LG G6 - obecná diskuzeLG G6 - různé reklamace

Moderátoři: IQLogic, Otomar, IQLogic, Otomar

Odpovědět
zoublu
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: ned 05. lis 2017 23:29:57
Typ mobilu / ROM: Oneplus
Twitter: @zoubeklukas

Re: LG G6

Příspěvek od zoublu »

Tak jsem dal telefon po měsíci opět na reklamaci. Opět to stejné. Zničehonic se vypne, zapnout se nechce. Až po chvíli naskočí logo, které se zobrazuje enormně dlouho a pak se opět vypne. Bez vibrací. Na zapínání ani kombinaci hlasitost dolů a zapínací tlačítko nereaguje. Minule se to seklo kdovíjak na obrazovce pro bootloader (přišel jsem po nějaké době k telefonu a vidím tu nabídku) a pak už střídavě logo a obrazovka bootloader. Nic takového jsem nezkoušel a vůbec nechápu proč se to zobrazovalo. Nyní se to vyplo uprostřed aktualizace a už jen logo, po kterém poté co po několika minutách zhasne, tak se zobrazí na zlomek vteřiny obrázek ležícího android panáčka a pod tím nápis No Command. Už mne to začíná štvát. Žádný root či nějaký úplně neoprávněný zásah jsem nedělal. Krom aplikací z obchodu jsem instaloval bokem jen Gcam a ihned jsem tu možnost vypnul. Servis mi na první reklamaci napsal, že závada se neprojevila [emoji16] A to jsem to zkoušel před zasláním s chlapem na prodejně skoro hodinu. Nyní opět to stejné a očekávám stejnou odpověď.

Stalo se to někomu?



Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: LG G6

Příspěvek od spachal »

Nahoda je blbec, nerozprodava nekdo G6 (jakoukoukoliv edici, jde mi jen o sirokouhly camera modul) na nahradni dily? Pokud ano, prosim o PM, dik!
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
Uživatelský avatar
trent
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pon 23. led 2012 16:31:45
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Mi 9
Tablet: Tegra Note 7
Rom: Stock, Fernet Stock

Re: LG G6

Příspěvek od trent »

spachal píše: stř 30. led 2019 10:53:42 Zdar, neresil jste nekdo problem se zvukem pri hovorech? Vcera jsem se to zkousel 'opravit', bez uspechu ..

Kdyz telefonuji, slysi me protistrana mimoradne spatne, plus zvuk vypadava. Resenim je prepnuti na hlasity odposlech, pak je hovor perfektni. Neco podobneho jsem resil loni po nejakem update, pomohla zmena nastaveni v Settings > Networks > Call > Sound. Ted jsem zkusil vsechny 4 kombinace, bez uspechu. Provedl jsem downgrade na predchozi verzi FW (plus vzdy factory reset), nic. Hodil jsem telefon i na android7, porad to same..
Mikrofon ale pritom ocividne funguje dobre, pri tom hlasitem odposlechu je vse v poradku, video se nataci se zvukem, zaznam zvuku (stock appka) bez problemu. Mechanicky mikrofon zacpany neni, to jsem uz take cistil .. Zadna aplikace to zpusobovat nemuze, vcera jsem telefon daval do tovarniho nastaveni opravdu mnohokrat :/

Nejake napady? Dik! :]
Sice trochu s křížkem po funusu, ale stejný problém jsem měl už do koupi telefonu. Řešil jsem to trochu jiným držením telefonu u pusy a pak jsem se úplně náhodou hrabal v nastavení hovoru a vypnul jsem potlačení šumu a vylepšení hlasu. Od té doby klid a druhá strana mě slyší v pohodě.
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: LG G6

Příspěvek od spachal »

Ano, to je to nastaveni, o kterem jsem psal :]. V mem pripade to byla hw zavada, vymena USB portu a mikrofonu, vyreseno.
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

Zdravím, měl jsem telefon na reklamaci kvůli tomu, že to hlásí vlhkost v portu a blbne rychlé nabíjení.
Dnes mi přišlo, že je to zamítnuté z důvodu poškození vlhkostí. Je to normální? Nic co by se nemělo jsem s telefonem nedělal.
Jarko
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 07. led 2013 9:20:55
Typ mobilu / ROM: LG G6+

Re: LG G6

Příspěvek od Jarko »

To nedava zmysel kedze je IP68.

Poslat naspat.

J.
LG G6+ | H870DSU, 128GB, Optical Astro Black, STOCK Android 8.0
ex: LG Nexus 5 D821, 16GB, black, Mahdi-Rom 2.9 Final 4.4.4 + Camcorder Audio Quality Fix
ex: Samsung GT-i9250 Galaxy Nexus, AOKP 4.3.1 milestone 1
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

Nechápu, nevím co teď s tím dělat. Pošlou to zase zpět a pak mi to zase vrátí?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6

Příspěvek od Mirda86 »

A kde si to kupoval konkretne? Asi nic. Leda soudni znalec a soud.

Ja reklamoval Samsung Gear Fit 2 s IP68. Bez otvoru, nikdy neprisel do kontaktu s vodou a po mesici (!) prestal fakcit. V ofiko shopu Samsung klasika...oxidace a cau. Smesny.
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

Je to u Alzy. Opravdu to nechápu.
zoublu
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: ned 05. lis 2017 23:29:57
Typ mobilu / ROM: Oneplus
Twitter: @zoubeklukas

Re: LG G6

Příspěvek od zoublu »

zoublu píše:Tak jsem dal telefon po měsíci opět na reklamaci. Opět to stejné. Zničehonic se vypne, zapnout se nechce. Až po chvíli naskočí logo, které se zobrazuje enormně dlouho a pak se opět vypne. Bez vibrací. Na zapínání ani kombinaci hlasitost dolů a zapínací tlačítko nereaguje. Minule se to seklo kdovíjak na obrazovce pro bootloader (přišel jsem po nějaké době k telefonu a vidím tu nabídku) a pak už střídavě logo a obrazovka bootloader. Nic takového jsem nezkoušel a vůbec nechápu proč se to zobrazovalo. Nyní se to vyplo uprostřed aktualizace a už jen logo, po kterém poté co po několika minutách zhasne, tak se zobrazí na zlomek vteřiny obrázek ležícího android panáčka a pod tím nápis No Command. Už mne to začíná štvát. Žádný root či nějaký úplně neoprávněný zásah jsem nedělal. Krom aplikací z obchodu jsem instaloval bokem jen Gcam a ihned jsem tu možnost vypnul. Servis mi na první reklamaci napsal, že závada se neprojevila [emoji16] A to jsem to zkoušel před zasláním s chlapem na prodejně skoro hodinu. Nyní opět to stejné a očekávám stejnou odpověď.

Stalo se to někomu?
Tak nakonec reklamace uznána. Výměna základní desky.

­    

kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

kmara píše: pát 03. kvě 2019 11:30:39 Zdravím, měl jsem telefon na reklamaci kvůli tomu, že to hlásí vlhkost v portu a blbne rychlé nabíjení.
Dnes mi přišlo, že je to zamítnuté z důvodu poškození vlhkostí. Je to normální? Nic co by se nemělo jsem s telefonem nedělal.
Tak mi vrátili telefon i podruhé z reklamace.
Způsob vyřízení: Zamítnutí
Bližší informace: Zjištěno poškození kapalinou. K poškození došlo následkem nedodržení správného postupu před, v průběhu nebo po použití zařízení ve vlhkém prostředí. Podle normy IP68 nesmí být ponořeno déle než 30 minut v hloubce větší než 1 metr, na maximální dobu a hloubku má vliv i tlak a proudění vody. Sim šuplík musí být dovřený. Pády a nárazy narušují těsnění zařízení.

Ve vodě byl jednou a to ve stojící vodě v umyvadle. S tím už asi nic neudělám co?
Jarko
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 07. led 2013 9:20:55
Typ mobilu / ROM: LG G6+

Re: LG G6

Příspěvek od Jarko »

Je na nom vidiet nejake poskodenie od padu na zem?

J.
LG G6+ | H870DSU, 128GB, Optical Astro Black, STOCK Android 8.0
ex: LG Nexus 5 D821, 16GB, black, Mahdi-Rom 2.9 Final 4.4.4 + Camcorder Audio Quality Fix
ex: Samsung GT-i9250 Galaxy Nexus, AOKP 4.3.1 milestone 1
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

Má jen lehce odřený jeden roh.
MC_MarshaLL
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 07. pro 2013 14:43:31
Typ mobilu / ROM: LG G6

LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od MC_MarshaLL »

Řešil jste už někdo poškození slotu sim/sd karty?? Dnes mi nešel vytahnout ten šuplík, po několika pokusech jsem ho vytáhl, ale vypadl s ním společně i pin a kousek zůstal vevnitř :/ reklamaci uznaji?
Jarko
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: pon 07. led 2013 9:20:55
Typ mobilu / ROM: LG G6+

Re: LG G6

Příspěvek od Jarko »

Velmi pravdepodobne neuznaju, nakolko doslo k fyzickemu poskodeniu. Skusit mozes nie je co stratit.

Co sa tyka toho telefonu s hlasenim vody v konektore, skus poziadat servis o dokumentaciu na zaklade ktorej ti dokazu kde si ako uzivatel urobil chybu. Takto je to len slovna prestrelka so snahou neuznat reklamaciu. Pripadne skus pouzit iso-propyl alkohol a zubnu kefku a vycistit ten konektor. Mozno pomoze.

Ak nic nepomoze, objednaj a vymen si konektor sam. Nie je to az tak zlozita procedura:



J.
LG G6+ | H870DSU, 128GB, Optical Astro Black, STOCK Android 8.0
ex: LG Nexus 5 D821, 16GB, black, Mahdi-Rom 2.9 Final 4.4.4 + Camcorder Audio Quality Fix
ex: Samsung GT-i9250 Galaxy Nexus, AOKP 4.3.1 milestone 1
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

Protokol z první reklamace na kterou jsem čekal 3 týdny. Potom odesláno nazpět a hned po týdnu už reklamace zamítnuta, ale k telefonu nebyl žádný protokol.
20190522_170404.jpg
20190522_170404.jpg (2.99 MiB) Zobrazeno 4796 x
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od kmara »

kmara píše: stř 22. kvě 2019 16:06:09 Protokol z první reklamace na kterou jsem čekal 3 týdny. Potom odesláno nazpět a hned po týdnu už reklamace zamítnuta, ale k telefonu nebyl žádný protokol. 20190522_170404.jpg
Žádal jsem o protokol a na email mi přišlo tohle.
Dobrý den,

děkuji, že využíváte naše služby. Situaci ohledně zamítnutí řeklamace č. ASRE19304437. Níže zasílám vyjádření.

Dle servisu byly překročeny normy parametru IP68. Z tohoto důvodu je záruční oprava zamítnuta.

Servisní protokol vydán bohužel nebude, za komplikace se omlouváme.


Muže mi prosím někdo poradit co si o tom myslet?
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6

Příspěvek od Otomar »

Napiš jim, že bez protokolu nemůžeš akceptovat a pošli jim to zpět. Bohužel, předpokládám, že protokol vydají a pošlou tě stejně k šípku.
Dál můžeš řešit přes soudního znalce apod. Bohužel, tohle je časté - zákazník je vůči své-vůli servisů v hodně špatném postavení. Záleží na tobě, jak moc se v tom chceš pitvat a jak silné máš na to nervy.
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od kmara »

Jak můžou zjistit, že jsem překročil normy IP68? Podle čeho? Pokud bych s telefonem udělal něco, co se nemá, tak už se v tom nepitvam a nechám to tak, ale ve vodě byl jednou a to v umyvadle.

Nějak nechápu to, že mi teď nedali žádný protokol. Podle mě to ani nikde nebylo v servise. A jen se vymlouvaji.
Uživatelský avatar
IQLogic
Moderátor sekce LG
Příspěvky: 728
Registrován: čtv 09. led 2014 23:49:26
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od IQLogic »

kmara: Je to v rozpore so zákonom. K reklamácii vždy musí byť vystavený protokol, udaj ich ČOI, oni si takéto prípady vychutnávajú :)
A pošli im telefon späť s tým, že si podal podnet na obchodnú inšpekciu. Ja som sa takto hádal kvôli LG V10 až mi nakoniec vrátili peniaze. Nevzdávaj to!
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od Jumbo78 »

Jo jo, takhle jsem kamarádovi pomohl získat zpět peníze za LG G Flex.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od kmara »

Mám jen pohrozit ČOI nebo i skutečně podat návrh? :palec:
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od Jumbo78 »

Nejprve bych je jen informoval, že zvažuješ podat podnět na prošetření, kvůli porušení zákona...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od sagitarius »

Nee. Jinak.
Napiš jim, že tvůj právník, který už přizval soudního znalce požaduje ten protokol o zamítnutí. A uvidíš, co se bude dít dál.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Uživatelský avatar
IQLogic
Moderátor sekce LG
Příspěvky: 728
Registrován: čtv 09. led 2014 23:49:26
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: LG G6 - různé reklamace

Příspěvek od IQLogic »

Keď som videl, že papiere z reklamácie nie sú v poriadku, okamžite som kontaktoval inšpekciu. Boli veľmi ochotní a ihneď ma odkázali na ARSS (alternatívne riešenie spotrebiteľských sporov, https://www.soi.sk/sk/alternativne-ries ... sporov.soi). Neviem či niečo podobné existuje aj v ČR.
Obchodná inšpekcia nedokáže posúdiť samotný proces reklamácie, ale dokáže posúdiť či boli splnené všetky administrativne kroky reklamácie. Či sa zhoduje vyjadrenie servisu s vyjadrením predajcu, či boli poskytnuté všetky dokumenty a pod.
Ked som mal už dostatok informácií, začal som sa brániť a predajcovi dochádzali argumenty až nakoniec nemal žiadne. A keď som spomenul, že som kontaktoval ARSS, tak na druhý deň mi vystavili dobropis. Trvalo to dlhú dobu, ale podarilo sa mi vyhrať :)
Odpovědět

Zpět na „LG G6 - obecná diskuze“