ale za šera šum. SOT 10-12 hodin (nejhorší je net s bílým pozadím, hold Amoled)
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Prave ze pod displayem je hromada mista. Skoda ze v displayi otravuji ty tlacitka... kdyz uz je tam ta ctecka. Ta umi odemykat a podrzenim i telefon zamknout. Aspon neco. Funkcnost je ok. A5tka je na tom hur. Nicmene kdyz u A5tky ten home button stisknes tak odemknes taky vzdy 100%.Taky musis mit poradne nasnimanej prst.
Reakce a sviznost sou zatim ok.
AlwaysOn lepsi u Samsungu. Pac sviti furt (pokud chces). U Moto jen kdyz nad nim mavnes nebo vemes do ruky.

Bylo by fajn kdybys mel kde si to Moto osahat. Mobil pohotovost v okoli nemas? Tam ji urco budou mit.

Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Právě že nemám,tady u nás nic takového není...akorát Okay a tam jsem byl a měli jen Samsung Moto nee..Koukal jsem na O2 a mají ho na webu,ale jestli i v prodejně,to je otázka,ale asi spíš nee...
No asi vezmu to Moto kvůli baterii a měl jsem domluvenou případnou koupi Samsungu přes známou,já mám kartu Visa a chce to Mastercard a je těžce nemocná,takže na dlouhý lokte...v nejhorším,bych ho vrátil,kdyby byl nějaký nepřijatelný...ale když jsem měl Flexe,říkal jsem,že bych mohl mít i větší telefon,tak to snad vadit nebude...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Hele pokud prodas ty repraky za litr tak Moto za 7k chybou asi nebude.
Na tohle ti poradim Alzu. S vracenim zbozi do 14ti dnu nedelaji absolutne zadnej problem a vraci penize vetsinou hned. Navic objednas pres net a vyzvednes na pobocce.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tak na Alze ho mám připravený ke koupi,je tam s reprákem...co jsem zjištoval,tak když ho vrátím do 14 dní,vrací se i dárek,reproduktor,při reklamaci a vrácení peněz se vracet nemusí...Ještě jak je na tom Lenovo(Moto) s poruchovostí?Je stejná jako u jiných telefonů?
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Tak snad necekas ze by ti dal nekdo nejaky objektivni info :D Takovy statistiky asi nenajdes.
Muzes mrknout na CZC. U nekterych modelu maji napsanou poruchovost v % a muzes porovnat s jinyma modelama... ale taky dost s velkou rezervou.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tam ten telefon nemají :) tak já jen jestli není nějaká obecná zkušenost :) jinak díky...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tak objednáno,zaplaceno a v úterý ho budu mít...díky za rady,pak napíšu,jestli mi vyhovuje :) jinak tento telefon už jsem měl vybraný dávno a jako první,pak tam skočil ten A5 a bylo to v háji... :palec:
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Vojta_L »

Ad. reproduktor - v případě reklamace a následném vrácení peněz je nutné vrátit i reproduktor. Viz obchodní podmínky obchodníka, u kterého bylo zařízení zakoupeno. Takto nastavené podmínky má jak Alza, tak o2, kteří tento telefon s reproduktorem zdarma prodávají. Viz např. "Při odstoupení od smlouvy se ruší také darovací smlouva." z https://www.alza.cz/jak-odstoupit-od-sm ... t12601.htm
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tam se pouze píše,pokud se to stane ve 14 denní lhůtě,tak se vrací,pak už tam nic není,takže by mě zajímalo,kde je to přesně napsané.A hledal jsem na internetu a jasně bylo napsáno,pokud je dárek uveden v hodnotě 0,- vracet se nemusí...Můžeš sem hodit nějaký paragraf podle kterého se to bere?Na víc ten je nad obchodními podmínkami...

