Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - ROM/ROOT/FWRenovate ICE od mwilkiho

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Lumpyak47
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31. říj 2017 23:55:18
Typ mobilu / ROM: SM-N950F
Mobil 2 / ROM: SM-N910c

Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Lumpyak47 »

Tady se nerootuje? To je snad první co s každým novým telefonem udělám ;)

Obrázek
RychJ
Robot
Příspěvky: 901
Registrován: čtv 30. pro 2010 16:10:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+ 128Gb black
Tablet: Samsung Galaxy Tab S3
Rom: Stock

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od RychJ »

Není důvod rootovat...
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od robertBA »

Presne, tiež ma to už opustilo.
Lumpyak47
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31. říj 2017 23:55:18
Typ mobilu / ROM: SM-N950F
Mobil 2 / ROM: SM-N910c

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Lumpyak47 »

Neumim se zbavit nechtenych sys app jinak nez rootem, takze root je pro mne nutnost vzdy [emoji2]

­    

Uživatelský avatar
renek
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 06. črc 2012 20:25:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra
Mobil 2 / ROM: Note 4 Black N910C - eRobot ROM V30
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od renek »

Není nic jednodužšího, než povypínat to co nechceš jednoduchou aplikací:
https://play.google.com/store/apps/deta ... bler&hl=cs

Já dělal root taky s každým novým telefonem, ale dnes už není důvod a přijít o záruku na SW se mi taky už nechce a navíc i o zabezpečení.
Lumpyak47
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31. říj 2017 23:55:18
Typ mobilu / ROM: SM-N950F
Mobil 2 / ROM: SM-N910c

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Lumpyak47 »

Apk mam, treba ale vodafon appku sni pryc proste nedostanu. Facebook komplet ven taky nesel.

Rootuju i pro zabavu, libi sem mi odlisnosti custom romek, ruzne vychytavciciky v nastaveni, dost casto byvaji lepe optimalizovane, zabiraji mene mista, z nove romky mam kolikrat stejnou radost, jak z noveho telefonu.
Zabezpeceni si myslim je dostatecne.
A zaruka na sw popravde netusim k cemu je dobra, akorat ti telfone nekde tydny lita po reklamacich, odinem ze sammobile ses opravenej za 20min i s downloadem.

Pravdou je ze na note 8 toho zatim moc neni, cekam netrpelive az nekdo vyleze s Oreem.[emoji847]

­    

Uživatelský avatar
renek
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 06. črc 2012 20:25:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra
Mobil 2 / ROM: Note 4 Black N910C - eRobot ROM V30
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od renek »

Ale já ti rozumím, do teď jsem měl Note 4 a ten jsem taky hned po 14ti dnech rootnul, ale celkově už se custom rom nikdo moc nevěnuje, jelikož už ani není tolik důvodů. Většinou lidi preferovali možnost právě odstranění aplikací které nepotřebují, změnu barevných témat nastavení, Záloha aplikací včetně jejich nastavení (TitaniumBackup), nebo přes recovery záloha celého systému, atd. Tu potřebu už dnes necítím, jelikož Odstranit (zakázat) aplikace jde přes mnou již zmíněnou app, Barevná témata celého nastavení si lze snadno stáhnout a nainstalovat, Zálohu aplikací i s nastavením si lze udělat přes cloud, a obnovu zálohy celého systému přes recovery jsem vlastně naposledy u Note 4 potřeboval před rokem a půl, ale to jen z toho důvodu, že jsem experimentoval s novou rom. Takže jsem si řekl, že root vlastně nepotřebuju a za případnou ztrátu záruky mi to nestojí. Jelikož pokud ti dejme tomu odejde nejaký HW, pak to může být posouzeno servisem i tak, jako zásah do zabezpečení SW a to mohlo způsobit poškození HW a záruka ti padne.
Ale znovu opakuju, dnes nevidím jediný důvod, v čem by mi root potažmo Custom rom mohl být užitečný?
Lumpyak47
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31. říj 2017 23:55:18
Typ mobilu / ROM: SM-N950F
Mobil 2 / ROM: SM-N910c

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Lumpyak47 »

Pises to dobre, nicmene furt plati ze s rootem mas 100% kontrolu nad strojem a aplikacemi, zakazat apk neni to same jako odinstalovat, proste furt zabira misto a pri upgratu os na tebe zase vybafne. Customizace romky za pouziti appek ze storu samozrejme je taky moznost, jenze tim telefon furt jenom plnis a zpomalujes a zkracuje se ti vydrz baterie. Kdyz se ti to uz nelibi, tak to odinstalujes, ale nikdy ne komplet a telefon se plni a plni. Cisteni procesu na pozadi u offigo rom v podstate nema zadnej vyznam, to bys romku musel cistit co 5 min, furt se ti neco zapina a otravuje te a zere ti baterii. Zadnej cleaner ze storu ti nevycisti do cista. S rootem ti jede jenom to, co opravdu chces a potrebujes. Kdyz se nudim a nainstaluju sto appek za vecer a druhej den jdou vsechny ven, proste to za sekundu wajpnu a jedu zase od cisty rom se 100% vykonem. Bez rootu bych si nikdy 1000 appek na vyzkouseni do stroje nenanistaloval pac ti casem nezbude nez kliknout na tovarni nastaveni. Jasne u takovyhleho dela trva mesice ci roky nez ho preplnis, takovej huawej p9lite co ma zena, to je bez ciste romky nepouzitelnej hlemyzd po mesici, tady to ma bezesporu daleko vetsi vyznam. Naopak tohle osmijadro treba absolutne nevyuziju, na plnej vykon jedu jenom 4k videa a naky hry, jinak jedu podtaktovanej, u kazdy apky mam nastaveno, jak ma vyuzivat jadro a grafiku, pouhym okem nepoznas rozdil a dohromady tim ziskam +3h jako fik na baterii pri standartim pouzivani pri zapnutym displeji. Shrnul bych to, ze pro bezneho uzivatele to nema vyznam. Ofigo romky jsou cim dal tim vic odladenejsi, a stejne jako pc si v dnesni dobe jen tak nekdo sam nesklada, ta to plati o androidu 2x. Nicmene vyhody prevazuji nad zapory furt, jen to neni pro kazdeho [emoji2]

­    

Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Libb »

Možná trošku s křížkem po funuse (když já Nota koupil včera, no... ;)
Tohle jsem sepsal před rokem a půl pro S7: jak-se-obejit-bez-rootu-72734 a stále aspoň většina toho platí.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
bondro
Stálý androiďák
Příspěvky: 152
Registrován: stř 25. pro 2013 13:49:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra 512GB

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od bondro »

Takisto uz skoro druhy mesiac odolavam rootu, v podstate mi vsetko vyhovuje a necitim potrebu, jedine kvoli comu by som rootol je fotoaparat, pretoze by som chcel vyskusat novy ZeroCamera mod ci nezlepsi vystupnu kvalitu fotiek, lebo stara S7 robi neporovnatelne lepsie a hlavne ostrejsie fotky ako tieto rozmazane mazanice po priblizeni.

­    

majkyke
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: sob 06. srp 2011 9:10:36
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Mobil 2 / ROM: Redmi 2
Tablet: Samsung Tab4
Bydliště: Kosice

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od majkyke »

Nejaky tip na best Rom pre Note 8? :DD
dzefo
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 17. lis 2016 14:50:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 512GB
Tablet: nvidia shield

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od dzefo »

Lumpyak47 píše: stř 01. lis 2017 11:42:19 Apk mam, treba ale vodafon appku sni pryc proste nedostanu. Facebook komplet ven taky nesel.

Rootuju i pro zabavu, libi sem mi odlisnosti custom romek, ruzne vychytavciciky v nastaveni, dost casto byvaji lepe optimalizovane, zabiraji mene mista, z nove romky mam kolikrat stejnou radost, jak z noveho telefonu.
Zabezpeceni si myslim je dostatecne.
A zaruka na sw popravde netusim k cemu je dobra, akorat ti telfone nekde tydny lita po reklamacich, odinem ze sammobile ses opravenej za 20min i s downloadem.

Pravdou je ze na note 8 toho zatim moc neni, cekam netrpelive az nekdo vyleze s Oreem.[emoji847]

­    
pockaj s odinom sa dostanem nazad ale budem mad uz knox 01 ci ako to je nie? a to uz sa nemusi dat reklamovat ci sa mylim?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Jumbo78 »

Takže znovu - flashnutím ofiko firmware přes ODIN se KNOX nemění!

Nicméně root, custom ROM atd. již KNOX mění.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
dzefo
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 17. lis 2016 14:50:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 512GB
Tablet: nvidia shield

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od dzefo »

ano tak som to aj myslel... preto to zatial nerootujem cez odin si davan novsi fw zatial a ked vide note 9 rootnem a dam port ako to robievam na vsetkych mobiloch
pikcard
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 15. led 2013 13:34:19
Typ mobilu / ROM: SGN 8
Mobil 2 / ROM: VIBE P1 PRO_cm14 1
Tablet: KW88_cs1_b_gsm_pht_20170328

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od pikcard »

RychJ píše: stř 01. lis 2017 6:43:26 Není důvod rootovat...
kompletni zaloha aplikaci vcetne nastaveni neni mozna bez admin prav! a udelat si pomoci twrp image celeho telefonu take neni k zahozeni.
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Renovate ICE od mwilkiho

Příspěvek od Deathman »

Bez root a custom rom je android velka nuda.AdAway,Viper4android,Youtube Vanced,Titanium Backup a desitky customizaci systemu sou pro me k nezaplaceni:) Samozrejme o TWRP nemluve..
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - ROM/ROOT/FW“