Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Hight0wer
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: stř 11. čer 2014 17:47:14
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T / Miui official stable

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Hight0wer »

Take bych shrnul sve dojmy po par tydnech pouzivani a prechodu z Redmi Note 3 SE.
+ baterka super, hned prvni tyden SoT okolo 11 hodin, pri stejnem pouzivani jsem se s RN3SE dostal max na 5-7 hodin (protoze nejsem extremista, co by kvuli delsi vydrzi fungoval na 10% jasu), proste dva dny provozu uplne bezproblemu i pri delsim pouziti navigace nebo hrani her (na 2 SIM je to ale o hodne horsi, jako u vsech telefonu)
+ casto diskutovane NFC funguje skvele (mBank), jen musite prikladat telefon na terminal horni casti telefonu (v urovni fotaku)
+ ctecka otisku prstu rozhodne neni pomalejsi nez u RN3SE, prijde mi rychlejsi i se mi skoro nestava, ze by se overeni nepodarilo, coz u Xiaomi obcas ano
+ pokud volam na cizi cislo, samo mi to v historii hovoru zobrazi jako nazev firmy, jak je uvedena v katalogu google - to je fajn, asi funkce noveho androidu obecne

Negativa jsou obecne vychytavky MIUI, ktere mi ted chybi:
1) zamek aplikaci - castecne jsem nahradil pomoci Norton App Lock, i kdyz se pred dotazem na overeni zamcena aplikace na <1s zobrazi, ale hlavne je videt nahled mezi spustenymi aplikacemi, takze je napr. videt, s kym si pisete a cast posledni zpravy. Obavam se, ze bez rootu toto zadna aplikace prekryt nedokaze. Mozna by bylo resenim dane aplikace po shozeni nucene vypinat jinou aplikací, aby zmizel i jeji nahled.
2) kalendar mi v oznamovaci oblasti ukazuje upozorneni na zadanou udalost jen po dobu jejiho trvani. Pokud tedy napr. v rozmezi tech urcitych 30ti minut neodemknu telefon, nevsimnu si ji. Na Miui nezmizela, dokud jsem ji neotevrel - proste upominka, dokud ji nevyridim. Pokud mi tam viselo vic upozorneni, mohl jsem otevrit jen jedno z nich a ostatni zustaly, i po restartu telefonu..
3) prepinani polohy - na miui to funguje idealne - povolite urcovani polohy ve status baru a zapne se na vysokou presnost (pro navigaci), vypnete ji a ona se prepne do modu uspory energie - kde se urcuje poloha pomoci wifi a mobilnich dat - coz se hodi pro urceni polohy pro predpoved pocasi, pribliznou polohu v appce mapy.cz, atd. Proste na vse ostatni krome navigace a nezere energii navic, protoze data a wifi nevypinam. Tady kdyz se gps vypne, vypne se uplne. Mezi rezimy vysoka presnost a uspora energie se musi prepinat v nastaveni. Kvuli omezeni androidu na to bez rootu neni ani widget nebo ikonka, to me stve dost.
4) vyuzita data - v miui se da zapnout info o vyuzitych datech od zacatku obdobi a za dnesek ve status baru. Nenasel jsem widget, ktery by to zobrazoval zdarma najednou. Jen Data Counter Widget to umi kazde zvlast a pak to zabira 4x2 ikony a zbytecne se zobrazuje i info o wifi, ktera me nezajima.
5) zpozdene odeslani sms - pouzival jsem malo, ale je fajn nastavit pozde v noci zpravu na dany cas, kdy potrebuji kolegovi neco pripomenout (asi by slo resit jinou apkou)
6) dualni aplikace - mit pro dve SIM i dvakrat Whatsapp se hodi..
7) kontakty si neumi sloucit cisla z Google uctu a Whatsappu, zobrazuji se duplicitne, ani nelze vybrat jen jednu z techto sluzeb jako seznam kontaktu, ktere se maji zobrazit (jako na miui), resenim je upravit tel. cisla u kontaktu (pridat mezery) napr. do formatu +420 601 234567, pak staci otevrit Whatsapp, pomoci tlacitka vpravo dole date vytvorit novou zpravu a pak nahore vpravo tri tecky a obnovit, pak se kontakty obsahujici mezery v cisle slouci, ale kdo by se s tim prepisoval? Mozna se casem hecnu a napisu funkci pro Excel na automatickou opravu.
8) pouzivam widget od seznamu na pocasi a on se mi sam od sebe obcas zmensi na vysku, takze neni videt predpoved na dalsi obdobi.. rucne ho roztahnu a casem zase, mozna to bude tim, ze se pri vytazeni seznamu vsech aplikaci zespodu plocha pro ikony a widgety na chvili jakoby posune nahoru a zmensi se

