PokecJak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

Mám Note 4 skoro 3 roky. Těsně před koncem záruky (docela klika) odešla komplet elektronika, takže telefon už ani nenastartoval. Vyměnili střeva, displej s digitizerem vč. skla a dokonce baterku. Jinými slovy, měsíc před koncem záruky jsem dostal v podstatě nový telefon.

Co evidentně nevyměnili bylo tlačítko Home, protože po nějaké době přestalo klikat. Fungovalo, ale bez klikání, což je docela otrava. Možná půl roku jsem s tím žil, ale pak už začalo vynechávat, tak jsem si řekl, že je čas na opravu. Servis za to chtěl 1100, tak jsem se zasmál a koupil bez většího rozmyslu tlačítko za 80 Kč na eBay. Moc jsem nepátral, říkal jsem si tlačítko blbne, vyměním tlačítko. Když přišlo, rozebral jsem telefon (díky tomu, že už byl v záručním servisu, nebyl nějak brutálně slepen, nemusel jsem trhat žádné alobaly pod displejem nebo něco nahřívat) a šel docela dobře od sebe bez většího násilí. Po rozebrání jsem zjistil, že to, co kliká není součástí tlačítka, ale součástí PSB pod tlačítkem (dobře, napověděl mi už pohled na tlačítko když přišlo, ale proč se nepodívat i do telefonu). No, když už jsem tam byl, tak jsem tlačítko vyměnil za nové.

Výsledkem bylo tlačítko, které dál neklikalo a teď už v něm nefungovala ani čtečka otisků.

OK, 80Kč pryč, to rozdejchám, starému tlačítku nic není, tak ho tam vrátím a šel jsem na eBay objednat správný díl (tentokrát asi za 150 Kč). Díl přišel, opět jsem rozebral telefon, tentokrát trochu víc, abych se dostal ke správnému konektoru, a vyměnil jsem PCB s tlačítkem, které dále obsahuje dotyková HW tlačítka a jejich osvětlení, nabíjecí konektor a nejspíš pár dalších věcí (viz dále). Pří výměně jsem do telefonu vrátil původní tlačítko.

Výsledkem bylo tentokrát tlačítko, které kliká a čte otisky, ale pro změnu jsem zjistil, že nefunguje dotykové tlačítko zpět. Svítí, ale nereaguje na dotyk prstu. Na druhou stranu reagovalo na dotyk stylusu (aspoň něco). Zjistil jsem, že se bez něj dá telefon kupodivu ovládat (většina aplikací má nějaký jiný způsob, jak se dostat zpět), ale přece jenom je to dost otrava, takž jsem napsal prodejci, že mi poslal aušus a co s tím budeme dělat. Prodejce ochotně poslal další kus. Takže jsem si dal další kolečko. Rozebral jsem telefon, vyndal vadný kus a dal tam ten nový. Zde je asi dobré uvést, že dotyková tlačítka mají samolepící vrstvu a po jejich odloupnutí není úplně možné je bez ztráty kytičky vrátit zpět. Telefon jsem smontoval a výsledek?

Tlačítko kliká a čte otisky, dotyková tlačítka fungují. Paráda říkám si. Tak jsem telefon připojil na nabíječku. A sakra... Nic. Zkouším jinou nabíječku, hýbu kabelem a zjišťuji, že na některé nabíječky/kabely telefon nereaguje vůbec. Na některé ano ale nabíjí jen pomalu. Když se s kabelem dlouho vrtí, tak začne nabíjet i rychle. U nabíječky v autě je potřeba nehýbat konektorem v telefonu, ale povytáhnout ho z nabíječky. Paráda. Takže telefon je ve stavu, kdy reálně hrozí, že příště už se to nechytí a mně zůstane cihla. Druhý den jsem návdavkem zjistil, že telefon nepozná vyndání/zandání stylusu a dotyková tlačítka, která teď reagují na prst nereagují na stylus (zbytek displeje ano). Protože telefon nepoznal, že v něm stylus je, musel jsem vypnout upozornění na zapomenutý stylus. Po delší mailové korespondenci s prodejcem součástek jsem se na to vykašlal. Sice mi nabídl vrácení peněz, ale jen když pošlu zpět obě PCB (tlačítko bylo od jiného prodejce), což jsem logicky nemohl udělat, protože použité se do telefonu rozumně vrátit nedá a já jsem potřeboval telefon aspoň nějak funkční.

