LG G4 - Obecná diskuzeNáhlá smrt G4?

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
eddward
Androiďák!
Příspěvky: 441
Registrován: čtv 13. úno 2014 10:14:08
Typ mobilu / ROM: SG S20+
Bydliště: Košice

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od eddward »

Pomalicky vas tu opustim. V pondelok mi dojde V30. Mal by som tu este predsa len jednu otazku k zaruke. Ked je mobil v servise zaruka sa predlzuje o tu dobu ked je v servise, alebo nie a plati povodny termin ?
Samsung Galaxy S20+ Gray
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Mirda86 »

Prodluzuje...
Uživatelský avatar
palokm
Robot
Příspěvky: 773
Registrován: sob 14. zář 2013 23:24:38
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 10 Lite
Tablet: nechcem dosku na krajanie cibule

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od palokm »

ano zaruka sa predlzuje o tu dobu co bol v servise......ale pokial mas meneny dispej alebo zakladu dosku ,tak tam zacina 2 rocna zaruka na tieto diely.....napr.mne menili oboje ,takze mam novy mobil s 2 rocnou zarukou
kouzelnik3
Androiďák!
Příspěvky: 266
Registrován: úte 27. pro 2011 18:40:43
Typ mobilu / ROM: LG G4
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od kouzelnik3 »

Takže pokud měnili základní desku, začala znovu dvouletá záruka na telefon nebo jen na onu komponentu? Já třeba věděl jen o prodloužení záruky o dobu v servise.
HTC One V → LG G2 → LG G4 → OnePlus 6
Uživatelský avatar
eddward
Androiďák!
Příspěvky: 441
Registrován: čtv 13. úno 2014 10:14:08
Typ mobilu / ROM: SG S20+
Bydliště: Košice

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od eddward »

Na tieto diely nebude 2 rocna zaruka. Priamo v papieroch je napisane ze na novy diel a pracu je zaruka 3 mesiace.
V kazdom pripade ide mi hlavne o zaruku na telefon ako celok nech viem posunut informaciu dalej. 23.2.208 to budu 2 roky od kupy, medzitym bol ale v decembri 2 tyzdne v servise a v januari dalsich 10 dni. Takze by sa to malo predlzit tym padom. Som si aj myslel len som to nikde nevidel vyslovene napisane. Dikes.
Samsung Galaxy S20+ Gray
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od bicista »

Melete blbiny :)
Kouzelnik, - zaruka na dil te nemusi zajimat, bere se to jako oprava v zaruce na cele zarizeni, tj na vadu vyrobku. Tj plati puvodni zaruka na telefon prodlouzena o dobu v servisu. I kdyby ti dali novy foun, tak na nej plati delka zaruky puvodniho telefonu. Na pozarucni servis mas zaruku 24mes. ridi se to smlouvou o dilo, muze byt smluvne zkracena i 12mes. Doba 3 mes platila ve starem zakoniku.

To ze servis vymeni desku ci nejakou komponentu, ci cele zarizeni je jen jeho servisni postup, pokud opravu nedokaze resit jinak. V zasade ti to tim padem muze byt jedno, proto se jakkoliv na tyto dily zaruka neuplatnuje ve vysledku ti to muze byt u zadele jakou formou to resil servis, podstatne je ze byla opravena vada kterou mel vyrobek, to ze na protokol napise co menil je jen dobra vule v podstate to ani uvadet nemusi. Neco jineho je to u pozaruky kde si ten dil po odsouhlaseni vymeny vlastne kupujes a mel by si mit vycisleno za co si platil.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Traged »

na czc je za 3500,- G4 , kdyby někdo potřeboval desku a nějaké díly https://www.czc.cz/lg-g4-h815-bila-zlat ... b5/produkt
Uživatelský avatar
palokm
Robot
Příspěvky: 773
Registrován: sob 14. zář 2013 23:24:38
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 10 Lite
Tablet: nechcem dosku na krajanie cibule

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od palokm »

neviem presne ako to je,ale ja som sa informoval priamo v O2 na zaruku po vymene obrazovky a zakladnej dosky.....bolo mi povedane,ze na tieto 2 diely sa vztahuje zaruka 2 roky od doby kedy to bolo menene
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od bicista »

Protoze jsou sami chytri az na pudu. Reklamoval si zarizeni- telefon, ne desku. Zadne dalsi vyhody ci zaruky na vic proste nemas. Jedine prodlouzena doba zaruky o dobu opravy. Az ti skonci zaruka na telefon uz se s tebou nikdo bavit nebude a uvidis jak ti to spravne vysvetli :) To by ti musel jedine priznat specialne servis zaruku na tu desku. Prodejce ti zadnou desku nedal, ten je zodpovedny za zaruku telefonu jako celek az ti vyprsi 2roky na uctence + doba servisu, tak proste smula. Kdyby ti posledni den zaruky vymenily kvuli nefunkcnosti cely mobil nebo ti za nej dali jiny, zaruka ti plati jeden ten posledni den, nedostanes novou 2 roky na ten novy mobil. Porad se k tomu vstahuje puvodni uctenka.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Uživatelský avatar
eddward
Androiďák!
Příspěvky: 441
Registrován: čtv 13. úno 2014 10:14:08
Typ mobilu / ROM: SG S20+
Bydliště: Košice

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od eddward »

Minimalne ta moze hriat dobry pocit ze mas telefon, resp. casti z neho ktore boli (mali by byt) dizajnovane na minimalne 2 rocnu zivotnost, hoci na papieri to nebude :)

V kazdom pripade ja som len tlmocil to co som dostal na papieri z Britexu.
Okrem ineho doslova sa tam pise:
Zarucna doba je tri mesiace na pracu a tri mesiace na pozite nahradne diely podla §654 Obcianskeho zakonnika a zacina plynut dnom prevzatia zakaznikom...
Zmluvne podmienky som cital a potvrdzujem prevzatie riadne opraveneho pristroja. Tento servisny list sluzi ako zarucny list na opravu a na vymenene nahradne diely. Starostlivo ho uschovajte.
Samsung Galaxy S20+ Gray
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od bicista »

O to vetsi jsou to idioti, kdyz jeste dne pouzivaji citaci §654 obcanskeho zakoniku z roku 1964,
ktery uz ale od roku 2012 neplati a je novy, a citovany paragraf v v novem zakoniku se odkazuje dokonce na uplne neco jineho :))) To je videt co je Britex za servis :))

Tady to mas kdyztak vysvetleny ze nekecam
http://www.ppak.cz/zaruka-na-opravu-vec ... -je-passe/
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Uživatelský avatar
palokm
Robot
Příspěvky: 773
Registrován: sob 14. zář 2013 23:24:38
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 10 Lite
Tablet: nechcem dosku na krajanie cibule

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od palokm »

lenze to mate u vas v Cechach,na Slovensku podla vsetkeho stale plati ta zaruka na 3 mesiace.....znova som sa pytal na O2 ako je to s tou zarukou a potvrdili,ze som nedostal spravnu informaciu od pracovnika O2,ze zaruka na zakl.dosku je 2 roky....odpoved bola,ze zaruka na diel je 3 mesiace....taktiez som cital clanok o zarukach od pravnikov J.Čanrnogurského,tiez potvrdili 3 mesiace
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od bicista »

Nejsem jasnovidec, ze si mluvil o slovensku, to ze mluvis slovensky neznamena ze se nebavime o ceskem pravu kdyz se bavime na ceskem foru :) ja samo do slovenskeho prava nevidim :) psal jsem co plati v cesku :) nepsal jsi ze si reklamoval na slovensku :)

A jestli si neco mysli O2 a vyhovuje ti to, a je to treba lepsi nez vase pravni uprava, tak bud jen rad.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
nibbi
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: pát 01. led 2016 22:10:58
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od nibbi »

Psal jsem to i do fora o G6, Ale dám to i sem, protože jsem tu s G4 strávil nějaký čas.
Už jsem to vyřešil. :D Měl jsem 2 roky a dva měsíce LG G4 a celou dobu jsem čekal kdy mobil hodí známou chybu bootloop a umře jako velke většině kolem mě. Dokonce na dovolenou jsem jel ještě s druhým mobilem, kdyby to přišlo :( Skoda protože jinak super mobil.Chtěl jsem aby mi tu vadnou desku vyměnili dříve než umře, když se o chybě vi. No to prý ani náhodou. LG se k tomu postavilo divně a na lince se divili, že o ničem neví.Mobil mi samozřejmě umřel dva měsíce po záruce. (Jak jinak). A co si koupit ted ? Pak jsem objevil LG G6. Vypadá super, fotí super a cena lehce přes 10 tis.No tak jo, jsem už natěšený. A pak pročítám fora a COŽE ? Dvě rozdílné, čočky ? Zas nás chtělo LG ojeb... a do poloviny mobilu, zas nacpali nějaký šunty a myslí, že tupí zákazníci, zas ošulí ? Tak jsem psal na LG, jestli jde nějak ovlivnit, abych za své peníze dostal neošulený mobil. Ano jde, objednat, prohlédnout, a ve 14 denní lhůtě vrátit a tak porád dokola, dokud se netrefí.Tak si říká : objednám si jich na krám zrovna 20 a budu rozbalovat. Ale to by prý nemělo cenu, protože by přišli seriová čísla po sobě a byli by stejný. :roll:
A tak jsem to vyřešil . Sehnal jsem za rozumnou cenu Samsung galaxy S8 a na LG už kašlu. Vím, tím LG nijak nenatřu, ale kdyby to udělalo více lidí, tak by se snad chytili za nos. To, že se nekdy něco nepovede, chápu, ale zkuste si zavolat na linku LG a zeptat se co vědí např o umíráni G4. Nic, to je prý jen mizivé procento. :facepalm: Tak nic no, chvíli zas budu kupovat jiné značky. Škoda :cry:
luiz
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: sob 05. lis 2011 19:45:58
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od luiz »

