Aréna telefonůAsus vs. Nokia

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Odhur
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 23. led 2017 11:53:58
Typ mobilu / ROM: Samsung s7

Asus vs. Nokia

Příspěvek od Odhur »

Zdravím vás všetkých a píšem ohľadom rady, že ktoré zariadenie si vybrať alebo by ste si vybrali. Predom sa ospravedlňujem, že nepojdem po klasickej šablóne...

Na výber medzi dvoma telefónmi a síce: Asus Zenfone 5 a Nokia 7 plus. Mám niekoľko plusov a mínusov a napíšem aj svoje preferencie.

Asus:
+ naozaj nádherný displej
+ skvelá čitateľnosť na slnku
+ menšie rozmery, ľahký
+ OIS a dobrý fotoaparát

- malá batéria a s ňou aj výdrž ledva na deň používania
- menší výkon

Nokia:
+ vyšší výkon
+ veľká batéria
+ čistý android

- horšia čitateľnosť na slnku
- hroší fotoaparát
- väčšie zariadenie

Toto sú za mňa nejaké tie hinty. Uprednostňujem ale aj výdrž ale zasa by som mal rád aj dobrý fotoaparát. Ďalšou vecou je aj veľkosť zariadenia (mám radšej kompaktnejšie zariadenia) ale tak keby som mal tie prvé dve veci po ruke tak to už by som nejako prekusol. Poprípade môžete poradiť iný kúsok.

Za vás, ktorý by ste si vybrali a prečo? Ďakujem.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus vs. Nokia

Příspěvek od Mirda86 »

No on ten android u Asusu nema nejak hutnou nadstavbu.

Jinak sis to vesmes pekne zhrnul. Jeste bych dodal slusny video a vyborny zvuk. Zenfona sem mel a muzu ti ho doporucit.Hodne se povedl a pusobi mnohem drazsim dojmem.
Pravdou je ze do kompaktnosti ma daleko samozrejme. Ale Nokia je jeste vetsi s mensim displayem takze to je fuk.

Vydrz neni zadna pecka ale ani problem.Zalezi jak telefon pouzivas.

Doporucuju osahat. Je fakt ze kdyz vemes do ruky Zenfona tak te minimalne ten display hodne namlsa (design imho taky ale to je subjektivni). Nokia je spis takovej sedej prumer a na zadek si nesednes. Tim nerikam ze N7+ je spatna ale display mohl byt lepsi celkove.
Odhur
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 23. led 2017 11:53:58
Typ mobilu / ROM: Samsung s7

Re: Asus vs. Nokia

Příspěvek od Odhur »

Jop ja som obidva telefony mal v rukach. Ale ten asus naozaj vyzera luxusnejsim dojmom ale na tom mi az tak nezali. Lepsie sa s nim pracovalo a tie tenke ramiky ma uchvatili. Len je tu to len :D
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus vs. Nokia

Příspěvek od Mirda86 »

Jj ale jak rikam. To ze ma Zenfone mensi baterku neznamena ze je vydrz spatna :) Zalezi na co ses zvyklej.

Nadruhou stranu me sice lonske Nokie celkem odpudily (mel sem N6 a N8) ale sedmicka to dost napravuje. Nerekl bych ze by to byl celkove lepsi telefon ale zas oproti lonskymu roku vypada hodne zajimave jako celek.

Jen nevim jestli zas Nokii nechybi notifikacni dioda. Sestka ani osmicka ji nemela(N8 mela AoD ale skoro k nicemu).
Odhur
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 23. led 2017 11:53:58
Typ mobilu / ROM: Samsung s7

Re: Asus vs. Nokia

Příspěvek od Odhur »

Komplexnejšie mi spravený príde práve Asus. Všetko má. Výstup hudby do slúchadiel je špičkový, led dióda, momentálne kamera dostala Google Lens. Výkonu má telefón na rozdávanie ale inak hry nehrávam. Keby aj trošku sa zvýšila gramáš kvôli batétrií a hrúbka vôbec by mi to nevadilo (aj 3500 je viac než 3300). Ten telefón je inak perfektný a asusu sa veľmi podaril. Ale nokia sedmičkou tiež trafila do čierneho ale chýbajú jej práve tie detaily čo má asus. Takže zrejme si ma presvedčil :). Už len zohnať na to ochranné sklo.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“