Aréna telefonůNokia 8 nebo něco jiného?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Ahoj , omlouvám se , že nedodržuji šablonu . Sháním nový mobil v rozmezí 7 - 10 tisíc korun . Zatím mám vyhlédnutou Nokii 8 , která ted´ zlevnila na 8 tisíc a zajímá mě jestli v téhle cenové relaci jde sehnat ještě něco lepšího? Mobil používám především na internet , sledování videi na youtube , focení a občasné natáčení videi , sociální sítě . Hry nehraji takže o výkon mi tolik nejde . Chci ať mobil vydrží celý den i v náročném používání , dva dny na nabití nepotřebuji , protože nabíjím výhradně přes noc . Dále chci ať mobil fotí co nejlépe v téhle relaci a hlavně ať je perfektně optimalizovaný . Nemusí být čistý android , ale záseky a pomalý chod systému prostě nechci . Dále bych rád aby měl mobil AoD nebo LED diodu . Velikost mobilu je v podstatě jedno tak samo jako značka . Je Nokia v téhle relaci nejlepší volba? Nebo co byste mi doporučili?
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Může byt klidně sedivka .. Vůbec mi to nevadí.

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Mirda86 »

Tak novinka Honor Play za 8500.To vypada hodne dobre.
Nicmene fotak asi nebude zadna pecka.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Díval jsem se na ni a vypadá, že je primárně určena na hry, což já nevyuziju . Foťák dle parametrů bude nejspíš lepší u Nokie takže jestli ještě něco jiného vás napadá budu rád.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Mirda86 »

Tak na to zamereni ze jde o herni telefon kasli. To je u androidu jen bezvyznamnej marketing. Proste dalsi android s vykonnym hw a velkym displayem a baterkou. Coz se ti bude hodit na tve pozadavky: Sledovani filmu a YT, socialne site a internet.
Jen ten fotak bude lepsi u Nokie nejspis.
Zalezi co preferujes vic.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Vypadá hodně dobře, děkuju za tip a nevíš jestli ten Honor má ambient displej? Nebo notifikacni diodu? Nemůžu to nikde dohledat .
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Hurec »

Pokud chces ambient tak ber mobil s amoledem.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Mirda86 »

Diodu urco mit bude.
Ambientni display urcite ne. Nokia ho ma ale bohuzel se tam neobjevuji vsechny notifikace. A diodu nema.
AoD a diodu ma treba Samsung S7 kterei se da koupit za 9000kc v CZ distribuci.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od -Pavel- »

S7 má už dokonce android 8.0.0 a červencovou záplatu. U 2 letého telefonu je to dobrá podpora.

­    

sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Díky moc za tipy .. kouknu na ten Galaxy S7 a rozhodnu se .
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od vormen »

Mám Huawei P20 a teď jsem koupil ještě Sony XA2, protože má prostě svůj design a hlavně nemá sklo vzadu a dobře se drží. Foťák překvapil, venku fotí výborně, v horším světle normálně a v noci nic moc, takže klasika. Celkově perfektní na používání. Mám i Nokiu 5 a tam je jediná výhoda rychlost aktualizací. Pokud bych volil Nokiu, tak určitě něco z novějších modelů a určitě ne tu první řadu 5,6,8.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

vormen píše: sob 11. srp 2018 7:29:11 Mám Huawei P20 a teď jsem koupil ještě Sony XA2, protože má prostě svůj design a hlavně nemá sklo vzadu a dobře se drží. Foťák překvapil, venku fotí výborně, v horším světle normálně a v noci nic moc, takže klasika. Celkově perfektní na používání. Mám i Nokiu 5 a tam je jediná výhoda rychlost aktualizací. Pokud bych volil Nokiu, tak určitě něco z novějších modelů a určitě ne tu první řadu 5,6,8.
A proč bys nevolil např tu Nokii 8? Měl si jí? Máš nějáké srovnání s Huawei P20 případně tou Xperií? A jaký je ten huawei oproti tomu sony? :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Mirda86 »

Nokia 8 ma naopak jako jedina smysl za ty penize. Z tech novych nema smysl nic krome Nokie 7 Plus. Ale ta cena je tam zatim dost vysoka.

