Android OSsynchronizace kontaktů

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Pavel Hrneček
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 22. čer 2018 17:34:38

synchronizace kontaktů

Příspěvek od Pavel Hrneček »

ahoj, mám problém se synchronizací kontaktů. Nový kontakt vytvořený v PC v Google kontakty se neukáže v telefonu a kontakt vytvořený v telefonu se neukáže v Google kontakty??? Ale starý kontakt jsem editoval a změny se sesynchronizovaly. Jen nové kontakty to nebere. Trvá to asi 14 dní.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od LivArt »

Ani když vynutíš sync ručně?
Pavel Hrneček
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 22. čer 2018 17:34:38

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od Pavel Hrneček »

ani tak ne ... nerozumím tomu :(
Pavel Hrneček
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 22. čer 2018 17:34:38

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od Pavel Hrneček »

napadlo mě GDPR, jestli jsem nezapomněl něco někde odsouhlasit :O
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od LivArt »

Zálohoval bych kontakty, všechny je smazal, synchronizoval a nahrál do google znova.
jizvoun
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 16. říj 2016 20:08:39
Typ mobilu / ROM: Sony ericson elm

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od jizvoun »

Ahoj chlapi, nebudu zakládat nové vlákno, protože tohle se perfektně hodí. Mám již dlouho problém s kontakty. Některé mi prostě nejdou smazat, ale pokaždé se zobrazí "kontakty z účtů pouze ke čtení nezle smazat, lze je však skrýt." Už jsem vyzkoušel kde co, ale vůbec nic nepomáhalo, nejsem v ovládání tohoto systému(vlastně celé této problematiky chytrých telefonů) žádný expert, prostě jsem technicky zaostalý blbec. Už jsem si otevřel účet na google, kde jsem si kontakty upravil, nechtěné jsem si odsud smazal a zbylé si upravil. Ale v telefonu nenastala vůbec žádná změna a podle toho, co jsem v nastavení koukal, synchronizace je povolená. Tak jsem si opravené kontakty na google alespoň uložil do externího souboru. Dnes si ho otevřu a zjistím, že obsahuje starý(pokur*ený) seznam kontaktů, jako bych do toho vůbec nešáhnul. Já nevim, jestli jsem po úpravě těch kontaktů měl někde něco zmáčknout, ale nenašel jsem něco jako uložit. V telefonu jsem taky nenašel nic odpovídajícího, co by mi problém vyřešilo.Ale jak jsem psal, nejsem v tom zběhlý, takže když jsem to tam nenašel, neznamená to, že tam něco takového není. Už mi radili, abych si kontakty uložil do účtu a hodil mobil do továrního nastavení, ale ještě, že jsem to neudělal, pač to by byl hroznej průser :D
V nápovědě google účtu je kulový a jestli se mi kontakty ukládaly na sim nebo do telefonu či jinam, to fakt netuším, ale když je chci zobrazit, tak se mi ukážou jen z googlu nebo z telefonu. Please help!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od LivArt »

Když vytváříš novej, nahoře je napsaný, kam se ukládá.
Evidentně se snažíš mazat kontakty, který tam nacpala nějaká appka (whatsapp, viber...).
jizvoun
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 16. říj 2016 20:08:39
Typ mobilu / ROM: Sony ericson elm

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od jizvoun »

Právě, že to jsou kontakty, které jsem si uložil já, ale jsou už neaktuální, tak je chci terminovat.
Jinak já jsem ten seznam uložil, kam jsem chtěl na disku, nicméně dnes po jeho načtení jsem zjistil, že je to jen předchozí nepřehledný a neupravený seznam, který byl původně. Já si jednoduše myslím, že jsem po úpravě kontaktů na účtu google někde opomněl něco zaškrtnout nebo zmáčknout, ale nevím co.
Pavel Hrneček
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 22. čer 2018 17:34:38

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od Pavel Hrneček »

takže jsem to vyřešil tak, že jsem smazal z telefonu Google účet, restartoval a přihlásil znovu ..... vše OK .... ach jo :(
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od Marek.P »

Já jsem taky smazal účet a znovu se přihlásil a už se vůbec žádné kontakty nenačetli. Musel jsem stáhnout soubor vcf. a stéle to hlásí staré datum synchronizace.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
jizvoun
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 16. říj 2016 20:08:39
Typ mobilu / ROM: Sony ericson elm

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od jizvoun »

Tak to mě docela děsí. Jak jsem psal, neměl bych problém zrušit účet a znovu to zrestartovat, ale ten soubor s uloženými kontakty se mi uložil blbě.
Prosím tedy o krátký návod, jak kontakty uložit. Ale ty kontakty si v googlu upravím, promažu a pak je budu chtít uložit do toho souboru. Posledně se mi uložil seznam kontaktů bez úprav, ačkoliv jsem je v účtu udělal.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od Marek.P »

Tak nevím co dělám špatně, ale odstranil jsem znovu účet, restartoval telefon, přidal účet a nic. Naimportoval jsem kontakty z google a nemám u nich obrázky.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od stewe »

Help pls - prechádzam z L950 WM10 na S9 problém s synchronizáciou kontaktov-
1.,nainštaloval som si outlook pre android, v nastaveniach nastavil autom.synchro kontaktov v nastaveniach androidu pridal ucet outlook a nastavil synchronizáciu. Všetky kontakty sa zosynchronizovali do telefonu aj ked bez fotiek a dátumov narodenia a dalsich info... Problem je ze smerom z telefonu sa novy kontakt zosynchronizuje ale jeho dalsia editacia na oboch stranach uz nie... tak isto mazanie kontaktov z telefonu von nejde...

2., skúšal som aj bez outlooku nastavit ucet exchange, vypisuje ze je duplicitny... uz som skusal asi vsetko, funguje to niekomu obojsmerne? Vdaka
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od policak »

Outlook pro Android je jen primitivní poštovní klient, který nemá s velkým Outlookem nic společného. Odstraň Outlook, přidej účet v nastavení účtů a bude to fungovat
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: synchronizace kontaktů

Příspěvek od stewe »

Vdaka, ako pises outlook som vyhodil a pridal ucet... Ja som skusal ucet exchange , ucet outlook atd a to neslapalo az posledna moznost v nastaveniach EXCHANGE ACTIVESYNC bola správna :DD Neviem preco som ju bral ako nesprávnu... Secko slape na 1* pri wm10 isla synchro asi cez klas. exchange a tam som mal velke odozvy medzi tel. a web... PERFEKT
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
Odpovědět

Zpět na „Android OS“