Takže závěrem. Celkově jsem z eBaye dostal 3 součástky. Všechny 3 byly vadné, což asi vypovídá něco o výstupní kontrole součástek, které se dostanou za pár korun k obchodníkům na eBay (já nakupoval z Německa, což je oproti Číně rychlejší, ale evidentně ne kvalitnější). Tlačítko nečetlo otisky a ty dvě PCB měly každé Úplně jinou závadu. Z toho usuzuji, že chyba nebude na mém přijímači. Ono se na odpojení a zapojení jednoho konektoru a dvou drátků nedá moc zkazit. Mimochodem, kamarád, který dřív pracoval v servisu mi sdělil, že servisy nakupují součástky taky někde na Aliexpresu (tedy ty autorizované asi ne, ale ty ostatní). Jediná výhoda je, že když jim to nefunguje, tak to mění tak dlouho než to fungovat začne.

Pozitivní zkušenost je, že jsem telefon poměrně důkladně poznal zevnitř. Zjistil jsem kde co je, kam je to připojené a když už jsem tam byl, tak jsem vyčistil pár věcí jako kamery a nefunkční proximity senzor, který už zase funguje. Taky jsem za pomoci nějakých youtube videí zjistil, že rozebrat Note 4 není zase taková věda, když víte jak na to.

Nicméně po tomto zážitku jsem se rozhodl dále neriskovat a urychlil jsem přechod na novější zařízení, na který by letos po třech letech s Note 4 už asi stejně došlo. Note je v záloze, kromě zlobivého nabíjení a detekce stylusu zatím funguje a dokud se bude aspoň nějak nabíjet, bude z něj dobrá záloha nebo Dormi child device. Jinak mu totiž nic nechybí. :palec:
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od policak »

Je zajímavé, že zuby si většina Čechů sama nikdy nespravuje. Ale jakmile jde o auto, nebo telefon, mají najednou nutkavou představu, že se to dá s Youtube a Příručkou mladých svišťů hravě zvládnout.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

Protože dá :-). Opravy v dnešní době jsou v podstatě výměna nějakého dílu kus za kus. Největší problém je dostat se do zařízení, které je většinou zalepené. Do N9 to už zkoušet nebudu, protože jít na telefon s horkovzdušnou pistolí je přes mojí bezpečnou hranici. Opravil jsem si spoustu věcí motorovou pilou počínaje a holicím strojkem konče, nevím, proč by telefon měl být výjimkou. Zejména v momentě, kdy si servis účtuje cca 10x víc než za kolik si to můžu udělat sám. Problém je bohužel v kvalitě dostupných náhradních dílů. To srovnání se zuby trochu kulhá, protože málokdo má doma zubařský vercajk a taky u zubů aspoň ze začátku nejde o výměnu, šroubovák má každý.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od policak »

Ale jo, v pohodě, jen mi nějak neštymují tvé počty, servis chtěl 1.100 za funkční mobil a ty jsi dal cca 250 a bůhvíkolik hodin času za polofunkční zmetek, který bys servisu hodil na hlavu. Hele, já tě neodsuzuju, každej se nějak bavíme, ale smysluplně ta činnost nevypadá.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od LivArt »

Mno ty jsi komediant :DD

1) Displej se musí přilepit pořádně, jinak nebude fungovat. Ideální na to je koupit si hotovou vyřezanou pásku, pokud nemáš lepidlo. A musíš si hlídat ukostření, protože tak dotyk funguje.
2) Kdybys telefon rozlepoval teplem, nezkazil bys tlačítka. Stylus se snímá jinak, tam na tlačítkách nezáleží.
3) Nefunkční proximity sis způsobil taky nejspíš sám, protože u něj se musí dodržet vzdálenost od skla a při skládání si pohlídat, aby ti nikam neutekl.
4) Jestli kamarád kupoval součástky na opravu telefonu rovnou z Číny, je to servisák k ničemu a neměl by to dělat.
5) Zrovna na Samsung koupíš originální díly v pohodě, dokonce i se zárukou, jen nebudou za desetikoruny.

