Navigace/GPSWaze

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Waze

Příspěvek od syberius »

Mě Waze před časem přestala jít úplně. Když jsem jí spustil, okamžitě spadla. Tak jsem jí přeinstaloval, ale když jsem se chtěl přihlásit přes tel.číslo, tak všechno proběhlo a na konci to napsalo "ajaj nepodařilo se ověřit účet, asi je navždy ztracen". Tak jsem se přihlásil pomocí hesla. Co mám udělat, aby to fungovalo i přes číslo? Nebo to už nejde?

­    

Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Waze

Příspěvek od GinBook »

Nepoužívat číslo. Vždy jen jméno a heslo.

Tuším, čísla se stejně budou rušit skrze GDPR.
Chystá se změna.
optimas
Robot
Příspěvky: 1038
Registrován: čtv 20. říj 2011 11:35:37
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: Waze

Příspěvek od optimas »

Já když jsem se chtěl přihlásit pomocí jména a hesla tak takový účet neexistuje a když jsem se přihlásil pomocí čísla hle účet najednou existuje.
Tak dnes opět dálniční známka. Jako sorry ale tohle je fakt otravné.
S tím vybíjením je to tak že nabíjím v autě ale nestíhá to dobíjet. Ostatní navigace nemají problém jen tahle suka má problém. Ano musel jsem si kvůli téhle mrše koupit nové nabíječky a kabely i kdyžto není tak dávno kdy to naprosto stačilo.
Waze padá pravidelně a to i v 2din rádiu.
Navíc další pitomost co v ní je ten idiotský info panel na levé straně co zabírá třetinu displeje. U telefonu je to fakt hrůza protože ho mám otočený na bok. By mě tady zděleno, že to tak je kvůli velkým dislejům takže v autě mám 7" dislej a ten info panel je fakt vopruz. Tohle falk mohl vymyslet blb
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Ehm. Takže už k několika internetovým jménům s názvem “Diagnóza a prudič” si píšu další jméno....

Tvoje rozhodnutí ukazovat přes písmenka svaly “všechno je na hovno, jen já jsem princezna”, je teď ve stavu, že Ty nechceš slyšet argumenty a řešení a vysvětlení, takže se nebudu ani obtěžovat něco radit, je to zbytečné.

Až budeš chtít naslouchat druhým, tak dej vědět.

Pokud se chce obtěžovat někdo jiný, klidně....
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

Jsem na seznamu? Urazil bych se, kdyby ne. :D
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Waze - grafika

Příspěvek od IJK »

Mně waze tedy nepadá, a to mám na dnešní poměry v podstatě archaický telefon (Xperia Z1C, ročník 2014, Android 5), nabíjet se taky stíhá zcela v pohodě z originálního USB v autě, a to část výkonu sežere ještě Android Auto.
Já Waze používám víceméně z nouze, právě proto, že Android Auto přímo podporuje pouze Waze a Google maps, a z téhle dvojice předsi jen vychází líp.
Ale s tím, že by info panel mohl být klidně třetinový a nezakrýval tak velkou plochu mapy plně souhlasím. GM to mají podobně, ale žádná z dalších asi šesti navigací, co jsem zkoušel není s prominutím graficky navržená tak blbě. Zejména, pokud trasa vede vlevo, tak dopředu skoro nevidět. Řada navigací má navíc info údaje konfigurovatelné, mohu schovat, co mne nezajímá apod.
O anglických hláškách jsem se dozvěděl, že je to de fakto fíčura. U takto rozšířené navigace bych čekal trochu víc.

S výměnou auta a novou možností promítat navigaci na velký displej jsem byl nadšený, zejména pokud jsem mohl přes AA mirror promítat jakoukoliv navigaci z Androidu. Bohužel to nevydrželo dlouho, Google v updatech Google PlayServices použití AA mirror blokuje a obcházet to je docela boj (na XDA je k tomu fórum aktuálně o asi 120 stranách). Takže pokud budu nadále nucen zůstat u waze, určitě uvítám (výhledově přislibovaný) TTS hlas, a velmi bych se přimlouval za změnu designu, zejména zmenšení nebo rozdělení obrovského info panelu. Ten panel je větší, nežli potřeba i na originálním 4,3 palcovém displeji Xperie, v AA auto režimu promítaném na 7mi palcový nebo větší displej auta už je to šílenost.
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Waze

Příspěvek od slay »

Nějak nechápu tu blokaci AA. Včera jsem pouštěl waze na displej auta a vše jelo bez problémů.

­    

Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

EN hláška je jen u usekoveho radaru. Bohužel, my to máme přeloženo a nachystane, ale pro vývojáře “není priorita”. A tak to mají skoro všechny země mimo těch hlavních jazyků.

Rozdělení graf. prvků displeje na ležato:
Waze je dělané pro telefony na stojáka. Na ležato hlavně pro systémy do aut a tam je ten problém. Vlevo to okno později bude ještě obsahovat asistenta jízdní pruhy. Teď to je jako zbytečná velká černá plocha.
Ale hlavně!!!, to jak to bude vypadat v AA a CP si vymýšlí Google a Apple ve svém API. Za to Waze nemůže. Ještě někdo něco rikal, že za to může Waze?

Nabijeni telefonu při Waze nechám bokem. Argumenty stojí to za ...., před tím to fungovalo, ...., atd.
Vemte si měřák a oháňejte se argumentama. Tady nemají pocity co dělat.
Jediné telefony Sony, měly všeobecně problém s dobijenim. Ostatní je věc HW (nabijecka+drát) co si kdo koupi a jak má zasajrajtovany Android.

Padání Waze:
2DIN rádia a v nich Waze nikoho nezajímá. Není oficiální podpora. Neznamená, že když to je android, že to je to samé. Není. Pokud to padá v AA a CP, je třeba hlásit.
Ale viz souvislost dál,
Padání v telefonech. Dělá to na moc dlouhých trasách, to se ví. Ostatní je věc zasajrajtovaní androidů jejich majiteli. Ta paměť prostě jednu náhodnou chvilku přeteče a vypne Waze jako největšího žrouta. Argumentujte čistým telefonem, čistou pamětí, čistým androidem. A po reprodukovani chyby se odešlo Logy na vývojáře. Už se cca 3x stalo za 8 let, ze nějaký typ telefonu měl s Waze problém a ladilo se to. Jenže to řve většinou potom cely svět. Ne jeden uživatel.
Uživatelský avatar
sako verife
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 31. led 2011 21:11:25
Typ mobilu / ROM: SGS5 root4.4.2Knox0x0
Mobil 2 / ROM: 5110-MDA1-MDA3-TouchPRO-TouchPRO2-G300-SGS3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od sako verife »

Také mám poměrně starý mobil a také mě Waze nepadá a baterka se během navigování zvládá dobíjet z auta (pomalu leze nahoru).
Takže by jsem hledal problém spíše mezi mobilem a uživatelem. [emoji6]

Ale nechci z toho dělat flamewar, nicméně moc lidí s podobnými problémy není, dle mého názoru.

       

Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Snad ještě jednou samostatně.

AA od Google a CP od Apple, mají přesně specifikované API jak a co bude vypadat za grafické prvky a co se bude kdy zobrazovat. Waze píše aplikaci přesně podle těchto požadavků daných firem. Proto prakticky všechny navigace vypadají v těchto systémech stejně.

Nemůže za to Waze!
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

penik píše:Jsem na seznamu? Urazil bych se, kdyby ne. :D
Ty jseš můj oblíbenec se zvláštní kolonkou. :-D
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Waze

Příspěvek od IJK »

AA miror je aplikace, která umožňuje zrcadlit celý Android telefon do infotainmentu, tj. pak na něm lze spustit jakoukoliv Android aplikaci, tj. též jakoukoliv navigaci. Aplikace tam běží nativně jako v Androidu (je to jen zrcadlení displeje na větší + zvuku do repro). Používá to identický protokol jako AA Auto, tj. pokud to není zablokované v systému telefonu, funguje to na jakémkoli autosystému s podporou Android Auto. Tuhle aplikaci se Google (celkem úspěšně) snaží blokovat. Kdyby to nedělal, dala by se použít lepší navigační aplikace.

AA Auto (stále ještě oficiálně nedostupné v ČR) umožňuje spouštět jen velmi omezenou sadu Googlem cenzurovaných aplikací. Ty tam běží ve speciálním módu, např. Waze tam chybí některé ovládací prvky, dostupné jen v klasickém módu. Je to docela opruz, že pro nastavení je nutno telefon odpojit od auta, spustit to, změnit, vyskočit z aplikace a pak zase připojit k autu, ale dá se s tím žít. Většina nastavení se dělá jednorázově a argument je, že by to mohlo při jízdě rozptylovat, budiž. V AA Auto módu Waze funguje, protože ho Google neblokuje. Pouze nutno instalovat z APK Mirror, protože AA Auto Google Play nepovolí v ČR stáhnout.

Ta grafika je ale fakt otřesná, a jako uživateli je mi celkem jedno, že za to může přímo Google. když už specificky mění vlastnosti aplikace pro použití v AA módu, tak by se někdo měl zamyslet, že ten panel je pak hovadsky velký. Jako vývojáři máte s Google předsijen asi těsnější vazbu, tak by jim to někdo měl referovat jako feedback. Snad s větší šancí než od nás, prostých BFU.

PS: Psal jsem jasně, že s nabíjením nemám problém, příště pečlivěji čti, ušetříš si zbytečné pomluvy Sony. BTV, teď už budu asi taky zařazený mezi prudiče :facepalm:
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Ta informace o Sony a nedostatečnému dobíjení je všeobecná a jednalo se o některé modely. Pokud ti to funguje, ze mne super. A četl jsem informaci, že máš Sony.

