Nové telefonyOnePlus 6 Všeobecná diskuze

Víte o novém (již uvedeném) telefonu, který ještě nemá vlastní subfórum? Zde je pro něj to správné místo. Pokud téma telefonu v této sekci bude mít dostatečnou základnu uživatelů, brzy se z něj stane samostatné subfórum. :)
Pravidla fóra
Hledáte vlákno o mobilu, které tu ještě nedávno bylo?
Pravděpodobně již bylo přesunuto do sekce "Tradiční značky" nebo "Asijské značky", v případě neúspěšného modelu (z hlediska AF) do sekce "Archiv telefonů"

Pokud si myslíte, že zde je vlákno o mobilu, které opravdu žije a zaslouží si vlastní subfórum, tak o tom napište Supovi. :)
Odpovědět
JiraiyaChan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 22. črc 2017 16:28:28

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od JiraiyaChan »

Jak je to s tou Ochranou co nabízejí? To se platí měsíčně nebo najednou?
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od lachtan86 »

Platí se měsíčně. Vyšel nový OOS! Už stahuju.
We are starting to push the incremental roll-out of OxygenOS 5.1.6, this update contains several bug fixes, optimization and new features based on your feedback.

Changelog:

Network
• Enable Idea VoLTE services in India
• Fixed stability issues for Dual Sim Cards

Camera
• Added Portrait Mode for the front camera
• Added preview for Light Bokeh effect in Portrait Mode of the rear camera

Phone
• Optimized call quality

System
• Supported battery percentage in status bar
• Improved ringtone volume and sound quality
• Now able to schedule Do Not Disturb(DND) mode
• Added Dual-4G network option in SIM & network settings
• Optimized power consumption and Improved system stability

Earphone mode
• Added smart answer for Bluetooth - automatically answer incoming calls when connecting Bluetooth devices
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
JiraiyaChan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 22. črc 2017 16:28:28

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od JiraiyaChan »

Jak lze točit slow motion videa?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cleric »

Měla by tam být někde nabídka na zpomalené záběry.

Jinak dotaz na ostatní co jej již máte.
Jaký je typ druhé čočky? Je to jako u LG kde rozšiřuje záběr a tím je toho ve fotce vidět více nebo je to jako u Applu kde druhá čočka slouží pro hloubku a hodí se na makro fotky, bokeh efekt?
HanysR
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: pát 29. říj 2010 5:33:46
Typ mobilu / ROM: Dell Streak

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

Může nějaký majitel napsat poznatky ohledně citlivosti na signál? Zdali drží 4G i na hůře dostupných místech nebo rychle přepíná na Edge? Jak se jeví baterka? Moc díky

­    

mirbx
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: ned 30. říj 2011 13:50:12
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3
Tablet: LG G Pad 8.3

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od mirbx »

Cleric píše:Měla by tam být někde nabídka na zpomalené záběry.

Jinak dotaz na ostatní co jej již máte.
Jaký je typ druhé čočky? Je to jako u LG kde rozšiřuje záběr a tím je toho ve fotce vidět více nebo je to jako u Applu kde druhá čočka slouží pro hloubku a hodí se na makro fotky, bokeh efekt?
Bohuzel jde o treti variantu jako u huawei, ani nerozsiruje zaber, ani nepriblizuje. Druha cocka jen vylepsuje kvalitu primarni cocky a pomaha s rozmazanim pozadi v rezimu portret.
JiraiyaChan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 22. črc 2017 16:28:28

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od JiraiyaChan »

Jak zapnout Dash Charging? :D
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od unavix »

Připojením nabíječky.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Fade
Androiďák!
Příspěvky: 312
Registrován: sob 14. kvě 2011 22:55:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fade »

Kde tedy nejlépe koupím tenhle telefon, prosím? Díval jsem se na Alzu a tam jej mají za strašné peníze. Díky
OnePlus 6 128GB == Samsung Galaxy S7 Edge == LG G3 32GB Titanium == LG G2 16GB White == Nexus 4 == Galaxy Nexus == HTC Sensation == HTC Desire
bodl99
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: úte 02. srp 2011 16:58:41
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od bodl99 »

Nejlepší je nakupovat přímo u oneplus na jejich stránkách https://www.oneplus.com/cz/
hurrrikan
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 28. kvě 2018 8:33:35

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od hurrrikan »

Fade píše: úte 12. čer 2018 14:22:23 Kde tedy nejlépe koupím tenhle telefon, prosím? Díval jsem se na Alzu a tam jej mají za strašné peníze. Díky
Nejlepší je opravdu nakoupit ze stránek výrobce. Když použiješ tento odkaz https://www.oneplus.com/cz/invite#EQS3C9VT042WHL9 dostaneš slevu 20 euro na nákup příslušenství. Já si za ně pořídil druhou dash nabíječku (do práce), ale možností, za co je utratit, je spousta. Distribuce probíhá z polského skladu, takže se nemusíš bát doplácení DPH nebo zdržení na celnici. Já kupoval dva týdny zpět a priority shipping bylo jen za 10 eur (normálně je tuším 27), díky tomu jsem měl telefon doma přesně 48 hod od objednávky. Přivezl mi to DHL express. Nejspíš i bez příplatku by byla doprava hodně rychlá, ale vyzkoušené to nemám.

