Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuzeSamsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
bubakr
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01. úno 2013 10:00:06
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od bubakr »

jrk píše: čtv 16. led 2020 15:31:00 Mohl bys poslat odkaz, cenu? Platil si dph, nebo procleni zajistuje prodejce jak na Gearbestu ?
najeď na eglobalcentral.eu , dej S10e a tam si ho najdi, mají jak s exynosem tak i se snapem, ten je o chlup dražší. Já měl dva slevový kupóny, jeden jako nový zákazník a pak sem našel na netu kupon s další slevou, nějaký povánoční výprodej. Přijde ti to rovnou na adresu, nic dalšího neplatíš, žádný clo ani dph.
Supermario
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. led 2020 8:06:51

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Supermario »

Ahoj. Zkoušel jste někdo objednat z aliexpressu? Verzi se Snapdragonem tam mají za hodně pěkné peníze, asi nějaká sleva, co jsem koukal. Je to risk do toho jít? Hodnocení od kupujících super, uvažuji o tom.
RXTX
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. led 2020 7:22:13
Typ mobilu / ROM: Samsung S5

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od RXTX »

Skúšali ste návod na aktiváciu agregácie pásiem LTE - pásma ( 20+3+7 ): návod z https://forum.xda-developers.com/galaxy ... 196/page14 ??


1. Download and extract this zip file:https://forum.xda-developers.com/attach ... 57147088
2. Download and install https://www.qpstflash.com/
3. Enter into Diagnostic Mode on your phone by dialing *#0808# and then select RMNET + DM + MODEM + ADPL (Do not close that app until we finish)
4. Connect it to a PC, wait for the drivers to be installed, check in Control Panel > System And Security > System > Device Manager if the phone is listed under PORTS (COM & LPT) something like Qualcomm HS-USB MDM Diagnostic
5. Run QPST as Administrator and wait for it to recognize the phone.
6. Select Start Clients > EFS Explorer, in Phone Selection click OK, then wait until it finishes reading the memory
7. Go into nv > item_files > rfnv folder then find 00028874, right click on it and select Copy Data File To PC browse a location then click OK (This is important because this is the factory config file so we need to back it up by copying to the PC so in case we can use it.)
8. Right Click on the file (00028874) in EFS Explorer and click Delete
9. Right Click somewhere inside EFS Explorer where the files are and select Copy Data File From PC
10. Browse the file extracted from Step 1. (00028874) and then click OK
11. Head back to the phone and press REBOOT wait for it, enter your PIN Code, then you are done with changing config for Carrier Aggregation I think
johnnys
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. led 2020 12:14:42

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od johnnys »

Supermario píše: stř 22. led 2020 8:10:56 Ahoj. Zkoušel jste někdo objednat z aliexpressu? Verzi se Snapdragonem tam mají za hodně pěkné peníze, asi nějaká sleva, co jsem koukal. Je to risk do toho jít? Hodnocení od kupujících super, uvažuji o tom.
Taky o tom premyslim, asi do toho pujdu. Puvodne jsem chtel cekat na odhaleni S20 a tim pripadny slevy na eGlobalu/Wonde, ale ta sleva na Ali vypada hodne lakave. Jenom bude jeste potreba doplatit DPH 21% a asi nema cenu pocitat s nejakou zarukou.

A potom jeste jedna vec - ty mobily jsou US verze, takze nefunguje dualSIM a mozna nepujde root (ten ja neresim tak presne nevim), ale to je snad vse. Vetsina lidi teda kupuje kvuli Snapdragonu HK verze, ale to bude asi jenom kvuli tomu, ze prave ty se prodavaji v eGlobalu nebo Wonde.

