Ostatní telefony XiaomiXiaomi Mi 8

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Daevis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 27. dub 2018 20:39:35
Typ mobilu / ROM: Pixel 2

Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Daevis »

Tak jak se vám líbí novinka od Xiaomi? Design moc originality nepobral, ale zbytek telefonu je perfektní, navíc je za skvělou cenu. Vybrali byste si spíše Xiaomi Mi 8 nebo OnePlus 6? Více informací můžete najít v recenzi: https://www.svetandroida.cz/xiaomi-mi-8-recenze/

[sa_widget]Xiaomi Mi 8[/sa_widget]
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od sargi »

Mě se líbí moc . Měl jsem Oneplus 6 , ale ten mě vůbec neoslovil a šel hned dál . Teď uvažuji nad Mi 8 nebo Zenfone 5Z . Je mi jasné , že to bude hodně těžké rozhodování , ale baví mě to takže si nestěžuju :D . Škoda , že ani jeden z nich nemá IP68 . Tyhle mobily jsou všechny tak moc podobné , že kdyby to jeden z nich měl tak IMHO ty ostatní porazí , ale nejspíš by taky tím pádem byla jiná cena , takže kdo ví .
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

Tak mam Mi8 doma. Kdyby nekoho neco zajimalo tak se ptejte...
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od aldav »

Máš miliardu příspěvků, ale že by sám napsal třeba odkud, za kolik, jak cestoval přes celníky atd. ? [emoji846]

tap N8



Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

Tak mam ho chvilku. Vzdycky pak neco nakonec napisu...tak klidek ;)

Opravdu netusim jak cestoval a pres jake sel celniky. Se mnou cestoval z Mi Storu (Santovka, Olomouc, 14k) :)

Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od aldav »

jaj , až takhle, takže žádná romantika [emoji26]

tap N8


Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

Ten vyrez je fakt super. Nebo spis MIUI ktery si s tim neumi poradit. Vlevo je jen cas a na druhe strane signal, pripadne wifi a ukazatel baterie (ani procenta nejdou zapnout). Zadne notifikace se tam neukazi natoz ikona BT, NFC a podobny samozrejmosti. Proste jak Jabko. Snad to Xiaomi nejak casem vylepsi. To asi dost lidi odradi.

Jinak celkove prvni dojmy vesmes dobre.

Zpracovani je spickove. Fotak vypada jak ten u iPhonu. Jinak mu moc v designu podobnej neni. V modre vypada fakt dost dobre a pekne sedne do ruky diky zaoblenym krajum.

Na display se dobre kouka. Citelnost i na primem slunci vyborna. AoD je takovej ocesanej. Jen hodiny a datum. Notifikace nastesti ukazuje i u aplikaci tretich stran (narozdil od toho u Huaweie). Lepsi jak kdyby nebyl.
Notifikacni dioda jen bila a celkem dobre viditelna.

Odemykani oblicejem funguje stejne rychle a spolehlive jako u Huaweie. Vlastne po stisknuti tlacitka se hned objevi plocha (nebo poklepanim na display ci probuzeni po zvednuti). Hlavni vyhoda je ze to stejne funguje i v uplne tme diky te infracervene kamere. Clovek ani nestihne nahmatat ctecku a ma odemknuto.

Telefon beha jak drak. To asi neni prekvapeni s tim hardwarem. Multitasking klasika MIUI. Mohl by byt lepsi. Takovej Zenfone 5z se stejnou RAM byl odladenej lip.

Baterka lepsi prumer. Behem jednoho dne se da dostat k 7h.
Zvuk z repraku neni spatnej ale mohl by byt hlasitejsi.

Az na ten notch sem zatim celkem spokojenej. Mit IP68 nebo QI (ktere ma treba Mi Mix 2s) byl bych spokojenejsi.


alesbartl00
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 19. lis 2013 13:12:54
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 7.0 8GB 3G

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od alesbartl00 »

Ahoj. Chtěl bych se zdejších majitelů zeptat na foťák. Vlastním Mi 8 cca týden. Koupeno v CZC. Globální verze. Hnedka proběhla aktualizace na MIUI 9.6.7.0. A u nahrávání videí tragédie. Nefunguje stabilizace obrazu. A ač nastavím co nastavím. Tak videa behaj maximálně ve 30fps a sekají se. Nesetkal jste se někdo a tímto problémem? Xiaomi věřím a tak čekám na aktualizaci. Diky
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Nagano80 »

Take se mi tento mobil libi, chci prejit ze Samsungu s7 Edge. Jak uz jste tu psali, take mi tam chybi ta odolnost ale u Edge sem to nevyuzival. Chci se zeptat na SlowMotion nahravani, jestli funguje dobre. Pak jeste jestli jste kupovali tvrzene sklo a ochranu na cocky fotaku. Nasel sem na cze eshopu prave i tvrzene sklo na cocky fotaku. Za me si myslim, ze 128gb verze za to jak je vybanej je luxus. Chtel sem jit so F1 ale tam me odradila absence stabilizace ve fotaku. Videl sem videa a hruza jak za chuze hazi obraz. Huawei a Honor nechci, spatne zkusenosti z drivejsich let. Do Samsungu zpet nechci, hodne penez za znacku a odolnost. Mi8 za dobre penize dost muziky (nebo nemam pravdu?)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

Tak F1 je ocesana verze (az na baterku) Mi8. Ale zase za ty penize i tak luxus.
Videa sem moc netestoval ale stabilizace mi prijde ok. Ta aplikace fotaku je cela takova chaoticka a nevim jestli natacim slowmotion tak ci onak. Nebo v kolika fps nahravam FHD. Ale tak je to jen o zvyku.

Celkova kvalita fotaku je velice dobra. Ted sem mel i S9tku a pred par dny i P20 Pro a i oproti nim ma schopnej fotak...na to ze to byly telefony za vic jak 20k. Treba v rychlosti oba to Xiaomi (nejen to) zadupe do zeme.
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Nagano80 »

Dik, vsude sem cetl ze by mela videa ve 4K mit 60fps, ale zatim to nikdo nepotvrdil. To same cze videorecenze mluvi o tom ze nema rychlonabijeni, ale vsude v popiskach na eshopech ryhlenabijeni ma mit to same ma i cze web Xiaomi. Tak jaka je pravda? Pak jeste probouzeni poklepanim funguje dobre? Jedna videorecenze rika ze upozorneni na AOD treti strany neukazuje. Clovek chce poradne informace a na netu proste same kecy [emoji23], tak diky aspon ze nam pomuzes ty. Ale nechapu, ty videorecenze kde rikaji jak to moc testuji a pak se kazdy rozchazi ohledne funkci. Pak to odradi od koupe [emoji20]
Edit-
Ted sem cetl na netu ze nefunguje s aplikaci Android Auto, muze mi to nekdo potvrdit?
Naposledy upravil(a) Nagano80 dne sob 15. zář 2018 17:27:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

Hele nevim. Nejvic sem asi tu aplikaci donutil na 4k ve 30fps. Muzu prepinat v liste u kamery z 30ti fps na 120fps. Jak u FHD tak u 4K. U FHD verim ze se to prepne na 120fps ale u 4k ne. I v na nastaveni je napsany ze u 4k nejde pouzit 120fps. Tudiz se to nenahraje na 120 ale na tech vychozich 30 [emoji3] A polozka 60fps tam neni. Blbe se to vysvetluje. Kazdopadne mozna se to prichodem MIUI 10 zmeni. Nebo zkusit jinou apk na foceni mozna.

Probuzeni poklepani funguje perfektne. Stejne jako probuzeni zvednutim (vyborne v kombinaci s odemknutim oblicejem).

Telefon se rychle nabiji. Origo nabijecku sem jeste nepouzil ale i pres QCh od Lg je to celkem rychlost. Kdyztak muzu zkusit.

AlwaysOn zobrazuje i aplikace 3. stran. Napr. Gmail, messenger od fb ci skype. Takze v tomto by problem byt asi nemel. U Mate 10 Pro ci P20 Pro to neslo.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od tomas.griger »

Zobrazuje aplikácie 3 strán ale nie všetky. Teams, Groupme napr. nie.
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Nagano80 »

Mirda86
Diky, no ja s Edgem normalne 4K v 60fps delam, jak je to ohledne nastaveni ve fotaku? Screen z EdgeObrázek
Tohle je ve 4K, tj nejvysi rozliseni fotaku ale nevim jale FPS. V apk YT v mobilu to jede na max 1080p ale na PC to mam ve 4K.

Rozliseni toho videa, FPS nezjistim
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

V nastaveni muzes vybrat HD, FHD a UHD(U tohoto je napsano ze nelze pouzit 120fps). FPS pak prepinas primo v aplikaci ve videu jak sem psal. Bud 30fps nebo 120fps.
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Nagano80 »

Tak pokud by nekdo mohl vyzkouset jestli apk Android Auto ma problem pri zrcadleni v aute? Byl bych moc vdecny
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

Prisel mi update na MIUI 10 konecne.

Ani ted nejde nastavit odemykani oblicejem pro CR. Musim nastavit oblast aspon na Italii.
Graficky se zmenila stahovaci roletka a par dalsich grafickych veci co se systemu tyce.

Konecne jdou nastavit procenta baterie v liste :D
Ale zaroven mi zmizla moznost nastavit casovac AlwaysOn. Kdy se ma zapnout a vypnout. Ale funguje to nastaveni pred updatem :D

Zda se mi ze se telefon docela dost zrychlil. Ani predtim to nebyl zadnej snek jako S9tka a byl sem spokojenej. Ale ted je to fakt raketa. Telefon by si mel pamatovat jak casto clovek pouziva ktere aplikace a ty se pak spousti proste rychleji nebo co. A zatim to vypada ze i funguje.
djpahy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21. zář 2018 7:57:22
Typ mobilu / ROM: xiaomi MI8

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od djpahy »

Mirda86 píše: sob 25. srp 2018 17:01:28 Tak mam Mi8 doma. Kdyby nekoho neco zajimalo tak se ptejte...
Čágo, tak třeba, používáš platbu mobilem? U KB mi nejde nastavit, hodí to hlášku viz. Screenshot koupeno na alli, jako globální verze a globální mám MIUI. Ještě přemýšlím, zkusit jinou banku, ESI se s tím spíš nepoprere líp. Má někdo zkušenost? Popřípadě dík za nakopnutí ;-)
Přílohy
Screenshot_2018-09-20-20-58-31-297_com.google.android.gms.png
Screenshot_2018-09-20-20-58-31-297_com.google.android.gms.png (67.34 KiB) Zobrazeno 3711 x
djpahy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21. zář 2018 7:57:22
Typ mobilu / ROM: xiaomi MI8

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od djpahy »

aldav píše: sob 25. srp 2018 17:28:31 Máš miliardu příspěvků, ale že by sám napsal třeba odkud, za kolik, jak cestoval přes celníky atd. ? [emoji846]

tap N8
Nebo můžeš alli za 9k...
david79
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. zář 2018 6:10:36

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od david79 »

Zdravím..tak konečně mám Mi 8/128gb doma. Vystál jsem si dvouhodinovou frontu než na mě přišla řada ALE mám telefon s 30 procentní slevou, tedy 10 493,- ..a to není vůbec špatné.
První postřehy..
+ výkon je opravdu brutální, 287 000 bodů v AnTuTu mluví jasně
- od fotoaparátu jsem čekal ale víc, v některých situacích je má stařičká G3 lepší (věrnější barvy a někdy ostřejší snímky s menším šumem)
- dost používám kalendář a docela mě překvapilo, že jde zadat výročí až od roku 1970
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Jumbo78 »

Kupoval jsi v Opavě? :)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
david79
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. zář 2018 6:10:36

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od david79 »

Ano v Opavě, no ale po druhé jsem už takovou frontu vážně nečekal. :)
Chci se zeptat, dá se něco dělat s tím přesaturováním a občasnou neostrostí..třeba jiný software?
A ten kalendář..můžete mi něco doporučit? Děkuji
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od Mirda86 »

A koukas na ty fotky v PC od obou telefonu?
G3 ma IPS a Mi8 AMOLED. Na displayi bude vyraznej rozdil.

No asi kazdej ceka zazraky kdyz to ma na DxO tolik bodu. Ale cela ta firma je mimo nebo to poradi urcuje tloustka obalky.

Ale nerekl bych ze foti spatne. Spis naopak. Je fakt ze ty fotky za svetla by mohly byt lepsi. Ale taky se to zlepsilo ted po updatu na MIUI 10 bych rekl.

Jinak respekt ze sis vystal tu frontu. Kdyz sem videl jaka byla v Santovce v Olmiku... to bych nedal :D
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od -Pavel- »

djpahy: Čágo, tak třeba, používáš platbu mobilem? U KB mi nejde nastavit, hodí to hlášku viz. Screenshot koupeno na alli, jako globální verze a globální mám MIUI. Ještě přemýšlím, zkusit jinou banku, ESI se s tím spíš nepoprere líp. Má někdo zkušenost? Popřípadě dík za nakopnutí ;-)
.
Jestli máš pořád problém s placením, stačí zavolat do své banky a odmazat registrované telefony. Poté půjde karta registrovat. U Moneta Bank mám občas stejný problém, ale stačí jeden hovor.
david79
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. zář 2018 6:10:36

Re: Xiaomi Mi 8

Příspěvek od david79 »

Mirda86 píše: ned 23. zář 2018 21:06:51 A koukas na ty fotky v PC od obou telefonu?
G3 ma IPS a Mi8 AMOLED. Na displayi bude vyraznej rozdil.

No asi kazdej ceka zazraky kdyz to ma na DxO tolik bodu. Ale cela ta firma je mimo nebo to poradi urcuje tloustka obalky.

Ale nerekl bych ze foti spatne. Spis naopak. Je fakt ze ty fotky za svetla by mohly byt lepsi. Ale taky se to zlepsilo ted po updatu na MIUI 10 bych rekl.

Jinak respekt ze sis vystal tu frontu. Kdyz sem videl jaka byla v Santovce v Olmiku... to bych nedal :D

Zdravím..fotky srovnávám na PC, ale ne jenom proto že každý telefon má jiný panel..monitor je monitor.
Navíc koupit dnes telefon, který nahrává videa v reálných barvách je docela oříšek..sytější jsou líbivější.
No co jde o focení, tak tam sytost barev jde nastavit ALE u videa už bohužel ne. Je na to nějaký fígl? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Xiaomi“