Celkově vzato, tady kolega policak to napsal naprosto správně: Kdybys šel radši dělat něco, co umíš, vydělal bys na profesionální opravu (třeba právě rozlepení teplem, esd protected pracoviště). Takhle jsi vyhodil spoustu času a nic z toho není. Ano, servis si účtuje peníze, protože to dělají pořádně a drží na to záruku, tys to patlal naprosto příšerně. Ale hlavně že jsi ušetřil.

//ne, nemám rád "uživatele, který dostal nápad"
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od kralovicek »

Ne vše ti servis opraví(elektroniku) a nezbyde než spekulovat nad nakupem z Číny a pevně věřit v to, že díl bude ok.
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

Chápu, ale je to trochu jinak. Dát 1100 za opravu telefonu, který bych letos stejně pravděpodobně měnil, mi nedává smysl. Cena za domácí opravu je víceméně symbolická, to mi za to stálo. Kdybych to chtěl dořešit, tak to můžu poslat zpátky, dostat peníze a koupit další, při troše štěstí funkční součástku. Už mi to za to ale nestálo. Ale kdo ví, třeba to ještě udělám když ho teď nepotřebuju. Hlavní důvod proč je servis nepřijatelnej, je to, že bych byl bez telefonu (a náhradní nemám) a pak bych ho nejspíš musel přeinstalovat, což je neskutečná otrava. Opravami jsem strávil tak hodinku, nejvýš dvě, fakt to nedá moc práce. A ještě jsem se něco dozvěděl. [emoji1]
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od LivArt »

Máš Samsung, mají skvělý zálohovací systém. Celkově zálohovat a obnovit telefon pomocí toho je záležitost na pár minut a můžeš telefon mít ve stavu, v jakém jsi ho do servisu poslal, jen s třeba novějším FW.
Je to tak, že bys dal 1100 korun a měl bys třeba ještě na rok nebo dva pokoj. Takhle jsi jeden telefon zahodil a musel pořídit novej a ještě do toho započítat náklady na opravu (čas + díly).
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

LivArt píše:Mno ty jsi komediant :DD

1) Displej se musí přilepit pořádně, jinak nebude fungovat. Ideální na to je koupit si hotovou vyřezanou pásku, pokud nemáš lepidlo. A musíš si hlídat ukostření, protože tak dotyk funguje.
2) Kdybys telefon rozlepoval teplem, nezkazil bys tlačítka. Stylus se snímá jinak, tam na tlačítkách nezáleží.
3) Nefunkční proximity sis způsobil taky nejspíš sám, protože u něj se musí dodržet vzdálenost od skla a při skládání si pohlídat, aby ti nikam neutekl.
4) Jestli kamarád kupoval součástky na opravu telefonu rovnou z Číny, je to servisák k ničemu a neměl by to dělat.
5) Zrovna na Samsung koupíš originální díly v pohodě, dokonce i se zárukou, jen nebudou za desetikoruny.

Celkově vzato, tady kolega policak to napsal naprosto správně: Kdybys šel radši dělat něco, co umíš, vydělal bys na profesionální opravu (třeba právě rozlepení teplem, esd protected pracoviště). Takhle jsi vyhodil spoustu času a nic z toho není. Ano, servis si účtuje peníze, protože to dělají pořádně a drží na to záruku, tys to patlal naprosto příšerně. Ale hlavně že jsi ušetřil.

//ne, nemám rád "uživatele, který dostal nápad"
Displej jsem prilepil, lepidlo samozřejmě mám. Už ze záručního servisu byl displej prilepenej k rámu jen po okrajích, pod displejem žádný lepidlo nebylo, takže to asi nebude tak horký. Prilepil jsem ho stejně tak, jak byl.
Proximity jsem si nezničil, zaprasil se požíváním už dřív, naopak jsem ho vyčistil a zprovoznil.
S tlačítky máš pravdu, teplem by asi povolili snadněji, na druhou stranu, pokud by byly funkční na dodaných součástkách, nebyl by důvod uvažovat o jejich opakovaném použití. Žádné zalepené věci jsem násilím netrhal, nebylo to třeba.
Proč jsem to nedal do servisu není otázka toho, že bych neměl 1100, ale toho, jestli mi to dává ekonomický smysl, viz výše.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

LivArt píše:Máš Samsung, mají skvělý zálohovací systém. Celkově zálohovat a obnovit telefon pomocí toho je záležitost na pár minut a můžeš telefon mít ve stavu, v jakém jsi ho do servisu poslal, jen s třeba novějším FW.
Je to tak, že bys dal 1100 korun a měl bys třeba ještě na rok nebo dva pokoj. Takhle jsi jeden telefon zahodil a musel pořídit novej a ještě do toho započítat náklady na opravu (čas + díly).
Zálohovací systém Samsungu ani ničeho jinýho nezazalohuje skoro nic z toho, co potřebuju. Používám vlastní cloudové služby, dost specifické aplikace, které se musí zálohovat manuálně atd. atd. Nepoužívám skoro nic ze standardních služeb typu Google. Navíc telefonu čas od času svědčí čistá instalace, takže nedává smysl tahat tam zpět balast, co tam byl.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od LivArt »

Jelikož smart switch umí zálohu dat 1:1, tak můžeš používat co chceš, i to to zazálohuje.
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

LivArt píše:Jelikož smart switch umí zálohu dat 1:1, tak můžeš používat co chceš, i to to zazálohuje.
Jenže to právě zalohuje i ten balast. Nemám rád instalaci ze záloh něčeho, co už rok běželo. Vždycky je to příležitost to udělat znovu a líp, ale musí na to být čas.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od LivArt »

To se ti pak kryje s tím, že "pak bych ho nejspíš musel přeinstalovat". Nemusel.
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

Musel, protože pokud by ho vrátili čistej, tak bych rovnou dělal čistou instalaci, protože tam řada věci už nefungovala optimálně. A upřímně, ještě nikdy jsem nezažil žádnou službu tohoto typu která by skutečně uvedla zařízení do funkčního stavu. Vždycky se pak objevily nějaký chyby, nekompatibility apod. Jestli to nekomu funguje, tak gratuluju [emoji1]
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

Nicméně původní myšlenka byla upozornit na kvalitu těchto aftermarket náhradních dílů jako poučení pro další samoopravce [emoji1]. Fakt jsem si to nedodrbal sám, zejména ne ten nabíjecí konektor. A i to back tlačítko nefungovalo ani nezakryté (narozdíl od multi-task tlačítka), takže chyba v prilepeni displeje apod. je taky off the table. [emoji16]
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od LivArt »

OEM díly jsou peklo, na to příjde každej servisák časem sám.
Nicméně Samsung dodává originál díly, ideálně přes nějakej servis, do MO sítě se to moc nedostane.

Než jsi to rozdělal, tak to fungovalo, pak už ne, ale tys to nedo#ebal? :D
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od johny_r »

To, co nefungovalo jsem opravil, to, co fungovat přestalo bylo vinou nefunkčního OEM dílu. Takže z mého pohledu jsem to nedojebal já, ale výrobce toho OEM dílu. Kvalita těch OEM dílů je take home message pro všechny, co to čtou. Já jsem z toho vyšel přijatelně. Mám telefon, který jako záložní funguje zcela přijatelným způsobem (to, co tam nefunguje teď je menší zlo než to, co nefungovalo předtím), nestálo mě to litr, naučil jsem se něco o konstrukci telefonu a jeho vnitřku a především jsem ho nemusel dát z ruky. Jasně, musel jsem koupit nový telefon možná o pár měsíců dřív než bych to stejně udělal, ale toho rozhodně nelituju. Smutná je na tom akorát kvalita těch OEM dílů.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Uživatelský avatar
bassaq
Androiďák!
Příspěvky: 555
Registrován: pon 23. úno 2009 22:27:27
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4
Bydliště: Kutna Hora

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od bassaq »

johny> dobra prace a pekne napsano, remcani o tom proc to delat sam nebo davat do servisu bych si nechal pro sebe, kazdy ma svoji hlavu :)

osobne jsem se chtel pustit taky do opravy N4, ale desky - klasicka chyba rom, nakonec jsem do toho nesel, protoze jsem zjistil ze pulka tech desek co se da sehnat je treba uz taky mrtva...

kazdopadne diky za dobre cteni :)
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od sinco »

Smart svitch zálohuje i nastavení aplikace, třeba budík, nastavení externího launcheru, nastavení bt v app a pod?
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Jak jsem opravoval Samsung Galaxy Note 4

Příspěvek od robertBA »

Edit: teda väčšinou. Vie budíky, nastavenia systému, launcher. Ale napr. externý launcher si radšej zálohuj cez neho. To je istota. A samozrejme bankové aplikácie si musíš nastaviť nanovo.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“