EDIT: Tak po dalsim zkoumani do toho Aliexpressu nepujdu. Ty telefony jsou nejspis refurbrished protoze prodavaji US verzi v Cine, nekolik negativnich recenzi u jinych telefonu zminuje, ze to neni 100% novy, podle fotek lidi ma telefon na zadech stitek ale ten origo verze nema atd... V hodnoceni sice lidi zminujou, ze je to sealed, ale ty pecete se na Ali daji koupit stejne jako originalni krabicky s prislusenstvim :D Takze radeji eGlobal/Wonda.
Naposledy upravil(a) johnnys dne úte 28. led 2020 0:58:02, celkem upraveno 2 x.
spikelet
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28. dub 2019 18:38:39

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od spikelet »

U US verze neni uplna cestina. Aspon ti, co si US verzi koupili, tak na to upozornovali. To, jen abys o tom vedel a pocital s tim.
midlan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. kvě 2015 0:27:22
Typ mobilu / ROM: SM-G9730

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od midlan »

Ahoj, taky bych rád šel do verze se snapdragonem, ale standardní S10 (ne S10+) tedy SM-G9730. Zkoušel ji někdo? Rád bych využíval google pay. Případně kdyby někdo přecházel na S20 a chtěl poslat S10 se snapdragonem dál do světa, hlásím se do řady :)
MiKe22
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. kvě 2012 15:44:29
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ Snapdragon 855
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Rom: origo
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od MiKe22 »

Mám S10+ a platím mobilem všude na pohodu :) Jen co se týká aktualizací,je to horší. Chodí s velkým zpožděním.
spikelet
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28. dub 2019 18:38:39

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od spikelet »

Jo, posledni aktualizace 29.12.2019 na A10 a od te doby nic. Napada me snad, ze Samsung bude poustet aktualizace uz jen po kvartalech.
MiKe22
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. kvě 2012 15:44:29
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ Snapdragon 855
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Rom: origo
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od MiKe22 »

Když koukneš na Sammobile,tam je vidět že všem ostatním chodí... Májí poslední ted konec února.. Hon-Kong tepr 29.12.2019
spikelet
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28. dub 2019 18:38:39

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od spikelet »

Tak jsem ted zkusil vyhledat aktualizaci a ejhle, uz tam jedna ceka. Uroven opravy zabezpeceni: 1. leden 2020. Takze se to pohnulo, ale uz je brezen, tak snad unor naskoci co nejdriv.
Na Sammobile je stale jen 29.12.2019.
MiKe22
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. kvě 2012 15:44:29
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ Snapdragon 855
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Rom: origo
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od MiKe22 »

Heh,díky :D :palec: Koukal sem o víkendu a žádná nebyla
spikelet
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28. dub 2019 18:38:39

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od spikelet »

Ja koukal na ten Sammobile tesne pred tim, nez jsem napsal ten prvni prispevek. Pak jsi mi napsal at se kouknu na Sammobile a zase tam nic nebylo. Jen ze srandy jsem dal vyhledat aktualizaci telefonem a byla tam. Stahnul, aktualizoval, znovu koukl na Sammobile a furt tam nic nebylo. Maji v tom bordel.
Uživatelský avatar
johngr
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: sob 28. bře 2020 21:24:58
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: lineage-15.1

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od johngr »

RXTX píše: pon 27. led 2020 8:30:39 Skúšali ste návod na aktiváciu agregácie pásiem LTE - pásma ( 20+3+7 ): návod z https://forum.xda-developers.com/galaxy ... 196/page14 ??


1. Download and extract this zip file:https://forum.xda-developers.com/attach ... 57147088
2. Download and install https://www.qpstflash.com/
3. Enter into Diagnostic Mode on your phone by dialing *#0808# and then select RMNET + DM + MODEM + ADPL (Do not close that app until we finish)
4. Connect it to a PC, wait for the drivers to be installed, check in Control Panel > System And Security > System > Device Manager if the phone is listed under PORTS (COM & LPT) something like Qualcomm HS-USB MDM Diagnostic
5. Run QPST as Administrator and wait for it to recognize the phone.
6. Select Start Clients > EFS Explorer, in Phone Selection click OK, then wait until it finishes reading the memory
7. Go into nv > item_files > rfnv folder then find 00028874, right click on it and select Copy Data File To PC browse a location then click OK (This is important because this is the factory config file so we need to back it up by copying to the PC so in case we can use it.)
8. Right Click on the file (00028874) in EFS Explorer and click Delete
9. Right Click somewhere inside EFS Explorer where the files are and select Copy Data File From PC
10. Browse the file extracted from Step 1. (00028874) and then click OK
11. Head back to the phone and press REBOOT wait for it, enter your PIN Code, then you are done with changing config for Carrier Aggregation I think

Ahoj, resil nekdo agregaci LTE pasem na verzi z wondamobile (Samsung S10/Snapdragon)? Funguje?
Diky
Uživatelský avatar
Hennry
Androiďák!
Příspěvky: 270
Registrován: pon 31. pro 2012 11:07:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+ green/red
Tablet: Huawei
Rom: Stock

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Hennry »

Reaguji na problemy se zahrivanim u exynosu. Koupil jsem 2 ks S10+ z EU distribuce. Francouze zeleneho a Bulhara cerveneho. Ani u jednoho nepocituji prehrivani. At delam co delam mimo hrani her. U obou sli 2 velke aktualizace a prehrivani se nekonalo. Tak nevim kde by mohl byt problem.
Samsung Omnia II/ Samsung Galaxy: S3/S4/S6/S7edge/ S10+ green/red
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Mirda86 »

Zahrivani a prehrivani je rozdil.
A problem je v Exynosu kterej se zahriva vic jak Snapdragon a to ma vliv minimalne na baterku (kdyz ne i na vykon). To je proste vlastnost a fakt.
Uživatelský avatar
Hennry
Androiďák!
Příspěvky: 270
Registrován: pon 31. pro 2012 11:07:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+ green/red
Tablet: Huawei
Rom: Stock

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Hennry »

Nevim zda jsi nejak neporozumel co jsem psal ale rikam ze jsem zatim nepocitil nejake zahrivani co zde bylo popsano.
Samsung Omnia II/ Samsung Galaxy: S3/S4/S6/S7edge/ S10+ green/red
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Mirda86 »

Tak to bud rad. Ale nic to ovsem nemeni na tom co sem zas psal ja...
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od jirik77777 »

Ja tedy mam Note 9, jeden s Exynos a jeden se Snap,hry nehraju, ale zase i browsering, navigovani, Dex tady dokazi telefon zahrat apod a teploty jsem porovnaval nejen pocitove, ale i pomoci aplikace ampere a k nejakym zasadnim rozdilu jsem nedospel, ale znovu rikam, hry neprovozuji, tam se to treba muze projevit, ale i to navigovani a browsering, videa vcetne Dex daji telefonu "pokourit" a tam rozdil neni.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
johngr
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: sob 28. bře 2020 21:24:58
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: lineage-15.1

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od johngr »

Aktuálně se nevyplatí kupovat, euro i dolar jsou hodně vysoko.

       

spikelet
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28. dub 2019 18:38:39

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od spikelet »

Nova aktualizace pro S10+ je k dispozici. G9750ZHU3CTD1 velikost 1424,11MB. Uroven opravy zabezpeceni 1. dubna 2020.
A na Sammobile o tom zase neni ani zminka, jako minule.
Cammillo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10. kvě 2020 9:10:14

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Cammillo »

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Máte někdo typ kde koupit S10e v černé barvě? Na eglobal a wondamobile už nejsou a u nás už je jenom eu dovoz.
Koukal jsem na Ali, jak jsem to tady četl tak nevím co vybrat.
https://www.aliexpress.com/item/3303879 ... 2e0ecAswXM

Díky za radu.
Uživatelský avatar
Smeli
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 20. srp 2011 17:55:15
Typ mobilu / ROM: S20+ 5G SD

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Smeli »

Mel bych dotaz na majitele HK verzi S10 - jak jste, pokud jste to resili, dostali do telefonu cestinu?
Iviko
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 25. čer 2020 17:48:27
Typ mobilu / ROM: Samsung S10 SM-G9730 HK verzia (snapdragon)

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Iviko »

Mám S10 HK asi mesiac všetko šlape ako po masle. Zapol som nový telefón vybral slovenčinu a to bolo všetko. Čeština je tam určite tiež na výber.
Zatiaľ som nenarazil na žiadny problém. Rosypaný čaj som zatiaľ našiel asi v dvoch položkách v oznámeniach google app.
sovic
Stálý androiďák
Příspěvky: 93
Registrován: sob 11. dub 2009 11:05:43
Bydliště: Error