XA2 neni spatna. Hlavne me prekvapila vydrz ktera je neskutecna na tu kapacitu a hodne kvalitni display. Jedinej problem je ctecka ktera neni nejrychlejsi. A ja ji kupoval treba za 9000kc a to uz by taky sneslo vic RAM. Jinak je to hodne stylovej telefon.

Idealni by bylo kdyby sis ty telefony osahal.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Dneska plánuju objet obchody a vše si osahat . Je fakt , že ta Nokia mě láká zatím nejvíc . Za ty peníze má fakt skvělou výbavu . Uvidíme jak mi sedne .
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Mirda86 »

Pred par dny byla v Datartu za 6999kc. Ted za ty penize nekoupis ani sedivku. Skoda. Ale muzes zkusit mrknout a treba ji tam za ty penize jeste budou mit.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Na datartu už ji nemají , ale dívám se , že Mall ji má za 7999,- to je taky skvělá cena .
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od vormen »

P20 je jednička a nic kolem 10tis. na ní nemá. Nokiu 8 jsem vynechal, protože nefotí nijak překvapivě a chtěl jsem prostě Sony, protože je originální. Když fotím venku, tak rozdíl mezi P20 a XA2 není markantní, Sony fotí výborně, ikdyž jsem jen četl, že fotí vyloženě špatně.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Mirda86 »

Naopak i v zahranicnich recenzich se pise ze foti obstojne XA2... kor oproti predchudci.
Nokia ovsem foti proste lip. Sice v recenzich se jednalo o prumer ale to ji srovnavali v cenovce kolem 20k.To je potreba si uvedomit a nebo s ni mit zkusenost. Za 8k ma hodne slusnej fotak na kterej se v teto kategorii moc nechyta. Mozna jeste HTC U Ultra. Ale to je padlo.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Mirda86 píše: sob 11. srp 2018 10:07:43 Naopak i v zahranicnich recenzich se pise ze foti obstojne XA2... kor oproti predchudci.
Nokia ovsem foti proste lip. Sice v recenzich se jednalo o prumer ale to ji srovnavali v cenovce kolem 20k.To je potreba si uvedomit a nebo s ni mit zkusenost. Za 8k ma hodne slusnej fotak na kterej se v teto kategorii moc nechyta. Mozna jeste HTC U Ultra. Ale to je padlo.
To je pravda .. jak Nokia vyšla tak byla vlajková loď a každý ji srovnával s S8 apod. Ale to stála 16 000,- . Teď za těch 7-8 je pravda , že nic lepšího asi nebude .
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Hurec »

Ta nokia je hlavne pro lidi , co chcou maly displej , 5,3palcu oproti 5,7-6palcu je dokt rozdil. Ktomu cisty android. To je vse co na ni vidim. Nic vic. To uz je lepsi i stara dobra s7 edge.

P20 v cashbacku nebyla spatna volba , hlavne kvuli fotaku. Ale bez jacku a bez SDcka. Ne kazdy to prezije. Ktomu ted vyjde nova 3 a honor play. Oba kiriny 970 , velka ram , fotak se uvidi. Dobra cena.

V relaci p20 je nyni mi8 a onplus 6. Coz jsou topy oproti konkurenci.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od sargi »

Mě pravé vyhovuje že lze pořád mobil ovládat jednou rukou .. je fakt ze Nokia má velké rámečky a vlezl by se do stejného těla větší displej , ale to preziju . Oneplus 6 je vynikající ihned bych jo bral , ale je mimo můj rozpočet . Tak samo jako mi8 . Ten honor s Huawei nevypadají špatně to je pravda , ale hodně mi záleží na foťáku a nejsem si jistý , jestli bude lepší než má ta Nokia.

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Nokia 8 nebo něco jiného?

Příspěvek od Hurec »

Tak tim padem je to v poradku.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“