Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuzeZměna csc

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Omlouvám se že to píšu znova ale v topicu o s10 na to moc lidí neodpovědělo protože se to hemží jinýma odpověďma.
Koupil jsem si s10 cardinal red a protože se u nás oficiálně neprodává musel jsem koupit z Polska.Ale měl jsem tam csc Pls/Pls,Pls/Pls
Stáhnul jsem za sammobile firmware xez a nahrál ji do telefonu včetně csc,ne home csc.Nainstalovalo se to a zůstalo mi tam Btu/Btu,Btu/Pls
Takže United Kingdom.Jde udělat ať zůstane když stáhnu třeba Německou Rom jen Dbt/Dbt,Dbt/Dbt nebo Českou aby zůstalo Xez/Xez.Xez/Xez?
Díky za odpověď nebo aspoň vysvětlení proč to tak je.
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Změna csc

Příspěvek od bassgenerator »

citace od don Alex:
Ahoj,
v první řadě jde o to, jaký použil soubor CSC. V zipu s rom jsou u nových Samsungů hned dva soubory CSC. Jeden má tvar "HOME_CSC_xxxx", ten by měl zachovávat původní CSC a neprovádí tovární nastavení. Druhý soubor má tvar "CSC_xxxx", tedy bez toho HOME a ten by měl změnit CSC na to, které má flashovaná ROM, současně automaticky provede tovární nastavení.

NIcméně, mám za to, že to není tak úplně jednoduché, jak to zní. Imho je tu ještě jeden problém, a to je, že většina evropských nebrandovaných ROM je tzv. multicsc, tzn, že jedna ROM obsahuje více CSC pro různé regiony. A pokud nějakým nástrojem nezvolíš přímo jedno konkrétní CSC, automaticky se nastaví to první v pořadí. Aspoň tak to bývalo dřív. Když jsi totiž do telefonu např. CZ T-Mob distribuce flashnul nebrandovanou ROM, tak protože v té nebrand ROM nebylo CSC českého T-Mob, automaticky se nastavilo CSC první v pořadí, které ta nebrand ROM obsahovala.
Dneska je to trošku jinak, ale imho ten výběr CSC je pořád stejný. Ostatně nedávno jsem flashoval telefon polské distribuce, flashoval jsem do něj českou nebrand ROM a CSC se změnilo na nějaké maďarské...
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Dal jsem csc ne home csc abych udelal hard reset a doufal jsem ze se csc zmeni.Nevim proc je to tak slozite.
Rommco05
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 17. pro 2016 18:24:05
Typ mobilu / ROM: S10+ Prism Green
Mobil 2 / ROM: P8Lite
Bydliště: Kladno

Re: Změna csc

Příspěvek od Rommco05 »

Pokiaľ viem tak na S10/e/+ sa už CSC nedá zmeniť na ľubovolné. Ak flešneš akýkoľvek OXM firmware bez HOME_CSC (s factory resetom) tak výsledné CSC bude, na S10 BTU - V. Británia a na S10+ XEF - Francúzko, to sú defaultné. Mám neúplné info že existuje nejaký program ktorý dokáže zmeniť CSC ale je to za nejaký menší poplatok.

Kľudne ale možeš flešnúť OXM fw a mať nejaké defaultné CSC a potom naďalej flešovať OXM fw s HOME_CSC po každom update.
[G975FXXU3ASH6]
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

Vzhledem k tomu že když sem do S10+ od Vodafonu flashnul OXM ROMku a mám teď XEZ (po startu systému to chtělo potvrdit změnu nastavení sítě autopreconfig a poté se nastavilo CSC dle SIM karty) , tak předpokládám že by se stejným způsobem dalo dostat do každé S10. Nejdřív flashnout jinou ROM než OXM například operatorskou a až poté Multi_CSC OXM...
EDIT: Nejdůležitější je potvrdit to nastavení dle sítě, ale už sem četl pár příspěvků že se stejně nastavilo CSC jak se asi telefonu chtělo...
Přílohy
Screenshot_20190906-194709_Settings.jpg
Screenshot_20190906-194709_Settings.jpg (69.18 KiB) Zobrazeno 8197 x
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Tak jsem stáhnul českou t-mobile tmz nahrál včetně csc ne home csc a měl jsem Tmz/Tmz,Dtm/Pls poté jsem nahrál Polskou Xeo a měl jsem opět Btu/Btu,Btu/Pls tak už nevím.

