Aréna telefonůSmartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
sintesir
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. čer 2018 21:12:24

Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od sintesir »

Dobrý den,
plánuji koupit nový smartphone. Jelikož jsem projel nespočet recenzí a testů a začínám se ztrácet, jdu si pro rady.
Rozpočet je zhruba 5000 Kč, ocením především kvalitní fotoaparát (samozřejmě vzhledem k ceně!), co nejčistější android (plánuji telefon na delší dobu, tak aby dostal třeba i za dva roky aktualizaci systému), fajn by byly i kompaktní rozměry, odolnost a velká výdrž baterie.

Maximální rozpočet: 5000,-
Místo nákupu: ČR
Předpokládané využití zařízení: internet, fotografování, základní úprava fotografií, whatsapp, soc. sítě
Požadavek na značku: Nerozhoduje
Mnou navrhované modely: Samsung A3 2017, Xiaomi Mi A1, Nokia 6, Asus Zenfone 3, Redmi Note 5

Ostatní požadavky: 3-4 gb RAM, uložiště ideálně 32 gb a více. Nepotřebuji nutně dualní fotoaparát - režim portrét využívat neplánuji.

Zdá se, že Samsung A3 2017 by mohl většinu splnit, jen si nejsem jistý jeho nadstavbou (kterou nyní využívám na A3 A300F) a s tím i spojenou RAM, kterou má docela nízkou. Naopak rozměry má naprosto ideální, splňuje dokonce IP68 a fotoaparát se mi jeví jako velmi solidní.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Mirda86 »

S tou A3 mas pravdu. Mit aspon 3GB RAM tak by davala smysl.
Jinak Zenfone 3 uz je na konci sve podpory urcite. Zacinal na 6.0 a ted ma 8.0. Takze podporu bych uz neocekaval. Vydrz byla na Nugatu velice solidni i pres mensi baterku. Tezko rict jak je na tom ted. Nakonec ten fotak... ten schova do kapse vsechny zbyle vyjmenovane. Dela opravdu vynikaji fotky.
A nakonec cena. Pod 5k ho prodavaji jen 2 obchody na heurece a navic to bude mit stejneho majitele podle toho jak to vypada :) Krom toho maji najakou 32gb verzi. Buhvi jestli to ma plne LTE a tak :)
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Hurec »

G5 plus , ale nwm jak podpora.
Spis bych sel do note 5 , i kdyz je cena trosku nad limit. Hlavne podpora bude jeste dlouho.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
sintesir
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. čer 2018 21:12:24

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od sintesir »

Ten zenfone 3 me nejvic mrzi, protoze vse na nem vypada fajn, ale je to zkratka stary telefon s vidinou brzkeho konce aktualizaci.
A co se tyce telefonu z konce lonskeho ci letosniho roku? Nebylo by tam neco na vyber? Ta cena 5000,- je zhruba, pocitam tedy plus minus 1000 kc. Takze max 6000,-
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Pockej si na nove Mi A1/2. Nebo nejakou novou Nokii. Abys mel jistotu delsi podpory. Jinak za 5-6k cekat dlouhou podporu a dobrej fotak je celkem utopie. V twto kategorii se na techto dvou vecech nejvic setri.
sintesir
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. čer 2018 21:12:24

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od sintesir »

S tim souhlasim, cim vic po tom patram.
Co se tyce nastupce MI A1 - vi se uz, kdy by mel byt v cr k prodeji?
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Hurec »

Ne , nebyl jeste ani predstaven , natoz aby se vedelo , kdy bude v prodeji.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od tomas.griger »

Mi A2 by sa mal u nás začať predávať od 08/2018. Ale ešte sa to môže samozrejme zmeniť.
https://dotekomanie.cz/2018/06/xiaomi-mi-a2-prijde/
sintesir
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. čer 2018 21:12:24

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od sintesir »

Díky za odpovědi. Stále pátrám a napadlo mě ještě jedna myšlenka - koupit bazarový Samsung S7, který by se dal sehnat někde kolem 6 tisíc. Myslíte, že by to byla zdaleka nejlepší varianta? I když je to starší telefon? Za danou cenu mi přijde, že poskytuje TOP fotografie, je odolný a hlavně stále v rozumných rozměrech.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Kdyz nebude moc starej a bude v zaruce tak proc ne. Ale vic bych za nej nedal.Nedavno sem prodaval S7 Edge,3 mesice starej z CZ distribuce v top stavu a byl sem rad ze sem ho prodal za 6700.

Nedavno byl v nekterych shopech v akci a s cashbackem A5 2017 za 5000kc. Treba zase bude.Funglovka je funglovka.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Hurec »

Jo bazarova S7 , popr honor 9 nebo ja koupil pul roku stary honor 8 pro za 5500. Toz neber to :-)
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
sintesir
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. čer 2018 21:12:24

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od sintesir »

Díky všem za tipy. Rozhodl jsem se pro tu S7. Jeste bych mel dotaz k systemu - S7 je preci jen starsi telefon a tusim ze dostal jiz aktualizaci na android 8 oreo. Myslite, ze dostane aktualizaci i na dalsi verzi androidu? Pripadne pokud ne, lze pak (vyhledove za dva roky) nahrat novsi android i jinou, "neoficialni" cestou? - to bych si nechal udelat znalym clovekem, nemam k tomu potrebne znalosti.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Smartphone se slušným fotoaparátem kolem 5 tisíc Kč

Příspěvek od Hurec »

Ano pred nedavnem dostala oreo.
Jelikoz uz je S9 , tak jiz dalsi aktualizace na dalsi vyssi android nebude.
Root , twrp a pouzivat custom romku.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“