Dtest: To, že se dnes podnikatelé předhánějí ve slevových akcích a nápaditosti dárků a různých bonusů, neznamená, že si mohou řešit reklamace po svém. A to ani v případě, že uvedou povinnost vrátit dar při zrušení kupní smlouvy do obchodních podmínek. „To je omezování práv spotřebitelů ze záruky.
Požadavky na vracení dárků jsou z hlediska zákona nepřípustné. Není možné, aby se počáteční výhoda změnila na sankci za odstoupení od smlouvy.
Má obchodník povinnost uvést hodnotu daru? „Vzhledem k tomu, že se jedná o dar (určitá věc je přenechána jinému bezplatně), nehraje roli, jakou hodnotu darovaná věc má. Alespoň ne v soukromém právu. Pro potenciálního zákazníka však reklamou tvrzená hodnota daru může být významná pro jeho rozhodnutí uzavřít smlouvu. Je-li tedy věc přenechána bezplatně - darována, nemusí být nikde uvedena její cena či skutečná hodnota,“ vysvětluje právník.
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Vojta_L »

Promiň, nejspíše jsem se unáhlil. Nechám to prověřit, ale podle mých informací (pokud se nepletu) mají oba obchodníci v obchodních podmínkách u darovací smlouvy i rozvazovací podmínku. Až budu mít více info od kolegů, ozvu se :)
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Jasně,v pohodě...ale vůbec není důležité,co je v Obchodních podmínkách,ale co říká zákon,ten je nadřazený a na netu je to jasně psané...dárek 0,- kč se vracet nemusí...Každopádně,dej pak vědět :)
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Darovaci smlouva je to kdyz ten reprak dostanes zadara.
Ja mam na uctence reprak za 1kc coz zadara neni takze se na to nevztahuje darovaci smlouva, ne? :)
Coz plati i o zaruce. Za 0kc neni zaruka. Za 1kc ano...
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Kde si to kupoval?Já mám tedy na faktuře 0,-
Jinak tedy musím říci,že mobil je fakt pěkný a kam se hrabe nějaký Flex,to byl proti tomuhle plastový krám :D displej super a baterka zatím nevím,pořád něco dělám,ale určitě vydrží více...jen mě štve pár věci...nevím jak dát pryč vyhledávací lištu Google,aniž bych měnil luncher a vedlejší obrazovku s Googlem taky nevím a smyčkování ploch taky nejde.A jednoduché přepínání na jenom vibrace,taky není a app v Google play jsem zkoušel,ale není to ono,asi se s tím naučím hold žít :) a svižnost o proti Flexu je taky někde jinde...Díky za pomoc ve výběru...
Přílohy
Moto.png
Moto.png (154.13 KiB) Zobrazeno 987 x
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Tak teda jestli nepoznas rozdil ve vydrzi mezi timto a Flexem tak sem mel asi jiho Flexe :D Na SOT s timhle dam 2x tolik a ani nemrknu.
Listu nevim jak odstranit. Vetsinou na cistej droid hodim Nova Launcher. Pac mi tam nevyhovovala ani velikost ikon.

Moje Moto je kupovane v MP. Mobil 7998 a reprak 1kc.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tak to má asi každý obchod jinak :) ,mám za nula,takže dárek zdarma a vracet se nemusí :) za tu korunu by se asi musel... tak větší výdrž je znát,ale zatím nevím o kolik,protože se v tom pořád hrabu,ale Flexe už bych nabíjel několikrát :D 2 dny na jedno nabití mi Flex tedy nedal :D Tenhle Launcher se mi celkem líbí,nechci zatím měnit,ale jestli mě to naštve,tak vyměním,mám už dávno koupený Nova luncher... Jsem spokejý s telefonem :palec:
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Proc bych jako musel vracet kdyz je to samostatna polozka a jeste za korunu? Prave naopak... nemusim vracet 100% a narozdil od tveho darku by me mela platit zaruka ;) Navic i kdybych ho musel vracet a nemel ho... tak kolik mi asi tak strhnou? Korunu :D

Jo neni to Moto vubec spatny. Celkem me prekvapil. Jen ty zada poskrabas strasne rychle. A fotak stoji za prd. Ale zas to vynahrazuje vydrz a display.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tak to jedině dobře,že máš záruku :) já to hledal na netu a něco psali,že záleží,jak je to vyčíslený na faktuře a že je rozdíl,jestli tam je nějaká částka nebo není...zkus pohledat,výklady se různí...no já ho stejně prodám,na nic ho nepotřebuji :)
Šlape jako hodinky,neseká se,takže paráda...na záda jsem dal dodaný kryt a mám objednaný průhledný... tloušťka je taky dobrá a dobře se drží...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od Mirda86 »

Reprak uz davno nemam tak je mi to stejne sumak :D
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Náhrada za Flex 2 5-8 tisíc

Příspěvek od rikardoso »

Tak to je potom jiná :D a není co řešit...

­    

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“