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od sovic »

Zdravím,

Plánuji také nákup Samsungu s SD. V mém případě to bude tedy S20plus, ale rád bych si chtěl ověřit od majitelů S10 s SD pár věcí.:
1. Funguje vám VoLTE i s T-Mobile? Postřehl jsem že O2 a Vodafone jsou ok, předpokládám, že u S20 by to snad mohlo potom taky fungovat...nebo má někdo jiné zkušenosti?
2. Co jsem tak pochopil, tak v případě objednání z eglobalcentral.eu tak z wondamobile.com se neplatí ani clo a dph, oba tedy posílají z UK? Na eglobalu je telefon o dost levnější, tady to vypadá vesměs na pozitivní zkušenosti, ale recenze co jsou jinde na internetu nezní nijak moc pozitivně...

Moc díky za odpovědi
Alcatel OT 303 > Nokia 3510 > Siemens SX1 > Nokia E50 > Mio A701 > T-Mobile G1 (bílá) > HTC HD2 (android) > Nokia Lumia 620 > Nokia Lumia 830 > Samsung Galaxy S6 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S9+ > iPhone 8 Plus
midlan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. kvě 2015 0:27:22
Typ mobilu / ROM: SM-G9730

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od midlan »

Už 8. den čekám u eglobalcentral.eu na telefon co jsem objednal pro přítelkyni. Ten jejich tracking balíku je nějaká videohra, která je pro všechny zákazníky stejná. Viděl jsem na internetu zkopírovaný úplně stejný obsah co to píše mě. Jen se každý den odemkne další hláška, ale s tím kde je balík reálně to nemá nic co dělat, sledovací číslo nejde sledovat nikde jinde než na jejich webu. Už moc nedoufám že něco přijde, naštěstí jsem platil přes paypal a tam by měla být moneyback záruka.
Iviko
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 25. čer 2020 17:48:27
Typ mobilu / ROM: Samsung S10 SM-G9730 HK verzia (snapdragon)

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Iviko »

To je v pohode, mal som to isté. Nový tracking number dostaneš až keď bude mobil v CZ u lokálneho prepravcu (máš to tam aj napísané na ich stránke).

Edit: ak nie je mobil skladom v UK dodanie trvá cca 20-30 dní.
zaplikj
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 31. črc 2020 7:27:41

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od zaplikj »

Rád bych na eglobalcentral koupil Galaxy Note 10+. Jak moc mám veřit jejich označceni N9750 v popisku? Mělo by to být označení pro SD ale ve ve specifikacích je napsané jen Octa core. U jiných mobilu tam bývá napsaný přímo druh procesoru. Byl bych nerad kdyby mi došel Exynos. Jde mi o to jak moc se tomu označení v názvu dá věřit. Dík za nějaou odpověd. :)
Iviko
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 25. čer 2020 17:48:27
Typ mobilu / ROM: Samsung S10 SM-G9730 HK verzia (snapdragon)

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Iviko »

Na wondamobile.com je o niečo drahší, a máš v popise snapdragon.
A asi ti príde skôr ako z eglobalcentral.
https://www.wondamobile.com/samsung-gal ... ocked.html
zaplikj
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 31. črc 2020 7:27:41

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od zaplikj »

Jo ten jsem viděl. To už mi moc nepřijde výhodné, když na MP se dá sehnat zánovní s dvou letou zárukou za 18,5 ale bohužel Exynos.
Myslíte že ta cena v Česku a v zahraničí (eglobal, wonda) půjde dolu po vydání Galaxy Note 20?
orgasmic
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 02. led 2012 10:59:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+ White

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od orgasmic »

Vždycky jdou ceny dolu, ale zrovna u Note nevím o kolik, protože podle mě prodeje moc dobré nebudou.
Stejný problémový chipset jako u Ultry, nevzhledný fotomodul a nehorázná cena.
Takže věřím, že Note 10+ pujde na dračku :D
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuze“