Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeAktualizace 9.0 Pie

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Kotrbal23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 05. bře 2017 9:02:40
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s9+

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od Kotrbal23 »

Ale telekom SK nič. Vsetko okolo uz ma, telekom zabúda.
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od aldav »

Nedavno jsem na Android 8.0.0 u S9+ ( XEZ ) dal 9.0 DBT CRLI s HOME CSC, telefon zustal na XEZ,XEZ,XEZ. Predpokladam, ze kdyz mne tam dnes nejde nahrat CSA2 XEZ, tak ze je to tim, ze se snazim pouzit HOME CSC a mel bych asi pouzit jen CSC ( bez ohledu co je lepsi )
Nicmene v download modu je v mobilu cerveny radek s textem Secure check fail ( bootloader )
Kuwa, kde jsou doby co slo na Samsungu cokoliv prehrat cimkoliv :lol: Vite co s tim, kde je problem ? Diky
Note8 - Gear Fit 2
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od tomas.griger »

I XEZ musí byť CRLI. Ak sa nemýlim tak sa snažíš na 01/2019 rom nahrať 12/2018.
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od aldav »

Na DBT CRLI se snazim nahrat XEZ CSA2
Note8 - Gear Fit 2
feds
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19. čer 2018 9:56:10

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od feds »

Vsimol som si, ze pri rychlom prepinani medzi dvoma apilkaciami zvykne hlavne pri prvom prepnuti lagovat. Predpokladam, ze toto je len chyba odladenia. Laguje to inym ludom, ktori spravili instalaciu. (instalaciu som robil ako cistu!).
Takisto prepinanie foto rezimov je take nejake nestastne a vie to preskakovat.
Celkovo ikony a tlacitka mi pridu hrackarsky styl huawei, xiaomi a podobne... A8 dizajn bol pekny a moderny.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od peta809 »

Potvrzuji!
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od rzboril »

Taky tak. Občas lagování, rozhádaný styl, foťák kapitola sama. Dřív jsem přepnul blesk jedním kliknutím teď vyjedou možnosti a já musím vybrat. Přijde mi to jako kdy si ve Windows- vypnout pc-klik vypnout klik. A ta autodetekce krajiny je taky asi dělaná pro čínské panoramata. Při focení v lese v zimě mi to detekuje focení oblohy :-)
Bat74
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01. zář 2017 18:40:56
Typ mobilu / ROM: Smasung galaxy S8

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od Bat74 »

Taky potvrzuji A8 pěkný, jednotný. A9 velký zklamání, přebarvený, jak Xiaomi :roll: . hlavně kontakty, každý jinak barevný, nechci růžový, oranžový atd. podbarveni displeje při příjmu hovoru. Kdyby to aspoň šlo nějak nastavit na podbarveni podle tapety. Teď mě mrzí aktualizace :facepalm:
Tade
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: sob 08. pro 2018 7:53:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od Tade »

Jak dlouho vám trvalo, než začala apka baterie ukazovat odhadovaný čas zbývající výdrže? V neděli večer jsem dělal první HR bez obnovy a včera odpoledne to stále psalo, že se ,,učí způsobu použití...". Včera jsem dělal druhý HR bez obnovy a zatím to ukazuje stejně. Pod grafem se pak píše myslím o 7 dnech - moc nevěřím, že to trvá normálně tak dlouho... Spíše mám trochu obavu z něčeho podobného tomuto https://forums.androidcentral.com/samsu ... owing.html ... na třetí HR a obnovování všeho ale už nemám psychickou sílu. Včera se mně chtělo brečet :-D :-D :-D Jinak HR jsem dělal i kvůli bugu s tím nový typem otáčení obrazovky při zamknutém otáčení (ikona se při gestech bez těch nápovědných linek dole po chvilce přestane ukazovat) a ani po 2 HR to nepomohlo...
Lumia 820 => Lumia 950 => Galaxy S9
_eF_
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. čer 2012 2:15:56
Typ mobilu / ROM: G965F / A510 / G935F stock
Mobil 2 / ROM: A520 stock
Tablet: iPad Pro 9.7
Tablet 2 / ROM: Lenovo Tab A4 Plus 8 Stock

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od _eF_ »

To “learning using habits” rika docela mnohe. Proste nejdriv zkouma zpusob pouzivani... to bude chtit svuj cas, aby se naucil kdy, co, jak dlouho.. plus zasek.
Kdyz si predstavim, ze bych si udelal HR pro radost nebo z nudy, tak bych si asi radeji urazil pracky. Bych mel na ctyri dny vystarano (a den predtim rusil 2factor overovani vsude mozne...
Alcatel OT Club, N5110, N3210, Siemens M35, ME45, Samsung S500, SE K700i, N6233C, N3109, E52, Samsung i9100, i9300, G900F, G935F, A510F, G965F
Xiaomi Note 5A Prime, Samsung A520F
Tade
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: sob 08. pro 2018 7:53:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od Tade »

Mám bugnutou novou funkci otočení. Nikomu jinému to nedělá - nenašel jsem o tom zmínku. Jinak dvoufazove ověřování řeší třeba u MS služeb speciální heslo aplikace. Nic se neruší. Ale souhlas, raději ještě počkat déle.