Už jsem to tu psal, samozřejmě, že o vadě vědí. Ale drží se hesla zapírat, zapírat, zapírat. Kdysi jsem s nimi řešil problém s TV, jedna modelová řada měla konstrukční chybu, servisy měly dokonce od LG instrukce a návod jak postupovat při opravách. Reklamací bylo hodně. Na můj dotaz odpověděli úplně stejně jako tobě.
Mně naštěstí klekla po roce a půl, po výměně desky už zase rok drží, tak snad to bude ok. Jinak G4 už dělá radost synovi, já jsem dostal taky S8. Ale co se týká ovládání a držení, rád vzpomínám na G4. Tlačítka vzadu je dobrý nápad, bohužel od toho už zase LG upouští. S8 klouže v ruce, navíc je to úzká nudle, což je velmi nepraktické. Takže nadšený z něj příliš nejsem.
Svobyk
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 07. zář 2012 8:33:33
Typ mobilu / ROM: HTC One X

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Svobyk »

Trošku se mi to sešlo. Všechno mrtvé
20180304_063215.jpg
20180304_063215.jpg (867.57 KiB) Zobrazeno 3358 x
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od LivArt »

Jen jako kdyby někoho zajímalo, proč a co vlastně na těch G4 umírá:
Spoiler:
LG použilo umístění CPU pod RAM. A buď je tam studeňák už z výroby nebo tam časem vznikne, každopádně dochází na CPU/paměti k rozpadu spojů. Stejný problém trápil svého času i třeba Nokie E52.

Obrázek
CPU a RAM na desce označeno červeně

Propájení pomůže na chvíli (mně to fungovalo cca týden).
Ověřeno a diagnostikováno na mé G4.

Zdroj: ifixit - https://www.ifixit.com/Teardown/LG+G4+Teardown/42705
Uživatelský avatar
eddward
Androiďák!
Příspěvky: 441
Registrován: čtv 13. úno 2014 10:14:08
Typ mobilu / ROM: SG S20+
Bydliště: Košice

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od eddward »

co z toho vyplyva ? ze je to neopravitelne kvoli navrhu a aj najnovsie dosky casom odidu ?
Samsung Galaxy S20+ Gray
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Traged »

přesně tak, dřív nebo později, se podívejte kolik je v czc G4 řek a flex 2 a v10
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Tazz1 »

Neopravitelné ano, proto také mění desky a neopravují je. Ale rozhodně to nemusí potkat každou G4.

­    

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od LivArt »

IMHO to potká všechny. Nevěřím tomu, že by začali používat jinou pájku, která by ten problém vyřešila.
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Tazz1 »

Pokud by to bylo naprosto stejné, tak by všechny odešly plus mínus stejně. Což se neděje. Některé hned, některé později a jiné vůbec. Nebo kdy odejdou stejně, za 10 let?

­    

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od LivArt »

Proč by měly odejít stejně? Vliv na to má hlavně teplo a to se liší především používáním. IMHO kdybys nechal běžet jen ty A53 (+ core parking) a úplně zakázal A57, tak se ten problém ani neprojeví.
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Tazz1 »

Takže jsi si ty IMHO vlastně odpověděl sám.

­    

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od LivArt »

Nějak nvm, co se ti nelíbí. Že odejdou skoro všechny je fakt a že je to teplem je taky fakt. Stejně jako můžeš dneska koupit repasovaný E52 a taky fungují, jenže je to pár % z celkovýho počtu.

Takže kdybys to předělal na Snap 410, tak to vydrží "věčně". :D
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Tazz1 »

A jak jsi na to přišel, že to je fakt? Domněnka? Dokud se tak nestane, tak to můžeš jen hádat.

­    

sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od sinco »

Pokud je to tak jak pise LivArt tak to postihne velkou vetsinu techto telefonu. Teplotní zmeny, mechanicke namahani, konstrukcni chyba a bezolovnaty cin udela svoji praci. Ted tady mam G3 kde je studenak pod SoC. Po prohrati vydrzi nejaky tyden a zavada je zpet. Pri posledni oprave jsem ho prohral fest a naproti SoC prilepil tenkou teplovodivou podlozku. A zda se ze to pomohlo ale cas ukaze. Bylo me lito to vyhodit.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Black Sabbath
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 30. lis 2015 15:14:33
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Black Sabbath »

Celou dobu jsem si říkal, že se mně to třeba vyhne :) Ale dneska to přišlo. Telefon zakoupen 11/2015, deska asi 508, distribuce Holandsko. Nijak jsem ho nezatěžoval, večer jsem ho dal na bezdrátovou nabíječku a ráno byl už nefunkční. S telefonem jsem byl spokojen, naprosto mně vyhovoval. Je tady někdo, kdo telefon zprovoznil? Předpokládám, že nová deska stojí x tisíc a oprava je nerentabilní. A ještě není záruka, že deska vydrží.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Traged »

použité a opravené mají v czc, takže kup celý a nech si ho, nebo kup a vyměň si desku, zbytek prodej na díly.
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Koupil jsem renovovany G4 z ciziny, na krabicce je S/N: 404 Poznam kdyz ho rozdelam jestli je menena i deska? A pak uz nantech vymenenych deskach problem nevznikal?
Odpovědět

Zpět na „LG G4 - Obecná diskuze“