Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuzeAndroid Oreo 8.0

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
undy
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 19. srp 2010 7:58:30
Typ mobilu / ROM: Z FOLD 5G
Mobil 2 / ROM: Motorola Razr 2020
Bydliště: Horné Saliby, SR

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od undy »

bassgenerator píše: pon 12. bře 2018 15:55:21 v Odine nic neprestavuj nechaj to default.
všetko sa podarilo na prvý krát, ďakujem za cenné rady :-)

EDIT: po každom reštarte mi to píše, že bola vložená nová SIM /?? nechápem/ a že keď chcem používať blbosti od operátora, tak že mám resetovať telefón. Mal som Orange ORS/ORS/ORS, teraz mám XEU/ORX/ORS , tá istá SIM karta. Všetko mi asi funguje, na nič som neprišiel, že by nešlo, telefón sa mi nevymazal, tak neviem...nechať to tak?
Nevadí, že idem pomaly, možno idem aj zlým smerom...
Uživatelský avatar
peter34
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 22. pro 2010 15:06:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 256GB
Mobil 2 / ROM: BlackBerry Passport
Tablet: iPad 2018
Bydliště: Ružomberok

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od peter34 »

Môžeš tú hlášku ignorovať.
Garmin Fénix 6X Sapphire
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

undy píše: úte 13. bře 2018 9:02:06
bassgenerator píše: pon 12. bře 2018 15:55:21 v Odine nic neprestavuj nechaj to default.
všetko sa podarilo na prvý krát, ďakujem za cenné rady :-)

EDIT: po každom reštarte mi to píše, že bola vložená nová SIM /?? nechápem/ a že keď chcem používať blbosti od operátora, tak že mám resetovať telefón. Mal som Orange ORS/ORS/ORS, teraz mám XEU/ORX/ORS , tá istá SIM karta. Všetko mi asi funguje, na nič som neprišiel, že by nešlo, telefón sa mi nevymazal, tak neviem...nechať to tak?
ako som spominal vyssie bude vsetko fungovat ale nakoniec pre klid bohov factory reset je nutny ak nechces byt obtazovany a tym padom sa vsetko dobre nastavi
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
solec6677
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. črc 2015 11:39:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Malý Slavkov

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od solec6677 »

Zdravim mam problem, mam galaxy S8 distrubicia Orange Slovensko...Mal som v nastavenia info o soft ORS/ORS/ORS, dal som si tam ORX 8.0 takze potom som mal ORX/ORX/ORS lenze teraz si to chcem vratit spat na ORS,ORS,ORS 7.0 stahujem zo samobile romky ORS jednoducho ju nahram cez odina a da mi to nejaku francuzku FTM/FTM/ORS to ako co ma byt neviete niekto stym poradit? Dakujem...
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

to ORX/ORX/ORS si mal nechat tak, to bole dobre to posledne CSC nezmenis je to original pre sw od operatora, teraz mas robotu navyse. keby si sa obtazoval prejst starsie prisvevky vedel by si vo co GO. mozes pokracovat znovu.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
solec6677
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. črc 2015 11:39:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Malý Slavkov

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od solec6677 »

No ako ano viem to dat zase na ORX/ORX/ORS 8.0 ale chcem to dat teraz spat do povodneho stavu ORS/ORS/ORS 7.0 aj ked stahnem 7.0 ORS zo sammobile tak preco mi tam da nejaku francuzku FTM romku ked tam davam ORSku to ako co je to za blud?
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

bez rootu 3X ORS uz nedas
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
solec6677
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. črc 2015 11:39:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Malý Slavkov

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od solec6677 »

Tak to je ale dobra somarina toto...cize ja mam zakladne ORS a ja tam uz nedam na spat aby bolo ors vsetko aj ked stahnem ors romku a da mi nejaku francuzku ty vole tak to je sila toto :D
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

mozno da ale nie na prvy krat. a budes sa chvilu trapit s odinom. najprv sa treba vzdy opytat.
a ako som uz pisal ORX/ORX/ORS je naprosto v poriadku a OTA budu chodit normalne. takze nepanikar a nezakladaj si na pismenkach :rtfm:

zacituji don Alexe a snad tomu uz da kazdy pokoj...doufam kedze sa niektorym nechcu citat starsie prispevky.

Ahoj,
v první řadě jde o to, jaký použil soubor CSC. V zipu s rom jsou u nových Samsungů hned dva soubory CSC. Jeden má tvar "HOME_CSC_xxxx", ten by měl zachovávat původní CSC a neprovádí tovární nastavení. Druhý soubor má tvar "CSC_xxxx", tedy bez toho HOME a ten by měl změnit CSC na to, které má flashovaná ROM, současně automaticky provede tovární nastavení.

NIcméně, mám za to, že to není tak úplně jednoduché, jak to zní. Imho je tu ještě jeden problém, a to je, že většina evropských nebrandovaných ROM je tzv. multicsc, tzn, že jedna ROM obsahuje více CSC pro různé regiony. A pokud nějakým nástrojem nezvolíš přímo jedno konkrétní CSC, automaticky se nastaví to první v pořadí. Aspoň tak to bývalo dřív. Když jsi totiž do telefonu např. CZ T-Mob distribuce flashnul nebrandovanou ROM, tak protože v té nebrand ROM nebylo CSC českého T-Mob, automaticky se nastavilo CSC první v pořadí, které ta nebrand ROM obsahovala.
Dneska je to trošku jinak, ale imho ten výběr CSC je pořád stejný. Ostatně nedávno jsem flashoval telefon polské distribuce, flashoval jsem do něj českou nebrand ROM a CSC se změnilo na nějaké maďarské...
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
solec6677
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. črc 2015 11:39:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Malý Slavkov

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od solec6677 »

Ako nejak mi to netreba aby som mal spat 3x ORS lebo necham si ORX ak to nejde bez rootu vratit ale tak bolo mi to cudne, ze to nejde dat spat...
solec6677
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. črc 2015 11:39:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Malý Slavkov

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od solec6677 »

Nakoniec sa mi to podarilo zrobit na 3x ORS :)
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

ved ano da len nie vzdy to ide na prvy krat. len nezabudni ORS dostava aktualizacie ako posledny takze podla mojich skusenosti a aj podla poslednej aktualizacie je to cca mesiac po vydani. :facepalm:
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
mirecko2
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05. zář 2010 19:01:45
Typ mobilu / ROM: sony ericsson Xperia X 10

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od mirecko2 »

Dnes v noci CSC TMS/TMS/TMS dorazil update Oreo Galaxy S8+
Uživatelský avatar
HieronymusBosch
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03. črc 2011 9:59:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od HieronymusBosch »

Zdravím všechny, potřebuji poradit. Mám S8 z distribuce O2. Protože jsem nedočkavý a chci už mít v telefonu 8.0 Oreo, chtěl jsem si flashnout stažený software. Stáhl jsem G950FXXU1CRB7_G950FOXM1CRAP_ETL, Odin3_v3.13.1, dělal jsem vše podle návodu a když jsem po připojení v download modu a po doplnění všech souborů do Odina stiskl tlačítko start v programu, Odin hlásil "Removed" a telefon naběhl normálně jako po klasickém zapnutí. Můžete mi někdo říct, kde dělám chybu?
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

Povolil si ladenie USB vo vyvojaroch? Mas spravne nainstalovane drivery? Ikona pripojenia zmodra v odine polozka: COM xxx?
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
HieronymusBosch
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03. črc 2011 9:59:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od HieronymusBosch »

Aha...to ladění jsem asi zapinkal..jinak ta verze sw je v pořádku? Ať něco nepokazím...
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

verzia SW je v poriadku. daj potom vediet ci to nabehne este pred flashovanim ci ikona zmodra. a v odine nic neprestavuj.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
HieronymusBosch
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03. črc 2011 9:59:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od HieronymusBosch »

Povoleno ladění USB a vše proběhlo v pořádku, moc děkuji bassgenerator za ochotu. :palec:
Uživatelský avatar
lucas
Stálý androiďák
Příspěvky: 209
Registrován: úte 25. kvě 2010 16:26:35
Typ mobilu / ROM: Sasmung Galaxy S10

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od lucas »

Nemate nahodou niekto podobny problem? Po update na Oreo mi akokeby nefungoval multitasking, resp. stava sa to pri instagrame, po case ak ho otvorim tak proste sa zapne odznova, restart. Pri Nugate sa mi toto nestavalo, napr. mal som otvorenu foto, a aj po celom dni ked som otvoril insta tak furt som na tej foto bol, teraz uz po par minutach stale sa pusta odznova...
Sony Ericsson K510i - Nokia 6288 - Nokia 5310 XpressMusic - Sony Ericsson K770i - Galaxy NEXUS - LG G2 - iPhone 5s - iPhone 6 - iPhone 6s plus - Samsung Galaxy S8 - Samsung Galaxy S10
Filip96
Stálý androiďák
Příspěvky: 241
Registrován: pon 05. kvě 2014 11:27:09
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S10
Rom: Stock rom

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Filip96 »

Tak co, jaký máte pocity z Orea? Já teda nic moc neočekával a ani nic moc nedostal. :-D Výdrž stejná, práce s ram mi přijde horší, plynulost možná o fous lepší. Takže nic zajimavého. :-D

Lucas: Instagram se mi chová přesně stejně a ještě app můj vodafone mi nějak laguje.
Dido255
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 04. bře 2018 21:48:21
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Dido255 »