Bohužel, když Google a Apple řekne NE, tak to prostě nikdo nezmění a můžou vývojáři tlačit jen na toaletě. Nakonec, od uvedeni AA a CP se skoro za celou dobu nic nezměnilo. 3 roky zaprděné systémy bez změny.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Waze

Příspěvek od Hurec »

Waze mi nepada.
Waze neni staveny na to , mit mobil vodorovne. Protoze mas videt cestu pred sebou ktera je svisle. Takze kde vy clovek chtel info panel? Ktomu , kcemu ti je mapa vlevo a vpravo od cesty? K nicemu :-D

AA mi je jedno. V zivote nebudu mit duvod to pouzit :-)
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
kubicek10
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: čtv 02. úno 2012 21:49:50
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Re: Waze

Příspěvek od kubicek10 »

Waze mi pada a 150 km mi neprijde jako extra dlouha cesta . A zaplacanym telefonem to neni. Delalo to pred i po HR. Navic ma LG pomerne vlidnou spravu RAM a aplikace nesestreluje jen tak.
S vybijenim nemam problem.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Waze

Příspěvek od policak »

A proto používám pořád starou verzi. Ona teda nemá ty strašně kúl funkce a grafiku od dvanactileteho retarda, ale zase nepadá a naviguje. Jsem totálně out, takže mi to stačí.

https://www.apkmirror.com/apk/waze/waze ... /download/
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

Hele po včerejší updatu na verzi 4.46.0.2 hlasitost navigace dost bídná. A to tak, že i když mám všechny volume na max, tak je stěží slyšet. V předchozí verzi problé,y nebyly a naopak jsem ji občas musel tlumit. Ke změně nastavení ve waze z mého podnětu nedošlo.
Co se v této verzi měnilo?
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Můžes vyzkoušet zesílit zvuk v době, kdy je pokyn? Jen test.
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

jj, to jsme zkušel jako první, ale je to stále potichu. zkusil jsem i "media" zesílit na max a také bída.
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Jeste nekdo jiny s problemem hlasitosti?
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

To by mě zajímalo také. V úterý OK, včera ráno OK, dnes KO. Jen ten update. Myslíš, že má smysl reinstal?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Waze

Příspěvek od dufko »

Nemám problém so zvukom ani po poslednom update.
bandit707
Droid
Příspěvky: 1443
Registrován: pát 10. pro 2010 1:21:46
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Re: Waze

Příspěvek od bandit707 »

Toto mas nastavene dobre?
Screenshot_2018-12-06-16-09-04.png
Screenshot_2018-12-06-16-09-04.png (173.33 KiB) Zobrazeno 3984 x
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

jediné co mám jinak je "hrát zvuk do reproduktoru", al eto jsem měl i před tím a i když to vypnu, je to stejné. (uši zalehlé nemám) :D
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

je to divné, ale vypnul jsem přehrávání do repro, vypnul waze, zapnul waze, zapnul přehrávání do repro a už to jede. Díky za nakopnutí.
optimas
Robot
Příspěvky: 1038
Registrován: čtv 20. říj 2011 11:35:37
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: Waze

Příspěvek od optimas »

GinBook píše: stř 05. pro 2018 12:25:36 Ehm. Takže už k několika internetovým jménům s názvem “Diagnóza a prudič” si píšu další jméno....

Tvoje rozhodnutí ukazovat přes písmenka svaly “všechno je na hovno, jen já jsem princezna”, je teď ve stavu, že Ty nechceš slyšet argumenty a řešení a vysvětlení, takže se nebudu ani obtěžovat něco radit, je to zbytečné.

Až budeš chtít naslouchat druhým, tak dej vědět.

Pokud se chce obtěžovat někdo jiný, klidně....
Napiš si k mému jménu co chceš je mi to víš kde. Navíc když tady čtu ty tvoje posty tak z tebe taky ta arogance jen čiší a proto jsem od tebe ani žádnou odpověď nečekal. Já jsem jenom napsal svoje poznatky a hned jsem princezna. Mě by jen zajímalo jak jsi ty přišel k 2,9mega bodům.
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

752960 editu - 2258880 bodu
135200 km - 446160 bodu
5900 hlášení - 35400 bodu
6700 příspěvku na fóru - 3350 bodu

A ostatní body což je asi těch 200000 za aktualizaci cen na čerpacích stanicích, valcovani a potvrzování novych silnic, nějaké bonusy v podobě bonbonu, bonusy co byly v mapě před lety, aktualizace míst a fotky z klienta, atd... nejde to vše sledovat.

Ještě něco?

Ostatní komentovat nebudu.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Waze

Příspěvek od policak »

Ještě si poměřte camprdlíky. Nebo radši ne, vraťte se k Waze a diskuzi kolem něj.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

OK. Mate všichni nastavenou vinětu?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Waze

Příspěvek od dufko »

Ja mám taký sen. Aby to vedelo rozlíšiť aj 10 dňovú známku.

Teda že zadám jej platnosť a po 10 dňoch zmizne, aby som na to nemusel myslieť, keď mi to 11. deň ponúkne trasu po platenej diaľnici...
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“