Ostatní telefony DoogeeMalware v Doogee Shoot 2

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Parerion
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. bře 2018 13:50:13

Malware v Doogee Shoot 2

Příspěvek od Parerion »

Zdravím, mám problém s jakýmsi malware v telefonu. Možná hned několik... No... Začalo mi vyskakovat okno, že Play Protect zablokoval aplikaci "Player" která může stahovat další škodlivé aplikace Stáhla jsem tedy antivirus (s nadějí že se mi to podaří odstranit) Avast, který to také našel a označil za malware, jenže tento soubor, aplikaci, nebo co to vlastně je se mi nikde nepodařilo najít. Také jsem stáhla aplikaci Malwarebytes Security: Virus Cleaner, AntiMalware, která našla malware v systémové aplikaci "UI Systému"

Nemám tušení co přesně za druh malware to je a stejně tak nevím jak je odstranit. K obnovení továrního nastavení se mi zatím úplně přistupovat nechce. Nemá někdo nějakou radu? Díky!
Naposledy upravil(a) Parerion dne čtv 19. kvě 2022 15:46:47, celkem upraveno 1 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Malware v Doogee Shoot 2

Příspěvek od ludekbrno »

1) antiviry v androidu často lžou, takže je otázka, nakolik je to skutečně pravda
2) v čínských telefonech je malware běžně už z výroby
3) obnovou továrního nastavení ho stejně neodstraníš, protože je v systémové části paměti. A z toho důvodu to nemůže odstranit ani antivir.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Parerion
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. bře 2018 13:50:13

Re: Malware v Doogee Shoot 2

Příspěvek od Parerion »

...
Naposledy upravil(a) Parerion dne čtv 19. kvě 2022 15:46:56, celkem upraveno 3 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Malware v Doogee Shoot 2

Příspěvek od ludekbrno »

Nevím co je úsměvného na tom, že někdo skočí na lep nějakému spamu a nainstaluje si dobrovolně do už zamořeného telefonu další blbost ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Doogee“