Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzePřehřívání?

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
dejv.schopp
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 18. led 2017 9:01:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Bydliště: Praha

Přehřívání?

Příspěvek od dejv.schopp »

Zdravím,

opět si přicházím pro radu či spíše zkušenosti. Pořídil jsem si SG9+ a mám pocit, že zbytečně hřeje. Bohužel, s přehříváním telefonů mám neblahé zkušenosti, naposledy mě vypekl SG7, který topil dost. Aktuální telefon netopí tolik, ale stejně mě to zaráží.

Telefon si drží konstantní teplotu kolem 30 st. C. při vypnutém displeji, při nenáročném používání se po krátké chvíli zahřeje na 35-38 st. C. (msngry, FB atp.). Někdy se tak zahřeje hned při odemknutí a používání, někdy až po nějaké době.

Není to žádný hrůza, ale v rukou je to už cítit. Evokuje to ve mě problém s baterkou nebo procesorem. Monitorováno aplikací AIDA64, potvrzeno digitálním teploměrem. Telefon mám pár dní, nemám tam žádné zbytečné aplikace, toto pozoruji již od počátku.

Nepotřebuji rady, že to mám reklamovat nebo že si nemám stěžovat - zajímá mě, v jakých teplotách se pohybují vaše SG9+. Něco málo jsem se dočetl na XDA, z čehož jsem se dobral, že můj případ není zase tak úplně běžné

Předem děkuji za vaše poznatky.

David
zip545
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: pát 25. led 2013 17:14:54
Typ mobilu / ROM: galaxy s3
Rom: 4.1.2
Bydliště: Brno-venkov

Re: Přehřívání?

Příspěvek od zip545 »

Po půl hodině na netu mám teplotu 28,7.
38 mívám když hraju třeba PUBG.
dejv.schopp
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 18. led 2017 9:01:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Bydliště: Praha

Re: Přehřívání?

Příspěvek od dejv.schopp »

Hmm:( Ja jsem probudil telefon,otevrel Taptalk a najel na toto tema a mam 33:(

­    

sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Přehřívání?

Příspěvek od sirThomas »

A neběží ti tam něco co zbytečně zatěžuje mobil?
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání?

Příspěvek od sinco »

Mám je S9 a pokud je v klidu tak je chladný. V provozu, zátěži to bude různé. Mrkl bych co vytěžuje telefon když leží v klidu na stole.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
dejv.schopp
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 18. led 2017 9:01:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Bydliště: Praha

Re: Přehřívání?

Příspěvek od dejv.schopp »

Ehm, nějaký nástroj, kde vysledovat, co jak zatěžuje tel.?
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Přehřívání?

Příspěvek od bassgenerator »

Better battery Stats
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
klenosa
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 15. říj 2014 10:22:39
Typ mobilu / ROM: S9

Re: Přehřívání?

Příspěvek od klenosa »

Ahoj mám stejný pocit, problém. Tedy dokud byl s9 na android 8 nic takového jsme nepociťoval. Od té doby co byl update na android 9 a novější aktualizace mi připadá že topí dost. Už jsem ho 2x kvůli tomu reklamoval. 2x reklamace uznána. Vyměnili nějaký komponenty atd. Ale pořád topí. Příklad :v místnosti kolem 23 stupňů. Telefon v klidu... Dívám se na blbý video 360p rozlišení přes prohlížeč a telefon začne dost topit na zadním krytu pod názvem Samsung a hlavně po stranách, je to fakt masakr. Při nabíjení ani nemluvím a to nepoužívám rychlí nabíjení aspoň co jde zvolit v nastavení baterie. Nejvíce topí při instalování nebo aktualizaci aplikací a software . Zkusím to týden přes dovolenou ale vidím to na poslední reklamaci. Pak chci prachy z5. Půjčily mi náhradní telefon po dobu reklamace a ten tak 40 procent topil méně.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Přehřívání?

Příspěvek od -Pavel- »

Řada S8 / S8+ / S9 / S9+ jsou telefony které prostě topí a bohužel je to vlastnost. Ten procesor zchladily až v Note 9. Měl jsem několik kusů těchto telefonů a je to tak.
klenosa
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 15. říj 2014 10:22:39
Typ mobilu / ROM: S9

Re: Přehřívání?

Příspěvek od klenosa »

U řady s10 teda vše v poho?
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Přehřívání?

