Android OSNefunkční hodiny

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
extrémdeny
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11. říj 2019 6:06:17

Nefunkční hodiny

Příspěvek od extrémdeny »

Zdravím mám takový problém mám autoradio se systémem android 9.0 a když vypnu klíček a vytáhnu ze zapalování tak přestanou jít hodiny. Zastaví se na místě kde jsem vypl klíč. Jakmile ho opět zapnu hodiny naběhnout na čase při kterém jsem rádio vypl. Takže když je vytáhli klíč ze spinacky tak nejdou a stojí. A je v nastavení aktualizovat čas z GPS ale nefunguje to. A tím pádem nefunguje i datum a den.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od jirik77777 »

Spatne zapojene autoradio, ma 30+ (trvale napajeni) a 15+ klicek, spinane napajeni. V nekterych vozech je potreba tyto piny prohodit, zalezi na modelu. Nektera radia maji take napojeni na can bus/ datove vedeni.
Nektera i prehazovaci pojistu pro trvale napajeni, pamet. Anebo defektni autoradio. Tyto cinska radia jsou horor. Tezko hodnotit takto na dalku.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
extrémdeny
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11. říj 2019 6:06:17

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od extrémdeny »

Každopádně díky za odpověď. Vyskousim a dám vědět. A prosím vás nevíte které ty kabely by to mohly bit? Předem díky za odpověď. :)
extrémdeny
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11. říj 2019 6:06:17

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od extrémdeny »

Ještě jsem zapomněl napsat že rádiové stanice to drží v paměti i muziku kde skončí přehrávání tak tam to naváže. Akorát ty hodiny. Když jedu tak normálně jdou ale od toho kdy jsem vypl motor. To znamená že dojedu večer domů v 19:00 hod vypnu motor. Ráno nastartují a je tam 19:00 hod. A podle GPS se to neaktualizuje. A mělo by podle nastavení. :o
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od aldabubo »

Hodiny na displeji rádia budou zobrazeny jako widget. Takže evidentně se neaktualizuje ten widget. Nebude to problém HW, ale nastavení systému. Může být chyba v uspávání toho widgetu ze strany androidu, nebo je to problém, který jsem měl taky: v nastavení sytému najdi čas, vypni automatickou aktualizaci, nastav správný čas, zapni automatickou aktualizaci. Dělalo mi to taky a tímto postupem jsem to opravil. Taky teda musí být zvoleno správné časové pásmo. Jestli to drží stanice a pokračuje v přehrávání hudby, tak problém bude softwarový.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
extrémdeny
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11. říj 2019 6:06:17

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od extrémdeny »

Tak nic nezabralo. Jen se aktualizují z wifi, ale tu mám jen doma takže k ničemu. No budu to muset vrátit. :(
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 435
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od šulda »

Nikdo tu neví jaký autorádio a jaký auto. Podle toho jaký máš auto si najdi fórum k daný značce a modelu auta a hledej. Problémy tohoto typu se řeší dost často, nebo najdi v okolí někoho kdo tomu rozumí. Jak už je psáno výš, tohle bývá zapeklité, a pokud je to "špatně" zapojený, tak můžeš nastavovat co chceš.
extrémdeny
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11. říj 2019 6:06:17

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od extrémdeny »

Jak už jsem jednou psal rádio drží v paměti rádiové stanice. I hudba kde skončí přehrávání tak tam to pokračuje. A jinak mám rádio Bulltronics RD5738 a auto Peugeot 5008 první verze r.v. 2010
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od aldabubo »

Koukal jsem, že rádio stojí skoro 12 tisíc. Takže jestli jsi ho kupoval u nás, tak ho reklamuj u prodejce nebo u servisu, který ti ho montoval. Několik tipů, kam se podívat, už jsme ti tu napsali, více nevíme, protože zrovna tento typ rádia asi moc lidí mít nebude, a Peugeota taky ne. :D
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od LivArt »

Vrať to tak jako tak, za ty peníze máš highend Pioneeru třeba.
extrémdeny
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11. říj 2019 6:06:17

Re: Nefunkční hodiny

Příspěvek od extrémdeny »

Každopádně všem díky za rady. Rádio už jsem vrátil. :shock: :cry:
Odpovědět

Zpět na „Android OS“