Samsung Galaxy S7 - obecná diskuzeSamsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Kdyby v GPay bylo nějaká možnost donastavit s tím že by to bylo limitováno kartou dané banky. Buď za to může aktualizace Gpay nebo Oreo či oboji ale na 7 to bylo v pohodě, spokojenost.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Arag
Stálý androiďák
Příspěvky: 240
Registrován: čtv 22. pro 2011 17:41:38
Typ mobilu / ROM: iPhone 11

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Arag »

Já nevím, co tu blbnete, ale já na mé S7 platím do 500 kč jen s rozsvíceným displejem(probuzeným mobilem) a nad 500 kč odemknu mobil otiskem, Android 8. Mbank.
Vše rychle, bez problému.
Jediný problém je, když člověk narazí na terminál, který platby přes Google pay neumí a tak musím hrabat odněkud kartu...už aby klasické debetní karty zrušily :D
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Mám KB a funguje to bez nějake app banky. KB byla jedna s prvních bank co to zavedli a používám to hned od začátku a mužu ti řict že neblbnu a že dříve to bylo jiný, na malé nakupy stačilo rozsvítit mobil. Ani odemčít jsem ho nemusel. Nemá mBank svoji aplikaci?
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Arag
Stálý androiďák
Příspěvky: 240
Registrován: čtv 22. pro 2011 17:41:38
Typ mobilu / ROM: iPhone 11

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Arag »

Mbank má akorát aplikaci na inet banking nebo jak se tomu dnes říká a pak čistě GPay. Krásné, čisté řešení.
Asi to majóó v MBank lépe vychytané :DD
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od dufko »

mBank má integráciu Google pay priamo vo svojej aplikácii, takže platby fungujú aj keď je nainštalovaná iba mBank aplikácia.

Ale nie je problém mať aj obe aplikácie, mBank+Google pay.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od -Pavel- »

Tak já to mám všechno jinak. Na HTC U11 mám Google Pay se 100% úspěšností nákupů a dokonce nemusím zadávat PIN přes 500Kč (Moneta). Stačí otisk, odemknout a platit a vždy vše zaplaceno, dokonce jsem překvapený, že i nad 500Kč jsem nemusel PIN zadávat. Prostě paráda.

Bohužel na Galaxy S7 ani kartu nepřidám do Smart Bank a ni do Google Pay, takže smůla. Je možné, že je to proto, že jí mám registrovanou v HTC U11 ... možná, ale je divné, že nebyla registrovaná nikde a nemohl jsem jí přidat do Huawei Mate 10 Pro a tak šel z domu. U 3 modelů HTC vždy všechno plně funkční a vše bylo nastavené rychlostí blesku.

Banka a MasterCart od Moneta mi říkali, že je u nich vše v pořádku. Babo raď. :facepalm:
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od -Pavel- »

Dva roky starý telefon a pořád se starají ... hmmm.Obrázek
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Včera jsem nainstaloval aktualizaci Gpay. Ale nic se nezměnilo. I když jsem na ploše stejně to chce pin zařízení nebo otisk. Proč když je telefon odemčen, jsem na ploše a svítí lcd, to nechápu. A je jedno že se jedná o častku do 100kč. Není to u každé platby. Ale i se stalo že to chtělo autorizaci i u dvou plateb u různých obchodníku s odstupem hodiny, dvou. Přecházím na bezkontaktní platbu kartou. U té vím že to chce pin pro ověření jednou za dlouhy čas při platbach do 500kč. A mám klid. Banka KB
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od dufko »

Toto sa môže diať keď je mobil odomknutý/displej zapnutý dlhšiu dobu pred platbou. Nemôže to byť tvoj prípad? Najlepšie je odomknúť mobil tesne pred platbou.

Je to ochrana pred platbou v prípade krádeže mobilu. Si predstav že si čítaš sms, niekto ti z ruky ukradne mobil. Bude držať displej stále zapnutý a za pár minút ide platiť. Vďaka tejto ochrane to bude chcieť heslo/odtlačok, bez ochrany by zaplatil...
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od -Pavel- »

Takže můj problém s placením přes Google Pay je vyřešený. Stačilo resetovat zařízení k platební kartě co mám. Už zas frčím bezkontaktně.

Má otázka. Když aktivuji NFC tak se mi neukazuje ikona NFC v liště, to je normální ? Spuštěno NFC ale je. U HTC vidět je proto se ptám.
Uživatelský avatar
sako verife
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 31. led 2011 21:11:25
Typ mobilu / ROM: SGS5 root4.4.2Knox0x0
Mobil 2 / ROM: 5110-MDA1-MDA3-TouchPRO-TouchPRO2-G300-SGS3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sako verife »

U mě NFC ikona také není vidět a přesto to funguje...

       

sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Na ETL dorazila dneska aktualizace, něco přes 30MB . asi zabezpečení
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od -Pavel- »

sinco: asi 6 postů výše o té aktualizaci píšu. [emoji6]

sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Vcelku často sleduji co je tady nového. Ale asi jsem něco prošvihnul, přehledl příspěvek o aktualizaci. Pardón, stalo se.
Dufko: To mě taky napadlo a tak mám telefón odemknutý, připravený, pár vteřin před platbou. Na N jsem otisk nedaval pomalu nikdy, jen stačilo rozsvítit displej. S bankou asi nemá cenu tento problém řešit.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od -Pavel- »

sinco: to bylo přátelské upozornění, nemáš proč se omlouvat. [emoji6]
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Tak jsem vyzkoušel 3 nákupy u dvou obchodníku, dva po 90kč a jeden za 60kč. Nákupy provedeny během 15minut. Test proběhl na LG G3 s verzi os 6. Pokaždé stačilo rozsvítit lcd, nebylo nutné zadávat pin telefonu.
Edit: Vymazal jsem data aplikace Gpay. Po spuštění se vše natahlo samo zpět, udělal jsem dva nákupy a stacilo mít rozsvíceny displej. Snad to pomohlo.
Edit: Nepomohlo, třetí nákup za malý peníz a opět pin nebo heslo.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
alexandrdinter
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31. srp 2018 13:47:21
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s7
Mobil 2 / ROM: samsung galaxy s8

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od alexandrdinter »

ahoj.
nastal mi na mé s7 takový před 2 dny jsem sledoval youtube a začaly vyskakovat reklamy přes samsung internet hanbatého a spamového typu.
zkoušeljsem přeinstalovat yt, ale samsung ho tam má difoltně takže nic. odinstalovat samsung internet nelze taktéž a adbloky nezabírají.
pokoušel jsem se podívat do systému co by to mohlo způsobovat, ale marně.
budu rád za každou radu.
díky.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od peta809 »

Neinstaloval jsi v poslední době hru Fortnite? Každopádně zkus telefon projet pomocí Google Play Protect a pomocí předinstalovaného bezpečnostního softwaru.
Přílohy
Screenshot_20180831-224515_Device maintenance.jpg
Screenshot_20180831-224515_Device maintenance.jpg (275 KiB) Zobrazeno 3678 x
Screenshot_20180831-224458_Google Play services.jpg
Screenshot_20180831-224458_Google Play services.jpg (368.98 KiB) Zobrazeno 3678 x
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od sinco »

Výmazat data prohlížeče a youtube.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Markony
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 03. pro 2010 11:25:34

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Markony »

Ahoj umi tento telefon protokol ANT+
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Gaston99 »

Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Mathew1 »

Neví někdo jak nastavit "dětský režim" nikde jsem se nedopatral jako kdyby to nešlo?!
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Gaston99 »

Stáhni si ho z Galaxy Apps...

https://www.samsung.com/cz/apps/kids-mode/
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Mathew1 »

Ok diky
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

Jako zarytý odpůrce telefonů Samsung jsem si dnes pořídil novou S7, CZ distribuce, snímač isocell. Měl jsem nespočet telefonů a všechny OS. Aktuálně jako hlavní používám top model od největšího konkurenta Samsungu. Překvapily záplaty z října, to na své aktuální vlajce nemám :-) ale čelist mně spadla, když jsem začal srovnávat foťáky. Nemůžu říct, že by byly rozdíly vidět, většinou je to tak nastejno. Jsou ale fotky, kde je S7 nesrovnatelně lepší a to dokonce i v šeru. Největší rozdíl je ve focení s bleskem, to je na S7 luxis, to jsem ještě u telefonu neviděl. Navíc ta rychlost spuštění telefonu, ovládání, no nečekal jsem to. Další věc je perfektní zrcadlení na smart tv, jede rychle a plynule o tom se mi do teď mohlo jen zdát. Ten telefon má pořád smysl i v dnešní době, pokud neprahnete po androidu 9. Teď lituju, že jsem si ho nekoupil už dříve a vybral si tenkrát iphone 7.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Mirda86 »

Zadny prekvapeni. Pokud tim TOP modelem (nevim no) myslis porad P20 tak to uz sem tu davno psal. Pri primem srovnani s S7 Edge (fotak stejnej) solidne propadla a proto taky sla hned z domu :) I s S8 natoz S9. Ten vychvalovanej fotak u P20 sem opravdu nepochopil. Snad jen kluci z DxO jo :D

Ted mam (shodou okolnosti po S9) P20 Pro a to je teda rozdil v kvalite. Ale obycejna P20 za me teda velky ne...
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

Mně se zdá, že ty straší foťáky fotily prostě líp, S7, P9 to jsou fakt fotky. Ale teď z těch telefonů lezou hnusný akvarely. V noci a šeru nefotím skoro nikdy a fotky za dne se mi líbí víc třeba ze staré S7 víc než S8 a S9 na tom bude předpokládám stejně jako S8. Další věc, která na S7 potěšila je čtečka. Jednak nemám rád čtečku vzadu a vytáčí mě, když je pomalá a nespolehlivá, ale na S7 funguje obstojně, narozdíl.od Nokie nebo Sony, na Huawei teda nemá ten je nejlepší. Potěšilo mě, že jde přepnout rozlišení na FHD, příp. HD, takže výdrž baterie se zdá OK. No uvidíme čím mě telefon naštve. Naopak ten super amoled je zklamání. Chápu, že už je to stará šunka a dnes jsou displeje asi lepší, ale je na úrovni dnešních průměrných ips.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od Mirda86 »

Jako S9tka foti spickove za kazdych okolnosti. Urcite ne nejlip. P20 Pro taky neni ve fotaku bez chyby ale tech moznosti, nocni fotky a zoom je neskutecnej. Obycejna P20 je nekde jinde a S9 foti snad v kazde situaci o dost lip. Proto sem z ni byl taky tak zklamanej kdyz ji to natrela stara S7. Pac sem si ji kupoval kvuli fotaku. Zbytek vybavy P20 je totiz taky propadak. Nastesti P20 Pro me potesila. To je jina kava. I kdyz bych radsi v ni videl Snapdragon 845 a ne Kirin kterej je i ve founu za 8k :D Ale to uz sem nepatri...
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

první problém s S7 na sebe nenechal dlouho čekat. Když zapnu BT a nemusí být ani nic připojeno, dojde ke zpomalení wifi, vpodstatě je nepoužitelná. Vím, že oboje pracuje ma podobné frekvenci a může docházet k rušení. Občas o tom čtu, ale spíš u levnějších telefonů, tady bych to nečekal. Zkouším si hrát s routerem a měním nastavení AVRCP, ale bez úspěchu. Setakl se s tím někdo na S7?

­    

L!80r
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: úte 17. dub 2018 10:00:23
Typ mobilu / ROM: S7 edge STOCK ROM

Re: Samsung Galaxy S7 - všeobecná diskuze

Příspěvek od L!80r »

S7 Edge, bez problému. Zkusil bych jestli se to chová stejně i na jiné wifi.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S7 - obecná diskuze“