Dash charging funguje pouze s originálním kabelem, což jsem netušil. Kabel k druhé nabíječce jsem si objednal z alíka, ale kdybych to věděl při objednávce koupil bych si ho rovnou od výrobce. Pokud nemáš dash kabel, rychlost nabíjení je extrémně závislá na kvalitě kabelu. Kabel který zvládal dobíjet můj předchozí Xiaomi mi4c při 9 V 1,5 A, tak do oneplusu to teklo jen kolem 0,4 A při 5 V.... Prostě na kabelech nešetřit.
Že se dobíjí dashem poznáš podle ledky, modrá značí dash dobíjení, červená obyčejné. S dashem každá minuta nabíjení znamená baterku o 2 % nabitější (cca do 80 %, pak je to pochopitelně míň)

Mám taky jeden dotaz, kde si můžu stáhnout OxygenOS 5.1.6? Jeden update už jsem prováděl a momentálně mám OxygenOS 5.1.5. Když zkusím v nastavení/Aktualizace systému, tak mi píše, že systém je aktuální...

SLOW MOTION - zapni fotoaparát, zespodu vytáhni roletku, kdy je na výběr zpomalený pohyb. Vlevo nahoře máš pak na výběr jestli, chceš natáčet ve FullHD rozlišení 240 snímků/sec nebo v HD kvalitě 480 fps.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gu$houn* »

hurrrikan
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 28. kvě 2018 8:33:35

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od hurrrikan »

Díky :) Už ho sosám.
Uživatelský avatar
Fade
Androiďák!
Příspěvky: 312
Registrován: sob 14. kvě 2011 22:55:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fade »

Jak je na tom foťák? Zrovna mám S7 Edge od Samsungu a tak by mě zajímalo, zda si polepším, nebo to bude naopak horší.
Ještě dotaz - Když si jej tedy koupím přímo ze stránek výrobce, bude v balení i nabíječka, nebo si ji musím přidat k nákupu? Mi to totiž pořád nabízí přidat nabíječku, kryty, sluchátka atd. Respektive, co je součástí balení?
OnePlus 6 128GB == Samsung Galaxy S7 Edge == LG G3 32GB Titanium == LG G2 16GB White == Nexus 4 == Galaxy Nexus == HTC Sensation == HTC Desire
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od aldav »

Kdyby jsi se ráčil podívat na unboxing na Tubě, věděl by jsi hned co je v balení a divil bych se, kdyby to výrobce neuváděl.
Note8 - Gear Fit 2
bodl99
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: úte 02. srp 2011 16:58:41
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od bodl99 »

A je to uvedené i na stránkách výrobce co je v balení. Obrázek
Uživatelský avatar
Fade
Androiďák!
Příspěvky: 312
Registrován: sob 14. kvě 2011 22:55:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fade »

aldav píše: stř 13. čer 2018 14:40:37 Kdyby jsi se ráčil podívat na unboxing na Tubě, věděl by jsi hned co je v balení a divil bych se, kdyby to výrobce neuváděl.
Kdyby jsi se ráčil podívat ty, zjistil bys, že těch balení je několik. Velké balení se spoustou krytů, malé balení s jedním krytem a na stránkách výrobce je navíc zmiňováno jen mobil, nabíječka, kabel. Proto se ujišťuji. Jestli tě to obtěžuje, nereaguj.
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (33.39 KiB) Zobrazeno 5314 x

Bodl99: Děkuji.
OnePlus 6 128GB == Samsung Galaxy S7 Edge == LG G3 32GB Titanium == LG G2 16GB White == Nexus 4 == Galaxy Nexus == HTC Sensation == HTC Desire
slofman
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: ned 03. říj 2010 18:59:04
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 - stock Oxygen OS 3.2.2
Mobil 2 / ROM: Mi2S

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od slofman »

zakladnne balenie je ale len mobil a nabijacka, na strankach to maju predca napisane, sa tu nemusis ujistovat a rozculovat :)
Uživatelský avatar
Fade
Androiďák!
Příspěvky: 312
Registrován: sob 14. kvě 2011 22:55:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fade »

Hele, ale ono je tam i napsané to, co výše psal bodl99 :D Tak čeho se mám držet? A pak tu do mě nějaký expert cpe abych se ráčil podívat na videa na YT, což mě samozřejmě nenapadlo vůbec asi :) Na videích jsou různá balení, na stránkách je napán jen mobil a nabíječka s kabelem, pak v další sekci je ještě připsán kryt atd.
OnePlus 6 128GB == Samsung Galaxy S7 Edge == LG G3 32GB Titanium == LG G2 16GB White == Nexus 4 == Galaxy Nexus == HTC Sensation == HTC Desire
Uživatelský avatar
novas78
Moderátor
Příspěvky: 984
Registrován: pát 12. srp 2016 12:45:32
Typ mobilu / ROM: iPhone 14 Pro
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od novas78 »

V každém balení je vedle mobilu standardní příslušenství - nabíječka, kabel, ochranné silikonové pouzdro a πčovina na SIM. Tak jak u všech ostatních zařízení od OnePlus. Ochranná fólie je nalepena, ale nestojí za nic. Zbytek je na každém, co si do košíku přihodí.
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od lachtan86 »

hurrrikan píše: stř 13. čer 2018 6:42:37 Mám taky jeden dotaz, kde si můžu stáhnout OxygenOS 5.1.6? Jeden update už jsem prováděl a momentálně mám OxygenOS 5.1.5. Když zkusím v nastavení/Aktualizace systému, tak mi píše, že systém je aktuální...