Pokud vite o reseni techto neduhu bez rootu (hlavne prvnich ctyr), budu za tipy rad.
A jak se ve vychozim launcheru zapina to zhasnuti poklepanim? Nenasel jsem..
Naposledy upravil(a) Hight0wer dne ned 23. zář 2018 8:13:15, celkem upraveno 1 x.
Nokia 5110 > Siemens C45 > Nokia 6230i? > SE K750i > Nokia E72 > Nokia E66 > THL 5000 > Redmi Note 3 SE > Zenfone Max Pro (M1) > Xiaomi Mi 9T
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od rikardoso »

Tak ty první nevím,já to třeba vůbec nepotřebuji,takže neřeším...
Zpožděné sms umí aplikace,kterou používám léta a to ChompSMS.
Zapnutí a vypnutí displeje poklepem se nastavuje...nastavení-systém-gesta-ZenMotion a tam už je vše potřebné :palec:
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Lyon »

Přesně, ChompSMS. Ty stock srágory snad nikdo nepoužívá.
Marek77
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 29. zář 2018 22:45:34

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek77 »

Ahoj,
jde v telefonu nastavit v "oznámení a stavový řádek" (jak to mám v Redmi Note 3 ) zobrazit rychlost připojení stahování v KB/s ??
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od rikardoso »

Tohle bude spíš jen v MIUI, tady je čistý android, ale stačí nainstalovat aplikaci z GP...osobně jsem to nikdy nepotřeboval...

­

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
budi89
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 03. říj 2018 2:25:24
Typ mobilu / ROM: MIUI
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od budi89 »

Nova Launcher má dvojitý poklep taky v sobě, ale v placené verzi.
Marek77
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 29. zář 2018 22:45:34

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek77 »

Tak jsem nakonec po dlouhém zvažování koupil Redmi Note 5 4/64GB .
Důvody pro mě:
Nadstavba Miui 10 na kterou jsem zvyklý z Redmi note 3 a dost by mě chybělo množství nastavení
Delší výdrž baterie dle testu než tento Asus který má 50000mAh
Lepší kvalita a odstín fotek dle zahraničního testu.
Další body mě nenapadají :-D , něco jsem ještě četl o nedotaženosti Asuse.
Marek77
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 29. zář 2018 22:45:34

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek77 »

Tak po dlouhém zvažování jsem Note 5 zas vrátil. Nedořešená navigační lišta při aplikaci Tomtom a Google maps mě přivedla k šílenství☺️. Škoda jinak Dobrej mobil. Tak zas mám staré dobré Redmi note 3.
Marcio
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 29. lis 2010 13:29:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini T-mobile

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marcio »

Přátelé, má ten telefon elektronický kompas? Dost o tom modelu uvažuju.
Patrik68
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: stř 25. čer 2014 12:55:27
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP 700
Tablet: Yarvik

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Patrik68 »

Uvazuju o koupi tohoto tel.
Poprosil bych nektereho z majitelu ,zda by natocil kratke video ,jak blika notifikacni dioda- je to pro me velmi podstatna vec ,zda je dobre videt .
Videjko mozno nasdilet napr.na youtube.
Dekuji
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek.P »

Dnes Asus:
Aktualizovat na Android Pie budeme u většiny letošních modelů v prvním kvartálu příštího roku (bližší termín zatím nebyl oznámen.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Pedro1111
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 23. říj 2018 15:18:29
Typ mobilu / ROM: Asus

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Pedro1111 »

Zdravím a prosím o radu. Koupil jsem si Asus Zenfone Max Pro ZB602KL. Hlavně jsem chtěl čistý android. Za mě telefon zatím super. Hlavně baterka. Ale proč píši. Nakopíroval jsem přes bluetooth čísla ze Samsungu. Vše v pohodě. Ale teď to hlavní. V položce KONTAKTY jsou všechna čísla. Žádné 2x. V položce TELEFON, odkaz kontakty jsou kontakty 2x. Ne všechny. Pouze ty, co mají WhatsApp. Když je vymažu, jsou tam opět. Z větší části jsem se zdvojení zbavil nejdříve vymazaním jednoho, toho neuloženého na Googlu a poté opravou toho uloženého na účtu Google. Ale stejně se nějaké znovu zdvojují (kontakt je 2x). Může mi někdo poradit, jak vyřešit? Hlavně mi to vadí v autě, kde to přes bluetooth stáhne vše, i zdvojené. Při vytáčení to nabízí kontakt 2x. :facepalm: :facepalm:

Rád bych věděl, jak nastavit stabilizaci, kterou někdo výše popisuje v několikanásobném pokliku na červené oči. Nenalezl jsem. :rtfm:
Děkuji za rady. :palec:
Pedro1111
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 23. říj 2018 15:18:29
Typ mobilu / ROM: Asus

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Pedro1111 »

Ještě mám jeden dotaz. Dá se vyřešit ikona aplikace, která nemá plný rozlišení? Myslím bílé pozadí kolem doinstalovaných aplikací. Děkuji.😉🙋🏻‍♂️
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Lyon »

S kontaktama jsem měl stejný problém, jako popisuješ. Ani nevím kdy, ale vyřešilo se to samo.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek.P »

Právě běží sleva na Asus
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
busido999
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. dub 2018 17:35:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od busido999 »

Dobrý deň,chcem sa opýtať vlastníkov tohto telefónu ako fotí pri umelom osvetlení.Mám ho pár dní ale fotky niesú ako fotky v recenziach tak neviem či nemám zlý kus.Pri umelom osvetlení mám na fotkách žlté fľaky,nechce sa mi veriť že je to normálne.
Nemal som ešte čas skúsiť za denného svetla či to bude lepšie.Obrázek
To že nieje fotka ostrá keď je slabé svetlo to beriem,ale tie žlté fľaky nie.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek.P »

Pedro1111 píše: úte 23. říj 2018 15:32:21 Rád bych věděl, jak nastavit stabilizaci, kterou někdo výše popisuje v několikanásobném pokliku na červené oči. Nenalezl jsem. :rtfm:
Děkuji za rady. :palec:
Už to je v nejnovější aktualizaci v nastavení videa.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Lord_Hell
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 01. kvě 2014 9:41:45
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone max pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7 a redmi 6

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Lord_Hell »

Lidi hledám radu, Mám tento smartfone doma ale nainstaloval jsem si hru která normálně jede na celou obrazovku ale ovládací tlačítka se neschovali, bohužel obraz je upraven na obrazovku s tlačítkama ale ovládání hry je dané na celou obrazovku, tzn klikám na obrázek a nic se neděje, kliknu vedle a daná funkce se rozjede. Tak by mě zajímalo jestli v nastavení lze ovládací tlačítka schovat a nebo tohle je problém tohodle smartfone a bude vyřešen asi při aktualizaci.
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od petr1535 »

Oživím dotaz kousek výše.Má telefon elektronický kompas? Občas se bavím geocachingem. Rzhoduju se mezi RedMi Note 5 a tímto kouskem.A ještě mě zajímá,jestli má odolné sklo displeje.Jestli přibrat rovnou ochranné sklo,nebo to není nutnost.Podle toho,jak do něj mlátí majzlíkem ve videu na začátku vlákna bych řekl,že je dost odolné.

Edit. Tak komunita asi moc velká není. Mobil už je doma. Vesměs spokojen. Ta spodní lišta s tlačítky jde nějak schovat? Na Xiaomi RedMi 5 plus jde úplně schovat a mobil ovládat gesty. Tady to asi nejde? U Xiaomi to bude asi vlastnost MIUI.
PeITeeR
Stálý androiďák
Příspěvky: 197
Registrován: úte 21. čer 2011 16:10:59
Typ mobilu / ROM: Aušus
Rom: CM
Bydliště: Tachau
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od PeITeeR »

Cus, nevite proc mi ten pekac uklada dve fotky do galerie ?
Jinak ja bych radsi aby tam bylo prostredi od asusu, nez ten cistej android.
CM_pWa ~
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od petr1535 »

Taky mi to dělá. Myslím, že je tam moc citlivá spoušť pro sekvenční focení. Vypnul jsem ho a zatím dobrý.
Maxič
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. pro 2018 12:12:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone max pro m1

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Maxič »

Čus, telefon mám asi týden. Mám problém s notifikací která se zobrazuje cca každé 3 minuty. Náhodně se zobrazí vyskakovací okno s oznámením Reverzní nabíjení. Nic není k telefonu připojeno. Má někdo stejný problém nebo nějaký nápad jak to vyřešit?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od LivArt »

Špinavej/rozbitej USB konektor.
Maxič
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. pro 2018 12:12:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone max pro m1

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Maxič »

Telefon to dělá od nového, takže reklamace. Díky za odpověď
PeITeeR
Stálý androiďák
Příspěvky: 197
Registrován: úte 21. čer 2011 16:10:59
Typ mobilu / ROM: Aušus
Rom: CM
Bydliště: Tachau
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od PeITeeR »

petr1535 píše: sob 22. pro 2018 6:33:00 Taky mi to dělá. Myslím, že je tam moc citlivá spoušť pro sekvenční focení. Vypnul jsem ho a zatím dobrý.
Jaka to je volba ? Nic jsem tam nenasel. A jak hodim fotak do defaultu, co se nastaveni tyce ?
CM_pWa ~
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od Marek.P »

Myslím, že to bude průběžný snímek. Já to mám zapnuté a bez problému.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od petr1535 »

Ano,průběžný snímek,ale opravdu to nemá vliv.I když to vypnu,sem tam udělá dvě fotky.Mě spíš vadí tedy celková úroveň toho foťáku. Ne že bych byl nějaký fotograf,ale občas si snímek pořídím,většinou však informativní,třeba při opravě auta ,apod. A musím říct,že teda ten foťák je hodně tragický.Řešil to někdo nějak třeba jinou foto aplikací?Nějaký tip? P5ešel jsem z Xiaomi MiMax2 a ten foťák je tak o tři řády horší a to v Maxovi není bůh ví co.
PeITeeR
Stálý androiďák
Příspěvky: 197
Registrován: úte 21. čer 2011 16:10:59
Typ mobilu / ROM: Aušus
Rom: CM
Bydliště: Tachau
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od PeITeeR »

Jo tak jsem to zkousel spravne a stejne mi to porad uklada dve fotky.

Jinak jo. Ten fotak je opravdu otresnej. Jasny, nemuzem cekat od mobilu za bura dobrej fotak, ale mohli by jsme a rozhodne jsem necakal az takhle tragickej, pomalej a rozmazane fotici no.
CM_pWa ~
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od petr1535 »

Tak snad bude v budoucnu nějaký update.Jinak mu nemám moc co vytknout.Výdrž je excelentní,systém svižný,vše šlape.
xyzero
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. úno 2014 4:09:23
Typ mobilu / ROM: Huawei y 300
Rom: g194

Re: ASUS ZenFONE MAX PRO ZB602KL

Příspěvek od xyzero »

Někde jsem četl na fóru xda něco o foťáku. Něco o Google camera. Že prý jde doinstalovat i bez rootu. Že prý Asus má systém otevřenej...
Jestli někdo zkusil, tak prosím postup.
Ta moje angličtina je nic moc



https://www.xda-developers.com/asus-zen ... le-camera/
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“