Příspěvek od -Pavel- »

Když už sem motáš řadu S10, tak ta opravdu tolik netopí, ale má své problémy, proto jsem S10 vracel. V místě slabšího signálu, jsem mohl volat tak z vokna a proximity sensor nefungoval tak dobře rychle, abych uchem nespouštěl jiné volby. Každá řada má své šotky. ;)
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Přehřívání?

Příspěvek od bassgenerator »

uchom si spustal ine aplikacie pocas hovoru? tak ty si iny kuzelnik, to sa mi ani schvalne nepodarilo urobit:))
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Přehřívání?

Příspěvek od -Pavel- »

Já jsem ale nepsal nic o aplikacích ! Psal jsem o volbách ! Nevymýšlej si a pročti si tohle, ať tu nespamuješ: viewtopic.php?f=1677&t=83518&start=1680#p1187359

Pročti si pár komentářů i níže, ty reakce na můj komentář, kouzelníku. :lol:
Naposledy upravil(a) -Pavel- dne ned 28. črc 2019 15:35:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Přehřívání?

Příspěvek od bassgenerator »

no tak potom to bola uz len nejaka vada fonu, myslel som to v dobrom kouzelniku, naco hned burn:)
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Přehřívání?

Příspěvek od -Pavel- »

Jestli to tak vyznělo, tak promiň, ale v Tapatalku jsem na konec dal veselého smajlíka, opravím ho z notebooku, nebyl to útok ... :palec:
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Přehřívání?

Příspěvek od bassgenerator »

kasli na to ja len reagujem na to ze anomalia ktora sa tykala urcite tvojho kusu ak si neskusal ine telefony s10. na xda som cital ze pred junovou aktualizaciou rada S10 vystrajala pekne psie kusy od odtlacku prsta cez fotoaparat az po uviaznutie v bootloaderi, takze si mal len smolu.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
bleabbr
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14. pro 2016 17:39:36
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6T
Mobil 2 / ROM: Razer Phone 2

Re: Přehřívání?

Příspěvek od bleabbr »

No, měl jsem S10e a S10. U obou stejné problémy jak popisuje Pavel + mizerná výdrž. Přes noc si to vzalo klidně i 30% baterky v nečinnosti. U S10 navíc tragická čtečka v displeji. Oba kusy jsem několikrát resetoval (HR) a nepomohlo to. Oba kusy vráceny v zákonné lhůtě a Samsung už NIKDY více. Nechapu, jak můžou prodávat takové smejdy, když to pořádně nefunguje. Místo toho jsem pořídil Pixel 3 a jsem nadmíru spokojen.
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Přehřívání?

Příspěvek od bassgenerator »

tak pixel je pixel o tom zadna... na pixel4 bude rada jak na uzene.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Přehřívání?

Příspěvek od jirik77777 »

Je to kus od kusu, model od modelu. Pixel 2 i Pixel 3 meli tolik hw a sw problemu, ze Pixel nikdy vice a se Samsungem a radou 8 a 9 jsem spokojeny jak s nicim co me proslo rukama a ze toho bylo. Vzani-si 30% a vice pres noc neznam. Takze asi tak k tomu "nikdy vice". To jsem si rikal take, na zaklade drivejsich zkusenosti se Samsungy. ;)
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Přehřívání?

Příspěvek od Mirda86 »

To zahrivani bylo a je extrem jak na S8 tak S9. Na Pluskove rade je to lepsi. Asi kvuli velikosti nebo ja nevim. Tu zvysenou spotrebu v necinnosti sem mel taky u obou zminovanych. U S10 uz to nebylo tak hrozny (jak zahrivani tak spotreba) ale oproti konkurenci porad hodne spatny. Tyhle vedra davaji telefonum zabrat... ale Skove rade dvojnasob.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Přehřívání?

Příspěvek od -Pavel- »

Narovinu, všechno bych skousl a moc jsem S10 chtěl, ale v místě kde bydlím je slabší signál a to S10 nedala. Na ostatní bych si zvykl. U řady S9 je signálu dost a nemám výpadky. Řada S9 je jistota a průstřel nebo notch mi nechybí. Mít ale na S10 doma kvalitní signál, nechám si jí. Když jsem jí vrátil laboroval jsem s tím, že vezmu S10+ a budu doufat, že to bylo kusem, ale doufat za 26k je hrůza. Takže nakonec spokojenost u řady S9. Ta teplota je někdy opravdu dost teplá ... :-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“