Pro lenochy stačí starej trik, stáhnout si jakoukoli free VPNku z google playe a nastavit si krajinu z Němec aka Germany a OP6 vám nabídne aktualizaci celkem s jistotou vždycky co výjde :yes:
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
Uživatelský avatar
Fade
Androiďák!
Příspěvky: 312
Registrován: sob 14. kvě 2011 22:55:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fade »

novas78 píše: stř 13. čer 2018 16:48:59 V každém balení je vedle mobilu standardní příslušenství - nabíječka, kabel, ochranné silikonové pouzdro a πčovina na SIM. Tak jak u všech ostatních zařízení od OnePlus. Ochranná fólie je nalepena, ale nestojí za nic. Zbytek je na každém, co si do košíku přihodí.
Mockrát děkuji za věcnou odpověď.
OnePlus 6 128GB == Samsung Galaxy S7 Edge == LG G3 32GB Titanium == LG G2 16GB White == Nexus 4 == Galaxy Nexus == HTC Sensation == HTC Desire
hurrrikan
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 28. kvě 2018 8:33:35

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od hurrrikan »

lachtan86 píše: stř 13. čer 2018 19:28:52 Pro lenochy stačí starej trik, stáhnout si jakoukoli free VPNku z google playe a nastavit si krajinu z Němec aka Germany a OP6 vám nabídne aktualizaci celkem s jistotou vždycky co výjde :yes:
Takže některé regiony (třeba německo) dostanou update dříve jiné? Pokud se jedná o stejnou ROMku moc tomu nerozumím, ale díky za radu. Jinak update musím pochválit, před ním mi jedna hra (score match) při jisté činnosti neustále padala, ale po updatu už se nic takového neděje. Takže za mě :palec:
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od lachtan86 »

Přesně tak, někde sem to četl na forum.oneplus.com, Němčouři dostavaj aktualizace OxygenOS jako jedni z prvních. Takže stačí zapnout VPN a aktualizace vám hned naskočí. Dělám to tak od doby co vyšel OP5 a dříve sem požíval Opera VPN ale tu už zrušili ale stačí jakákoli ktera vám dovolí nastavit zemi VPN serveru.
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
veigy
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 03. říj 2017 21:47:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5 64GB Stock
Twitter: veigy

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Oni to vypouštějí po regionech snad kvůli testování... Já používám Oxygen updater...
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od lachtan86 »

OxygenOS 5.1.7 OTA for the OnePlus 6
Obrázek

Changelog:

System
• Fixed schedule setting issue for Do Not Disturb(DND) mode
• Updated bootloader for system security enhancement
• General bug fixes and improvements
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
brizka32
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 09. čer 2014 6:30:16
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od brizka32 »

Tak už jsem také šťastným majitelem OnePlus 6. Je to super telefon, jen oproti samsungu s8, který jsem měl před tímto, je oneplus 6 širší a celkově větší, ale to jsem věděl před koupí. Jinak jsem koukal, jaké nesmyslné ceny za Oneplus 6 nasadila Alza. Kdo uvažujete o koupi telefonu, kupte si ho na oficiálních stránkách Oneplus a za týden ho máte doma.
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od lachtan86 »

OxygenOS 5.1.8 OTA for the OnePlus 6

Changelog:
Phone
• Optimized call quality
System
• Fixed system stability issues
Networks
• Improved network stability and general bug fixes
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
Uživatelský avatar
kdo_vi
Robot
Příspěvky: 769
Registrován: sob 09. dub 2011 19:37:05
Typ mobilu / ROM: S10+, P30 PRO, NOTE 10+, OP 7T Pro, OP 8 Pro

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od kdo_vi »

Právě dorazila 5.1.8.Obrázek




Uživatelský avatar
Fade
Androiďák!
Příspěvky: 312
Registrován: sob 14. kvě 2011 22:55:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 128GB

Re: OnePlus 6 Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fade »

Objednána verze Midnight black 8/128 GB, tak jsem zvědav :) Co zatím říkáte na ten telefon? Spokojeni? Foťák, software, rychlost, displej atd. Jsem napjatý :D
OnePlus 6 128GB == Samsung Galaxy S7 Edge == LG G3 32GB Titanium == LG G2 16GB White == Nexus 4 == Galaxy Nexus == HTC Sensation == HTC Desire
Odpovědět

Zpět na „Nové telefony“