Aréna telefonůHledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
rudyment
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. říj 2018 10:09:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II

Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od rudyment »

Pořídil jsem si Xiaomi Mi Max 3 a neustále v něm bloudím.
Minulý telefon (Samsung Note II) jsem dostal s příručkou a navíc byla v telefonu podrobná nápověda.
Tady není nic (a nebo to neumím hledat).
Neustále narážím na něco, u čeho nevím, co přesně se tím nastaví / zapne apod.
Nejsem např. schopen přetáhnout svůj adresář kontaktů ze starého telefonu na nový.
Jak jsem pochopil, tam, kam umí Note II exportovat, odtamtud ten nový neumí importovat.
Další aplikace tvrdí, že pro její spuštění není něco nastaveno či povoleno, ale už neříká, kde to nastavit či povolit.
A takových problémů je celá řada.
Začínám vážně přemýšlet, jestli nemám telefon vrátit, příiplatit si a vrátit se k Samsungu,
který uměl vše vysvětlit (pokud toho mezi tím náhodou nenechal :-().

Nevěděl byste někdo o nějaké příručce? Nechce se mi tu otravovat s každým prdem.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od Hurec »

Android je tak udelany , ze to zvlada kazdy. Co presne nevis? Ja tam nevidim nic , co nejde nepochopit.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od Lyon »

Chápu, že přechod z jedné nádstavby do druhé může být těžší, nicméně až takový problém to být nemůže. Buď můžeš použít Google pro vyhledání dané specifické věci a nebo se můžeš zeptat zde. Dávat návod k telefonu mi přijde jako slušný úlet.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od xanthor »

Xiaomi nic takového nemá. Tohle je jeden z (mnoha) důvodů, proč si Samsung může účtovat za telefony víc než třeba to Xiaomi.
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od jobro »

Tazatel zřejmě nemá na mysli "manuál" ve formě tlusté knihy. Ale byly doby, kdy se nešetřilo a k telefonu byl popis, jak vypadají rozvinuté nabídky a ke každé položce bylo uvedeno několikaslovné vysvětlení.
Velmi to usnadňovalo seznámení se systémem. Protože ne vše je "intuitivní" a použité termíny (v češtině) často nejsou výstižné.

P.S.
Samozřejmě, toto místní suveréni nepotřebují - tak z toho odvodili, že to nepotřebuje nikdo...
Simekk
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2016 19:32:21
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od Simekk »

Pokud potřebuješ manuál ke smartphonu, nepotřebuješ smartphone.

Zkus se kouknout do telefonu, jestli tam není nějaká appka s nápovědou. Někteří výrobci to tak mají. Pokud bys něčemu nerozuměl, můžeš se ptát přímo zde ;)
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od jobro »

Simekk píše: úte 16. říj 2018 8:47:29 Pokud potřebuješ manuál ke smartphonu, nepotřebuješ smartphone.
Ano, máš pravdu, nová generace "mileniálů" už má v genech ovládání Androidu.

P.S.
Jsem tady na fóru krátce, ale už jsem zaznamenal, že je zde zvykem udělovat knížecí rady.
Simekk
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2016 19:32:21
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od Simekk »

Ve svých 46 se k mileniálům teda rozhodně nehlásím :D
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od sinco »

Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od rikardoso »

jobro píše: úte 16. říj 2018 10:30:23
Simekk píše: úte 16. říj 2018 8:47:29 Pokud potřebuješ manuál ke smartphonu, nepotřebuješ smartphone.
Ano, máš pravdu, nová generace "mileniálů" už má v genech ovládání Androidu.

P.S.
Jsem tady na fóru krátce, ale už jsem zaznamenal, že je zde zvykem udělovat knížecí rady.
Ano,každý si všiml,že si tady krátce a tvoje rady a filozofování stojí za to...možná sis spletl fórum :)

Když vidím děti 10-12 let co umí s mobilem,tak určitě na to není nic potřeba,pokud tazateli není 6...jinak napsal jediný problém konkrétně a to s kontaktama a na to,že to není jeho první mobil,tak je to smutný...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od policak »

Myslím, že většina věcí odsud https://support.google.com/pixelphone/? ... ic=9153446 platí i obecně.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od ludekbrno »

jobro píše: Ano, máš pravdu, nová generace "mileniálů" už má v genech ovládání Androidu.
Tvůj základní omyl zde na fóru je v tom, že automaticky povazuješ všechny zkušenější za mlaďochy ;) Už ses sekl u mě a teď i u kolegy :) Takže příště na to bacha, ono to totiž často je naopak ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od jobro »

ludekbrno píše: úte 16. říj 2018 19:48:08 Tvůj základní omyl zde na fóru je v tom, že automaticky povazuješ všechny zkušenější za mlaďochy
Jsme na fóru, které by mělo (!) řešit technické problémy s Androidem. Místo toho je tady skupina "neomylných", kteří jsou majiteli jediné pravdy. A udělují kategoricky formulované rady: vyhoď..., nepatříš k uživatelům Androidu... Nebudu jmenovat, potrefení se označili sami.

P.S.
Nevím, jak jsi došel k mému "automatickému" označování - asi platí to o potrefené huse. A hlavně: držme se tématu - hledání příručky k Androidu (která neexistuje)!
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od roy100 »

Hele, začni tím, že si prostuduj příručku k fóru, předchozí příspěvek se necituje. Na příručku k androidu ti policak dal slušný odkaz, nic lepšího není, tak se s tím smiř.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od Mirda86 »

Jobro: Hele i ta jedina pravda je pouze nazor. To ze nejakej Ludek napise "Vyhod to" neznamena ze to musi dotycny udelat (coz si v tomto pripade mysli vetsina lidi). Chapes to? Je to jen nazor. V minulem tematu se k tomu zakladatel v klidu vyjadril a nic neresil. Narozdil od tech tvojich zbytecnych blabolu.
Takze bud tak hodnej a nevytahuj tady nejake stare krivdy z jinych temat. Nebo to tady budes pak brecet v kazdem druhem tematu kdyz nekdo bude mit rozdilny nazor.
Dalsi OT na podobne tema ti rovnou mazu.

K tematu:
Ano k Xiaomi je problem sehnat poradnej manual. Ona ta oficialni distribuce je takova vselijaka. Manual je vetsinou pekne strohej. A se Samsungem a jeho manualem tezko srovnatelnej.
Klidne se na dalsi veci zeptej. Ale dost veci jde vyhledat na netu (MIUI forum. A vetsinou rychlejsi nez cekat na odpoved).

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Re: Hledám příručku k Androidu 8.1 ke stažení

Příspěvek od ludekbrno »

jobro píše: ...Nevím, jak jsi došel k mému "automatickému" označování...
Označoval jsi tady ty zkušenější za mileniály ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“