Tablet ArénaVýběr levného tabletu

Pokud nevíte který Tablet vybrat a váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání !
Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
CandyMane
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10. bře 2013 1:17:21
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Výběr levného tabletu

Příspěvek od CandyMane »

Úvod:

Zdravím všechny,

rád bych si, jakožto "chudý student" :-) koupil tablet v ideálně co nejnižší cenové hladině. Bude sloužit v podstatě jen k psání zápisů ve škole a následnému učení se doma.

Maximální rozpočet: 2000 Kč (možná 2500 Kč, pokud by to opravdu "stálo za to").

Místo nákupu: ČR.

Předpokládané využití zařízení: Pro studenta (zapisování v hodinách a následné učení).

Požadavek na značku: Nerozhoduje.

Mnou navrhované modely: Opravdu nevím, co v této cenové hladině vybrat. Ponechávám to na vás.

Ostatní požadavky: Velikost prosím asi ve velikosti okolo 9 palců, ale musel bych to ještě v obchodě vyzkoušet, jak se mi na něm dobře píše, takže beru všechny tipy. Pokud bych si ještě mohl vybrat, preferoval bych větší výdrž baterie a/nebo lepší displej. Ale je mi jasné, že v této cenové hladině si nemůžu vybírat. Předem moc děkuji všem za tipy!
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od xanthor »

Na zápisky? To s sebou budeš nosit ještě klávesnici nebo trpět na té na displeji?
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od peta809 »

Nechtěl bys tu cenu navýšit alespoň na 3500 Kč, když jde o nákup v Česku. Je to docela problém něco rozumného vybrat za ten peníz. Počkal bych na Vánoce a věřím, že se tvá finanční situace zlepší. Nepomohly by finančně případně rodiče, když jde o studium?
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
CandyMane
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10. bře 2013 1:17:21
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od CandyMane »

Tak nakonec se mi opravdu povedlo navýšit rozpočet dokonce na 4000 Kč s tím, že kdyby byl za nejvýše 5000 Kč o HODNĚ lepší a opravdu by se to vyplatilo, možná bych do toho šel.

Možná pořídím ještě externí klávesnici.

Velikosti mohou být různé, ale ne méně, než 9 palců.

Děkuji moc za všechny návrhy. Snad nevadí, když si na toto nezaložím nové téma :)
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od |Mio| »

Za ty penize uz je slusnej jetej notebook, nebo zakladni novej :-D

Samozrejme malej a prenosnej.

Jinak v tyhle cenovy kategorii tak Huawei MediaPad T3 10, a mám dobrou zkušenost s VisionBook 10Q LTE, jsou to držáky, ale používáme to na EET :-D
CandyMane
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10. bře 2013 1:17:21
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od CandyMane »

|Mio| píše: pon 10. pro 2018 17:24:07 Za ty penize uz je slusnej jetej notebook, nebo zakladni novej :-D

Samozrejme malej a prenosnej.

Jinak v tyhle cenovy kategorii tak Huawei MediaPad T3 10, a mám dobrou zkušenost s VisionBook 10Q LTE, jsou to držáky, ale používáme to na EET :-D
No popravdě nad notebookem (nebo spíš netbookem) jsem už taky přemýšlel. Možná by to nebylo špatné, myslíte, že se těch 4 - 5 tisíc vyplatí spíše dát do note/netbooku, než do tabletu, jo?
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od peta809 »

Píšícímu studentovi notebook. Nebo tablet s klávesnicí. Klávesnice tak jako tak!
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od |Mio| »

No, po zkušenostech se studiem si opravdu nemyslím, že by si dělal poznámky na NTB nebo tabletu.Ono to reálně při přednášce vlastně nejde.
Takže to chce něco k čemu se dá připojit směrovej mikrofon a levná kamera na screenshoty tabule/projekce. Ve skutečnosti spíš na otevírání ze sítě stejných materiálů jako má přednášející.

No a u nudnějších přednášek připojit sluchátka a pustit youtube a podobně.

Tak jako tak mi vychází jako užitečnější všestranější nástroj notebook, tablet má úzké zaměření použití, nebo šílený ceny.
CandyMane
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10. bře 2013 1:17:21
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Re: Výběr levného tabletu

Příspěvek od CandyMane »

Tak poslední verze. Sešlo se mi o Vánocích ještě více peněz, proto bych prosil tablet v ceně 5, maximálně 6 tisíc (pokud se to podle vás vyplatí), ale aby se do ceny vešlo i originální pouzdro s klávesnicí (tedy např. tablet za 5000 + klávesnice za 800 Kč). Že nebudu zároveň při zapojení klávesnice moci nabíjet nevadí. Třeba Huawei MediaPad T3 vypadá dobře, ale originální pouzdro s klávesnicí jsem nenašel.
Odpovědět

Zpět na „Tablet Aréna“