Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeGalaxy S9

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Fotky jsou na vysoké úrovni, problém spíš je, že člověk díky masivnímu marketingu čekal víc. Jinak si myslím, že se S9 nemá opravdu za co stydět. Na telefonu je spousta věcí, která se mi líbí, ale i věci které mě iritují... Například mi blbe čtečka otisku prstů. Když telefon používám na focení, videa, atd. tak funguje výborně, ale problém nastane když telefonuji... Po tom co ukončím hovor, tak senzor otisků prostě nereaguje... Musím odemknout jinak... Po nějáké době začne opět reagovat, nebo pomůže restart telefonu, kdy po restartu pak funguje bezchybně... ovšem do prvního hovoru... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :oops: :oops: :oops: :oops:
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Foťák je lepší stoprocentně a viditelně, o tom žádná. Displej taky. Taky třeba umí Smart lock Samsung umí, což Huawei v té své nadstavbě neumí (ale tam to zase řeší bleskové odemčení.
Ale na druhou stranu, pokud je stejně dobře jako Honor 9 odladěný Mate 10 nebo Honor Smart view 10, tak bych klidně šel do nich. Paradoxně mi fakt ten Honor 9 za aktuálně 7200Kč přijde v řadě operací mnohem rychlejší než S9+. Čtečku otisků prostě Samsung obecně neumí a nechápu, že se to za ty roky nenaučil.... Blbě umístěně a pomalé i oproti konkurenci za 5000Kč (Honor 8)... A čtečka duhovky by byla OK, kdyby nebylo potřeba telefon probudit tlačítkem nebo zmačknutím displeje... Na tom Honoru už člověk vidí plochu s ikonami zatímco na S9+ teprve začne blikat ten skener.... A samotná čtečka prstů je pomalejší tak dvou až trojnásobně.

Na druhou stranu vlastním Samsung Gear S3 hodinky, Samsung gear 360 kamerku, Samsung Gear VR brýle a tam ta propojenost je na mnohem lepší úrovni tak i proto S9 mám.

Aby to ale nevyznělo blbě, telefon je fakt super:-)
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

tak volal kurier ze je na ceste s9+ unboxnem ale az vecer.
ak budu markantne rozdiely v tom co ocakavam a taktiez ak budu tu vami spominane problemy neunosne do 14 dni sa s nim pohram a jede z domu.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Může prosím ten problém se čtečkou otisků vyzkoušet ? Pokud mi někdo zavolá, normálně telefonuji a po skončení hovoru čtečka otisků nereaguje... dělá to jen v tomhle případě, jinak čtečka funguje... vidím to spíš na SW problém, než HW
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

az vecer. to vsechno projedu. budu hodne kriticky at samsung pozna zač ten loket...nastesti mam shop za rohem a naskladneni dnes v pondeli bylo jak na horke rohliky.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Zavolal jsem si, pak jsem to po 10s na telefonu položil, vypnul displej a zkusil odemknout a vše OK.
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Ok, zkusím tedy asi tovární nastavení, a nebudu obnovovat data z S8, možná v tom bude zakoapný pes... Pokud bude problém pokračovat, tak telefon asi vrátím..
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
pirmin
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 21. kvě 2010 18:47:08
Typ mobilu / ROM: Samsung S9+ 64GB
Bydliště: Slovensko

Re: Galaxy S9

Příspěvek od pirmin »

Caute. Tak s citackou mam rovnaky problem. Mobil z volneho predaja CSC code ORX. Asi to bude sw problem
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

pirmin: odkial si kupoval? shop.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Mě se zatím nestalo, že by neodemknula, ale využívám hodně smarlock, takže doma a v práci to zamknuté není, volám jen minimálně a jinak přes čtečku oční duhovky.
Jinak mě ale celkem zaráží spotřeba, to teda ten Honor 9 tak moc nežral. Zkusím ještě poladit jas displeje...
Uživatelský avatar
Frenzy17
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pát 29. črc 2011 12:24:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3
Rom: Official 4.2.2

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Frenzy17 »