Edit
Teď jsem to přehrál znovu a mám Tmz/Tmz,Tmz/Pls tak už tomu nerozumím
Jakou mám teď stáhnout Rom abych měl Dbt/Dbt,Dbt/Pls
Protože jestli jsem pochopil tak to poslední nejde změnit a je to region pro který ten telefon byl určený.
Já mám totiž strach že se zase změní na Btu/Btu,Btu/Pls a u té Anglické mi ten telefon blbne,na některé čísla mi to při vytáčení nedělá klasický zvuk ale takové dva krátké jako by byli v zahraničí a navíc tam nejde zapnout id volaj.a ochrana proti spamu
A ještě jedna věc a to ta že jsem flashoval s home csc a i tak se mi to změnilo na Btu/Btu.Btu/Pls z té Tmz
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

DBT tak těžko dostaneš. Funguje změna CSC dle SIM karty (po nabehnuti systému přes Autopreconfig) ale k tomu bys musel mít německou SIM kartu a jak už tady zaznělo stejně si to občas dělá co chce takže i kdyby si jí měl, není žádná záruka že se to povede... Nejčastěji se prostě nastaví výchozí CSC jako právě tobě.
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

To je pešek ale proč se přepíše i když dám home csc?
Jde mi vlastně jen o to aby to nebylo Btu protože tahle romka mi nefunguje korektně.Nejde u ni zapnout id volaj. a ochrana proti spamu a na několik čísel které volám má tón volání jako by byli v zahraničí a u dost telefonátů mně po pár sekundách přestanou slyšet a pomůže dát jen podržet a obnovit hovor.
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: Změna csc

Příspěvek od stewe »

Ahoj a skúšal si kombináciu dať českú t-mobile tmz s vloženou českou sim (nie home csc) a následne nahodiť XEZ(nie home csc) s vloženou cz sim (prípadne slovenskú ORX)?
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

To asi ne ale myslim ze to zase skoci na btu.
Ale zkoušel jsem českou tmz včetně csc,ne home csc a poprvé mi ti hodilo tmz/tmz,dmt/pls a napodruhé tmz/tmz,tmz/pls a hned po ní polskou xeo s home csc a přepsalo se to na btu/btu,btu/pls ale jak jsem pdal ta btu mi dělá problémy s voláním. Achjo
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

To je stejně nějaký divný... Když si nahodil poprvé český T-Mobile měl si tmz/tmz,dmt/pls což je v pořádku, nastavilo se 1.CSC-aktuální, 2.CSC-dle SIM1. Pokud si v telefonu neměl druhou SIM je to správně 3.CSC-dle SIM2 (zůstalo výchozí německý T-Mobile) a 4.CSC-původní, které se nikdy nezmění). Na podruhé se ti změnilo i CSC u SIM2 což nevím proč předtím ne a podruhé ano.
Jak píše stewe když nahraješ nejdřív T-Mobile a pak v podstatě jakoukoli Multi_CSC OXM ROMku s CSC bez HOME, mělo by ti se vloženou českou SIM kartou naběhnout po spuštění tel AutoPreConfig jak už sem psal a když to potvrdíš (bacha, někdy je to v jiném jazyce) tak se tel znovu restartuje a nastaví se CSC dle SIM karty na Český XEZ.
EDIT: Teoreticky i s tou BTU kdybys udělal továrko s vloženou českou SIM kartou, měla by se ti možnost AutoPreConfig nabídnout, ale tím si nejsem 100% jistý...
Přílohy
20170424_064034.png
20170424_064034.png (19.15 KiB) Zobrazeno 7710 x
image_CpUqs.jpg
image_CpUqs.jpg (111.17 KiB) Zobrazeno 7710 x
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Ted mam tmz/tmz,tmu/pls
Az prijdu domu stahnu ceskou xez a nahraju ji a jsem zvedavy co mi zustane.
Ale kdxz jsrm zkousel polskou s csc ne home csc po te tmobile tak mi skocilo btu
Ale jen jednou mi to nabidlo zmenu csc dle sim a to u nahrani tmz
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