Čaute chlapci, toto čakanie na ORS je hrozné, chcem sa opýtať, ak si tam dám ORX padne mi zaruka ? Lebo som si všimol že tu niekto pisal že to posledne ORS ostáva, tak by ma zaujimalo že keď operator dostane v ramci reklamacie mobil s ORX či bude robiť problemy.
solec6677
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. črc 2015 11:39:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Malý Slavkov

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od solec6677 »

Dido255 píše: čtv 15. bře 2018 7:37:47 Čaute chlapci, toto čakanie na ORS je hrozné, chcem sa opýtať, ak si tam dám ORX padne mi zaruka ? Lebo som si všimol že tu niekto pisal že to posledne ORS ostáva, tak by ma zaujimalo že keď operator dostane v ramci reklamacie mobil s ORX či bude robiť problemy.
Ahoj nedavaj si ORX a silou mocou mat Oreo neni tam nic prevratne a mne sa zda ten system na 7.0 lepsi a uz teraz viem ze sa silou mocou nebudem uz snazit mat hned najnovsi system je to zbytocnost...-ja som si to dal takto z ORS na ORX 8.0 ale dal som si spat vsetko na ORS 7.0...kludne si radsej pockaj telefon o nic lepsi na oreo nebude...
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

Dido255 píše: čtv 15. bře 2018 7:37:47 Čaute chlapci, toto čakanie na ORS je hrozné, chcem sa opýtať, ak si tam dám ORX padne mi zaruka ? Lebo som si všimol že tu niekto pisal že to posledne ORS ostáva, tak by ma zaujimalo že keď operator dostane v ramci reklamacie mobil s ORX či bude robiť problemy.
preco by mal robit problémy, ty si telefon ziadnym sposobom neznehodnotil ani neporusil zarucne podmienky.
samozrejme suhlas ak netrpis paranojou ze ti ide o pismenkove zobrazenie a nazov Android 8.0 kludne nic neflashuj a nehaj to tak. s kolegom nadomnou scasti suhlasim. Oreo nic prevratne neprinasa aby ti to stalo za to sa zatazovat Odinom ked tu aktualizaciu tak ci onak raz dostanes.
Uz bolo toho tu naozaj dost. Razne som napisal ze ORS bude dostavat zaplaty ako posledny a s tym nic neurobis-je to proste tak.
volba je na tebe-dam/nedam, ale znovu a znovu dokola uz staci.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Dido255
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 04. bře 2018 21:48:21
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Dido255 »

Ďakujem za radu :)
Uživatelský avatar
lucas
Stálý androiďák
Příspěvky: 209
Registrován: úte 25. kvě 2010 16:26:35
Typ mobilu / ROM: Sasmung Galaxy S10

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od lucas »

Filip96 píše: čtv 15. bře 2018 3:00:21 Lucas: Instagram se mi chová přesně stejně a ještě app můj vodafone mi nějak laguje.
No ako dost ma to uz serie, aj priehladac akokeby to robil, proste ked ho zapnem, to iste ako insta, preblikne, akokeby sa nanovo spustal, restartoval... :facepalm:
Sony Ericsson K510i - Nokia 6288 - Nokia 5310 XpressMusic - Sony Ericsson K770i - Galaxy NEXUS - LG G2 - iPhone 5s - iPhone 6 - iPhone 6s plus - Samsung Galaxy S8 - Samsung Galaxy S10
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Gaston99 »

Po aktualizaci na Oreo jsem preventivně obnovil tovární nastavení a takový problém nemám. Tak jestli to nemůže být tím...
Uživatelský avatar
lucas
Stálý androiďák
Příspěvky: 209
Registrován: úte 25. kvě 2010 16:26:35
Typ mobilu / ROM: Sasmung Galaxy S10

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od lucas »

Tovarne, to som nechcel riesit, vsetko vymazat a nanovo instalovat, nastavovat, ale asi budem musiet skusit, kks...
Sony Ericsson K510i - Nokia 6288 - Nokia 5310 XpressMusic - Sony Ericsson K770i - Galaxy NEXUS - LG G2 - iPhone 5s - iPhone 6 - iPhone 6s plus - Samsung Galaxy S8 - Samsung Galaxy S10
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

a naco mas Samsung cloud pre zalohu?
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
undy
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 19. srp 2010 7:58:30
Typ mobilu / ROM: Z FOLD 5G
Mobil 2 / ROM: Motorola Razr 2020
Bydliště: Horné Saliby, SR

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od undy »

čo všetko sa do toho dá zálohovať? Resp. asi mi to nedá naspäť všetky aplikácie aj s nastaveniami, či?
Nevadí, že idem pomaly, možno idem aj zlým smerom...
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

Obrázek
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuze“