PokecKUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay, Ali, Gearbest a podobně .... a proč .....

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Nakupuji na Ebay

ANO
37
74%
NE
2
4%
NENAKUPOVAL JSEM
4
8%
DÁVÁM PŘEDNOST OFICIÁLNÍM OBCHODŮM
5
10%
DÁVÁM PŘEDNOST ALZA, MALL A PODOBNĚ
2
4%
 
Celkem hlasů: 50

Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay, Ali, Gearbest a podobně .... a proč .....

Příspěvek od egee »

KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Podělte se z poznatky, kvalitou a vším co obnáší nákup na Ebay a podobně...
Naposledy upravil(a) egee dne pát 21. zář 2018 17:41:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

Osobně jsem si objednával bezdrátovou nabíječku - přišla z HKongu
bez závad a tak jak byla nabízena - funguje

http://www.ebay.com/itm/141492490104?_t ... EBIDX%3AIT
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od don_alex »

Třeba telefon bych na ebay nekoupil, ale různé drobnosti (např konektory, kabely, ...) občas koupím. Vzhledem k tomu, že obvykle jde o dolarové částky, tak ani neřeším, jestli to dojde nebo ne (zatím se mi nestalo, že by nedošlo). Nicméně asi bych fakt nekupoval žádnou elektroniku typu telefon, baterie, nabíječka a podobně..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od ludekbrno »

Nakoupil jsem tam asi 100ks různé drobnější elektroniky na prodej tady (nejzajímavější ze všeho asi byly miniaturní kamery se zvukem a záznamem na SD zabudované v propisce nebo slunečních brýlích :-) ), ceny jsem kalkuloval tak, abych byl s rezervou v plusu i v případě, kdyby 2 kusy z pěti přišly nefunkční (což nebylo výjimkou :-)) nebo se pokazily během 2 let záruky a šlo to. Pak nějaké věci pro sebe k foťáku, pár baterek k mobilů a relativně všechno OK. Člověk musí počítat s dvěma fakty. Číňani rádi lžou, takže všechno nemusí být takové, jak to v nabídce vypadá a s tím, že vymahatelnost záruky je jen teoretická, takže s ní raději vůbec nepočítat. Takže bych tam určitě nekupoval telefon nebo cokoliv dražšího a obecně se úplně vyhnout značkovým výrobkům, protože šance, že to bude originál, se limitně blíží nule :-) Takže eBay nezavrhuju, když člověk umí vybírat, dají se tam koupit zajímavé věci.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od Jumbo78 »

Co mají kamarádi zkušenosti, tak tam nakupují i díly na auta. Velmi dobrá kvalita, ale musíš si vybrat...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
xposed12
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: úte 09. zář 2014 10:05:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Ainol Novo Elf II

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od xposed12 »

Puzdra kupovat ano a aj folie.. Ale ine veci ako su Telefony nabijacky to uz radsej z Azly a ostatne e-shopy....
Z e-bay mam fake puzdro spigen slim armor ale stym som pocital.. Len som neratal stym ,ze mi pride pre cinsku verziu G3 s tv antenou. Ale za cca 3 dolare preco nekupit.
Telefon: Samsung Galaxy S8 midnight black 64GB
Octopus Box: Repair LG phone and Samsung Phone.
Medusa J-TAG Box: Repair Boot/Flash,Read Boot/Flash,Write Boot/Flash,Erase Boot/Flash
HXC Magma BOX
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od Traged »

no počkej, alza prodává original spigen a ty výřez pro anténu je tam taky, ale je to v origo plastové krabici spigen (koupil jsem ho za 199,- a je to origo spigen), na ebay se do 300 kč prodává jen FUNDA, to je značka fake spigenu, na první pohled se nic nepozná, ale plně stejné nejsou. Funda má větší plast na zádech.
kvalita bych řekl stejná.

koupil jsem ještě včera tohle, nevím jestli je fake :)
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

Tak dorazila druhá bezdrát nabíječka - po vybalení vše OK ....
http://www.ebay.com/itm/331404777473?_t ... EBIDX%3AIT
nabíjí
plní vše co jsem očekával ....( jemně pogumovaný povrch )
cena ?
139.01 CZK + 14.26 CZK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tak jsem testoval nabíječku

v 17h 40 min jsem měl 56%
ve 20h 10 min bylo nabito 100%

cca 2,5 h
předpoklad z nuly na 100% cca 5 hodin nabíjení .
sitler
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: sob 27. čer 2009 20:04:41
Typ mobilu / ROM: Huawei P Smart [Origo 8.0 ROM]

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od sitler »

Nekupovat... :-) , člověk pak utrácí za hrozny blbosti :-D
1. pravidlo enduráka: Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti :D .
2. pravidlo enduráka: Kdo jezdí v sedě, je pomalej :D .
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od robertBA »

Mne o tom niečo hovor :-D
amresen
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 25. pro 2014 19:17:24
Typ mobilu / ROM: ALCATEL ONETOUCH 1010D Black

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od amresen »

Nevidim dovod preco nenakupovat na ebay. Okrem jednej najdrahsej veci (170€) som doteraz urobil asi 2 desiatky nakupov drobnosti a zatial som iny ako pozitivny feedback predajcom nezaslal.
Zamerne vyberam najlacnejsie veci. Zhruba tyzden dozadu som vybavoval vratenie 3 eur za temperovanu foliu na LCD.
Peniaze mam uz do centu spät na ucte. :DD
Ak mozem a ide to tak sa nakupu drobnosti z nasich portalov vyhybam, dovod je uplne jasny, cena.
Nemienim zivit zastup "darmozracov" kvoli ktorym sa cena vyrobku u nas neumerne predrazuje a v mnohych pripadoch nejde o cenovy rozdiel par centov.
V jednom pripade som vsak musel nakoniec vec riesit nakupom u nas ked mi cinska univerzalna citacka odisla po niekolkych mesiacoch. No to sa moze stat aj pri nakupe u nas.
Takze ja osobne davam :palec: na nakup lacnych veci z ebay.
Drahsie by som asi kupoval iba od dakoho z europy a nie z ciny, aj ked samozrejme nik nemoze vediet ci ten cinan nebude ovela mensi hajzlik ako "zaruceny" europan. Ludia su rozni a na zm.rda narazite aj na aukro ci bazos. Pri cinanovi mavnete rukou ak sa daco nepodari , ale ak na podvodnika narazite tu tak vas ocakavaju iba dlhodobe neprijemnosti.
A zaruka u nas este nie vzdy musi byt predpoklad hladkeho jednania....
Serioznost predajcov a ucta k zakaznikovi napr. z nemecka tym nasim rozhodne chyba a dlho chybat bude.
Bohuzial komunisti prerusili to co tu bolo dakedy zvykom v duchu hesla " Nas zakaznik nas pan".
Ale samozrejme nechcem ludi hadzat do jedneho vreca, cest vynimkam.....
didaktis
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01. srp 2014 13:59:53
Typ mobilu / ROM: LG V10

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od didaktis »

Já na eBay udělal už spoustu nákupů. Mám jednu negativní zkušenost, ale peníze mi do týdne vrátili. Potom bych rád upozornil na powerbanky. Pokud máte zálusk na powerbanku z eBay tak určitě ne no-name, ale nějakou renomovanou značku. Třeba xiaomi...Já jsem koupil jen tak na test dvě no-name powerbanky, které se chlubí kapacitou 12000 mAH a jejich reálná kapacita je poloviční. Jinak fungují. Obě jsou v hodnotě kolem 200 kč, takže 6000 mAH za ty prachy je fajn :-).
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

magnetický držák s přísavkou na sklo
můžete si vybrat z dvou plošek které dáte na záda mobilu ( nebrání bezdrátovému nabíjení)

Obrázek

http://www.ebay.com/itm/162200994209?_t ... EBIDX%3AIT

66 korun
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

Ověřený nákup - max spokojenost
SAMSUNG EVO Memory Card 64GB SDXC Micro SD TF Card Class 10 Microsd UHS-1 100% Original Cards
https://www.aliexpress.com/item/SAMSUNG ... 4c4dKD5wQD v přepočtu : 352Kč za tuto 64GB kartu , pro pořádek mám už 2 a makají skvěle - jak v autokameře tak v mobilu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od ludekbrno »

Pravděpodobnost, že to je originál, je zcela minimální. Zrovna karty z Číny fakt ne ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od xanthor »

Proč ne? 64 GB karty se dají pod 400 Kč koupit i tady:
https://pametove-karty.heureka.cz/kings ... sdcs-64gb/
Nezapomeň na DPH a poplatek ose.
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

Já se jen dělím o informace - neplatil jsem NIC navíc - prostě mi to přišlo do schránky a fungují. Pokud někdo koupil a nefunguje proč to tady nepublikuje a nepodělí se ?
Osobně mám z ALI ze stejné adresy 5 pam karet a fungují.... MÁ někdo něco proti?? Občas nechápu oponenty.
Já rád riskuji a pokud je vše OK tak se tady podělím .
A závěrem - psalo se o nich na mobilmánii a nikdo opakuji nikdo negativně nereagoval.
Přílohy
IMG_20180916_115522.jpg
IMG_20180916_115522.jpg (1.96 MiB) Zobrazeno 6476 x
IMG_20180916_115515.jpg
IMG_20180916_115515.jpg (2.01 MiB) Zobrazeno 6476 x
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

ludekbrno píše: ned 16. zář 2018 9:02:34 Pravděpodobnost, že to je originál, je zcela minimální. Zrovna karty z Číny fakt ne ;)
Myslím že to za risk stojí ... kde myslíš že se dělají všechny pam karty ?
Fakt někdy nechápu pesimisty
mám mnoho doplňků z Číny a dost jsem ušetřil, třeba nabíjecí stojánek pro hodinky gear, nabíječky a podobně - prostě to funguje stejně jako tzv.originál z ALZY :-D , která stejné zboží jen PŘEBALÍ a navýší cenu , no jooo přidá záruku ... ale stále se to vyplatí .
Osobně mám kabely - nabíječky redukce,
Chcete jasný příklad ?
https://www.mironet.cz/samsung-adapter- ... medium=cpc

https://www.czc.cz/huawei-ap52-original ... I0EALw_wcB
a
https://www.ebay.com/itm/10X-Micro-USB- ... IyUKcl9URw

129 Kč nebo
C $0.99
Approximately 16.64 CZK
Kdy otevřete oči ???
Mám tu za 17 Kč a 100% funguje a jen blázen dá 129Kč

Kolik stojí stejný kabel u zeleného skřeta?
https://www.ebay.com/itm/Original-For-S ... 2749.l2649

Opět mám a používám v pohodě a nejen já ...
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od RossiD »

Na eBay nakupuji přes 11 let a nevidím jediný důvod proč zde nenakupovat. Číňan je v řadě případů poctivější než leckterý tuzemský obchodník, problém řeší promptně k plné spokojenosti zákazníka, který mu de facto "dává chleba a vodu" a kterého si v rámci obchodu váží ! Toto v řadě případů u nás neplatí a to ještě je onen nákup okořeněn pohledem na to samé zboží (jen je jiný přebal) s 300% přirážkou jako třešničkou na dortu a to i u velkých prodejců, jediný bonus je diskutabilní záruka o kterou se beztak musíte "poprat".
Ano, můžete mít někdo špatné zkušenosti s nákupem od Číňana (byl by div kdyby se v téměř jeden a půl miliardě lidí nenašla žádná černá ovce), ale to je snad v těch milionech nákupů od statisíců prodejců akceptovatelné a pokud nakupuji přes PayPal, nestalo se mi za všechna ta léta, že bych přišel o něco více než o čas strávený komunikací s obchodníkem či s PayPalem ....
Porovnejte si poměr stížností na leckteré naše obchodní "molochy" vs eBay, Aliexpress atd. Ukažte mi jediného našeho prodejce, který Vám pošle bez řečí a obratem, pouze na základě důkazní fotografie, nové zboží za to původní, poničené od poštovní přepravy (i naší) a to bez vrácení toho poničeného zpět ....
Až se naši obchodníci naučí neodírat zákazníka maržemi které čítají násobky stovek procent u toho samého zboží které mohu mít za desetinu jejich nákupem venku a zvyknou si jednat se zákazníkem v případě problému ne jako s "prašivou obtěžující ovcí", ale stejně slušně jako Číňan , pak i já budu nakupovat doma a rád podpořím českou ekonomiku. ;)

Můj názor a nikomu jej nevnucuji.