Jasně, ono se nastaví první výchozí což je BTU, ale pak by se tě to mělo právě zeptat na to nastavení dle sítě AutoPreConfig jak sem dával fotky a po potvrzení by se měl tel znovu restarovat a mělo by být nastaveno dle SIM karty český XEZ. Zaráží mě že na tebe ta notifikace o změně nevyskočila...
EDIT: Ještě mě napadá když ta notifikace nechce naskočit nechat naběhnout tel, pak vložit SIM kartu a udělat znovu továrko, třeba se to chytne.
Nechápu proč to nejde. Já měl Vodafone, nahodil sem nějakou poslední Australskou Multi_CSC OXM, hned jak mi tel naběhl vyskočila notifikace o nastavení, já jí potvrdil a hned měl XEZ.
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Zkoušel jsem i bez sim.
Továrko z mobilu nebo z recovery?
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

Tak je to vážně záhada. Ta SIM by měla právě vyvolat tu notifikaci ke změně.
Já už ani nevím kde v tel je tovární nastavení :lol: , vždy dělám z recovery.
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Tak nahozená xez a mám Btu/Btu,Btu/Pls
I se sim i bez sim mi nedá na výběr nic.
Hned po tom jsem skusil Polskou Xeo a opět Btu/Btu,Btu/Pls
Teď zpátky Tmz a mám Tmz/Tmz,Dmt/Pls
Naposledy upravil(a) bubakkaja dne pon 09. zář 2019 17:33:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

A zkoušel si s tou SIMkou udělat potom ještě wipe data v recovery?
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Zkoušel ale nic toi nenabídne jen u té Tmz
Po té Tmz jsem nahodil znovu Xez a home csc ale opět Btu,Btu,Btu/Pls
Už na to nemám
Chci jen cokoli jiného než Btu
A další věc je že je jedno jestli dám csc nebo home csc vždy mám Btu
Naposledy upravil(a) bubakkaja dne pon 09. zář 2019 17:45:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Změna csc

Příspěvek od Reliks »

No to je k ničemu když ti to nenabídne tu změnu nastavení dle SIM, nevím v čem je problém...
Nic jiného se ti tam nepodaří dostat, je to právě podmíněno tou změnou se SIM, všechny Multi_CSC OXM ROMky skončí na BTU.
Edit: Home_CSC nikdy nepoužívej při změně z operátorske ROM na volnou nebo opačně. Používá se jen na aktualizaci bez vymazání dat. (operatorska - operatorska stejná TMZ-TMZ, VDC-VDC a tak, nebo nebrand - nebrand)
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Já ten home csc jen zkoušel jestli nebude změna ale je to vždy stejné,teď stahuju see ale asi bude taky multi csc.
Tak see taky skočila na btu
Naposledy upravil(a) bubakkaja dne pon 09. zář 2019 18:52:23, celkem upraveno 1 x.
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: Změna csc

Příspěvek od stewe »

Presne to som chcel napísať- nie home_csc. Čiže si nevyskúšal postup ako som písal predtým :
"Ahoj a skúšal si kombináciu dať českú t-mobile tmz s vloženou českou sim (nie home csc) a následne nahodiť XEZ(nie home csc) s vloženou cz sim"
Alebo bez sim a potom vložiť...
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

stewe píše: pon 09. zář 2019 18:19:49 Presne to som chcel napísať- nie home_csc. Čiže si nevyskúšal postup ako som písal predtým :
"Ahoj a skúšal si kombináciu dať českú t-mobile tmz s vloženou českou sim (nie home csc) a následne nahodiť XEZ(nie home csc) s vloženou cz sim"
Alebo bez sim a potom vložiť...
To jsem zkoušel taky.Až asi po 7 pokusu jsem zkoušel to samé a tu druhou po tmz dát s home csc ale vždy to skončí n btu.

