Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeGalaxy S9

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: Galaxy S9

Příspěvek od kultus »

Nepletes si to s mobilmanii? :facepalm: my tady mame Arenu android telefonu. Takze si nech ty defenzivni kecy, na vsechny ostatni urcite nemam stejny nazor, protoze ne vsechno se da jednoduse najit a srovnat. Ale zrovna to co ty chces abychom udelali za tebe, si umis zjistit i sam nebo ne snad? Kup si radeji S9+ jen muj nazor :yes:
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od peta809 »

Sateza píše: úte 12. bře 2019 14:02:22 Kultus:
A co myslis, ze jsem byl udelat? Byl jsem ve dvou (elektroword a datart). Ale jak jsem uz psal jinde, tak 5 minut pri osahani v obchode ti toho nerekne zase tolik.

Proto jsem vracel i S10, protoze ten jeji fotak je tragedie. Tragedie ve smyslu posunu kupredu. Foti uplne stejne, jako moje soucasna s8+ a pri nekterych zaberech je s8+ dokonce lepsi.
A vubec se nedivim Snekovi, ze se k tobe komentarem pridal, protoze on je z s10 nadseny. Ja ale vubec.

Objednal jsem vcera Note 9.
No tak tam buď celou směnu ;)
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Sateza - Nota 9 mi půjčuje na hranni kolega, ale mě ten telefon přijde už prostě neprakticky velký. S9+ jsem měl rok musim rict, že mi vyhovovalo, že má zakulacené hrany a záda, padla mi perfektně do ruky. U S10+ už se inspirovali Notem a je to hranatejsi, a hůř se to drží. 5mm udělá sakra dost a hlavně to udelá to zaoblení. U Note ale získas lepší výdrž a SPEN, a Alza má teď dokonce akci na 512/8GB verzi...
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Už na něj prosím nereagujte.Svojí otázku jen sprostě okopíroval do několika vláken a pak to taky takhle schytá.

Bud se ptej pouze jednou a tam reaguj,nebo nepiš vůbec.Ale svinit několik topiců pouze sprostým kopírováním.To tady nepochodíš!
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: Galaxy S9

Příspěvek od stewe »

Damianus píše: úte 12. bře 2019 13:30:48 Dobrý den

nedávno jsem koupil S9+ bohužel distribuce z Polska Brand operátora Play. Nejde mi volte. Chtěl bych se zeptat dá se udělat unbrand aniž bych poškodil knox nebo cokoliv ze SW? Případně nějak aktivovat volte? Děkuji
Skúsiť cez ODIN flash ORX. Správne?
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
Jerry7650
Androiďák!
Příspěvky: 527
Registrován: čtv 27. led 2011 1:57:26

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Jerry7650 »

Na jaké rozlišení natáčíte video? UHD nebo FullHD? Dotaz zejména na ty, kteří mají třeba 4K televizi a porovnávali si kvalitu záznamu.

Pořád přemýšlím, zda natáčet v UHD nebo FullHD a celkem by mě zajímalo na čem jste skončili vy? Já nakonec mám FullHD 60snínků, kde mi přijde že je lepší mít plynulé video se stabilizací než UHD bez toho. Navíc je video o dost menší na archivaci a Google fotky v bezplatné verzi stejně komprimuji na FullHD.

Má pro Vás někoho UHD smysl a je vidět rozdíl kvůli kterému má smysl ho používat?
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Deathman »

Ja pouzivam taky full hd 60fps,prijde mi to jako nejlepsi volba co se tyce plynulosti a stabilizace,presne jak pises..
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

Tak ono záleží na tom co nestačím. Pokud nějakou rychlovku jen tak, tak volím fullHD 60 fps jak kvůli plynulosti tak stabilizaci. Pokud něco co chci uchovat a chci aby to bylo kvalitní tak volím 4k 60fps stativ.

­    

Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od peta809 »

U 4K ve verzi bez 60 FPS funguje stabilizace obrazu.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Galaxy S9

Příspěvek od havrdak »

Take FullHD 60 fps. Kdyz je horsi viditelnost, tak prepnu na 30 fps, obraz pak neni tak tmavy... Ale ve dne jen FullHD 60...
Jinak opticka stabilizace funguje vzdy...
Naposledy upravil(a) havrdak dne čtv 14. bře 2019 19:29:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jirkash
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05. úno 2017 11:26:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note9

Re: Galaxy S9

Příspěvek od jirkash »

Z 90% také FullHD 60fps. ;)
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: Galaxy S9

Příspěvek od momors »

Natáčím na 4K 60FPS ale hlavně kuli tomu, že při FULL HD mám video hrozně přiblížené :roll: . Není možné, že stabilizace funguje i při 4K/60fps? Mám spoustu videí z lyžování, kdy jsem to držel jen tak v ruce a roztřesené to rozhodně není :)
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

Nefunguje. Pouze do 4k 30 fps

­    

havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Galaxy S9

Příspěvek od havrdak »

Opticka funguje, digitalni ne.
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

Tj až na to že tam žádná SW stabilizace není a optika funguje jen fhd fhd 60 a 4k 30. Ale ok [emoji1787]

­    

kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: Galaxy S9

Příspěvek od kultus »

Proc by opticka stabilizace nemela fungovat v celem rozsahu nastaveni kdyz se jedna o HW reseni pritomno prakticky porad? To EIS nefunguje pri 4K@60fps protoze musi kazdy snimek propocitat a upravit procesor a ten to uz nestiha...
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Galaxy S9

Příspěvek od havrdak »

Presne tak, opticka nejde vypnout. Bud tam je (a funguje furt) nebo tam neni...
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

To si pánové pletete optickou stabilizaci s mechanickou. OIS která je jedna přítomna v Samsungu S9 funguje na bázi vyrovnání čočky. Tedy ne čipu jako u mechanické. Tudíž existují limity jak na fps co ještě čočka zvládne vyrovnat nebo rozlišení. Tudíž jakákoli stabilizace v tomto telefonu konci jak jsem psal u 4k 30 fps a taky pak níže vše nad 60 fps

­    

Uživatelský avatar
egee
Robot
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:53:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi note10 pro 266 GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Alldocube X Neo
Bydliště: Praha

Re: Galaxy S9

Příspěvek od egee »

přesunuto
Naposledy upravil(a) egee dne ned 17. bře 2019 12:48:03, celkem upraveno 2 x.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Galaxy S9

Příspěvek od -Pavel- »

egee: i když vím, že píšeš o jirkash a vidím to stejně, tak tohle OT ti v tomto vlákně neprojde. Piš si to v pokecu, nebo v písku, ale sem to opravdu nepatří.
kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: Galaxy S9

Příspěvek od kultus »

Damianus píše: ned 17. bře 2019 11:11:52 To si pánové pletete optickou stabilizaci s mechanickou. OIS která je jedna přítomna v Samsungu S9 funguje na bázi vyrovnání čočky. Tedy ne čipu jako u mechanické. Tudíž existují limity jak na fps co ještě čočka zvládne vyrovnat nebo rozlišení. Tudíž jakákoli stabilizace v tomto telefonu konci jak jsem psal u 4k 30 fps a taky pak níže vše nad 60 fps
Opticka i mechanicka jsou HW! Opticka jak pises na opticke soustave-cockach a mechanicka byva u nekterych "dospelackych" fotaku na cipu (zde neni) a nemaji nic spolecne s poctem MPx a uz vubec ne s fps videa. Prave elektronicka EIS je ciste SW zalezitost a jeji ucinnost zavisi mimo jine na vykonu zarizeni. Prave proto funguje na 1080@60 a 4K@30 kde to S9 stiha prepocitavat. 4K@60 je uz na HW telefonu moc a S9 to neutahne.
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Galaxy S9

Příspěvek od havrdak »