Howgh
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od ludekbrno »

RossiD píše:...Ukažte mi jediného našeho prodejce, který Vám pošle bez řečí a obratem, pouze na základě důkazní fotografie, nové zboží za to původní, poničené od poštovní přepravy (i naší) a to bez vrácení toho poničeného zpět ....
Tohle má jednoduché vysvětlení, PayPal totiž má striktně politiku "kupující má vždycky pravdu" a obchodník který odmítne zákazníkovi vyhovět, bude mít zrušený PayPal účet a tím pádem je směrem do Evropy a USA vyřízenej, ani si neškrtne. Takže to opravdu není tím, že by Číňani byli poctivost sama, oni jen ví, že pokud nevyhoví, tak jsou v pr... :)
Až se naši obchodníci naučí neodírat zákazníka maržemi které čítají násobky stovek procent u toho samého zboží ...
Tohle platí pouze u čínského noname zboží, které se k nám dováží spíš pokoutně. U normálních značek zboží v Číně reálně levněji nekoupíš, cena je levnější jen o DPH (které většinou stejně doplatíš) a o absenci záruky, nemáš tady žádnou podporu. Ale to samozřejmě neznamená, že některé věci se tam nakupovat nedají, naopak, sám tam nakupuju taky běžně, ale musím pečlivě zvažovat, co se vyplatí a co ne, protože ono to často není takové, jak se to v nabídce tváří :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od ludekbrno »

xanthor:
Tak potom ale nemá smysl to v Číně kupovat :) Zase o tolik to levnější není, abych to riskoval.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od ludekbrno »

egee:
Jasně, různé redukce, kabely, součástky a malé prkotinky nebo třeba LED čelovky a další věci, kde vůbec nejde o značku, kupuju taky ve většině případů z Číny, to je u nás opravdu krutě předražené. Ale značkové věci, typicky např. ty karty, harddisky a obecně počítačové komponenty, se z Číny nevyplatí. To se k nám vozí oficiálně v obrovských množstvích, ty velké shopy typu Alza, T.S.Bohemia, CZC... to mají přímo od výrobců a prodávají to s pár procenty marže a ani Číňan to nemá jak sehnat levněji. A pořád je tam velké riziko padělků, zvlášť když to skutečně nabízí o dost levnější, než u nás.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

https://www.svetandroida.cz/5-tipu-zboz ... ndroid-pc/
Zde je inspirace, nepravidelně se tam uživatelé dělí o poznatky o zboží které koupili.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od xanthor »

ludekbrno píše: ned 16. zář 2018 16:20:27 xanthor:
Tak potom ale nemá smysl to v Číně kupovat :) Zase o tolik to levnější není, abych to riskoval.
Karty určitě ne - ani žádnou podobnou rozšířenou elektroniku. Ale fajn na nějaké exotické věci a / nebo takové, na kterých se toho nedá moc pokazit, ideálně pokud jsou pod limitem, od kterého se musí platit dph. Nedávno jsem si třeba na eBay koupil za pár korun šuplík na sim / pam. kartu do S7 (původní moc nevydržel), tam ta úspora byla fajn.
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

egee píše: ned 16. zář 2018 11:01:26 Já se jen dělím o informace - neplatil jsem NIC navíc - prostě mi to přišlo do schránky a fungují. Pokud někdo koupil a nefunguje proč to tady nepublikuje a nepodělí se ?
Osobně mám z ALI ze stejné adresy 5 pam karet a fungují.... MÁ někdo něco proti?? Občas nechápu oponenty.
Já rád riskuji a pokud je vše OK tak se tady podělím .
A závěrem - psalo se o nich na mobilmánii a nikdo opakuji nikdo negativně nereagoval.
Hmmm
https://www.datart.cz/Pametova-karta-Sa ... e-Evo.html
a
https://www.aliexpress.com/item/Samsung ... 4c4di1zkz3

Jaký je rozdíl ? V ceně ....
Jen na okraj mám 3 kusy 64GB z ALI a fungují jak mají ... :-D
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od robertBA »

Tak to je podarené. Téma eBay a ty dáš Ali s 50 % zľavou.
Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay .... a proč .....

Příspěvek od egee »

To je ale přece jedno kde .... jde o princip .
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay, Ali, Gearbest a podobně .... a proč .....

Příspěvek od robertBA »

Ani nie. Ebay a Ali sú predsa niečo úplne iné. Hlavne v tomto vlákne mi príde, že ebay za zamieňa za čínsky obchod.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay, Ali, Gearbest a podobně .... a proč .....

Příspěvek od dvzd »

Ja vidim v nazvu tematu ebay, ali, gearbest, apod.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: KUPOVAT - NEKUPOVAT na Ebay, Ali, Gearbest a podobně .... a proč .....

Příspěvek od don_alex »

Ano, protože to egee změnil.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Pokec“