Je na stáhnutí jakákoliv romka která neskončí na btu?
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: Změna csc

Příspěvek od stewe »

Pre zaujímavost, ostatné cz si skúšal? O2C/VDC

Prípadne UNKNOWN XNZ (novy zeland)
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
Rommco05
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 17. pro 2016 18:24:05
Typ mobilu / ROM: S10+ Prism Green
Mobil 2 / ROM: P8Lite
Bydliště: Kladno

Re: Změna csc

Příspěvek od Rommco05 »

bubakkaja píše: pon 09. zář 2019 18:31:24
stewe píše: pon 09. zář 2019 18:19:49 Presne to som chcel napísať- nie home_csc. Čiže si nevyskúšal postup ako som písal predtým :
"Ahoj a skúšal si kombináciu dať českú t-mobile tmz s vloženou českou sim (nie home csc) a následne nahodiť XEZ(nie home csc) s vloženou cz sim"
Alebo bez sim a potom vložiť...
To jsem zkoušel taky.Až asi po 7 pokusu jsem zkoušel to samé a tu druhou po tmz dát s home csc ale vždy to skončí n btu.

Je na stáhnutí jakákoliv romka která neskončí na btu?
Nebude to tá ROM ktorá bola v telefóne ako prvá, "originálna"?

V tomto vlákne sa preberá zmena CSC pomocou nejakého programu alebo app, začal by som čítať od konca po začiatok.
https://forum.xda-developers.com/galaxy ... d-t3907375
[G975FXXU3ASH6]
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Já točetl ale ten samkey je nějaký divný jakmile se zaregistruju už mně to nepustí dál,navíc ho windows dost odmítá
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

bubakkaja píše: pon 09. zář 2019 21:37:12 Já točetl ale ten samkey je nějaký divný jakmile se zaregistruju už mně to nepustí dál,navíc ho windows dost odmítá
Teď jsem do telefonu hodil druhou sim a změnilo se mi to na tmz/tmz,tmz/pls
A původní jsem měl v telefonu pls
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Tak jsem si koupil kredit do samkey tool ale nevím na co mám změnit aby už bylo vše ok.Mám dát české xez nebo německou dbt?

Tak bohužel přes samkey to taky nefunguje.Po přehrání opět skočilo na dtm.Nakonec mi na foru samkey.org napsali ze jsem idiot a ze s10 to nepodporuje.Takže asi tak.
bubakkaja
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: úte 31. srp 2010 17:39:54
Typ mobilu / ROM: Galaxy s10 Cardinal Red

Re: Změna csc

Příspěvek od bubakkaja »

Tak pánové moc se omlouvám ale už to mám.Koupil jsem další kredity a udělal jsem to ještě jednou.Ono nejde změnit csc v samkey z romky tmz.Potřebuje na to multi csc rom oxm.Po nahrání Oxm rom se mi telefon změnil na btu a po change csc přes samkey a navolení xez samozřejmě najelo xez protože v té rom byla obsažená,takže funguje.
Uživatelský avatar
miro1703
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07. bře 2010 16:26:50

Re: Změna csc

Příspěvek od miro1703 »

Pani Ahojte nechcem vytvárať nový topic. Vzhľadom na to že v čase kedy všetci dostali veľký update a TMS len Augustový som sa rozhodol to updatnut cez Odin. Všetko nahraté a telefón funguje no menil som csc Z TMS čo je brandovana rom Telekomu a použil som multi CSC rom a skončil som na XEF. Sa chcem opýtať že teda ako je to so zárukou.

Nastavenia teraz ukážku XEF, ORX, ORX, TMS

Ďakujem
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Změna csc

Příspěvek od jirik77777 »

Odin je oficialni nastroj, neporusuje knox, zaruka samozrejme plati a neni timto narusena.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuze“