Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeGalaxy S9

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Prosím dojmy a zkušenosti nových majitelů již směřovat sem.
[sa_widget]Samsung Galaxy S9[/sa_widget]
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Tak první dojmy v celku positvní :) Velikost které jsem se bál není zase tak strašná, a přidaná hodnota v tomto případě asi na místě :) Jina čtečka otisků rychlejší, umístění super, Inteligentní sken se zdá taky funguje dobře, a fotoapát budu intenzivně testovat.

jinak pro začátek jsem na telefon aplikoval folii pro Galaxy S8+ - https://ochranne-folie-pro-mobilni-tele ... -original/

Tím, že S9+ je o malinko menší, takže instalace folie byla opravda hra setim milimetrů :D Bohužel změnou rozměrů není folie úplně Case friedly, ale jako provizorní zatím stačí, než bude nějáká lepší :)

Na případné dotazy rád odpovím :palec:
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
calendarius
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11. kvě 2013 3:33:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Slovensko

Re: Galaxy S9

Příspěvek od calendarius »

Koľko je voľného priestoru v úložisku po vybalení?
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Cca 49 GB
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Lobo1978
Androiďák!
Příspěvky: 417
Registrován: sob 12. pro 2009 20:47:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 - SoLdieR ROM
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Dirty Unicorns
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Lobo1978 »

Jak moc je spolehlivé odemykání pomocí kombinace skenu duhovky a obličeje? Tam to jde spojit, že? Když jsem mobil zkoušel na prodejně, tak toto funkce nešla vyzkoušet. Měli to deaktivované.

Mám S7 a už mě nebaví ta nespolehlivá čtečka otisků, takže jestli je tato kombinace spolehlivá, tak by to pro mě byl důvod ke změně.

Když udeláš deset pokusů odemčení, tak jaká je úspěšnost? Doufám, že deset z deseti ;-)

Díky
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Řeknu to takhle, zatím se mi nestalo, že by se mi telefon touto metodou neodemkl. A to jsem ho teď navečer odemykal po cestě do práce - za šera a na hlavě jsem měl čepici - trvalo to sice trochu déle, ale telefon se odemkl. Takže myslím, že inteligentní scan funguje spolehlivě, ale myslím, že oproti čtečce na S7 budeš překvapen jak dobře funguje i čtečka otisků ;)
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Lobo1978
Androiďák!
Příspěvky: 417
Registrován: sob 12. pro 2009 20:47:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 - SoLdieR ROM
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Dirty Unicorns
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Lobo1978 »

Tak to se těším, protože na S7 je to dost chybový. Měl jsem předtím HTC 10 a tam to bylo 100%.
Uživatelský avatar
peppies
Androiďák!
Příspěvky: 389
Registrován: pát 19. lis 2010 16:19:20
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+
Bydliště: Liberec

Re: Galaxy S9

Příspěvek od peppies »

Prozatím z toho co jsem stihl vyzkoušet ( telefon mám od večera ) - měl jsem S8+

- Vzhledově hodně podobné, avšak S9+ má hladší přechody zakřivení
- Displej je jinak nastavený a hned jsem poznal, že je jiný (pro mě hezčí)
- Rychlost systému na S8+ po přechodu na Oreo byla parádní, tady je to ještě lepší
- Odemykání obrazovky : musím si zvyknout na polohu snímače otisku prstů, ale s pouzdrem UAG Monarch se to dá a za chvilku to bude bez problémů
- Odemykání duhovkou : zde je mnohem lepší úspěšnost odemykání i za minimálního světla
- S fotoaparátem se musím naučit a nechci dělat předčasné závěry nicméně rozmazání pozadí funguje pěkně a dají se s tím dělat fotky s bokehem

Hry hraju jen na dovolený, spárování s Gear S3 je v pohodě, jediné co jsem nenašel je moje oblíbené téma High contrast od Samsungu což mě překvapilo, že ho na store nevidím.

Celkově je to evoluce jak se všude píše a je na na každém jestli chce přejít z loňského modelu. Za mě zatím velká spokojenost, mám si s čím hrát.
Galaxy S9 +
Gear S3 Frontier
Lenovo Yoga Tablet 2 Stock Lollipop
Rsko
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 09. zář 2012 10:19:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Rsko »

Ahoj,

mám od včera S9, všechno v pohodě maximální spokojenost, akorát se mi nedaří zprovoznit Bixby Voice. De Vám někomu, nebo je to plošně v ČR ? Popřípadě bych poprosil o radu, jak to zapnout. Jelikož nikde tu možnost prostě nemám :cry:

Díky
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Tak po počátečních rozpacích musim konstatovat, že je to super stroj, a první tabletofon, který si užívám :) měl jsem naposledy velký Note 4 a pak jsem šel postupně s rozměry dolů až tenhle velký návrat.

Foťak jsem dneska docela zkoušel a není to taková tragédie jak jsem si včera říkal. Ano S8 občas udělá trochu lepší fotku, ale jindy ji zase strčí do kapsy strčí S9+.. Myslím, že další velký update na foťáku ještě zapracuje :palec:

Bixby voice by se měl spustit přes Tutorial když stiskneš poprvé Bixby tlačítko. Mas Bixby aktualizované přes Samsung Apps ??
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Rsko
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 09. zář 2012 10:19:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Rsko »

fajn.snek píše: sob 10. bře 2018 17:08:25 Bixby voice by se měl spustit přes Tutorial když stiskneš poprvé Bixby tlačítko. Mas Bixby aktualizované přes Samsung Apps ??
Děkuji za odpověď a snahu.

Bixby home mi normálně funguje, i bixby vision. Jenom prostě bixby voice ne. A ano v Galaxy Apps mam všechno aktualizovaný :?
Uživatelský avatar
Raider
Androiďák!
Příspěvky: 467
Registrován: úte 27. zář 2011 9:57:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Tablet: Galaxy Tab 4 10.1 / Galaxy Note 10.1

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Raider »

Jak píše šnek, taky jsem se po prvních obavách bál... Ten telefon je prostě skvělý :clap: .

Zvuk je úplně parádní, jsem hodně překvapený, Samsung na něm dost zapracoval :palec:
Samsung Nexus S -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S6 Edge -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S8 -> Samsung Galaxy S9+ Coral Blue -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green -> Samsung Galaxy S20+ Cosmic Gray -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green
Uživatelský avatar
calendarius
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11. kvě 2013 3:33:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Slovensko

Re: Galaxy S9

Příspěvek od calendarius »

Ako to vyzerá so silou signálu a WiFi na slabších miestach a spotrebou batérie v pohotovostnom režime?
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Wi-fi asi podobná jako S8, výpadky jsem nepostřehl. K baterii těžko říci- od včera 13h ho mám porad v ruce a teď šel do nabiječky s 15%.. SOT jsem měl 6,5h :palec: :palec: :palec:
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
calendarius
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11. kvě 2013 3:33:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Bydliště: Slovensko

Re: Galaxy S9

Příspěvek od calendarius »

Super. Ďakujem [emoji106]
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Co říkáte na tohle sklo: https://www.alza.cz/celly-3d-glass-pro- ... 267541.htm
Nemáte zkušenosti třeba z S8+? Nemám té značce úplně důveru tedy. Navíc nechápu, proč mají tihle výrobci skel tendence barvit ty okraje na černo. Klidně by mohlo být celé čiré a udělají lépe...
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

No Celly je taková kvalita příslušenství, že na Alliexpressu koupíš teda lepší zboží.... Podle mě to budou vyhozené peníze, protože sklo bude držet jen po stranách, a bud to bude naprd od začátku, nebo začne postupem času chytat prach...O sklech u S8 jsem toho četl spoustu, a jediné, které chválili - bylo Whitestone Dome Glass.
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Deathman »

Celly rozhodne ne,zkusenosti z prace ;)
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Zajímavé je, že jsem postřehl, že produktový kod telefonu je XEZ... trochu mě to překvapilo, když S7,S8 a další mají ETL.
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
baileys
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 07. zář 2014 16:02:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z5 compact

Re: Galaxy S9

Příspěvek od baileys »

Ahoj, mám s9 od včerejška a zaskočilo mě, že nemá hudební přehrávač. Jaký prosím doporučíte stáhnout? Zkusila jsem jeden z toho samsung storu a byla to reklama vedle reklamy. :roll:
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

power amp placeny.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Tam nejde stáhnout opět Samsung Music z Samsung Store nebo Google Play?
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
baileys
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 07. zář 2014 16:02:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z5 compact

Re: Galaxy S9

Příspěvek od baileys »

Jde, ale je to můj první samsung a těch přehrávačů je tolik, že se v tom nevyznám. V sony byl hned od koupě, takže jsem to neřešila.
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Ale jde stáhnout. Doporučuji tento, umí vše podstatné a je přímo od Samsungu. Jen jej od dob S7 neinstalují do nových telefonů...
Screenshot_20180312-065240_Galaxy Apps.jpg
Screenshot_20180312-065240_Galaxy Apps.jpg (635.22 KiB) Zobrazeno 23863 x
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
baileys
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 07. zář 2014 16:02:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z5 compact

Re: Galaxy S9

Příspěvek od baileys »

Staženo, díky 😊 snad bude ok
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Gaston99 »


peppies píše:...jediné co jsem nenašel je moje oblíbené téma High contrast od Samsungu což mě překvapilo, že ho na store nevidím.
Mělo by Tě to poslat rovnou na to téma do Theme Store...

http://www.samsung.com/global/themestor ... TE_CODE=cz
Uživatelský avatar
peppies
Androiďák!
Příspěvky: 389
Registrován: pát 19. lis 2010 16:19:20
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+
Bydliště: Liberec

Re: Galaxy S9

Příspěvek od peppies »

Díky za odkaz já to zkoušel přes všechny možné odkazy ale nezabralo to, vypadá to, že S9 blokuje starší témata - napíše mi to hlášku "Tato položka dosud není k dispozici, Opakujte akci později.

Nezobrazují se mi ani ty, které jsem předtím rád využíval ať už se jedná o Lukas Kendi ( 2 placená témata ) nebo od Felipe Leite ( ten tam má jen jedno téma ). Nespíše to má společné s tímto co píše Lukas na foru : " Samsung adds a new version of Android and removes the older version. In 2018 we will no longer be able to do themes for Marshmallow. From now on, just for Nougat and Oreo "
Galaxy S9 +
Gear S3 Frontier
Lenovo Yoga Tablet 2 Stock Lollipop
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Taky jsem používal oblíbené téma Cloud UX na S8 i na A8.0 ale pro S9+ není dostupné...
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Tak první zkušenosti pozitivní. Fotek se netřeba bát, fotí to opravdu dobře. Pořád tedy přemýšlím, nad těmi údaji v EXIF a řekl bych, že jsou spíše vycucané z prstu... Nemůže to být třeba tím, že když mám HDR zapnuté, tak ten foťák bleskově udělá několik snímků a pak je spojí? Pak jeden údaj v exifu nedává smysl.

Jinak mohu srovnat s ergonomií Honor 9 a Honor 8 tam to ještě trochu kulhá. Musím říct, že na bleskovou čtečku Honoru 9 to ani zdaleka nemá. Tam to je prostě parádní blesková reakce. Honor 9 má taky mnohem lepší příjem wifi. Tam, kde jsem s ním chytal asi 10 sítí, s S9+ chytám 4 (bez obalu).
Taky zcela nepohcopitelně má S9 jen dva stavy té spodní tlačítkové lišty. Buď schovávací průhledná a nebo neschovávcí neprůhledná, navíc s absencí černé varianty s bílými tlačítky. Co se grafického designu týče, mám pocit, že v Samsungu fakt občas nepřemýšlí. Celkem logicky by přece člověk čekal, že každého napadne udělat poloprůhlednou, která se neskrývá a černou s bílými tlačítky, která bude navazovat na černý okraj displeje a navíc AMOLED nebude žrát... Hlavně že je tam varianta nějaká "vyblitá růžová"...

Mimochodem - chytáte s telefonem síť Galileo? Já mezi satelity vidím jen GPS, Glonnas a Beidou. Přitom telefon by to umět měl.
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Deathman »

sice píšeš pozitivní,ale moc to tak nezní :DD
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“