Zdravím, mám stejný problém se čtečko otisků, přestane mi fungovat v bance a nelze s tím stahovat roletka. Dokud nerestartuji telefon, nic víc jsem nezsjitil :D telefon kupován v Alze
pirmin
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 21. kvě 2010 18:47:08
Typ mobilu / ROM: Samsung S9+ 64GB
Bydliště: Slovensko

Re: Galaxy S9

Příspěvek od pirmin »

Nay.sk
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Ještě tedy k foťáku: U těch dvou objektivů nejvíc oceňuji ten 2x zoom. Co se týče rozmazání pozadí, tak taky dobrý, ale zase je vidět, že Huawei u Honoru víc přemýšlel. Normálně totiž fotím na formát 16:9. U toho rozmazání ale musí být člověk tak blízko toho, co fotí, že se hodí 4:3. Na S9+ to musím ručně přepnout. Na Honoru 9 to automaticky (a logicky) skočí na 4:3) a po přepnutí na běžné focení zase samo na 16:9...
Ale zase obráceně - s9+ má automatické HDR, Honor ne a musím zapnout ručně.
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

To stahování roletky čtečkou se musí někde zapnout? BTW škoda že jako u Honoru to zároveň není tlačítko. Hlavně že máme "k ničemu" tlačítko na u nás prakticky nepoužitelné Bixby.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Gaston99 »

Nastavení - Rozšířené funkce - Gesta snímače otisků prstů...
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

Frenzy17 píše: pon 12. bře 2018 14:31:20 Zdravím, mám stejný problém se čtečko otisků, přestane mi fungovat v bance a nelze s tím stahovat roletka. Dokud nerestartuji telefon, nic víc jsem nezsjitil :D telefon kupován v Alze
tak unboxol som s9+ a testoval som 10 hovorov cca a zakazdym mi citacka odomkla telefon naprosto super. Midnight black kupovany v shope mp3 sk.
CSC: ORX/ORX/ORX/ORX cize volna distribucia
mimochodom ake ste zvolili puzdra pripadne case? ja overeny Spigen trosku zosilnený ako pri S8+
Obrázek Obrázek Obrázek
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Deathman »

OT:Bixby je náhodou geniální tlačítko!Mam ho přemapovaný pomocí "bxactions" na Play/Pause při dlouhém stlačení,což funguje i při vypnuté obrazovce.Takže nemusim vytahovat a rozsvěcet telefon,když ho mam v kapse.Pro mě,jako náruživého posluchače,zcela zásadní věc.Je zvláštní,že výrobci sice čim dál víc kladou důraz na kvalitní zvuk z mobilu,ale když chce člověk použít i svoje vlastní kvalitní sluchátka,tak musí potom kvůli např. pozastavení hudby mobil vytáhnout,rozsvítit a kliknout na pauzu,což je maximálně otravný.Přitom podle mě není nic jednoduššího,než povolit přemapování např. tlačítka hlasitosti na Play/Pause při dlouhém stisknutí.Takže já sem každopádně za tlačítko Bixby velmi rád :)
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

vybijeni baterie na S9+ v syrovem stavu zatim hodnotim kladne. jede to pomalu nadol. Co se tyce zvuku tak na prepnuti Dolby, ma milo prekvapil a je pravda,ze teraz ten foun rve ale na oplatku neskresluje takze hodnotim jako progres ke predu. V kombinaci s animacemi x0,5 a Novou Launcherem hodnotim sviznost S9+ jako pozitivni, samozrejme Na rychlost cisteho androidu s totouznou konfiguraci pri OP5T je to tak o tridu horsi.
ctecka jak sem psal funguje spolehlive ale mohla byt kulata a rychlost taky snad o sekundu spozdeni oproti OP (nejrychlejsi ctecka snad ze vsech na trhu) fotky s rovnakou scenou jak u OP5t dam pozdeji.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Tak jsi přece jen neododlal a vyzkoušel "novou definici fotoaparátu" :D Výdrž je u S9+ super, jeden z kladných bodů, proč telefon nechci vracet...
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Gaston99 »


bassgenerator píše:vybijeni baterie na S9+ v syrovem stavu zatim hodnotim kladne.
Co je to v "syrovem stavu"? Jak můžeš hodnotit výdrž baterie hodinu po vybalení z krabice?

Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

V surovom stave znamena ze mnou najcastejsie nainstalovane apky a a testovanie vseho mozneho vybija bateriu podla ocakavani. Nie moc rychlo.
Inak kde vypnem tuto listu vyhladavania? Nejak som zabudol.
Obrázek
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
Frenzy17
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pát 29. črc 2011 12:24:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3
Rom: Official 4.2.2

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Frenzy17 »

Dobrý večer, mohl by mi někdo z Vás poradit jake tvrzené sklo na S9+...? Mam z alzy už dvoje a to Epico a Celly, ani jedno (vim ze ti je kvuli edge displeji) nedolehne na cely displej a odlepuje se a proste to je nepouzitelne a ztrácím u toho nervy. První sklo mi vyreklamovali napodruhé ale ted na to kašlu, avšak bych rád displej nejak ochranil tak jestli uz nekdo stihnul pořídit neco co doopravdy drzi, budu rád za každou radu

Diky
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Sklo asi fakt nemá cenu. Já mám objednanou folii, ta bývá na zahnuté displeje lepší.
Přemýšlel jsem tedy i o té, co lepí třeba v Electroworldu. Prodavač mi ji ale naštěstí ukázal na svém Iphone a něco tak otřesného bych si na displej fakt nedal. Sice evidentně držela, ale byla tak měkká, že na tom displeji vypadala jak želé.... To raději koupím za dolar něco z Aliexpress a udělá to víc služby a mnohem levněji i kdybych ji co 3 měsíce měnil...
Naposledy upravil(a) Jerry7650 dne úte 13. bře 2018 0:00:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy S9

Příspěvek od dufko »

Sklo som naposledy riešil pri xperia z3 cca 2 roky dozadu.
Odvtedy som bez skla a nič sa nedeje. Displej nemá ani škrabanec a to si občas nedám pozor a dám si mobil do vrecka s kľúčmi či mincou.
Pri poriadnom páde to sklo aj tak nezachráni.


Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Problém asi nejsou klíče, on je kov celkem měkký.... Horší je, když si člověk nedá pozor a má v kapse třeba mikrozrníčka písku... To pak dokáže udělat paseku v podobě vlásečnicových škrábanců...
Naposledy upravil(a) Jerry7650 dne úte 13. bře 2018 0:00:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy S9

Příspěvek od dufko »

Áno rozprávky o piesku som počul, ale ešte nevidel.
Davedroid
Stálý androiďák
Příspěvky: 201
Registrován: pát 01. črc 2011 17:04:54
Typ mobilu / ROM: iPh 8Plus 256GB

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Davedroid »

No pokud clovek nosi dziny, tak ten pisek v kapsach muze byt uz jen z toho, ze dziny, aby nemely tu neseprane tmave modrou strojovou barvu, se spiraji mezi kaminky. A tak dziny uz samy o sobe maji mikro zrnka tech kaminku v sobe treba v kapsach. Takovy mikro prach/pisek. Najit se to asi hned tak neda, ale vlasecnice to na disoleji umi udelat spolehlive.
baileys
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 07. zář 2014 16:02:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z5 compact

Re: Galaxy S9

Příspěvek od baileys »

Jak moc vadí telefonu používání neoriginální nabíječky? Vždy jsem měla origo doma a třeba v práci od celly. Asi nebude podporovat rychlé nabíjení, ale vadí to nějak baterce? Nebo je lepší koupit ještě jednu od samsungu?
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Galaxy S9

Příspěvek od bassgenerator »

Nabijam jednu s8 v praci uz tristvrte roka nabijackou z one plus. Ziadny problem. S9+ som takisto nabil op nabijackou. Ja originalne ani z krabice nevybalujem bratane sluchatok a pod.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
baileys
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 07. zář 2014 16:02:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z5 compact

Re: Galaxy S9

Příspěvek od baileys »

Já mám právě od celly, které by mi nebylo líto kdybych ji někde nechala, případně se nějak poškodila tím, jak ji pořád tahám s sebou.
V balení u telefonu byla i redukce na micro usb, tak bych ji chtěla využívat mimo domov a doma mít originální.
V prodejně mi říkali, že to nedoporučují, ale asi tím myslel, že nebude fungovat rychlonabíjení.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“