Pokecjak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

zacatecnikbobek
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: pát 29. kvě 2015 13:15:45
Typ mobilu / ROM: Honor 4C, Xiaomi Redmi 4X

jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od zacatecnikbobek »

Ahoj mám kamaráda který by si za určitou dobu chtěl koupit chytrý telefon, ale on trvá na tom že si chce koupit čínskou kopii např. Samsungu nebo Lenova nebo kopie jiných značek.

Jak jsem hledal na internetu našel jsem tyto kopie čínských mobilních telefonů:

Landvo S6, Goophone N4, No.1 Mi4, OrientPhone One Max, Kingledon Smart Watch K2

Pak jsem hledal zde na tomto diskusním foru a dozvěděl jsem se že např. chytrý mobilní telefon od Doogee, Elephone, THL taky není zrovna kvalitní.

Na závěr: Můžete mi prosím sdělit pro mého kamarada nějaké argumenty proč by neměl z vyše uvedených telefonů kupovat? A naopak proč by měl kupovat ty lepší vyrobce jako je Huawei, Honor, Samsung,Lenovo?

předem děkuji všem za pomoc
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od cunik.cz »

Protože tyhle značky jsou čínské keply pro lidi co si zakládají na logu Samsung. Jak píšeš tak radši Huawei, Honor nebo Xiaomi. Elephone není určitě špatný ale nedávno tady byla taková kauza že v jejich ROM je malware. Byl to tuším Elephone. Doporučuji se vyhnout i značkám jako Prestigio nebo ZTE. ZTE jsem sám chvíli měl a bylo to strašný.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od Mareman »

To je jednoduchý. Mobil není zdaleka jen o papírových parametrech a použitém procesoru, ale i o "periferiích" kolem něj, celkovém návrhu a podpoře výrobce z hlediska vývoje OS. To, že mají dneska všechny mobily IPS displeje, neznamená že se na všechno dá dívat, netrpí různými defekty, jsou vidět na slunci nebo časem nedegradují obraz. Vůbec největší problém číňanů je návrh desky plošných spojů, šasi telefonu a antén. U nich není problém nechat procesor chladit o zadní stěnu displeje kde pak vznikají fleky působením zahřívání, není nic vyjímečného kostra šasi tlačící na displej kde pak vznikají můry atd. Stejně tak se povětšinou netrápí s interferencemi antén, místo pevných bloků používají "alobalové" folie, jsou schopni dát na jednu anténu wifi i gps atd. A i kdyby toto všechno jakžtakž dopadlo, zabijí to tím, že při ceně těchto zařízení nemá výrobce na vývoj software, už i proto že hrne co tři měsíce nový model. Pokud si to dotyčný nenechá rozmluvit, ať zvolí něco co se prodává už třeba tři čtvrtě roku, jsou na to dobré reference a má podporu ze strany výrobce.......vylučovací metodou mu z výběru asi zbyde ...NIC :hehe:

Může se samozřejmě vyskytnout výjimka potvrzující pravidlo, ale upřímně řečeno, já o žádné nevím. A nevím ani o nikom z nás kdo jsme si tou béčkou čínou prošli, kdo by toto mínil opakovat a rozhlížel se u jiných čínských značek než Huawei, Xiaomi nebo Lenovo.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od xanthor »

Nejlepší je možná ho nechat, ať si nějakou takovou levnou kopii koupí a jsem si jistý, že příště už tu chybu neudělá. :-)
Jinak ve zkratce - pro levné čínské telefony (a zvlášť kopie) jsou typické: hw problémy, sw problémy, nízký výkon, výdrž na baterii, lhaní o parametrech (vyšší kapacita baterie, lepší procesor než ve skutečnosti má), nulová podpora od výrobce a komunity, mizerný foťák...
Nějaké příklady kopií:
https://www.youtube.com/watch?v=LDXE2ooTvsY
https://www.youtube.com/watch?v=zyYErbgw0nI
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od dufko »

Ja si myslím, že tvoj kamarát bude rozumné argumenty ignorovať a aj tak si to kúpi.

Nie je nad to poučiť sa na vlastnej chybe. Buď mu to zastavia rovno na colnici ako kópiu, alebo po týždni ten šmejd celý šedivý hodí o zem.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od Mareman »

On bohužel dost funguje ten look like Samsung efekt. Prostě Samsung je "nejlepší" a kdekdo chce alespoň vypadat že ho má. I já uznávám, že mě vzhled třeba Elephone S8 zaujal, dokonce víc než Galaxy S8....ale uvnitř je to bída. Mě taky občas láká si nějakou takovou hračku vyzkoušet, ale vzpomenu se na dobu kdy jsem měl z počátku nadějný Elephone P8000 a pak jsem zakládal anketu na hlasování kolem asi 10 chyb kterými oplýval a nebyly patrný hned od začátku....

Útěcha může být v tom, že G3arbest už dneska proplácí celní poplatky, takže taková "chyba" pro poučení nevyjde opravdu draho a třeba si tím prostě každý musí projít ;)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od xanthor »

Není ale Elephone S8 vzhledově jen kopií Xiaomi Mi Mix?
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od Mareman »

Ano, ten je bohužel ale taky cenově jinde...názvem a vzhledem evokuje Elephone S8 hiend.. a pro objektivitu, údajně teda nefotí nejhůř.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
noxi600
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 07. pro 2014 7:42:51
Typ mobilu / ROM: NOTE 3

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od noxi600 »

Z vlastní zkušenosti: měl jsem několik těchto kopií ze stránky sra*kyzciny.cz a poslední byla kopie S Note 4, tzv. MPIE něco, ale vnitřnosti jako Samsung S2 + postupně se objevily flíčky na displeji, foťák byl neobyčejný (při focení textu A4 byl hezky vidět prostředek a směrem od středu se text rozmazával až nebyl čitelný), zahřívání, výdrž baterie a váhu(něco pres300g) ani nekomentuji.

Další telefon byl Xperia M4 aqua a já byl jak v Jiříkově vidění, displej, foťák, rychlost... 2 roky sloužil, ale byl Ježíšek.
Teď mám XRN4 4/64 q a jsem nadmíru spokojen.

Vezmi si, že to, co pořád vidíš při užívání telefonu je displej, už proto nejdu do těch náhražek. Nikdo ti neřekne skutečné parametry, ani co ten telefon vyzařuje, z čeho jsou materiály(alergie) apod.
zacatecnikbobek
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: pát 29. kvě 2015 13:15:45
Typ mobilu / ROM: Honor 4C, Xiaomi Redmi 4X

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od zacatecnikbobek »

https://www.svetandroida.cz/xiaomi-anti ... ce-201407/ - to je aplikace na to zda misto xiaomi se koupila jeho kopie

kdyby chtěl zakoupit telefon xiaomi redmi 4x přes eshop mobilni pohotovost tedy na strance mp.cz je to dobrý obchod?

Jinak tyto telefony jsou kopie?

IGet, Meizu, Doogee, OnePlus,Zte, Nubia, Prestigio, THL, Zoppo, OPPO, accent, allview,myphone,alcatel, blackberry
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od roy100 »

OMG zte, Alcatel, Nubia, BlackBerry, THL, one plus kopie? Ani náhodou.
MP je relativně v pohodě, pokud bude kupovat nový.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od don_alex »

zacatecnikbobek píše: sob 06. led 2018 9:01:39...ty lepší vyrobce jako je Huawei, Honor, Samsung,Lenovo?
Mno, s tím Lenovem bych to zase tolik nepřeháněl...
xanthor píše: sob 06. led 2018 10:39:46 Nejlepší je možná ho nechat, ať si nějakou takovou levnou kopii koupí a jsem si jistý, že příště už tu chybu neudělá. :-)
Imho to není dobrý nápad, protože tihle neznalci jsou přesvědčeni, že čína jako čína, a protože všechno se stejně vyrábí v číně, tak je přece jasné, že ty kopie musí být prakticky stejné, jako originály, akorát u nich neplatíš značku. A když pak ta kopie nefunguje a on nemá žádnou předchozí zkušenost s kvalitním Androidem, rovnou nad Androidem zlomí hůl, protože je to prostě nepoužitelnej sráč sráčů a zlatý jabko...

Samozřejmě je otázka, jestli je to tak špatně... :hehe:
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od xanthor »

No, nevím, jestli někdo, kdo uvažuje nad kopií, si příště koupí (desetkrát dražší) iPhone. A pokud jo, tak se s tím nějak smířím. :-)
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od cunik.cz »

Když už někdo chce značku typu Apple tak ať si za to zaplatí. A nemusí kupovat takové levné čínské shitky které stejnak nefungují. Ale mají logo Applu nebo Samsungu. Pro mne je důležité aby telefon fungoval. A to je to nejdůležitější ;)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od LivArt »

Lenovo je stejný bahno jako ten ostatní no-name.

Argument úplně jednoduše: Pokud chce ten člověk funkční telefon, tak ať si to nekupuje. V opačným případě ať si k tomu dojde sám.
valki
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: pát 06. kvě 2011 13:48:41

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od valki »

Mám Lenovo p2, Nougat beží super (bezpečnostný update z Novembra) , spracovanie bezchybné, batéria 5100mAh (12-14 SOT), krásny AMOLED display,ako na S7,čítačka prstov rýchlejšia ako na S7, oveľa lepší hlasový repracik ako na S7, úplne dostačujúci Snapdragon 625+4GB RAM, uznávam fotoaparát nič moc
Lenovo podľa tejto skúsenosti by som neradil medzi obyčajných no name Číňanov...
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od rikardoso »

Samozřejmě že Lenovo není jako no-name,jako třeba Ule,nebo Ele a jím podobný...to jen je někdo takto přesvědčený a má svojí zkušenost...znám dost lidí,co má špatnou zkušenost z "top" mobilama a už je nekoupí,to samé s LG,také top a jak dopadl G4 atd...jak se koupí kopie něčeho,stojí za prd a jsou to vyhozené peníze,koupit u nás u ověřeného prodejce a mít záruku,nad to není...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od Mareman »

Já už bych Lenovo do top číny dneska neřadil a rozhodně nesrovnával s Xiaomi nebo Huawei. Z mé zkušenosti Lenov nemají dobrou výstupní kontrolu kvality ani bůhvíjak dobrý návrh telefonu....navíc délka SW podpory těch zařízení je hodně krátká ...
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od sinco »

Treba doogee, konkretne X5Max Pro. Kupoval jsem postupne 4ks, pro nenarocneho uzivatele, zacatecnika co mel bud obyc tlacitkovy tel. a nebo historii s androidem 2.2. Nikdo si nestezuje, fotky ujdou a cena v cesku taky rozumna. Aktualizace os taky chodí. Koupeno u c*c, bude tomu tak rok zpet.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od aldav »

Umí už Lenovo konečně počeštit celou rom?
Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od Mareman »

Můj nový postřeh jsem popsal tady:

nastupce-xiaomi-redmi-note-3-se-79166-240#p1151582
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od |Mio| »

Jako zatvrzelý příznivce čínských telefonů, nehledě na značku, kvůli poměru ceny/výkony/čistoty androidu kupuju číský telefony podle následujících pravidel.

1. Stanovit si parametry podle reálnýho používání:

Pro mě aktuálne: 8 jader +, 4GB RAM +, 64GB FLASH + ,odolné sklo, jasný display na slunci, HD Ready 720+, musí se mi vejít slušně do jedné ruky, DualSIM, funkční GPS+Glonass, česká pásma LTE, VoLTE, Dual band WIFI, 12Mpix slušně fotící zadní, baterie 2dny+ ~ 5500mAh +

2. Nekupovat novinky, když je na telefon po 12 měsících stále podpora včetně aktualizací, myslí to výrobce vážně, stojí si za produktem a nebude to úmyslný šmejd

3. Nekupovat značky bez webových stránek s aktualizacemi - alespoň OEM výrobce

4. Dát na značku se nevyplácí - každý telefon je buď povedený nebo nepovedený, typický příklad je Samsung jež chrlí spoustu výrobku a nemálo řad, kromě toho jejich největšího průšvihu, má nějaký vážný problém, minimálně se software. Ale ty co se jim povedly jsou ty nejlepší držáky které s člověkem vydrží léta.

5. zařízení které nerootnu, může obsahovat cokoliv a je bezpečnostním rizikem - my co jsme paranoidní a víme, že to neznamená, že po nás skutečně nejdou :-D dbáme na vyšší bezpečnost. :-) No prostě si telefon rootnu, projedu ROM, vylikviduju doplněný a nahrazený software, zkontroluju moduly jádra a nainstaluju firewall blokující přístup k sítím na úrovni jádra pro jednotlivé procesy a aplikace.

6. Pokud to na není na první pohled nesmyslně levné, nebývá problém se zpracováním.


Něž si koupit napodobeninu značky je lepší si koupit sadu krytů a nálepek a udělat si napodobeninu z dobrého telefonu sám. Náhrada grafiky v Androidu by taky celkem neměl být problém, boot logo a animace je pro zkušenější, ale taky v pohodě.
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od aldav »

Telefon koupený v Číně s Volte pracujícím v CZ LTE a kvalitním 12 Mpx foťákem. Který to prosím Tě je? ( kromě modelů Hujaja u nás prodávaných)
Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od |Mio| »

Ulefone POWER 2 se vejde do specifikací - prekvapive ho mam uvedeny v uzivatelskym profilu :-)

EDIT: Teď jsem teda jestě podlehl emocím a porušil svá pravidla a objednal na testování Power 3, ale je to tak 50/50 jestli u mě zůstane. Jak mi psal jiný uživatel fóra, taky Vernee X má tyhle parametry.

Předtim jsem měl v rodině podle těchto pravidel ovšem s jinými parametry :-) telefony Newman, ZTE, Elephone, Doogee, Bluboo, Acer, Faea, Haier, Jiayu, Lordor, Oukitel a Alcatel.
Naposledy upravil(a) |Mio| dne ned 07. led 2018 17:27:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od dufko »

To že mobil pozoruje VoLTE ešte neznamená že ti tu aj funguje. Musí to pre konkrétny mobil podporovať aj operátor.
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od |Mio| »

Ano, musel jsem pro to upravit identifikaci v ROM a nefunguje mi predani hovoru z Volte do 2g/3G a hovor se ukončí, ale funguje :-)


EDIT: Abych nebyl uplně OT.

Co je u mě slabinou čínských telefonů je životnost digitizeru, u několika telefonů cca po roce začal blbnout a musel jsem měnit sklo s digitizerem, ale je fakt, že sem často ve vlhkém prostředí nebo proměnlivém počasí a dostávájí tak hodně zahulit, v tomhle směru předpokládám problém s krycím sklem se zahnutými okraji, ochranná skla končí před ohybem a je tam daleko větší nechráněná část.
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od aldav »

""....projedu ROM, vylikviduju doplněný a nahrazený software, zkontroluju moduly jádra a nainstaluju firewall blokující přístup k sítím na úrovni jádra pro jednotlivé procesy a aplikace...... ""

Běžná činnost, běžného uživatele [emoji16]

...žádný ULE a ELE už do mého baráku nesmí [emoji44]
Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od dufko »

Čiže nefunguje.
Len pre kutilov :)
noxi600
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 07. pro 2014 7:42:51
Typ mobilu / ROM: NOTE 3

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od noxi600 »

Xiaomi Redmi Note 4 4/64

Volte pracujícím v CZ LTE a kvalitním 13Mpx foťákem, bla bla.
Jen baterie je 4100mAh, ale 2,5 - 3 dny vydrží

Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: jak poznat nekvalitního vyrobce chytreho telefonu

Příspěvek od |Mio| »

dufko píše: ned 07. led 2018 15:36:11 Čiže nefunguje.
Len pre kutilov :)
Na jejich obhajobu, jak Ulefone tak Elephone byli čisté, jen Googlem prolezlé, ovšem to jsou telefony od všech výrobců, málokterý má koule a dá do ROM jen minimalni GAPS.

Takže nejen pro kutily a nejen pro zasvědcené. Třeba Elephone P10 byl super a dokonce detem vydrzel pres rok a samozrejme zasel na mechanicke poskozeni :-), Systém cistej AOSP myslim 4.4 a pak 5.0 a velice uživatelsky přívětivej.

noxi600: U xiaomi mě deptaj ty pokusy o nadstavbu a statnim cinskym spywarem prolezle MIUI romky. Kdyz zacinali byli daleko lepsi, i kdyz hardware maji stale kvalitne vyvedeny.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“