PískovištěVýměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Pískoviště slouží pro neúplné a nedostatečně specifikované dotazy, které přesto mají mít šanci na nějakou odpověď. Pískoviště je jednou za čas promazáno.

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

jajjcy
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31. pro 2015 20:45:02
Typ mobilu / ROM: Huawei mate10pro

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od jajjcy »

Tak jsem to celé přečetl a musím sem napsat svůj poznatek. A to ten, ze souhlasím s Ludkem. Mám kamaráda co měl léta letouci Evolveo strongphone q4, ty léta mu to stačilo. Pak rozkrapal displej a ptal se mě jestli opravit nebo nový, ale spíše opravu, že mu to stačí. Ukecal jsem ho ať ai koupi nový a jelikož já jsem spokojeným uživatelem Honoru 9,jsem mu doporučil Honor 10.Tak si ho zakoupil a nyní nechápe jak s tím předešlým telefonem mohl fungovat, Vše otevřený hned data lte to neměl, načtena stranka hned. Teď říká k... a to je fofr. Toť můj poznatek.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od dufko »

Ja teda s ludkom veľa krát nesúhlasím, ale teraz výnimočne do bodky áno :)
jobro píše: přitom ze mě soustavně děláš dementa
drahý jobro, sám na tom tvrdo pracuješ :)

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od ludekbrno »

jobro: kdybych takový telefon s 1GB RAM neměl doma a nebylo několik takových dalších různých značek ještě v rodině, tak bych si to nedovolil napsat, věř mi :) Vím jak telefony s 1GB dnes (ne)fungují a dá se to popsat jakkoliv, kromě plynulosti a funkčnosti :D Ale jo, 60ti letá teta ho taky používá a připadá jí to v pohodě, ale když s ním mám něco udělat, tak z toho rostu, jak je to zabržděné a celkově zasekané. Nedávno jsem pár dní musel používat svůj starší LG L9 II, který ve své době byl taky výborný, ale proti telefonům se 3+ GB RAM je to prostě používat za trest. Tys nikdy lepší telefon neměl, nemáš srovnání, takže trochu chápu, že ti to připadá pořád +/- stejné, protože jsi to postupné zpomalování nepostřehl. Já se vždycky snažím používat telefon co nejdéle, taky mi to připadá jako vyhozené peníze, ale kupuju většinou telefony kolem 5000 a až za ty 2-3 roky začne být jeho používání otravné díky vyčerpání rezervy v RAM, tak koupím nový, za to mi to stojí. Používám telefon k zábavě i práci a potřebuju aby byl svižný a opravdu nemíním čekat, než se telefon uráčí udělat to, co od něj potřebuju. Pak jsou tam další "maličkosti", které na starých telefonech nefungují vůbec, výrazně se vylepšující kvalita fotoaparátu s každou generací telefonů a další a další věci, které stejně evidentně nechápeš :) Ale proti gustu...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od jobro »

Děkuji všem odborníkům a na slovo vzatým expertům za cenné rady. Ve svém příspěvku ze 20.9.2018 jsem se naivně přiznal, jaké aplikace provozuji na svém totálně nepoužitelném mobilu. Cituji: Pravdou je, že mám zastavené/deaktivované některé žravé a nepoužívané aplikace od Google (mimo Obchod a Služby). Mám navi Waze, MapFactor Navigator, Mapy.cz, K9Mail, CameraMX, VLC, Počasí, GPS Test, PDF Reader. Jinak vše, co tam obligatorně dal výrobce.
Mobil zvládá jmenované aplikace bez zaváhání.
Varování:
Každému kdo má instalované desítky "apek" a dělá výpočty pro raketový výzkum, případně hraje hry a dělá fotografie pro módní žurnál, tento strojek nebude stačit.

Otázka: říká vám něco tolik omílané rčení "poměr cena/výkon"?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od dufko »

To je super, v aute zapneš waze a kým sa spustí, máš motor zohriaty na prevádzkovú teplotu. :)
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od Lyon »

No to sice jo, ale prej není dobré nechat běžet motor déle jak 3 minuty na volnoběh (po studeném startu) :D.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od ludekbrno »

jobro:
Raketový výzkum neprovozuji a mám nainstalovaných cca 20 aplikací, které používám. Některé jsou holt náročnější, používám je k práci a ušetřená tisícovka mi nestojí za to, abych se u toho nervoval :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Percusio
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. zář 2018 10:18:11

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od Percusio »

Kluci jestli bych se mohl vártit k původnímu dotazu tak zněl:

musím instalovat nový OS pokud vyměním desku ??

Vážím si diskuze o tom jak je telefon nepoužitelný, ale pořád platí, pokud to někdo chce tak mu to bude splněno, je li to jeho přání.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od ludekbrno »

Těžko říct, záleží na původu té náhradní desky. Však to při zapnutí poznáš :) Jinak aby se ale majitelka nedivila, že nebude fungovat i něco jiného, třeba mikrofon, reproduktor, fotoaparát nebo i displej, případně další věci, které z původního telefonu zůstanou. Ona je na jednu stranu pravda, že "náš zákazník, náš pán", ale na druhou stranu, od toho je opravář odborník, aby dokázal vysvětlit, kdy už opravování nemá smysl. Neumím si představit, jak moc levná by ta náhradní deska + vše ostatní potřebné muselo být levné, aby to bylo levnější, než nový telefon podobné kategorie. No ale hraj si, třeba to bude ok :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Percusio
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. zář 2018 10:18:11

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od Percusio »

Tak snad to odnesl jen konektor zapínání :D. Já jí to vysvětloval asi 10x, ale ona má k tomu telefonu záhadný mystický vztah a tam bohužel racionalita jde absolutně stranou.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od ludekbrno »

Tak snad toho nebude litovat :) Jen pro zajímavost, za kolik se podařilo sehnat desku?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od ludekbrno »

Jako takhle to nevypadá špatně za celou desku, ovšem vzhledem k zůstatkové hodnotě telefonu je úlet, to do toho dávat :) Za to by nejspíš v bazaru koupila ten telefon celý. Ještě k tomu ten flex a tvůj čas práce a výsledkem bude předpotopní telefon s archaickým hardwarem :) Ale jo, umím si představit, že starší člověk a laik může mít obavy, že by si na nový telefon nezvykl a raději to do toho vrazí. Tak snad nebude problém ještě někde jinde. Dej pak vědět, jak to šlape.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Percusio
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. zář 2018 10:18:11

Re: Výměna flex kabelu vypínání zapínání - nefunkční tel

Příspěvek od Percusio »

Deska mi ještě nedošla, jak dojde hned to sem střelím jak to dopadlo pro další experiencís :D
Odpovědět

Zpět na „Pískoviště“