­    

Lumia 820 => Lumia 950 => Galaxy S9
feds
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19. čer 2018 9:56:10

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od feds »

Daju sa zmenit farebne schemy notifikacii na zamknutom displeji a na Always on displeji tak aby boli neutralne biele ako bolo na A8?

Ta farba ma dost irituje, whatsapp zeleny, messenger modry na zamknutom displeji alebo farebne ikonky na AOD.

Takisto aj oramovanie ikon a nemoznost zmeny.

Celkovo mi pride A9 ako narychlo vydany a riadne neodladeny, a ta farebnost celeho systemu to je hroza. Mam pocit, ze mam lacny azijsky sunt, ktory este aj laguje.
Uživatelský avatar
hitman222
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 23. kvě 2013 12:20:01
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s4

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od hitman222 »

Jak zapnu optimalizaci využití baterie, když to otevřu mám aplikace nejsou optimal. dám vše vyjedu z toho vrátím zpět a zase nejsou optimalizovány, někde se to potvrzuje? Dík
Samsung Galaxy S9
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od slay »

1. Ve Facewidget mám zaskrtly počasí a události a přesto se mi na AO ani zamčené obrazovce nezobrazí. Ještě někde něco musím povolit?
2. V zabezpečené složce mám mobilní banku Komerční banky. Otisk prstů jsem nastavoval už dvakrát. Vždy to chvíli běhá a pak chce heslo. Dnes zase. Už mi to s.ere. v 8 jsem to jednou nastavil a hotovo. Někdo podobne?

­    


Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
jirkash
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05. úno 2017 11:26:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note9

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od jirkash »

Zrejme aplikace komercni banky neni pripravena na bezproblemovou funkcnost na Android 9.
Pouzivam od prvnich bet az po final CSOB + otisk a drzi od prosince.
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
_eF_
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. čer 2012 2:15:56
Typ mobilu / ROM: G965F / A510 / G935F stock
Mobil 2 / ROM: A520 stock
Tablet: iPad Pro 9.7
Tablet 2 / ROM: Lenovo Tab A4 Plus 8 Stock

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od _eF_ »

Tade, uplne to sem nepatri, ale... kdyz on neni jen m$, a od extra hesla pro aplikace se uz ustupuje obecne. Steam mi MS nenahradi. Battlenet taky ne. Banku taky ne. Google autentifikator uz mam bohudik nahrazenej jinym, ktery umi udelat lokalni zalohu. Ale porad jsou softy/weby, u kterych bych musel jit, komplikovane vypinat 2faktor, a pak zase zrizovat. Ze to takovy sluzby dokazou vnimat jako pokus o zcizeni uctu je jen tresinka na dorte.. A posledni o co stojim jsou zalohy vnitrnich dat autentifikatoru nekde v cloudu.
Alcatel OT Club, N5110, N3210, Siemens M35, ME45, Samsung S500, SE K700i, N6233C, N3109, E52, Samsung i9100, i9300, G900F, G935F, A510F, G965F
Xiaomi Note 5A Prime, Samsung A520F
rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od rzboril »

slay píše: čtv 31. led 2019 16:59:54 1. Ve Facewidget mám zaskrtly počasí a události a přesto se mi na AO ani zamčené obrazovce nezobrazí. Ještě někde něco musím povolit?

­    
Ještě se to musí nastavit v AOD
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od vpa »