Tak si nastavne UHD 60 fps, dejte maximalni zoom a pri pohybu uvidite, ze cocka trosku zaplave. Coz si myslim, ze to dela ta opticka nebo mechanicka stabilizace.
Kazdopadne jsem to nejak nestudoval, jen jsem to vypozoroval...
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

kultus píše:
Damianus píše: ned 17. bře 2019 11:11:52 To si pánové pletete optickou stabilizaci s mechanickou. OIS která je jedna přítomna v Samsungu S9 funguje na bázi vyrovnání čočky. Tedy ne čipu jako u mechanické. Tudíž existují limity jak na fps co ještě čočka zvládne vyrovnat nebo rozlišení. Tudíž jakákoli stabilizace v tomto telefonu konci jak jsem psal u 4k 30 fps a taky pak níže vše nad 60 fps
Opticka i mechanicka jsou HW! Opticka jak pises na opticke soustave-cockach a mechanicka byva u nekterych "dospelackych" fotaku na cipu (zde neni) a nemaji nic spolecne s poctem MPx a uz vubec ne s fps videa. Prave elektronicka EIS je ciste SW zalezitost a jeji ucinnost zavisi mimo jine na vykonu zarizeni. Prave proto funguje na 1080@60 a 4K@30 kde to S9 stiha prepocitavat. 4K@60 je uz na HW telefonu moc a S9 to neutahne.
Já nikde nepsal že OIS a mechanika nejsou HW. Jenže mechanická není limitovaná HW tak OIS je. A EIS která v telefonu není je jak píšeš jen SW ořez a vycetrování zpět. Což lze dodatečně provést v nějakém lepším video editoru. Tam čím větší fov tím lépe

­    

rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Galaxy S9

Příspěvek od rzboril »

havrdak píše: ned 17. bře 2019 17:32:14 Tak si nastavne UHD 60 fps, dejte maximalni zoom a pri pohybu uvidite, ze cocka trosku zaplave. Coz si myslim, ze to dela ta opticka nebo mechanicka stabilizace.
Kazdopadne jsem to nejak nestudoval, jen jsem to vypozoroval...
Tedˇ nevím už jaká tam je vůbec docela jste mě zmátli. Ale jak píšeš. Jde vypozorovat když natáčím v autě v držáku. Obraz pevného sloupku auta plave jak na vodě. A taky ujíždí odstředivou silou. Třeba v zatáčce i když nemá co stabilizovat, protože držák je pevný jak skála-Samsung za 800Kč 8-) ,tak obraz ujíždí na stranu.
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

Jj jde to vidět. Nicméně myslím si že je kompenzace pohybu čočky pro OIS. Nicméně stabilizace to není. Rozdíl fhd se stabilizaci a bez je jasný

­    

Uživatelský avatar
jirkash
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05. úno 2017 11:26:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note9

Re: Galaxy S9

Příspěvek od jirkash »

S9 disponuje jak optickou stabilizaci OIS - to je nevypinatelne, trvale aktivni, tak elektronickou EIS.
OIS je normalni stabilizace, prisly s tim kdysi Lumie.
Rozdil je popsan zde.

https://www.digitalnikamery.com/news/el ... op-vs-eis/
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Damianus »

Tak dej info o tom kde je napsáno že má EIS! ani na ofiko stránkách není žádné info o EIS

­    

rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Galaxy S9

Příspěvek od rzboril »

Sorry za odkaz mimo forum . Tazatel se ptal jak natáčíme a tady někdo poradil jak natáčet když objekt stojí a hýbu se já ,nebo naopak , nebo obojí : https://www.reddit.com/r/GalaxyS9/comme ... 60fps_ois/
Uživatelský avatar
jirkash
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05. úno 2017 11:26:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note9

Re: Galaxy S9

Příspěvek od jirkash »

EIS je prave to co vypinas a zapinas v menu nastaveni fotoaparatu. OIS je nevypnutelne. Lumie to maji take tak a take nemaji separatne nekde na produktaku toto uvedeno.. Kdyby nemela EIS, nemela by ani moznost vypnuti v nastaveni. ;)
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: Galaxy S9

Příspěvek od kultus »

Damianus píše: ned 17. bře 2019 22:22:45 Tak dej info o tom kde je napsáno že má EIS! ani na ofiko stránkách není žádné info o EIS
Ja si to dovolim ukoncit taky odkazem mimo forum, protoze uz fakt nevim jak to damianovi lepe vysvetlit. Staci pouzit selsky rozum a neco malo postudovat ;) Pro tazatele, i s ukazkama pokud ma funkcni oci :D obrazek si udela sam coz je IMHO nejprinosnejsi.

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s ... 1736p8.php
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“