slay píše: čtv 31. led 2019 16:59:54 2. V zabezpečené složce mám mobilní banku Komerční banky. Otisk prstů jsem nastavoval už dvakrát. Vždy to chvíli běhá a pak chce heslo. Dnes zase. Už mi to s.ere. v 8 jsem to jednou nastavil a hotovo. Někdo podobne?    
Zkusil jste odstranit data a aktivovat přes mojebanka znovu?
Podle mé přibývající zkušenosti a testech to po aktualizaci systému funguje bez větších změn jen do doby třeba přidání otisku prstu. Pak totiž čtečka víceméně trvale hlásí trvale neplatný otisk u každého pokusu a je potřeba smazat data a aktivovat. Jsou aplikace, které toto neověřují, spolehnou se na základní ochranu systému a nic si nepamatují a jsou aplikace jiné, obvykle bankovní, které si pamatují i jakousi podobu otisků (nevím, neprogramoval jsem, ale ty chybové hlášky tomu napovídají), při změně jsou původní otisky trvale zneplatněné a je třeba uložit změněné otisky znovu. Při změně verze systému zřejmě došlo ke změně důvěryhodnosti všech otisků. A zase, podle způsobu ošetření těchto chybových hlášek, běžné aplikaci to nevadí a u bankovní to některé ihned nevadí a jiné ihned zásadně. Zatím jsem nezkoušel variantu odstranit úplně všechny otisky, restartovat a přidat otisky, a zda-li poté nepůjde v bankovní aplikaci zapnout otisky korektně. Zabezpečenou složku jsem nezkoušel také.
Jinak od Airbank mi potvrdili, že evidují neošetřené chybové chování a bude řešeno. Ale jen díky tomu a neošetřené chybě jsem trošku viděl, jak to ověřování za různých situací funguje.
piskot1982
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 22. srp 2017 21:51:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 edge
Rom: 7

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od piskot1982 »

T-com SR ešte stále nič. Hehe :D
Uživatelský avatar
hitman222
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 23. kvě 2013 12:20:01
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s4

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od hitman222 »

Jde nějak změnit barva textu v sms? Nenašel jsem.
Děkuji.
Samsung Galaxy S9
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od sinco »

ta KB apka je na 9 njak divná. Po přechodu na 9 chtěla Kb heslo i když na 8 fungoval otisk. Při změně autorizace v apk KB se apka hryzla a hotovo. Nakonec odinstalace a postup jako při první ínstalaci. Od té chvíle byl klid až nedávno zase heslo. Nevím proč ale v nastavení byla odhaknuta autorizace otiskem. Tak jsem to zatrhl a další přihlášení zase heslo. ještě proběhlo několik odhlášení a snad i restart telefonu. Teď to funguje jak má jen jsem zvědav jak dlouho.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od slay »

Jo to sedí. Autor mi ještě poradil abych odebral otisky ze systemu a přidal je nanovo. Zatím po pár odhlášení funguje.

­    

Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od slay »

rzboril píše:
slay píše: čtv 31. led 2019 16:59:54 1. Ve Facewidget mám zaskrtly počasí a události a přesto se mi na AO ani zamčené obrazovce nezobrazí. Ještě někde něco musím povolit?

­    
Ještě se to musí nastavit v AOD
V AOD Mám zapnuto. Nevím co jiného bych měl nastavit.

­    

Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od vpa »

slay píše: pát 01. úno 2019 13:02:48 Jo to sedí. Autor mi ještě poradil abych odebral otisky ze systemu a přidal je nanovo. Zatím po pár odhlášení funguje.  
Podle mých testů jsou po aktualizaci z 8.0 na 9.0 všechny otisky prstů označeny jako trvale neplatné. Zkusil jsem odebrat jeden a přidat znovu a zkusit se autorizovat tímto nově přidaným a nefungovalo mi to. Odebrat všechny a přidat jsem nezkoušel. Smazat data a znovu aktivovat aplikaci pomohlo a zatím funguje.
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od slay »

Mě odinstalace a vymazání dat nepomohla.

­    

Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od vpa »

No já jsem najednou zkoušel všechny banky a než jsem se k nové aktivaci KB dostal, tak jsem asi mazal všechny otisky + restart + dával nové, ale jestli to je podmínka, netuším.
EDIT: No jasně, teď jsem si vzpomněl, že mi psali z KB, abych to udělal.
havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od havrdak »

U Equabank zatim zadny problem po prechodu na A9. A ted od unora funguje i placeni mobilem pres Android Pay...parada.
Kotrbal23
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 05. bře 2017 9:02:40
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s9+

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od Kotrbal23 »

Na SK Telekom som aj ja vytoceny, nic, zaspal na vavrínoch. Riadne meskaju za celom skupinou T-mobile. :x
mareex
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: pát 05. pro 2014 12:21:50
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s9+

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od mareex »

slay píše: pát 01. úno 2019 14:01:09
rzboril píše: Ještě se to musí nastavit v AOD
V AOD Mám zapnuto. Nevím co jiného bych měl nastavit.

­    
Ak nepouzivas aktivny kryt, tak po dvojitom poklepani na hodiny sa ti zobrazia ikony doprava - dolava. Tam najdes aktivovane widgety. S aktivnym krytom je to len swipe doprava - dolava..
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Aktualizace 9.0 Pie

Příspěvek od slay »

Díky. Škoda jen že se nezobrazí vše najednou.

­    

Samsung Galaxy S9+
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“